Riffel, 50m - Senior | Min Idræt

Rangliste

Opdateret: 16. oktober 2021 - kl. 06:07
Periode: 12 måneder

Plac. Skyttenr. Navn Forening Klasse Antal Snit De 4 bedste resultater
1. 35506 Lars Kring Mortensen Bredstrup-Pjedsted Idrætsforening
DGI Sydøstjylland
SE1 7 199.86
R1200 R2200 R3200 R4200
Sum800 Snit200.00
2. 57407 Susanne Frederiksen Tuse Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
SE1 10 199.60
R1200 R2200 R3200 R4200
Sum800 Snit200.00
3. 69703 Bent Kruse Ballerup Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
SE1 13 199.23
R1200 R2200 R3200 R4200
Sum800 Snit200.00
4. 61799 Peter Hansen Ballerup Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
SE1 8 199.00
R1200 R2200 R3200 R4200
Sum800 Snit200.00
5. 34740 Hardy Larsen Honum & Omegns Skytteforening
DGI Sydøstjylland
SE1 25 198.24
R1200 R2200 R3200 R4200
Sum800 Snit200.00
6. 87542 Claus Frederiksen Damsholte Skytteforening
DGI Storstrømmen
SE1 12 198.17
R1200 R2200 R3200 R4200
Sum800 Snit200.00
7. 71763 Viggo Jørgensen Helsinge S&i - Skytteafd.
DGI Nordsjælland
SE1 15 197.67
R1200 R2200 R3200 R4200
Sum800 Snit200.00
8. 57255 Kurt Møller Pedersen Tuse Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
SE1 10 198.70
R1200 R2200 R3200 R4199
Sum799 Snit199.75
9. 19654 Knud Erik Holm Viborg Skytteforening
DGI Midtjylland
SE1 18 198.50
R1200 R2200 R3200 R4199
Sum799 Snit199.75
10. 57419 Lars Lund Tuse Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
SE1 10 198.30
R1200 R2200 R3199 R4199
Sum798 Snit199.50
11. 25302 Knud Møller Samsø Skytteforening
DGI Østjylland
SE1 11 197.27
R1200 R2200 R3199 R4199
Sum798 Snit199.50
12. 93637 Bent Jensen Boddum-Ydby Skytteforening
DGI Nordjylland
SE1 13 196.38
R1200 R2200 R3199 R4199
Sum798 Snit199.50
13. 19571 Ole Nielsen Viborg Skytteforening
DGI Midtjylland
SE1 7 198.71
R1200 R2199 R3199 R4199
Sum797 Snit199.25
14. 68928 Peter Hvidberg Fløng-Hedehusene Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
SE1 8 198.50
R1200 R2199 R3199 R4199
Sum797 Snit199.25
15. 49486 Vang Jarl Særslev Skytteforening
DGI Fyn
SE1 10 198.00
R1200 R2199 R3199 R4199
Sum797 Snit199.25
16. 39737 Svend Petermann Ribe Skyttekreds
DGI Sydvest
SE1 17 197.29
R1200 R2199 R3199 R4199
Sum797 Snit199.25
17. 23116 Jens Roland Jensen Midtdjurs skytteforening
DGI Østjylland
SE1 20 196.75
R1200 R2199 R3199 R4199
Sum797 Snit199.25
18. 112816 Bernhard Hansen Særslev Skytteforening
DGI Fyn
SE1 10 195.50
R1200 R2200 R3199 R4198
Sum797 Snit199.25
19. 71084 Ole Thy Christensen Hellerup Skyde Selskab
DGI Storkøbenhavn
SE1 7 198.57
R1199 R2199 R3199 R4199
Sum796 Snit199.00
20. 10606 Bent Poulsen Frederikshavn Skyttekreds
DGI Nordjylland
SE1 6 197.67
R1200 R2200 R3199 R4197
Sum796 Snit199.00
21. 58322 Kurt Petersen Tuse Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
SE1 7 197.57
R1200 R2199 R3199 R4198
Sum796 Snit199.00
22. 20861 Vagn Åge Jørgensen Honum & Omegns Skytteforening
DGI Sydøstjylland
SE1 16 196.81
R1199 R2199 R3199 R4199
Sum796 Snit199.00
23. 81756 Allan H. Laursen Viborg Skytteforening
DGI Midtjylland
SE1 13 196.38
R1200 R2199 R3199 R4198
Sum796 Snit199.00
24. 10470 Ole Hans Madsen Frederikshavn Skyttekreds
DGI Nordjylland
SE1 6 197.83
R1200 R2199 R3199 R4197
Sum795 Snit198.75
25. 121229 Leif Kristensen Grænseegnens Skytteforening
DGI Sønderjylland
SE1 8 197.75
R1200 R2199 R3198 R4198
Sum795 Snit198.75
26. 30213 Janus Haahr Trehøje Skytteforening
DGI Vestjylland
SE1 12 196.83
R1200 R2199 R3198 R4198
Sum795 Snit198.75
27. 104699 Henning Pries Helsinge S&i - Skytteafd.
