Danmarksturneringen i Floorball 21/22

Turneringsinfo

Turnering: Danmarksturneringen i Floorball 21/22
Turneringsansvarlige
Nicolai Schmidt Tlf: 31399598

Række / Puljeoversigt

Slutspil - Herrer
Semifinaler Benløse FC 1 - Rødovre FC 1 - Fr. havn Blackhawks 1 - Sunds Seahawks FC 1
Finale Fr. havn Blackhawks 1 - Sunds Seahawks FC 1
Slutspil - Kvinder
Kvartfinaler AaB Floorball - Fr. havn Blackhawks 1 - ÅFK - Hvidovre Attack - Hafnia FC - Jægerspris UFC
Semifinaler AaB Floorball - Fr. havn Blackhawks 1 - ÅFK - Copenhagen FC 1
Finale ÅFK - Copenhagen FC 1
Kvalifikationsspil - Herrer
Landsdækkende mellemspil - Select Liga Benløse FC 1 - Fr. havn Blackhawks 1 - Esbjerg Sharks FC - Sunds Seahawks FC 1 - Hvidovre Attack FC 1 - Rødovre FC 1
Op- og nedrykning Øst Liga/1D Vanløse Floorbal 2 - Hafnia FC - Copenhagen FC 2 - Rungsted-Hørsholm 1 - Vanløse Floorball 1 - Copenhagen FC 1
Op- og Nedrykning Vest Liga/1D AaB Floorball 1 - BFC Vendsyssel - Fr. havn Blackhawks 2 - ÅFK
LØ2 - LØ3 - LØ4 - LØ5 - LØ6
U18 Final4
Semifinaler Benløse FC - Rødovre FC - Blackhawks - Sunds Seahawks FC
Finale Benløse FC - Sunds Seahawks FC
Bronzekamp Rødovre FC - Blackhawks
Floorball - Floorball
Select Herre Floorball Ligaen
Herreliga vest AaB Floorball 1 - Sunds Seahawks FC 1 - ÅFK - Fr. havn Blackhawks 1 - Esbjerg Sharks FC - Fr. havn Blackhawks 2 - BFC Vendsyssel
Herre liga øst Vanløse Floorball 1 - Benløse FC 1 - Copenhagen FC 1 - Hvidovre Attack FC 1 - Rungsted-Hørsholm 1 - Rødovre FC 1
Select Kvinde Floorball Ligaen Vest
Dameliga Vest AaB Floorball - ÅFK - Fr. havn Blackhawks 1
Select Kvinde Floorball Ligaen Øst
Dameliga Øst Benløse FC 1 - Copenhagen FC 1 - Jægerspris UFC - Hvidovre Attack - Rungsted-Hørsholm - Hafnia FC
1. Division - Herrer
1 Div herrer øst Copenhagen FC 2 - Vanløse Floorbal 2 - Hafnia FC - Helsingør FT
1. Division - Kvinder Vest
1. Division Damer Vest Nord Fr. Blackhawks 3 - Grindsted Hammers Floorball Ladies - Aalborg Flyers FC
1.Division Damer Vest Syd Esbjerg Sharks Floorball Club - Hørning IF Floorball - Team Århus Floorball
2. Division - Herrer
2. Division Herrer Øst Benløse FC 2 - Vallensbæk Floorball - Midtsjælland - Rødovre FC 2
2. Division Herrer Vest Syd HMIF Blackbirds - Esbjerg Sharks FC - Odense FC - Sønderborg FC - Starup
2. Division Herrer Vest Midt Herning Pirates - Sunds Seahawks FC 3 - Snejbjerg Snipers - Viborg Saints - Silkeborg Hurricanes - ÅFK 3 - Team Århus Floorball - Arnes Corner Aah
2. Division Herrer Vest Nord Randers Raptors FC - Sæby Floorball - Fr. Blackhawks 3 - Aalborg Flyers FC
2. Division Herrer Vest Nord NY Randers Raptors FC - Sæby Floorball - Fr. Blackhawks 3 - Aalborg Flyers FC
