Claus - Birgit, Føvling - Føvling Stenderup Ungdoms- og Idrætsforening

Information

Forening: Føvling Stenderup Ungdoms- og Idrætsforening
Køn: Åbent/Frit
Række/Pulje: Mesterrække , Pulje 1
Holdleder Claus Kulmbach 20537274
Holdleder Birgit Hansen 51265213

Stilling

Hold Kampe V U T Kampe i kampen Kugler + / - Point
1. Mikkel - Thomas, Læborg 14 13 0 1 180-90 0-0 0 13
2. Claus - Birgit, Føvling 14 10 0 4 159-126 0-0 0 10
3. Lene - Søren, Læborg 14 8 0 6 169-136 0-0 0 8
4. Bent - Torsten, Læborg 14 8 0 6 136-128 0-0 0 8
5. Bruno - Kaj, Esbjerg 14 6 0 8 128-143 0-0 0 6
6. Tove - Gunnar, Agerbæk 14 4 0 10 109-161 0-0 0 4
7. Aase - Peder, Næsbjerg 14 4 0 10 97-160 0-0 0 4
8. Birte - Gert, Tjæreborg 14 3 0 11 119-153 0-0 0 3

= Hold musen henover ikonet, for at se den anvendte stillingsregel
https://foreningsportalen.dgi.dk/Report/MatchListCreateXL.aspx?Team=150281&DateFrom=23-10-2020&DateTo=30-10-2020&ResultStatus=0

Seneste resultater



Der er ingen resultater for de seneste 7 dage

Kommende kampe



Fra dato: til dato:

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal
https://foreningsportalen.dgi.dk/Report/MatchListCreateXL.aspx?Team=150281

Komplet kampprogram



Kampnr. Dag Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat Arrangør
Torsdag 19-04-18 18:30 Tove - Gunnar, Agerbæk - Claus - Birgit, Føvling 4 - 13 Bruno - Kaj, Esbjerg
Torsdag 03-05-18 18:30 Bent - Torsten, Læborg - Claus - Birgit, Føvling - Petanquebaner 13 - 2 Mikkel - Thomas, Læborg
Torsdag 03-05-18 18:30 Birte - Gert, Tjæreborg - Claus - Birgit, Føvling - Petanquebaner 11 - 13 Mikkel - Thomas, Læborg
Torsdag 17-05-18 18:30 Mikkel - Thomas, Læborg - Claus - Birgit, Føvling - Petanquebaner 13 - 8 Aase - Peder, Næsbjerg
Torsdag 31-05-18 18:30 Aase - Peder, Næsbjerg - Claus - Birgit, Føvling - Petanquebaner 8 - 13 Claus - Birgit, Føvling
Torsdag 31-05-18 18:30 Bruno - Kaj, Esbjerg - Claus - Birgit, Føvling - Petanquebaner 10 - 13 Claus - Birgit, Føvling
Torsdag 14-06-18 18:30 Lene - Søren, Læborg - Claus - Birgit, Føvling - Petanquebaner 13 - 11 Bent - Torsten, Læborg
Torsdag 28-06-18 18:30 Claus - Birgit, Føvling - Tove - Gunnar, Agerbæk 13 - 7 Bruno - Kaj, Esbjerg
Torsdag 28-06-18 18:30 Claus - Birgit, Føvling - Bent - Torsten, Læborg 13 - 10 Bruno - Kaj, Esbjerg
Torsdag 12-07-18 18:30 Claus - Birgit, Føvling - Birte - Gert, Tjæreborg - petanquebaner 13 - 4 Tove - Gunnar, Agerbæk
Torsdag 09-08-18 18:30 Claus - Birgit, Føvling - Mikkel - Thomas, Læborg - petanquebaner 8 - 13 Tove - Gunnar, Agerbæk
Torsdag 23-08-18 18:30 Claus - Birgit, Føvling - Aase - Peder, Næsbjerg - Petanquebaner - Brovej 12 13 - 6 Birte - Gert, Tjæreborg
Torsdag 23-08-18 18:30 Claus - Birgit, Føvling - Bruno - Kaj, Esbjerg 13 - 3 Bruno - Kaj, Esbjerg
Torsdag 06-09-18 18:30 Claus - Birgit, Føvling - Lene - Søren, Læborg - Petanquebaner 13 - 11 Lene - Søren, Læborg

Til toppen