DGI Nordsjælland
SE1 15 196.40
R1199 R2199 R3199 R4198
Sum795 Snit198.75
28. 29765 Frits R. Larsen Trehøje Skytteforening
DGI Vestjylland
SE1 12 195.92
R1200 R2200 R3198 R4197
Sum795 Snit198.75
29. 61327 Poul Henrik Brandt Frederikssund Skytteforening, IF1864
DGI Nordsjælland
SE1 9 197.44
R1199 R2199 R3198 R4198
Sum794 Snit198.50
30. 68845 Kaj Hansen Greve Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
SE1 7 197.14
R1199 R2199 R3198 R4198
Sum794 Snit198.50
31. 20964 Ole Hansen Bredstrup-Pjedsted Idrætsforening
DGI Sydøstjylland
SE1 14 196.93
R1199 R2199 R3198 R4198
Sum794 Snit198.50
32. 49092 Jens E. Christensen Fjelsted/Harndrup Skytteforening
DGI Fyn
SE1 13 196.69
R1199 R2199 R3198 R4198
Sum794 Snit198.50
33. 61314 Susanne Pihl Nyvest Skytteforening
DGI Bornholm
SE1 24 195.79
R1199 R2199 R3198 R4198
Sum794 Snit198.50
34. 49316 John Iversen Fjelsted/Harndrup Skytteforening
DGI Fyn
SE1 11 195.45
R1199 R2199 R3198 R4198
Sum794 Snit198.50
35. 51383 Kurt Knudsen Bullerup Skyttekreds
DGI Fyn
SE1 17 195.41
R1199 R2199 R3198 R4198
Sum794 Snit198.50
36. 20954 Per Christiansen Samsø Skytteforening
DGI Østjylland
SE1 6 197.83
R1199 R2198 R3198 R4198
Sum793 Snit198.25
37. 69460 Inge Larsen Fløng-Hedehusene Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
SE1 9 196.89
R1199 R2198 R3198 R4198
Sum793 Snit198.25
38. 33790 Ove Laursen Jelling fS
DGI Sydøstjylland
SE1 7 196.71
R1199 R2199 R3198 R4197
Sum793 Snit198.25
39. 69409 Leif Bay Fløng-Hedehusene Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
SE1 6 196.67
R1200 R2199 R3197 R4197
Sum793 Snit198.25
40. 19477 Carsten Bjørn Viborg Skytteforening
DGI Midtjylland
SE1 13 195.85
R1200 R2198 R3198 R4197
Sum793 Snit198.25
41. 30694 Anders Helleskov Trehøje Skytteforening
DGI Vestjylland
SE1 12 195.83
R1199 R2198 R3198 R4198
Sum793 Snit198.25
42. 49222 Niels Barlebo Fjelsted/Harndrup Skytteforening
DGI Fyn
SE1 13 195.62
R1200 R2198 R3198 R4197
Sum793 Snit198.25
43. 53201 Sv. Erik Frederiksen Maribo Skytteforening
DGI Storstrømmen
SE1 6 196.83
R1200 R2199 R3197 R4196
Sum792 Snit198.00
44. 101728 Jan Grünberger Trehøje Skytteforening
DGI Vestjylland
SE1 9 196.78
R1199 R2198 R3198 R4197
Sum792 Snit198.00
45. 106685 Ole Jespersen Ringsted Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
SE1 13 195.62
