Pokalturneringen indledende runder Herrer | Min Idræt

Pulje-og rækkeinfo

Turnering: ARENA NORD Pokalturnering i Floorball
Turneringsansvarlige
Christina Møller Eriksen Tlf: 43262591

Bemærkninger

https://foreningsportalen.dgi.dk/Report/MatchListCreateXL.aspx?Row=112452

Komplet kampprogram


Pokalturneringen indledende runder Herrer

Kampnr. Dag Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat Arrangør
Hørning IF Floorball - Sunds Seahawks FC
Søndag 15-08-21 13:30 Herning Pirates - Sønderborg Fc - The Vikings 2 - 1
Tirsdag 17-08-21 20:00 AaB Floorball - Haubro Tigers 16 - 0
Søndag 22-08-21 10:00 Sons of Hothouse Floorball Høje Taastrup - Hvidovre Attack FC 0 - 24
Tirsdag 24-08-21 20:30 Arnes Corner Aah - Sæby Floorball 4 - 11
Onsdag 25-08-21 20:00 Odense FC - Frederikshavn BH 0 - 14
Torsdag 26-08-21 20:30 Randers Raptors FC - AaB Floorball 0 - 10
Fredag 27-08-21 20:00 HG/Næstved Dragons - Vallensbæk Floorball 2 - 15
Lørdag 28-08-21 10:00 Lyngby FF - Copenhagen FC 0 - 10
Lørdag 28-08-21 10:00 Snejbjerg Snipers - Viborg Saints 5 - 3
Lørdag 28-08-21 11:00 Midtsjælland - Rødovre FC 1 - 14
Lørdag 28-08-21 14:00 Vanløse Floorball - Benløse FC 4 - 3
NB!
Udehold taberdømt
Udeblevet med afbud
Lørdag 28-08-21 14:00 Grenaa Gladiators Floorball Club - Strandby Elling 5 - 0
Lørdag 28-08-21 15:00 Aalborg Flyers FC - Esbjerg Sharks FC 2 - 10
Lørdag 28-08-21 16:00 FF København - Hafnia FC - Hal 2 0 - 15
Søndag 29-08-21 16:00 Jægerspris UFC - RungstedHørsholm 2 - 11
Søndag 29-08-21 17:00 Greve Floorball - Herlev FC 4 - 6
Tirsdag 07-09-21 18:45 Team Århus Floorball - Sunds Seahawks FC 4 - 7
Mandag 13-09-21 20:00 Herning Pirates - Sæby Floorball 3 - 5
Onsdag 15-09-21 19:30 Gørding Knights - Hørning IF Floorball 4 - 5
Mandag 27-09-21 20:30 Vallensbæk Floorball - Rødovre FC 2 - 5
Tirsdag 28-09-21 19:30 Copenhagen FC - Hvidovre Attack FC 5 - 7
Tirsdag 28-09-21 20:00 Sæby Floorball - Frederikshavn BH 0 - 20
Torsdag 30-09-21 20:00 AaB Floorball - Sunds Seahawks FC 0 - 24
Søndag 03-10-21 14:00 Snejbjerg Snipers - Esbjerg Sharks FC 0 - 8
Mandag 04-10-21 20:00 Herlev FC - Hafnia FC 3 - 12
Tirsdag 05-10-21 20:15 Hørning IF Floorball - Grenaa Gladiators Floorball Club 11 - 3
Torsdag 21-10-21 20:15 RungstedHørsholm - Vanløse Floorball 2 - 10
Fredag 19-11-21 20:30 Esbjerg Sharks FC - Frederikshavn BH

Til toppen