AaB Floorball 2 - Floorball - Floorball - Floorball - Floorball
2. Division - Kvinder Vest
Randers Raptors - Haubro Tigers
3. Division - Herrer Vest
3. Division Herre Vest Syd Kreds 1 Snejbjerg Snipers - Esbjerg Sharks FC - Nordenskov Rangers - Gørding Knights - Glejbjerg Polar Bears
3. Division Herre Vest Syd Kreds 2 The Blue Kangaroos - Snejbjerg Snipers - Ry Floorball - Randers Raptors
3. Division Herrer Vest Midt Grenaa Gladiators FC - Hørning IF Floorball - Lystrup Floorball
3. Division Herrer Vest Nord Kreds 2 Grindsted Hammers Floorball - Aalborg Flyers 2 - Haubro Tigers - Allstars Floorball Pandrup - Aab Floorball 2
Sæby Floorball
3. Division Herrer Øst
Pulje 1 FF København - Jægerspris UFC - Stevns Floorball - Hvidovre Attack FC 3 - Hvidovre Attack FC 4 - Rungsted-Hørsholm FK 2 - Herlev FC 2 - Herlev FC 1
Sjællandsserien
Sjællandsserien Herrer Øst Helsingør FT 2 - PI-København - Allerød Floorball - Lyngby FF - Greve Floorball Club - Benløse FC 3 - Herlev FC 3 - Skælskør Eagles Floorball
Serie 1
Serie 1 Herrer Øst Kreds 1 HG/Næstved Dragons - Greve Floorball Club 2 - Sydsjællands FC - Midtsjælland - FK Jyderup Farmers - Tårnborg IF
Serie 1 Herrer Øst Kreds 2 Helsingør FT 3 - Vanløse 3 - Allerød Floorball - Ganløse Floorball Klub - Jægerspris UFC
Serie 1 Herrer Øst Kreds 3 Sons of Hothouse Floorball Høje Taastrup - Vanløse Floorball 4 - Hafnia FC 2 - Rødovre FC 3 - Hvidovre Attack FC 5
U18 Drenge
U18 Øst drenge RungstedHørsholm - Hvidovre Attack - Rødovre FC - Benløse FC - Vanløse/Fr.berg
U18 Vest drenge Esbjerg SFC - Sunds Seahawks FC - Brønderslev FC - Blackhawks
U15 Drenge
U15 drenge Vest A, runde 1 Brønderslev FC - Blackhawks dreng - Strandby Elling IF
U15 drenge Vest B runde 1 Sindal Dragons - Silke/Skander/Ry - Sæby Floorball - Blackhawks Q
U15 drenge Øst A, runde 1 Helsingør FT (A/B) - Rungsted-Hørsholm FK - Rødovre FC - Vanløse/Fr.berg hold 1
U15 drenge Øst B, runde 1 Hvidovre Attack - Benløse FC - Greve-Hafnia - Copenhagen FC
U15 drenge Øst C, runde 1 IF 62 Floorball - HG/Næstved - Vanløse/Fr.berg hold 2 - Midtsjælland
U15 drenge Øst A, runde 2 Helsingør FT (A/B) - Rungsted-Hørsholm FK - Hvidovre Attack - Rødovre FC - Benløse FC - Vanløse/Fr.berg hold 1
U15 drenge Øst B, runde 2 IF 62 Floorball - HG/Næstved - Vanløse/Fr.berg hold 2 - Greve-Hafnia - Copenhagen FC - Midtsjælland
U15 drenge Vest A, runde 2 Brønderslev FC - Blackhawks dreng - Strandby Elling IF - Blackhawks Q
U15 drenge Vest B runde 2 Sindal Dragons - Silke/Skander/Ry - Sæby Floorball - Karup Kølvrå IK
Floorball - Floorball - Floorball - Floorball
U13 Drenge
U13 drenge Vest A, runde 1 AaB Floorball 1 - Esbjerg Sharks FC - Blackhawks dreng
U13 drenge Vest B, runde 1 Skanderborg RKB - Randers/Mørke - Blackhawks Q