R1199 R2199 R3197 R4197
Sum792 Snit198.00
46. 49642 Helge Larsen Særslev Skytteforening
DGI Fyn
SE1 4 197.75
R1199 R2199 R3198 R4195
Sum791 Snit197.75
47. 44463 Kristian R. Petersen Bredstrup-Pjedsted Idrætsforening
DGI Sydøstjylland
SE1 6 197.50
R1198 R2198 R3198 R4197
Sum791 Snit197.75
48. 29126 Bent Olesen Sjørring Skytteforening
DGI Nordjylland
SE1 7 196.71
R1199 R2198 R3197 R4197
Sum791 Snit197.75
49. 22623 Erling Hesel Silkeborg Skyttekreds
DGI Midtjylland
SE1 6 195.17
R1199 R2199 R3197 R4196
Sum791 Snit197.75
50. 54902 Hans Pil Nykøbing F. Skytteforening
DGI Storstrømmen
SE1 14 195.07
R1199 R2198 R3197 R4197
Sum791 Snit197.75
51. 49799 Anders Mortensen Fjelsted/Harndrup Skytteforening
DGI Fyn
SE1 26 195.00
R1198 R2198 R3198 R4197
Sum791 Snit197.75
52. 63237 Ejgil Reimers Hellerup Skyde Selskab
DGI Storkøbenhavn
SE1 5 197.40
R1198 R2198 R3197 R4197
Sum790 Snit197.50
53. 19750 Elsebeth Kjeldsen Viborg Skytteforening
DGI Midtjylland
SE1 7 196.57
R1198 R2198 R3198 R4196
Sum790 Snit197.50
54. 39827 Jens Nygaard Ribe Skyttekreds
DGI Sydvest
SE1 10 196.50
R1199 R2197 R3197 R4197
Sum790 Snit197.50
55. 109680 Karl Jon Hansen Vojens Skytteforening
DGI Sønderjylland
SE1 12 196.33
R1198 R2198 R3197 R4197
Sum790 Snit197.50
56. 20681 Hans O. Hansen Bredstrup-Pjedsted Idrætsforening
DGI Sydøstjylland
SE1 8 195.88
R1198 R2198 R3197 R4197
Sum790 Snit197.50
57. 129783 Erik Dalgas Andersen Bredstrup-Pjedsted Idrætsforening
DGI Sydøstjylland
SE1 5 196.80
R1198 R2198 R3197 R4196
Sum789 Snit197.25
58. 61287 Bent Nielsen Aakirkeby Skytteforening
DGI Bornholm
SE1 8 195.75
R1199 R2197 R3197 R4196
Sum789 Snit197.25
59. 44389 William Kjær Vojens Skytteforening
DGI Sønderjylland
SE1 11 195.73
R1198 R2197 R3197 R4197
Sum789 Snit197.25
60. 33816 Knud Andersen Jelling fS
DGI Sydøstjylland
SE1 7 195.71
R1199 R2197 R3197 R4196
Sum789 Snit197.25
61. 19751 Ejvind Pedersen Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening
DGI Midtjylland
SE1 7 195.86
R1197 R2197 R3197 R4197
Sum788 Snit197.00
62. 31719 Erik Paarup Gjellerup Sdr. S G & I
DGI Midtjylland
SE1 13 195.23
R1198 R2198 R3196 R4196
Sum788 Snit197.00
63. 10518 Knud Jensen Frederikshavn Skyttekreds
DGI Nordjylland
SE1 7 194.71
R1198 R2198 R3198 R4194
Sum788 Snit197.00
64. 65179 Bjørn Klaus Nath Nielsen Helsinge S&i - Skytteafd.
