Pulje 4 - B-rækken

Info

Turnering: DGI Nordjylland Petanque 2022
Turneringsansvarlige
Jan Pedersbæk Tlf: 21291875 / 21291875
Erling Færk Mikkelsen Tlf: 51930501 / 51930501
Søren Holm Kristensen Tlf: 22106712 / 22106712
Benn Uhrenholt Tlf: 50952667 / 50952667
Søren Westmark Larsen Tlf: 20965726 / 20965726
Christian Engen Tlf: 79404172 / 24964712
Dokumenter
Invitation Holdkort Turneringsinformation

Stilling DGI Nordjylland Petanque 2022
B-rækken
Pulje 4

Hold Kampe V U T Kampe i kampen Kugler + / - Point
1. Hadsund BK 3 10 8 1 1 43-17 696-497 199 43
2. Ullits GF 1 10 8 1 1 42-18 799-509 290 42
3. Bislev IF 2 10 2 4 4 27-33 542-632 -90 27
4. Blære IF 1 10 2 3 5 26-34 564-595 -31 26
5. Farsø 4 10 2 2 6 25-35 560-622 -62 25
6. Arden 2 10 1 3 6 17-43 493-799 -306 17

= Hold musen henover ikonet, for at se den anvendte stillingsregel
https://foreningsportalen.dgi.dk/Report/MatchListCreateXL.aspx?Pool=53242

Komplet kampprogram

DGI Nordjylland Petanque 2022
B-rækken
Pulje 4

Kampnr. Dag Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat Arrangør
Tirsdag 26-04-22 18:30 Blære IF 1 - Ullits GF 1 2 - 4
(60 - 71)
Tirsdag 26-04-22 18:30 Arden 2 - Bislev IF 2 3 - 3
(52 - 48)
Torsdag 28-04-22 18:30 Farsø 4 - Hadsund BK 3 1 - 5
(45 - 75)
Mandag 02-05-22 18:30 Ullits GF 1 - Farsø 4 5 - 1
(71 - 38)
Tirsdag 03-05-22 18:00 Hadsund BK 3 - Arden 2 6 - 0
(78 - 35)
Onsdag 04-05-22 18:30 Bislev IF 2 - Blære IF 1 3 - 3
(61 - 65)
Mandag 09-05-22 18:30 Ullits GF 1 - Bislev IF 2 4 - 2
(75 - 39)
Tirsdag 10-05-22 18:30 Blære IF 1 - Hadsund BK 3 2 - 4
(45 - 65)
Tirsdag 10-05-22 18:30 Arden 2 - Farsø 4 0 - 6
(39 - 78)
Tirsdag 17-05-22 18:00 Hadsund BK 3 - Ullits GF 1 4 - 2
(73 - 56)
Tirsdag 17-05-22 18:30 Blære IF 1 - Arden 2 5 - 1
(71 - 40)
Torsdag 19-05-22 18:30 Farsø 4 - Bislev IF 2 5 - 1
(73 - 58)
Tirsdag 31-05-22 18:30 Arden 2 - Ullits GF 1 1 - 5
(42 - 195)
Onsdag 01-06-22 18:30 Bislev IF 2 - Hadsund BK 3 2 - 4
(49 - 64)
Torsdag 02-06-22 18:30 Farsø 4 - Blære IF 1 3 - 3
(57 - 61)
Tirsdag 14-06-22 18:00 Hadsund BK 3 - Farsø 4 5 - 1
(71 - 51)
Tirsdag 14-06-22 18:15 Ullits GF 1 - Blære IF 1 4 - 2
(67 - 60)
Onsdag 15-06-22 18:30 Bislev IF 2 - Arden 2 3 - 3
(51 - 56)
Tirsdag 21-06-22 18:30 Arden 2 - Hadsund BK 3 2 - 4
(63 - 70)
Tirsdag 21-06-22 18:30 Blære IF 1 - Bislev IF 2 2 - 4
(44 - 61)
Torsdag 23-06-22 18:30 Farsø 4 - Ullits GF 1 3 - 3
(64 - 54)
Tirsdag 26-07-22 18:00 Hadsund BK 3 - Blære IF 1 6 - 0
(78 - 31)
Onsdag 27-07-22 18:30 Bislev IF 2 - Ullits GF 1 1 - 5
(37 - 76)
Torsdag 28-07-22 18:30 Farsø 4 - Arden 2 2 - 4
(64 - 60)
Mandag 01-08-22 18:00 Ullits GF 1 - Hadsund BK 3 4 - 2
(56 - 54)
Tirsdag 02-08-22 18:30 Arden 2 - Blære IF 1 3 - 3
(64 - 66)
Onsdag 03-08-22 18:30 Bislev IF 2 - Farsø 4 5 - 1
(72 - 59)
Mandag 08-08-22 18:30 Ullits GF 1 - Arden 2 6 - 0
(78 - 42)
Tirsdag 09-08-22 18:00 Hadsund BK 3 - Bislev IF 2 3 - 3
(68 - 66)
Tirsdag 09-08-22 18:30 Blære IF 1 - Farsø 4 4 - 2
(61 - 31)

Til toppen