B/C-rækken | Min Idræt

Pulje-og rækkeinfo

Turnering: DGI Nordjylland Petanque 2020
Turneringsansvarlige
Poul Erik Hansen Tlf: 23639760 / 23639760
Jan Pedersbæk Tlf: 21291875 / 21291875
Kurt Østbjerg Tlf: 98378621 / 29728621
Erling Færk Mikkelsen Tlf: 51930501 / 51930501
Søren Holm Kristensen Tlf: 22106712 / 22106712
Christian Engen Tlf: 79404172 / 24964712
Dokumenter
Invitation Reglement Holdkort Turneringsinformation

Bemærkninger

Komplet kampprogram


B/C-rækken

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat Arrangør
08-06-20 18:30 BFFI 1 - Petanque Hjørring 2
08-06-20 18:30 Lundergård IUF 5 - Østervrå IF 2 2 - 4
(66 - 71)
08-06-20 18:30 Skæve If. 2 - Lundergård IUF 2 3 - 3
(64 - 51)
08-06-20 18:30 Tranum 2 - Tranum 4 - Petanquebaner 4 - 2
(63 - 50)
08-06-20 18:30 Hornum 1 - Gundersted 1 - Petanquebaner 4 - 2
(66 - 59)
09-06-20 18:30 Hornum 2 - Farstrup BK 1 - Petanquebaner 5 - 1
(75 - 53)
09-06-20 18:30 Blære IF 1 - Bislev IF 1 4 - 2
(69 - 64)
09-06-20 18:30 Østrup 6 - Farsø 5 3 - 3
(63 - 56)
09-06-20 18:30 Tranum 1 - Gug Petanque 4 - Petanquebaner 2 - 4
(56 - 56)
09-06-20 18:30 Ingstrup 1 - Tranum 5 - Petanquebaner 5 - 1
(70 - 39)
09-06-20 18:30 Arentsminde IF 4 - Vedsted 3 - Petanquebaner 4 - 2
(65 - 58)
09-06-20 18:30 Brovst If. - Vedsted 4 2 - 4
(48 - 65)
09-06-20 18:30 Farstrup BK 2 - Østrup 3 4 - 2
(54 - 51)
09-06-20 18:30 Ingstrup 2 - Jerslev-Sterup 1 - Petanquebaner 5 - 1
(70 - 38)
09-06-20 18:30 Sallingsund 2 - Sydmors IF. 4 6 - 0
(78 - 30)
09-06-20 18:45 Morsø 1 - Morsø 12 3 - 3
(66 - 55)
09-06-20 18:45 Oddense 1 - Hørdum 1 1 - 5
(44 - 75)
09-06-20 18:45 Morsø 6 - Morsø 10 4 - 2
(71 - 53)
09-06-20 18:45 Oddense 2 - Vestsalling PK 1 5 - 1
(71 - 49)
09-06-20 18:45 Morsø 3 - Morsø 5 4 - 2
(64 - 39)
09-06-20 18:45 Sydmors IF. 1 - Hørdum 3 - Petanquebaner 4 - 2
(65 - 46)
09-06-20 18:45 Morsø 4 - Morsø 9 4 - 2
(60 - 45)
10-06-20 18:30 Østervrå IF 3 - Lyngså Petanqueklub 2 - Petanquebaner 4 - 2
(72 - 55)
10-06-20 18:30 Hørby PPK - Præstbro 2 2 - 4
(44 - 66)
10-06-20 18:30 Dall-Ferslev IF 2 - Mou IF 1 5 - 1
(70 - 49)
10-06-20 18:30 Vedsted 6 - Arentsminde IF 2 - Petanquebaner 3 - 3
(60 - 62)
10-06-20 18:30 Gug Petanque 11 - Bislev IF 2 2 - 4
(62 - 73)
10-06-20 18:30 Arden 2 - LKB Gistrup 4 5 - 1
(70 - 57)
11-06-20 18:30 Arden 3 - Gug Petanque 8 0 - 6
(42 - 78)
11-06-20 18:30 Hornum 3 - Farsø 2 - Petanquebaner 4 - 2