DGI Nordsjælland
SE1 15 193.60
R1199 R2197 R3196 R4196
Sum788 Snit197.00
65. 17347 Knud ove Gammeljord Randers Skyttekreds
DGI Østjylland
SE1 4 196.75
R1198 R2197 R3196 R4196
Sum787 Snit196.75
66. 52481 Torben S. Nielsen Særslev Skytteforening
DGI Fyn
SE1 9 195.22
R1197 R2197 R3197 R4196
Sum787 Snit196.75
67. 61094 Bent Knudsen Østerlars Skytteforening
DGI Bornholm
SE1 9 195.00
R1198 R2198 R3196 R4195
Sum787 Snit196.75
68. 42620 Leo Pedersen Nordals Skyttekreds
DGI Sønderjylland
SE1 9 194.89
R1198 R2197 R3196 R4196
Sum787 Snit196.75
69. 42922 Kaj Christensen Sønderborg Skyttekreds
DGI Sønderjylland
SE1 10 194.80
R1197 R2197 R3197 R4196
Sum787 Snit196.75
70. 54113 Poul Erik Hansen Væggerløse Skytteforening
DGI Storstrømmen
SE1 13 194.31
R1197 R2197 R3197 R4196
Sum787 Snit196.75
71. 59269 Ole S. Madsen Korsør Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
SE1 4 196.50
R1197 R2197 R3196 R4196
Sum786 Snit196.50
72. 54116 Ole Ebbe Væggerløse Skytteforening
DGI Storstrømmen
SE1 14 194.36
R1197 R2197 R3196 R4196
Sum786 Snit196.50
73. 61510 Karl Dahl Nyvest Skytteforening
DGI Bornholm
SE1 10 194.20
R1197 R2197 R3197 R4195
Sum786 Snit196.50
74. 101767 Egon Johansen Vojens Skytteforening
DGI Sønderjylland
SE1 9 194.11
R1198 R2198 R3196 R4194
Sum786 Snit196.50
75. 19511 Thomas Skræp Sørensen Kjellerup Skytteforening
DGI Midtjylland
SE1 11 193.82
R1197 R2197 R3196 R4196
Sum786 Snit196.50
76. 61310 Svend Erik Pihl Nyvest Skytteforening
DGI Bornholm
SE2 12 192.83
R1197 R2197 R3196 R4196
Sum786 Snit196.50
77. 69461 Inge Rusbjerg Fløng-Hedehusene Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
SE1 4 196.25
R1197 R2196 R3196 R4196
Sum785 Snit196.25
78. 15404 Ole M. Nielsen Ulsted Skytteforening
DGI Nordjylland
SE1 6 195.33
R1198 R2197 R3196 R4194
Sum785 Snit196.25
79. 61302 Ulla Madsen Nyvest Skytteforening
DGI Bornholm
SE2 6 194.67
R1198 R2197 R3195 R4195
Sum785 Snit196.25
80. 126195 Jesper Langskov Østerlars Skytteforening
DGI Bornholm
SE1 12 194.42
R1198 R2197 R3195 R4195
Sum785 Snit196.25
81. 64634 Ole Østrup Rasmussen Helsinge S&i - Skytteafd.
DGI Nordsjælland
SE1 11 193.73
R1197 R2197 R3196 R4195
Sum785 Snit196.25
82. 108681 Niels Christian Svendsen Bredstrup-Pjedsted Idrætsforening
DGI Sydøstjylland
SE1 7 193.14
R1198 R2197 R3196 R4194
Sum785 Snit196.25
83. 64302 Jens Bengtson Melby Skytteforening
DGI Nordsjælland
SE1 7 194.43
R1198 R2196 R3196 R4194
Sum784 Snit196.00
84. 117669 Inga Antzack Vojens Skytteforening
DGI Sønderjylland
SE1 10 194.20
R1198 R2196 R3195 R4195
Sum784 Snit196.00
85. 68747 Tove Rasmussen Greve Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
SE1 7 194.00
R1197 R2197 R3196 R4194
Sum784 Snit196.00
86. 106063 Poul Erik Christensen Frederikshavn Skyttekreds
DGI Nordjylland
SE1 5 193.60
R1198 R2196 R3196 R4194
Sum784 Snit196.00