U13 drenge Vest C, runde 1 Silkeborg Hurricanes - Hørning IF Floorball - Ry Floorball - Karup Kølvrå IK
U13 drenge øst A, runde 1 Allerød Floorball - Rungsted-Hørsholm FK - Hvidovre Attack FC - Vanløse/Fr.berg hold 1
U13 drenge øst B, runde 1 Rødovre FC - Benløse FC - Greve FC
U13 drenge øst C, runde 1 Helsingør FT (C/D) - Jægerspris UFC - Copenhagen FC
U13 drenge øst D, runde 1 Vanløse/Fr.berg hold 2
U13 drenge øst A, runde 2 Helsingør FT (C/D) - Allerød Floorball - Rungsted-Hørsholm FK - Hvidovre Attack FC - Rødovre FC - Benløse FC - Vanløse/Fr.berg hold 1
U13 drenge øst B, runde 2 Vanløse/Fr.berg hold 2 - Greve FC - Jægerspris UFC - Copenhagen FC
U13 drenge Vest A, runde 2 AaB Floorball 1 - Esbjerg Sharks FC - Blackhawks dreng - Blackhawks Q - Strandby Elling - BFC Vendsyssel
U13 drenge Vest B, runde 2 Skanderborg RKB - Randers/Mørke - Silkeborg Hurricanes - Hørning IF Floorball - Ry Floorball
Karup Kølvrå IK - Skanderborg Y
U11 Drenge MB
U11 drenge Øst pulje 3, runde 1 Rungsted-Hørsholm FK 1 - Hvidovre Attack FC
U11 drenge Øst pulje 2, runde 1 Vanløse/Fr.berg hold 1
U11 drenge Øst pulje 1, runde 1 IF 62 Floorball - Rødovre FC
U11 drenge Øst pulje 4, runde 1 Copenhagen FC
U11 drenge Vest Nord, pulje 1, runde 1 Aalborg Flyers F - Brønderslev FC - Blackhawks dreng - Strandby Elling IF
U11 drenge Vest, Nord pulje 2, runde 1 Sindal Dragons - Sæby Floorball - Aalborg Flyers piger - Blackhawks Q
U11 drenge Vest, midt/syd, runde 1 Esbjerg Sharks FC - Karup Comets - Sunds Seahawks FC - Sønderborg Fc - The Vikings
U11 drenge Vest midt, runde 1 Skanderborg RKB - Viborg Saints - Hørning IF Floorball
U11 drenge Øst pulje 1, runde 2 Rungsted-Hørsholm FK 1 - Rødovre FC
U11 drenge Øst pulje 2, runde 2 IF 62 Floorball - Hvidovre Attack FC - Vanløse/Fr.berg hold 1
U11 drenge Vest Nord, pulje 1, runde 2 Sindal Dragons - Brønderslev FC - Blackhawks dreng
U11 drenge Vest Nord, pulje 2, runde 2 Strandby Elling IF - Aalborg Flyers piger - Blackhawks Q
U11 drenge Vest Nord, pulje 3, runde 2 Aalborg Flyers F - Sæby Floorball
U11 drenge Vest midt/vest, pulje 4, runde 2 Skanderborg RKB - Sunds Seahawks FC - Esbjerg SFC 1
U11 drenge Vest midt/vest, pulje 6, runde 2 Viborg Saints - Karup Comets - Esbjerg SFC 2
U11 drenge Vest midt, pulje 5, runde 2 Hørning IF Floorball - Sønderborg Fc - The Vikings - Ry Floorball
U11 drenge øst pulje 1, runde 3 Rungsted-Hørsholm FK 1 - Helsingør FT
U11 drenge øst pulje 2, runde 3 Hvidovre Attack FC - Rødovre FC - Vanløse/Fr.berg hold 1
U11 drenge Vest Nord, pulje 1, runde 3 Strandby Elling IF - Sæby Floorball - Aalborg Flyers piger - Blackhawks Q
U11 drenge Vest Nord, pulje 2, runde 3 Sindal Dragons - Aalborg Flyers F - Brønderslev FC - Blackhawks dreng