(70 - 51)
11-06-20 18:30 Blære IF 2 - Østrup 4 4 - 2
(64 - 41)
11-06-20 18:30 Farsø 3 - Hornum 4 4 - 2
(73 - 41)
11-06-20 18:30 Farstrup BK 3 - Farsø 4 2 - 4
(47 - 65)
11-06-20 18:30 Gundersted 2 - Farstrup BK 4 4 - 2
(71 - 69)
15-06-20 18:30 Farsø 5 - Gundersted 2 0 - 6
(42 - 78)
15-06-20 18:30 Bislev IF 1 - Hornum 2 2 - 4
(45 - 70)
15-06-20 18:30 Præstbro 2 - Østervrå IF 3 2 - 4
(52 - 63)
15-06-20 18:30 Lundergård IUF 2 - Ingstrup 2 3 - 3
(64 - 49)
15-06-20 18:30 Vestsalling PK 1 - Morsø 6 3 - 3
(61 - 55)
16-06-20 18:30 Hørdum 3 - Morsø 3 3 - 3
(61 - 60)
16-06-20 18:30 Hørdum 1 - Morsø 1 3 - 3
(48 - 57)
16-06-20 18:30 Jerslev-Sterup 1 - Skæve If. 2 0 - 6
(34 - 78)
16-06-20 18:30 Østervrå IF 2 - BFFI 1 - Petanquebaner 1 - 5
(50 - 77)
16-06-20 18:30 Petanque Hjørring 2 - Lundergård IUF 5 - Petanquebaner 3 - 3
(57 - 54)
16-06-20 18:30 Lyngså Petanqueklub 2 - Hørby PPK 4 - 2
(74 - 51)
16-06-20 18:30 Hornum 4 - Blære IF 2 - Petanquebaner 3 - 3
(63 - 70)
16-06-20 18:30 Farsø 2 - Farstrup BK 2 3 - 3
(51 - 65)
16-06-20 18:30 Mou IF 1 - Arden 3 5 - 1
(70 - 38)
16-06-20 18:30 Bislev IF 2 - Arden 2 2 - 4
(65 - 57)
16-06-20 18:30 Vedsted 4 - Arentsminde IF 1 - Petanquebaner 2 - 4
(57 - 63)
16-06-20 18:30 Vedsted 3 - Ingstrup 1 - Petanquebaner 3 - 3
(60 - 62)
16-06-20 18:30 Gug Petanque 4 - Vedsted 6 2 - 4
(55 - 68)
16-06-20 18:30 Gundersted 1 - Farstrup BK 3 - Petanquebaner 2 - 4
(51 - 71)
16-06-20 18:45 Morsø 12 - Oddense 1 5 - 1
(76 - 59)
16-06-20 18:45 Sydmors IF. 4 - Morsø 4 - Petanquebaner 4 - 2
(71 - 60)
16-06-20 18:45 Morsø 9 - Sallingsund 2 4 - 2
(63 - 57)
16-06-20 18:45 Morsø 5 - Sydmors IF. 1 2 - 4
(53 - 70)
16-06-20 18:45 Morsø 10 - Oddense 2 2 - 4
(57 - 58)
17-06-20 14:00 Tranum 5 - Arentsminde IF 4 - Petanquebaner 1 - 5
(51 - 76)
17-06-20 14:00 Tranum 4 - Brovst If. 4 - 2
(68 - 57)
17-06-20 18:30 Gug Petanque 8 - Dall-Ferslev IF 2 3 - 3
(65 - 67)
17-06-20 18:30 Østrup 3 - Hornum 3 3 - 3
(63 - 52)
17-06-20 18:30 Østrup 4 - Farsø 3 2 - 4
(57 - 70)
17-06-20 18:30 Farstrup BK 1 - Blære IF 1 2 - 4
(63 - 63)
17-06-20 18:30 Farstrup BK 4 - Østrup 6 3 - 3
(57 - 67)
18-06-20 18:30 Farsø 4 - Hornum 1 3 - 3
(51 - 53)
18-06-20 18:30 LKB Gistrup 4 - Gug Petanque 11 3 - 3
(66 - 65)
18-06-20 18:30 Arentsminde IF 2 - Tranum 1 - Petanquebaner 4 - 2
(67 - 42)
22-06-20 18:30 Tranum 2 - Arentsminde IF 1 - Petanquebaner 2 - 4
