Pulje 2 - A-rækken

Info

Turnering: DGI Nordjylland Petanque 2022
Turneringsansvarlige
Jan Pedersbæk Tlf: 21291875 / 21291875
Erling Færk Mikkelsen Tlf: 51930501 / 51930501
Søren Holm Kristensen Tlf: 22106712 / 22106712
Benn Uhrenholt Tlf: 50952667 / 50952667
Søren Westmark Larsen Tlf: 20965726 / 20965726
Christian Engen Tlf: 79404172 / 24964712
Dokumenter
Invitation Holdkort Turneringsinformation

Stilling DGI Nordjylland Petanque 2022
A-rækken
Pulje 2

Hold Kampe V U T Kampe i kampen Kugler + / - Point
1. Hadsund BK 2 7 5 1 1 29-13 508-312 196 29
2. Dall-Ferslev IF 1 6 2 1 3 18-18 373-349 24 18
3. Petanque Hjørring 3 5 3 1 1 18-12 307-312 -5 18
4. Vodskov 3 4 3 0 1 14-10 240-199 41 14
5. LKB Gistrup 1 6 0 1 5 12-24 290-422 -132 12
6. Arentsminde IF 2 6 1 2 3 11-25 283-407 -124 11

= Hold musen henover ikonet, for at se den anvendte stillingsregel
https://foreningsportalen.dgi.dk/Report/MatchListCreateXL.aspx?Pool=53245

Komplet kampprogram

DGI Nordjylland Petanque 2022
A-rækken
Pulje 2

Kampnr. Dag Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat Arrangør
Torsdag 21-04-22 18:00 Petanque Hjørring 3 - Vodskov 3 - Petanquebaner 2 - 4
(50 - 60)
Mandag 25-04-22 18:00 Hadsund BK 2 - LKB Gistrup 1 - Petanquebaner 4 - 2
(71 - 39)
Mandag 02-05-22 18:30 Vodskov 3 - Arentsminde IF 2 - Petanquebaner 6 - 0
(78 - 28)
Tirsdag 03-05-22 18:00 Vodskov 3 - LKB Gistrup 1 - Petanquebaner 4 - 2
(70 - 43)
Mandag 09-05-22 18:30 LKB Gistrup 1 - Petanque Hjørring 3 1 - 5
(62 - 73)
Onsdag 11-05-22 18:30 LKB Gistrup 1 - Dall-Ferslev IF 1 2 - 4
(41 - 68)
Torsdag 12-05-22 18:30 Arentsminde IF 2 - Petanque Hjørring 3 3 - 3
(58 - 57)
Mandag 16-05-22 16:00 Hadsund BK 2 - Arentsminde IF 2 - Petanquebaner 6 - 0
(78 - 26)
Torsdag 19-05-22 18:30 Petanque Hjørring 3 - Dall-Ferslev IF 1 - Petanquebaner 4 - 2
(65 - 63)
Tirsdag 31-05-22 18:00 Hadsund BK 2 - Vodskov 3 - Petanquebaner 6 - 0
(78 - 32)
Onsdag 01-06-22 18:30 Dall-Ferslev IF 1 - Vodskov 3 - Petanquebaner
Torsdag 02-06-22 17:00 Petanque Hjørring 3 - Hadsund BK 2 - Petanquebaner 4 - 2
(62 - 69)
Onsdag 08-06-22 18:00 Dall-Ferslev IF 1 - Hadsund BK 2 - Petanquebaner 2 - 4
(53 - 73)
Mandag 13-06-22 18:30 Arentsminde IF 2 - Dall-Ferslev IF 1 3 - 3
(50 - 70)
Tirsdag 14-06-22 18:00 LKB Gistrup 1 - Hadsund BK 2 3 - 3
(56 - 67)
Onsdag 15-06-22 18:30 Dall-Ferslev IF 1 - Arentsminde IF 2 - Petanquebaner 5 - 1
(75 - 48)
Mandag 20-06-22 18:00 Hadsund BK 2 - Dall-Ferslev IF 1 - Petanquebaner 4 - 2
(72 - 44)
Tirsdag 21-06-22 18:30 Arentsminde IF 2 - LKB Gistrup 1 4 - 2
(73 - 49)
Torsdag 30-06-22 18:30 Petanque Hjørring 3 - Arentsminde IF 2 - Petanquebaner
Mandag 04-07-22 18:00 Arentsminde IF 2 - Vodskov 3
Mandag 04-07-22 18:30 Petanque Hjørring 3 - LKB Gistrup 1 - Petanquebaner
Tirsdag 05-07-22 18:00 Vodskov 3 - Petanque Hjørring 3 - Petanquebaner
Tirsdag 26-07-22 18:00 Vodskov 3 - Hadsund BK 2 - Petanquebaner
Onsdag 27-07-22 18:30 Dall-Ferslev IF 1 - LKB Gistrup 1 - Petanquebaner
Tirsdag 02-08-22 18:30 LKB Gistrup 1 - Vodskov 3
Onsdag 03-08-22 18:30 Dall-Ferslev IF 1 - Petanque Hjørring 3 - Petanquebaner
Torsdag 04-08-22 16:00 Arentsminde IF 2 - Hadsund BK 2 - Petanquebaner
Tirsdag 09-08-22 18:00 Vodskov 3 - Dall-Ferslev IF 1 - Petanquebaner
Tirsdag 09-08-22 18:00 Hadsund BK 2 - Petanque Hjørring 3 - Petanquebaner
Tirsdag 09-08-22 18:30 LKB Gistrup 1 - Arentsminde IF 2

Til toppen