Serie 1 Herrer Øst Kreds 3 - Serie 1

Info

Turnering: Danmarksturneringen i Floorball 21/22
Turneringsansvarlige
Christina Møller Eriksen Tlf: 43262591
https://foreningsportalen.dgi.dk/Report/MatchListCreateXL.aspx?Pool=48774

Stilling Danmarksturneringen i Floorball 21/22
Serie 1
Serie 1 Herrer Øst Kreds 3

Hold Kampe V U T Score Point
1. Rødovre FC 3 4 3 0 1 37-22 9
2. FF København 3 3 2 1 0 31-24 7
3. Hafnia FC 2 3 2 0 1 17-22 6
4. Sons of Hothouse Floorball Høje Taastrup 4 1 1 2 30-35 4
5. Hvidovre Attack FC 5 4 1 0 3 22-26 3
6. Vanløse Floorball 4 2 0 0 2 6-14 0

= Hold musen henover ikonet, for at se den anvendte stillingsregel
https://foreningsportalen.dgi.dk/Report/MatchListCreateXL.aspx?Pool=48774

Komplet kampprogram

Danmarksturneringen i Floorball 21/22
Serie 1
Serie 1 Herrer Øst Kreds 3

Kampnr. Dag Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat Arrangør
Lørdag 11-09-21 13:00 Hvidovre Attack FC 5 - Vanløse Floorball 4 8 - 2
Mandag 13-09-21 20:00 Sons of Hothouse Floorball Høje Taastrup - FF København 3 12 - 12
Lørdag 18-09-21 17:00 Hvidovre Attack FC 5 - Rødovre FC 3 4 - 6
Søndag 19-09-21 15:00 Vanløse Floorball 4 - Hafnia FC 2 - Hal 1 4 - 6
Lørdag 25-09-21 16:00 FF København 3 - Rødovre FC 3 - Hal 2 9 - 7
Søndag 26-09-21 10:00 Sons of Hothouse Floorball Høje Taastrup - Hvidovre Attack FC 5 8 - 5
NB!
Kamp udsat
Søndag 03-10-21 14:00 FF København 3 - Vanløse Floorball 4 - Hal 2
Onsdag 06-10-21 20:00 Rødovre FC 3 - Hafnia FC 2 13 - 4
Lørdag 09-10-21 18:00 Hvidovre Attack FC 5 - FF København 3 5 - 10
Søndag 10-10-21 10:00 Sons of Hothouse Floorball Høje Taastrup - Hafnia FC 2 5 - 7
Onsdag 27-10-21 20:00 Rødovre FC 3 - Sons of Hothouse Floorball Høje Taastrup 11 - 5
Lørdag 30-10-21 13:30 Hafnia FC 2 - Sons of Hothouse Floorball Høje Taastrup - Hal 3
Lørdag 30-10-21 15:00 Vanløse Floorball 4 - FF København 3 - Hal 1
Lørdag 06-11-21 10:30 Hvidovre Attack FC 5 - Hafnia FC 2
Lørdag 06-11-21 14:30 Rødovre FC 3 - Vanløse Floorball 4
Onsdag 10-11-21 19:30 Hafnia FC 2 - Rødovre FC 3 - Hal 3
Lørdag 13-11-21 17:00 Vanløse Floorball 4 - Hvidovre Attack FC 5 - Hal 1
Lørdag 27-11-21 13:30 Hafnia FC 2 - Vanløse Floorball 4
Lørdag 27-11-21 16:00 FF København 3 - Sons of Hothouse Floorball Høje Taastrup - Hal 2
Lørdag 04-12-21 13:30 Rødovre FC 3 - FF København 3
Lørdag 04-12-21 17:00 Hvidovre Attack FC 5 - Sons of Hothouse Floorball Høje Taastrup
Søndag 19-12-21 10:00 Sons of Hothouse Floorball Høje Taastrup - Hvidovre Attack FC 5
Lørdag 08-01-22 11:00 Rødovre FC 3 - Hvidovre Attack FC 5
Søndag 09-01-22 10:00 Sons of Hothouse Floorball Høje Taastrup - Vanløse Floorball 4
Søndag 09-01-22 10:00 FF København 3 - Hafnia FC 2 - Hal 2
Søndag 16-01-22 17:00 Vanløse Floorball 4 - Sons of Hothouse Floorball Høje Taastrup - Hal 1
Lørdag 22-01-22 15:00 Hvidovre Attack FC 5 - FF København 3
Søndag 23-01-22 10:00 Sons of Hothouse Floorball Høje Taastrup - Rødovre FC 3
Lørdag 29-01-22 15:30 Hafnia FC 2 - FF København 3 - Hal 3
Lørdag 05-02-22 15:30 Vanløse Floorball 4 - Rødovre FC 3 - Hal 1
Lørdag 05-02-22 16:00 Hafnia FC 2 - Hvidovre Attack FC 5
Lørdag 12-02-22 15:00 Rødovre FC 3 - FF København 3
Lørdag 26-02-22 15:30 Vanløse Floorball 4 - Hafnia FC 2 - Hal 1
Lørdag 26-02-22 17:30 Hvidovre Attack FC 5 - Rødovre FC 3
Søndag 27-02-22 10:00 FF København 3 - Sons of Hothouse Floorball Høje Taastrup - Hal 2
Lørdag 05-03-22 14:00 Hafnia FC 2 - Rødovre FC 3 - Hal 3
Lørdag 05-03-22 15:30 Vanløse Floorball 4 - Hvidovre Attack FC 5 - Hal 1
Søndag 13-03-22 10:00 FF København 3 - Vanløse Floorball 4 - Hal 2
Søndag 13-03-22 19:30 Hafnia FC 2 - Sons of Hothouse Floorball Høje Taastrup - Hal 3
Lørdag 19-03-22 14:00 Hafnia FC 2 - Hvidovre Attack FC 5
Søndag 27-03-22 10:00 Sons of Hothouse Floorball Høje Taastrup - Rødovre FC 3
Søndag 27-03-22 12:00 FF København 3 - Hafnia FC 2 - Hal 2
Søndag 03-04-22 12:00 FF København 3 - Hvidovre Attack FC 5 - Hal 2
Søndag 03-04-22 14:00 Vanløse Floorball 4 - Rødovre FC 3 - Hal 1
Søndag 24-04-22 10:00 Sons of Hothouse Floorball Høje Taastrup - Vanløse Floorball 4

Til toppen