87. 96415 Karl K. Rasmussen Bredstrup-Pjedsted Idrætsforening
DGI Sydøstjylland
SE1 6 194.67
R1196 R2196 R3196 R4195
Sum783 Snit195.75
88. 127161 Ole Capion Viborg Skytteforening
DGI Midtjylland
SE1 5 195.00
R1197 R2196 R3196 R4193
Sum782 Snit195.50
89. 35072 Bodil Hansen Jelling fS
DGI Sydøstjylland
SE1 5 195.00
R1197 R2196 R3195 R4194
Sum782 Snit195.50
90. 69408 Leif Bodilsen Fløng-Hedehusene Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
SE1 5 194.80
R1197 R2196 R3195 R4194
Sum782 Snit195.50
91. 134894 Mads Ørum-Madsen Aakirkeby Skytteforening
DGI Bornholm
SE2 8 192.13
R1197 R2196 R3195 R4194
Sum782 Snit195.50
92. 54142 Karen Lolle Væggerløse Skytteforening
DGI Storstrømmen
SE2 13 191.85
R1197 R2196 R3195 R4194
Sum782 Snit195.50
93. 120948 Gunnar Jensen Løgstør Sportsskytteklub
DGI Nordjylland
SE2 4 195.25
R1198 R2195 R3194 R4194
Sum781 Snit195.25
94. 107142 Benny Jørgen Ohlsen Særslev Skytteforening
DGI Fyn
SE2 5 195.20
R1196 R2195 R3195 R4195
Sum781 Snit195.25
95. 120932 Karen Skovmand Viborg Skytteforening
DGI Midtjylland
SE1 5 194.80
R1196 R2196 R3196 R4193
Sum781 Snit195.25
96. 90755 Bent Larsen Nyborg Skytteforening
DGI Fyn
SE1 6 193.83
R1197 R2196 R3195 R4193
Sum781 Snit195.25
97. 53420 Johnny Johansson Maribo Skytteforening
DGI Storstrømmen
SE1 10 192.70
R1198 R2196 R3194 R4193
Sum781 Snit195.25
98. 67459 Otto Reenberg Hvidovre Skyttekreds
DGI Storkøbenhavn
SE2 21 192.43
R1197 R2195 R3195 R4194
Sum781 Snit195.25
99. 85764 Erik Hudlebusch Næstved Skytteforening
DGI Storstrømmen
SE2 9 192.22
R1198 R2195 R3194 R4194
Sum781 Snit195.25
100. 55908 Leif Klausen Næstved Skytteforening
DGI Storstrømmen
SE1 11 192.00
R1196 R2196 R3195 R4194
Sum781 Snit195.25
101. 62514 Michael Larsen Frederikssund Skytteforening, IF1864
DGI Nordsjælland
SE1 5 194.60
R1197 R2195 R3195 R4193
Sum780 Snit195.00
102. 60819 Jytte Kristoffersen Fløng-Hedehusene Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
SE2 6 194.33
R1197 R2195 R3194 R4194
Sum780 Snit195.00
103. 68823 Lis Jensen Greve Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
SE1 5 193.00
R1197 R2196 R3193 R4193
Sum779 Snit194.75
104. 23760 Ejner Jørgensen Grenå Skyttekreds
DGI Østjylland
SE1 4 194.50
R1199 R2196 R3194 R4189
Sum778 Snit194.50
105. 58805 Inge Nielsen Korsør Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
SE1 4 194.50
R1197 R2196 R3194 R4191
Sum778 Snit194.50
106. 59359 Erik Benée Petersen Korsør Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
SE1 5 194.20
R1195 R2195 R3194 R4194
Sum778 Snit194.50
107. 63950 Jørgen Simonsen Melby Skytteforening
DGI Nordsjælland
SE1 5 194.20
R1197 R2194 R3194 R4193
Sum778 Snit194.50
108. 62500 Ole Gerner Olsen Frederikssund Skytteforening, IF1864
DGI Nordsjælland
SE2 5 194.00
R1196 R2195 R3194 R4193
Sum778 Snit194.50
109. 113035 Bent Norlander Gråsten Skytteforening