(42 - 67)
22-06-20 18:30 BFFI 1 - Lundergård IUF 5 4 - 2
(59 - 48)
23-06-20 18:30 Ingstrup 2 - Skæve If. 2 - Petanquebaner 4 - 2
(70 - 59)
23-06-20 18:30 Jerslev-Sterup 1 - Lundergård IUF 2
23-06-20 18:30 Vedsted 4 - Tranum 4 - Petanquebaner 3 - 3
(56 - 55)
23-06-20 18:30 Bislev IF 2 - LKB Gistrup 4 3 - 3
(57 - 60)
23-06-20 18:30 Ingstrup 1 - Arentsminde IF 4 - Petanquebaner 3 - 3
(69 - 55)
23-06-20 18:30 Tranum 1 - Vedsted 6 - Petanquebaner 3 - 3
(53 - 57)
23-06-20 18:30 Gug Petanque 4 - Arentsminde IF 2 1 - 5
(50 - 72)
23-06-20 18:30 Farstrup BK 2 - Hornum 3 3 - 3
(57 - 69)
23-06-20 18:30 Mou IF 1 - Gug Petanque 8 5 - 1
(70 - 49)
23-06-20 18:30 Hornum 2 - Blære IF 1 - Petanquebaner 2 - 4
(62 - 72)
23-06-20 18:45 Morsø 6 - Oddense 2 3 - 3
(63 - 65)
23-06-20 18:45 Morsø 10 - Vestsalling PK 1 1 - 5
(54 - 73)
23-06-20 18:45 Morsø 3 - Sydmors IF. 1 0 - 6
(35 - 78)
23-06-20 18:45 Morsø 5 - Hørdum 3 3 - 3
(61 - 61)
23-06-20 18:45 Morsø 4 - Sallingsund 2 5 - 1
(69 - 40)
23-06-20 18:45 Morsø 9 - Sydmors IF. 4 4 - 2
(63 - 61)
23-06-20 18:45 Morsø 1 - Oddense 1 3 - 3
(66 - 58)
23-06-20 18:45 Morsø 12 - Hørdum 1 1 - 5
(59 - 66)
24-06-20 14:00 Tranum 5 - Vedsted 3 - Petanquebaner 2 - 4
(54 - 62)
24-06-20 18:30 Gug Petanque 11 - Arden 2
24-06-20 18:30 Østrup 3 - Farsø 2 5 - 1
(71 - 49)
24-06-20 18:30 Dall-Ferslev IF 2 - Arden 3 6 - 0
(78 - 39)
24-06-20 18:30 Østervrå IF 3 - Hørby PPK - Petanquebaner 5 - 1
(75 - 26)
24-06-20 18:30 Farstrup BK 1 - Bislev IF 1 2 - 4
(53 - 66)
24-06-20 18:30 Farstrup BK 4 - Farsø 5 1 - 5
(45 - 68)
24-06-20 18:30 Østrup 4 - Hornum 4 2 - 4
(63 - 72)
25-06-20 18:30 Farstrup BK 3 - Hornum 1 2 - 4
(44 - 62)
25-06-20 18:30 Farsø 4 - Gundersted 1 3 - 3
(57 - 61)
25-06-20 18:30 Gundersted 2 - Østrup 6 3 - 3
(59 - 66)
25-06-20 18:30 Petanque Hjørring 2 - Østervrå IF 2 - Petanquebaner 4 - 2
(66 - 29)
25-06-20 18:30 Blære IF 2 - Farsø 3 5 - 1
(67 - 49)
29-06-20 18:30 Arentsminde IF 1 - Tranum 4 - Petanquebaner 5 - 1
(70 - 49)
29-06-20 18:30 Lyngså Petanqueklub 2 - Præstbro 2 2 - 4
(56 - 76)
30-06-20 18:30 Brovst If. - Tranum 2 3 - 3
(69 - 66)
06-07-20 18:30 Arentsminde IF 1 - Brovst If. - Petanquebaner
06-07-20 18:30 Tranum 2 - Vedsted 4 - Petanquebaner
14-07-20 18:30 Vedsted 4 - Brovst If. - Petanquebaner
15-07-20 14:00 Tranum 4 - Tranum 2
