Pulje 4 - A-rækken

Info

Turnering: DGI Nordjylland Petanque 2022
Turneringsansvarlige
Jan Pedersbæk Tlf: 21291875 / 21291875
Erling Færk Mikkelsen Tlf: 51930501 / 51930501
Søren Holm Kristensen Tlf: 22106712 / 22106712
Benn Uhrenholt Tlf: 50952667 / 50952667
Søren Westmark Larsen Tlf: 20965726 / 20965726
Christian Engen Tlf: 79404172 / 40408568
Dokumenter
Invitation Holdkort Turneringsinformation

Stilling DGI Nordjylland Petanque 2022
A-rækken
Pulje 4

Hold Kampe V U T Kampe i kampen Kugler + / - Point
1. Petanque Hjørring 1 10 7 2 1 43-17 704-458 246 43
2. Lundergård IUF 4 10 6 1 3 32-27 602-611 -9 32
3. Dall-Ferslev If 2 10 5 1 4 30-30 607-584 23 30
4. Petanque Hjørring 2 10 3 1 6 27-32 563-591 -28 27
5. Arentsminde IF 1 10 3 1 6 26-34 560-608 -48 26
6. BFFI 1 10 3 0 7 21-39 497-681 -184 21

= Hold musen henover ikonet, for at se den anvendte stillingsregel
https://foreningsportalen.dgi.dk/Report/MatchListCreateXL.aspx?Pool=53247

Komplet kampprogram

DGI Nordjylland Petanque 2022
A-rækken
Pulje 4

Kampnr. Dag Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat Arrangør
Torsdag 28-04-22 18:30 Lundergård IUF 4 - BFFI 1 - Petanquebaner 4 - 2
(72 - 45)
Mandag 02-05-22 18:00 Petanque Hjørring 1 - Petanque Hjørring 2 - Petanquebaner 5 - 1
(66 - 35)
Tirsdag 03-05-22 18:30 Petanque Hjørring 2 - Arentsminde IF 1 - Petanquebaner 5 - 1
(65 - 56)
Tirsdag 03-05-22 18:30 BFFI 1 - Petanque Hjørring 1 - Petanquebaner 0 - 6
(54 - 78)
Onsdag 04-05-22 18:30 Dall-Ferslev If 2 - Lundergård IUF 4 - Petanquebaner 2 - 4
(60 - 69)
Tirsdag 10-05-22 18:30 Petanque Hjørring 2 - BFFI 1 - Petanquebaner 5 - 1
(76 - 38)
Tirsdag 10-05-22 18:30 Petanque Hjørring 1 - Dall-Ferslev If 2 - Petanquebaner 3 - 3
(61 - 51)
Torsdag 12-05-22 18:30 Lundergård IUF 4 - Arentsminde IF 1 - Petanquebaner 1 - 5
(47 - 77)
Tirsdag 17-05-22 18:30 Petanque Hjørring 1 - Lundergård IUF 4 - Petanquebaner 2 - 4
(67 - 63)
Onsdag 18-05-22 18:30 Dall-Ferslev If 2 - Petanque Hjørring 2 - Petanquebaner 4 - 2
(70 - 46)
Torsdag 19-05-22 18:30 Arentsminde IF 1 - BFFI 1 6 - 0
(78 - 36)
Tirsdag 31-05-22 18:30 BFFI 1 - Dall-Ferslev If 2 - Petanquebaner 2 - 4
(44 - 66)
Torsdag 02-06-22 18:30 Arentsminde IF 1 - Petanque Hjørring 1 3 - 3
(53 - 61)
Torsdag 02-06-22 18:30 Lundergård IUF 4 - Petanque Hjørring 2 - Petanquebaner 3 - 3
(57 - 73)
Tirsdag 14-06-22 18:30 BFFI 1 - Lundergård IUF 4 - Petanquebaner 4 - 2
(68 - 63)
Tirsdag 14-06-22 18:30 Petanque Hjørring 2 - Petanque Hjørring 1 - Petanquebaner 1 - 5
(50 - 74)
Onsdag 15-06-22 18:30 Dall-Ferslev If 2 - Arentsminde IF 1 - Petanquebaner 5 - 1
(76 - 44)
Tirsdag 21-06-22 18:30 Petanque Hjørring 1 - BFFI 1 - Petanquebaner 5 - 1
(76 - 29)
Torsdag 23-06-22 18:30 Lundergård IUF 4 - Dall-Ferslev If 2 - Petanquebaner 4 - 2
(59 - 54)
Mandag 27-06-22 18:30 Arentsminde IF 1 - Petanque Hjørring 2 - Petanquebaner 4 - 2
(66 - 49)
Torsdag 14-07-22 18:30 Arentsminde IF 1 - Dall-Ferslev If 2 2 - 4
(59 - 69)
Tirsdag 26-07-22 18:30 BFFI 1 - Petanque Hjørring 2 - Petanquebaner 2 - 4
(49 - 72)
Onsdag 27-07-22 18:30 Dall-Ferslev If 2 - Petanque Hjørring 1 - Petanquebaner 1 - 5
(48 - 75)
Torsdag 28-07-22 18:30 Arentsminde IF 1 - Lundergård IUF 4 1 - 5
(52 - 70)
Tirsdag 02-08-22 18:30 Petanque Hjørring 2 - Dall-Ferslev If 2 - Petanquebaner 2 - 4
(54 - 60)
Tirsdag 02-08-22 18:30 BFFI 1 - Arentsminde IF 1 - Petanquebaner 4 - 2
(61 - 47)
Torsdag 04-08-22 18:30 Lundergård IUF 4 - Petanque Hjørring 1 - Petanquebaner 2 - 4
(47 - 72)
Tirsdag 09-08-22 18:30 Petanque Hjørring 1 - Arentsminde IF 1 - Petanquebaner 5 - 1
(74 - 28)
Tirsdag 09-08-22 18:30 Petanque Hjørring 2 - Lundergård IUF 4 - Petanquebaner 2 - 3
(43 - 55)
Onsdag 10-08-22 18:30 Dall-Ferslev If 2 - BFFI 1 - Petanquebaner 1 - 5
(53 - 73)

Til toppen