DGI Sønderjylland
SE1 5 193.40
R1196 R2195 R3195 R4192
Sum778 Snit194.50
110. 112943 Thomas Chr. Hansen Antzack Vojens Skytteforening
DGI Sønderjylland
SE1 5 192.60
R1197 R2196 R3195 R4190
Sum778 Snit194.50
111. 42611 Marie Sørensen Nordals Skyttekreds
DGI Sønderjylland
SE2 9 191.44
R1196 R2195 R3194 R4193
Sum778 Snit194.50
112. 88633 Svend Hansen Bredstrup-Pjedsted Idrætsforening
DGI Sydøstjylland
SE1 4 194.25
R1198 R2194 R3193 R4192
Sum777 Snit194.25
113. 133529 Henning Frantzen Væggerløse Skytteforening
DGI Storstrømmen
SE2 8 192.50
R1195 R2195 R3194 R4193
Sum777 Snit194.25
114. 25177 John Lund Christensen Skanderborg-Stilling Skytteforening
DGI Østjylland
SE1 5 192.20
R1195 R2195 R3194 R4193
Sum777 Snit194.25
115. 22477 Keld Klode Silkeborg Skyttekreds
DGI Midtjylland
SE1 8 192.13
R1195 R2195 R3194 R4193
Sum777 Snit194.25
116. 41593 Ejgil Thuesen Ribe Skyttekreds
DGI Sydvest
SE2 13 190.46
R1197 R2194 R3193 R4193
Sum777 Snit194.25
117. 20643 Lars-Åge Pedersen Honum & Omegns Skytteforening
DGI Sydøstjylland
SE1 4 194.00
R1197 R2194 R3193 R4192
Sum776 Snit194.00
118. 109972 Kjeld Jensen Vestfalster Skytteforening
DGI Storstrømmen
SE2 4 194.00
R1195 R2194 R3194 R4193
Sum776 Snit194.00
119. 57006 Kristian Ebbensgaard Greve Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
SE1 5 193.20
R1196 R2195 R3194 R4191
Sum776 Snit194.00
120. 41575 Holger Jensen Brørup Skyttekreds
DGI Sydvest
SE1 6 193.00
R1194 R2194 R3194 R4194
Sum776 Snit194.00
121. 130463 Hans Winther Brørup Skyttekreds
DGI Sydvest
SE2 6 192.67
R1195 R2195 R3194 R4192
Sum776 Snit194.00
122. 49348 Helle Jørgensen Særslev Skytteforening
DGI Fyn
SE2 8 191.50
R1195 R2195 R3193 R4193
Sum776 Snit194.00
123. 39754 Peter Christensen Ribe Skyttekreds
DGI Sydvest
SE2 11 190.18
R1195 R2195 R3193 R4193
Sum776 Snit194.00
124. 39630 Henrik Bentsen Sparta Idrætsforening
DGI Sønderjylland
SE1 4 193.75
R1195 R2195 R3194 R4191
Sum775 Snit193.75
125. 80326 Carsten Fries Melby Skytteforening
DGI Nordsjælland
SE2 5 193.40
R1195 R2195 R3193 R4192
Sum775 Snit193.75
126. 50845 Jørgen Mortensen Bullerup Skyttekreds
DGI Fyn
SE1 6 192.50
R1195 R2194 R3194 R4192
Sum775 Snit193.75
127. 22294 Orla Smedegaard Silkeborg Skyttekreds
DGI Midtjylland
SE1 6 192.33
R1196 R2194 R3193 R4192
Sum775 Snit193.75
128. 61802 Peder Pilgaard Frederikssund Skytteforening, IF1864
DGI Nordsjælland
SE1 6 191.33
R1195 R2194 R3194 R4192
Sum775 Snit193.75
129. 62169 Steen Møller Frederikssund Skytteforening, IF1864
DGI Nordsjælland
SE1 5 193.00
R1195 R2194 R3193 R4192
Sum774 Snit193.50
130. 54808 Lisbeth Pil Nykøbing F. Skytteforening
DGI Storstrømmen
SE1 8 191.88
R1196 R2194 R3192 R4192
Sum774 Snit193.50
131. 21256 Einar Højsgård Honum & Omegns Skytteforening
DGI Sydøstjylland
SE2 6 191.00
R1196 R2194 R3192 R4192
Sum774 Snit193.50
132. 48751 Henrik Trolle Bullerup Skyttekreds