27-07-20 18:30 Arentsminde IF 1 - Vedsted 4 - Petanquebaner
28-07-20 18:30 Brovst If. - Tranum 4
03-08-20 18:30 Arentsminde IF 1 - Tranum 2 - Petanquebaner
03-08-20 18:30 Lundergård IUF 2 - Skæve If. 2
03-08-20 18:30 Præstbro 2 - Hørby PPK
03-08-20 18:30 Vestsalling PK 1 - Oddense 2
03-08-20 18:30 Bislev IF 1 - Blære IF 1
03-08-20 18:30 Farsø 5 - Østrup 6
04-08-20 18:30 Gundersted 1 - Hornum 1 - Petanquebaner
04-08-20 18:30 Hornum 4 - Farsø 3 - Petanquebaner
04-08-20 18:30 Hørdum 3 - Sydmors IF. 1
04-08-20 18:30 Lyngså Petanqueklub 2 - Østervrå IF 3
04-08-20 18:30 Petanque Hjørring 2 - BFFI 1 - Petanquebaner
04-08-20 18:30 Østervrå IF 2 - Lundergård IUF 5 - Petanquebaner
04-08-20 18:30 Jerslev-Sterup 1 - Ingstrup 2
04-08-20 18:30 Hørdum 1 - Oddense 1
04-08-20 18:30 Mou IF 1 - Dall-Ferslev IF 2
04-08-20 18:30 Farsø 2 - Hornum 3
04-08-20 18:30 Bislev IF 2 - Gug Petanque 11
04-08-20 18:30 Vedsted 3 - Arentsminde IF 4 - Petanquebaner
04-08-20 18:30 Gug Petanque 4 - Tranum 1
04-08-20 18:45 Morsø 5 - Morsø 3
04-08-20 18:45 Morsø 10 - Morsø 6
04-08-20 18:45 Morsø 12 - Morsø 1
04-08-20 18:45 Morsø 9 - Morsø 4
04-08-20 18:45 Sydmors IF. 4 - Sallingsund 2 - Petanquebaner
05-08-20 14:00 Tranum 5 - Ingstrup 1 - Petanquebaner
05-08-20 14:00 Tranum 4 - Vedsted 4
05-08-20 18:30 Gug Petanque 8 - Arden 3
05-08-20 18:30 Østrup 3 - Farstrup BK 2
05-08-20 18:30 Østrup 4 - Blære IF 2
05-08-20 18:30 Farstrup BK 1 - Hornum 2
05-08-20 18:30 Farstrup BK 4 - Gundersted 2
06-08-20 18:30 Farsø 4 - Farstrup BK 3
06-08-20 18:30 Arentsminde IF 2 - Vedsted 6 - Petanquebaner
06-08-20 18:30 LKB Gistrup 4 - Arden 2
10-08-20 18:30 Tranum 2 - Brovst If. - Petanquebaner
10-08-20 18:30 BFFI 1 - Østervrå IF 2
10-08-20 18:30 Lundergård IUF 5 - Petanque Hjørring 2
10-08-20 18:30 Skæve If. 2 - Jerslev-Sterup 1
10-08-20 18:30 Hornum 1 - Farsø 4 - Petanquebaner
11-08-20 18:30 Hornum 2 - Bislev IF 1 - Petanquebaner
11-08-20 18:30 Blære IF 1 - Farstrup BK 1
11-08-20 18:30 Østrup 6 - Farstrup BK 4
11-08-20 18:30 Ingstrup 2 - Lundergård IUF 2 - Petanquebaner
11-08-20 18:30 Sallingsund 2 - Morsø 9
11-08-20 18:30 Farstrup BK 2 - Farsø 2
11-08-20 18:30 Tranum 1 - Arentsminde IF 2 - Petanquebaner
11-08-20 18:30 Ingstrup 1 - Vedsted 3 - Petanquebaner
11-08-20 18:30 Arentsminde IF 4 - Tranum 5 - Petanquebaner
11-08-20 18:45 Morsø 4 - Sydmors IF. 4
11-08-20 18:45 Morsø 6 - Vestsalling PK 1
