Select Herre Floorball Ligaen | Min Idræt

Pulje-og rækkeinfo

Turnering: Danmarksturnering i Floorball
Turneringsansvarlige
Keld Andreassen Tlf: 43262591
Dokumenter
Reglement

Bemærkninger

https://foreningsportalen.dgi.dk/Report/MatchListCreateXL.aspx?Row=106732

Komplet kampprogram


Select Herre Floorball Ligaen

Kampnr. Dag Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat Arrangør
Onsdag 16-09-20 19:45 Rødovre FC - Copenhagen FC 4 - 6
Torsdag 17-09-20 20:00 Strandby Elling - BFC Vendsyssel 8 - 1
Torsdag 17-09-20 21:00 Benløse FC - Hvidovre Attack - Hal A 9 - 5
Lørdag 19-09-20 13:00 Sunds Seahawks FC - Strandby Elling 7 - 1
Lørdag 19-09-20 16:00 BFC Vendsyssel - Frederikshavn Blackhawks 2 - 16
Lørdag 19-09-20 16:00 Copenhagen FC - Hvidovre Attack 6 - 11
Søndag 20-09-20 14:30 Vanløse Floorball - Benløse FC - Hal 1 6 - 14
Torsdag 24-09-20 21:00 Frederikshavn Blackhawks - Strandby Elling 12 - 4
Lørdag 26-09-20 11:30 Sunds Seahawks FC - BFC Vendsyssel 17 - 2
NB!
Kamp udsat
Lørdag 26-09-20 15:30 Hvidovre Attack - Rødovre FC
Lørdag 26-09-20 16:30 Copenhagen FC - Vanløse Floorball 5 - 6 (SV)
Torsdag 01-10-20 21:00 Rødovre FC - Vanløse Floorball 1 - 10
Lørdag 03-10-20 13:30 Sunds Seahawks FC - Frederikshavn Blackhawks 4 - 5
Lørdag 03-10-20 16:30 Copenhagen FC - Benløse FC 2 - 3 (SV)
Torsdag 08-10-20 21:00 Frederikshavn Blackhawks - BFC Vendsyssel 15 - 2
Lørdag 10-10-20 14:00 Strandby Elling - Sunds Seahawks FC 5 - 10
Lørdag 10-10-20 16:00 Vanløse Floorball - Hvidovre Attack - Hal 1 4 - 5
NB!
Kamp udsat
Søndag 11-10-20 14:00 Benløse FC - Rødovre FC
Onsdag 14-10-20 19:30 Frederikshavn Blackhawks - Sunds Seahawks FC 7 - 2
Torsdag 22-10-20 21:00 Copenhagen FC - Rødovre FC 3 - 7
Fredag 23-10-20 20:00 Strandby Elling - Frederikshavn Blackhawks 0 - 12
Lørdag 24-10-20 14:00 BFC Vendsyssel - Sunds Seahawks FC 1 - 15
Søndag 25-10-20 15:00 Hvidovre Attack - Benløse FC 5 - 6
Torsdag 29-10-20 21:00 BFC Vendsyssel - Strandby Elling
Onsdag 04-11-20 19:30 Sunds Seahawks FC - Frederikshavn Blackhawks
Onsdag 04-11-20 20:00 BFC Vendsyssel - Strandby Elling
Onsdag 04-11-20 20:00 Benløse FC - Vanløse Floorball
Torsdag 05-11-20 21:00 Hvidovre Attack - Copenhagen FC
Lørdag 07-11-20 15:00 Strandby Elling - Sunds Seahawks FC
Lørdag 07-11-20 16:00 Frederikshavn Blackhawks - BFC Vendsyssel
Lørdag 07-11-20 17:00 Vanløse Floorball - Copenhagen FC - Hal 1
Onsdag 11-11-20 19:45 Rødovre FC - Hvidovre Attack
Onsdag 18-11-20 19:45 Rødovre FC - Benløse FC
Torsdag 19-11-20 21:00 Hvidovre Attack - Vanløse Floorball
Fredag 20-11-20 20:00 Strandby Elling - Frederikshavn Blackhawks
Lørdag 21-11-20 15:00 BFC Vendsyssel - Sunds Seahawks FC
Lørdag 21-11-20 15:00 Vanløse Floorball - Rødovre FC - Hal 1
Søndag 22-11-20 14:00 Benløse FC - Copenhagen FC

Til toppen