DGI Fyn
SE2 8 190.88
R1198 R2194 R3192 R4190
Sum774 Snit193.50
133. 80410 Jørn Ladegaard Jelling fS
DGI Sydøstjylland
SE2 4 193.25
R1196 R2194 R3192 R4191
Sum773 Snit193.25
134. 59037 Pelle Rogert Pedersen Korsør Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
SE1 5 192.80
R1196 R2195 R3191 R4191
Sum773 Snit193.25
135. 138921 Else Haagen Randers Skyttekreds
DGI Østjylland
SE2 5 192.40
R1196 R2194 R3194 R4189
Sum773 Snit193.25
136. 22262 Preben Jensen Silkeborg Skyttekreds
DGI Midtjylland
SE2 6 190.33
R1199 R2193 R3191 R4190
Sum773 Snit193.25
137. 29776 Vagn Andersen Haderup Skytteforening
DGI Midtjylland
SE2 13 190.31
R1195 R2193 R3193 R4192
Sum773 Snit193.25
138. 49581 Lise Larsen Særslev Skytteforening
DGI Fyn
SE1 5 192.60
R1197 R2192 R3192 R4191
Sum772 Snit193.00
139. 70439 Torben Jensen Hellerup Skyde Selskab
DGI Storkøbenhavn
SE2 8 190.75
R1194 R2193 R3193 R4192
Sum772 Snit193.00
140. 69477 Gert Poulsen Fløng-Hedehusene Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
SE1 4 192.75
R1197 R2193 R3192 R4189
Sum771 Snit192.75
141. 54740 Niels Corfitsen Væggerløse Skytteforening
DGI Storstrømmen
SE2 6 191.33
R1196 R2193 R3191 R4191
Sum771 Snit192.75
142. 49725 Niels Jus. Pedersen Fjelsted/Harndrup Skytteforening
DGI Fyn
SE1 7 191.43
R1194 R2193 R3192 R4191
Sum770 Snit192.50
143. 42834 Ole Hansen Sønderborg Skyttekreds
DGI Sønderjylland
SE2 8 191.25
R1193 R2193 R3192 R4192
Sum770 Snit192.50
144. 99427 Bent Christensen Kongsted Skytteforening
DGI Storstrømmen
SE2 8 190.38
R1193 R2193 R3192 R4192
Sum770 Snit192.50
145. 50469 Jens Gormsen Fjelsted/Harndrup Skytteforening
DGI Fyn
SE2 10 189.90
R1195 R2193 R3192 R4190
Sum770 Snit192.50
146. 46082 Børge Andersen Nyborg Skytteforening
DGI Fyn
SE1 6 190.33
R1195 R2194 R3191 R4189
Sum769 Snit192.25
147. 55789 Svend Erik Reckeweg Næstved Skytteforening
DGI Storstrømmen
SE2 7 189.43
R1194 R2192 R3192 R4191
Sum769 Snit192.25
148. 54172 Preben Grubbe Væggerløse Skytteforening
DGI Storstrømmen
SE2 10 187.80
R1194 R2192 R3192 R4191
Sum769 Snit192.25
149. 63972 Finn Jensen Melby Skytteforening
DGI Nordsjælland
SE1 5 191.20
R1195 R2192 R3191 R4190
Sum768 Snit192.00
150. 42992 Gunnar Holm Rasmussen Sønderborg Skyttekreds
DGI Sønderjylland
SE2 6 191.17
R1193 R2193 R3191 R4191
Sum768 Snit192.00
151. 39410 Erik Hungeberg Helle Skytteforening
DGI Sydvest
SE2 6 189.83
R1196 R2192 R3191 R4189
Sum768 Snit192.00
152. 122617 Bente Ørum Aakirkeby Skytteforening
DGI Bornholm
SE1 7 190.00
R1195 R2191 R3191 R4190
Sum767 Snit191.75
153. 81869 Leif Nielsen Sakskøbing Og Omegns Skytteforening
DGI Storstrømmen
SE1 6 190.33
R1194 R2192 R3191 R4189
Sum766 Snit191.50
154. 128844 Gert Jessen Sønderborg Skyttekreds
DGI Sønderjylland
SE2 9 185.56
R1193 R2193 R3192 R4188
Sum766 Snit191.50
155. 57211 Arne Jacobsen Højby Skytteforening, Sjælland