11-08-20 18:45 Oddense 2 - Morsø 10
11-08-20 18:45 Morsø 3 - Hørdum 3
11-08-20 18:45 Sydmors IF. 1 - Morsø 5 - Petanquebaner
11-08-20 18:45 Morsø 1 - Hørdum 1
11-08-20 18:45 Oddense 1 - Morsø 12
12-08-20 14:00 Tranum 4 - Arentsminde IF 1
12-08-20 18:30 Dall-Ferslev IF 2 - Gug Petanque 8
12-08-20 18:30 Vedsted 6 - Gug Petanque 4 - Petanquebaner
12-08-20 18:30 Gug Petanque 11 - LKB Gistrup 4
12-08-20 18:30 Arden 2 - Bislev IF 2
12-08-20 18:30 Østervrå IF 3 - Præstbro 2 - Petanquebaner
12-08-20 18:30 Hørby PPK - Lyngså Petanqueklub 2
13-08-20 18:30 Arden 3 - Mou IF 1
13-08-20 18:30 Hornum 3 - Østrup 3 - Petanquebaner
13-08-20 18:30 Gundersted 2 - Farsø 5
13-08-20 18:30 Farstrup BK 3 - Gundersted 1
13-08-20 18:30 Blære IF 2 - Hornum 4
13-08-20 18:30 Farsø 3 - Østrup 4
17-08-20 18:30 Hornum 1 - Farstrup BK 3 - Petanquebaner
17-08-20 18:30 Bislev IF 1 - Farstrup BK 1
17-08-20 18:30 Farsø 5 - Farstrup BK 4
17-08-20 18:30 Skæve If. 2 - Ingstrup 2
17-08-20 18:30 Lundergård IUF 2 - Jerslev-Sterup 1
17-08-20 18:30 Præstbro 2 - Lyngså Petanqueklub 2
17-08-20 18:30 Lundergård IUF 5 - BFFI 1
17-08-20 18:30 Vestsalling PK 1 - Morsø 10
18-08-20 18:30 Hørdum 3 - Morsø 5
18-08-20 18:30 Sallingsund 2 - Morsø 4
18-08-20 18:30 Østervrå IF 2 - Petanque Hjørring 2 - Petanquebaner
18-08-20 18:30 Hørdum 1 - Morsø 12
18-08-20 18:30 Vedsted 4 - Tranum 2 - Petanquebaner
18-08-20 18:30 Brovst If. - Arentsminde IF 1
18-08-20 18:30 Arentsminde IF 4 - Ingstrup 1 - Petanquebaner
18-08-20 18:30 Vedsted 3 - Tranum 5 - Petanquebaner
18-08-20 18:30 Østrup 6 - Gundersted 2
18-08-20 18:30 Blære IF 1 - Hornum 2
18-08-20 18:30 Gundersted 1 - Farsø 4 - Petanquebaner
18-08-20 18:30 Farsø 2 - Østrup 3
18-08-20 18:30 Hornum 4 - Østrup 4 - Petanquebaner
18-08-20 18:45 Oddense 1 - Morsø 1
18-08-20 18:45 Sydmors IF. 4 - Morsø 9 - Petanquebaner
18-08-20 18:45 Sydmors IF. 1 - Morsø 3 - Petanquebaner
18-08-20 18:45 Oddense 2 - Morsø 6
19-08-20 18:30 Hørby PPK - Østervrå IF 3
19-08-20 18:30 Vedsted 6 - Tranum 1 - Petanquebaner
19-08-20 18:30 Arden 2 - Gug Petanque 11
19-08-20 18:30 Gug Petanque 8 - Mou IF 1
20-08-20 18:30 Hornum 3 - Farstrup BK 2 - Petanquebaner
20-08-20 18:30 Arden 3 - Dall-Ferslev IF 2
20-08-20 18:30 LKB Gistrup 4 - Bislev IF 2
20-08-20 18:30 Arentsminde IF 2 - Gug Petanque 4 - Petanquebaner
20-08-20 18:30 Farsø 3 - Blære IF 2

Til toppen