U11 drenge Vest Midt, pulje 1, runde 3 Viborg Saints - Karup Comets - Sunds Seahawks FC
U11 drenge Vest Midt, pulje 2, runde 3 Skanderborg RKB - Hørning IF Floorball - Ry Floorball
U11 drenge Vest Syd, pulje 1, runde 3 Sønderborg Fc - The Vikings - Esbjerg SFC 1 - Esbjerg SFC 2
IF 62 Floorball - Floorball - Floorball - Floorball
U11 Piger MB
U11 Piger A, runde 1 Rungsted-Hørsholm FK - Stevns Floorball Klub - Vanløse/Frederiksberg Floorball
U11 Piger A, runde 2 Rungsted-Hørsholm FK - Stevns Floorball Klub - Vanløse/Frederiksberg Floorball
U11 Piger Øst pulje 1, runde 3 Rungsted-Hørsholm FK - Stevns Floorball Klub - Vanløse/Frederiksberg Floorball
U13 Piger
U13 øst piger A, runde 1 Helsingør FT (B) - Rungsted-Hørsholm - Vanløse - Frederiksberg Floorball
U13 øst piger A, runde 2 Helsingør FT (B) - Rungsted-Hørsholm - Vanløse - Frederiksberg Floorball
U15 Piger
U15 piger øst, runde 2 RungstedHørsholm - Benløse FC - Greve-Hafnia - VF Underducks
U18 Piger
Benløse FC
U13 Drenge MB
U13 Drenge vest MB A, runde 1 Aalborg Flyers FC - Sæby Floorball - Brønderslev FC
U13 Drenge vest MB B, runde 1 Viborg Saints - Kolding Grizzlies - Sunds Seahawks FC
U13 Drenge øst MB A, runde 1 Benløse FC - Herlev FC - Hvidovre Attack
U13 Drenge øst MB A, runde 2 Benløse FC - Copenhagen FC - Herlev FC - Hvidovre Attack
U13 Drenge øst MB B, runde 2 Copenhagen FC - Herlev FC - Helsingør FT
U13 Drenge vest MB A, runde 2 Viborg Saints - Kolding Grizzlies - Sunds Seahawks FC
U13 Drenge vest MB B, runde 2 Aalborg Flyers FC - Sæby Floorball - Karup Kølvrå IK
U13 Drenge øst MB A, runde 3 Benløse FC - Copenhagen FC - Herlev FC - Hvidovre Attack
U13 Drenge vest MB pulje 1, runde 3 Kolding Grizzlies - Sunds Seahawks FC - Karup Kølvrå IK
U13 Drenge vest MB pulje 2, runde 3 Viborg Saints - Aalborg Flyers FC - Sæby Floorball
Brønderslev FC - Helsingør FT
U13 Piger MB
Copenhagen FC
U15 Drenge MB
U15 drenge MB øst, runde 1 Allerød Floorball - Hvidovre Attack - Lyngby FF
U15 drenge MB vest, runde 1 KoldingGrizzlies - Sønderborg Fc - The Vikings - MOT G&U
U15 drenge MB øst, runde 2 Allerød Floorball - Hvidovre Attack - Lyngby FF
U15 drenge MB vest, runde 2 KoldingGrizzlies - Sønderborg Fc - The Vikings - MOT G&U
U15 drenge MB vest, runde 3 KoldingGrizzlies - Sønderborg Fc - The Vikings - MOT G&U
U15 drenge MB øst, runde 3 Allerød Floorball - Hvidovre Attack - Lyngby FF
U15 Pige MB
Helsingør FT
2. Division - Kvinder Øst
2. Division - Kvinder Øst Benløse FC 2 - FFK-Vanløse 2 - Sydsjællands FC
1. Division kvinder - Øst
1. Div. kvinder øst Helsingør FT - FFK-Vanløse 1 - Vallensbæk Floorball - Greve Floorball Club - Herlev FC
Hafnia FC

Til toppen