DGI Midt- og Vestsjælland
SE2 5 191.00
R1192 R2191 R3191 R4191
Sum765 Snit191.25
156. 43565 Iver Clausen Gråsten Skytteforening
DGI Sønderjylland
SE1 5 190.80
R1194 R2191 R3190 R4190
Sum765 Snit191.25
157. 55237 Frank Larsen Damsholte Skytteforening
DGI Storstrømmen
SE2 8 189.13
R1195 R2192 R3189 R4189
Sum765 Snit191.25
158. 106484 Jesper Michelsen Kjøbenhavns Skytteforening
DGI Storkøbenhavn
SE2 5 188.40
R1193 R2193 R3192 R4187
Sum765 Snit191.25
159. 61035 Rene T. Nielsen Østerlars Skytteforening
DGI Bornholm
SE2 4 191.00
R1193 R2193 R3190 R4188
Sum764 Snit191.00
160. 30703 Aksel Fyhring Ørre Skytteforening,
DGI Midtjylland
SE2 5 190.00
R1193 R2191 R3191 R4189
Sum764 Snit191.00
161. 54814 Leif Hansen Væggerløse Skytteforening
DGI Storstrømmen
SE2 8 189.50
R1192 R2191 R3191 R4190
Sum764 Snit191.00
162. 42734 Asger J. Halkjær Nordals Skyttekreds
DGI Sønderjylland
SE1 4 190.75
R1194 R2194 R3192 R4183
Sum763 Snit190.75
163. 130476 Benny Frederiksen Østerlars Skytteforening
DGI Bornholm
SE2 14 185.36
R1191 R2191 R3190 R4190
Sum762 Snit190.50
164. 53053 Per Henriksen Sakskøbing Og Omegns Skytteforening
DGI Storstrømmen
SE2 4 190.25
R1194 R2193 R3187 R4187
Sum761 Snit190.25
165. 57564 Jess Nielsen Højby Skytteforening, Sjælland
DGI Midt- og Vestsjælland
SE2 4 190.25
R1196 R2192 R3191 R4182
Sum761 Snit190.25
166. 58227 Johannes Nielsen Ballerup Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
SE2 5 188.80
R1193 R2193 R3190 R4185
Sum761 Snit190.25
167. 139689 John Vosborg Østerlars Skytteforening
DGI Bornholm
SE2 8 187.88
R1192 R2191 R3189 R4189
Sum761 Snit190.25
168. 53166 Berrit Carlsen Maribo Skytteforening
DGI Storstrømmen
SE2 4 190.00
R1191 R2191 R3189 R4189
Sum760 Snit190.00
169. 144754 Bent Lund Jensen Væggerløse Skytteforening
DGI Storstrømmen
SE2 5 188.40
R1192 R2191 R3190 R4187
Sum760 Snit190.00
170. 88831 Erik Olesen Helle Skytteforening
DGI Sydvest
SE2 6 188.17
R1193 R2189 R3189 R4188
Sum759 Snit189.75
171. 61298 Vilmer Jensen Aakirkeby Skytteforening
DGI Bornholm
SE2 8 187.38
R1192 R2191 R3189 R4187
Sum759 Snit189.75
172. 19714 Inger Sørensen Kjellerup Skytteforening
DGI Midtjylland
SE2 4 189.50
R1196 R2192 R3189 R4181
Sum758 Snit189.50
173. 41526 Mogens Hansen Brørup Skyttekreds
DGI Sydvest
SE2 5 189.00
R1192 R2191 R3188 R4187
Sum758 Snit189.50
174. 69365 Paul Groesmeyer Fløng-Hedehusene Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
SE2 5 188.60
R1192 R2190 R3189 R4187
Sum758 Snit189.50
175. 61492 Knud A. Marcher Østerlars Skytteforening
DGI Bornholm
SE2 9 186.00
R1192 R2189 R3189 R4188
Sum758 Snit189.50
176. 54509 Knud Holse Vestfalster Skytteforening
DGI Storstrømmen
SE2 4 189.25
R1193 R2192 R3189 R4183
Sum757 Snit189.25
177. 68160 Erik Lund Madsen Falsterske Fods Skf Region Hovedst
DGI Storkøbenhavn
SE2 4 189.25
R1192 R2191 R3190 R4184
Sum757 Snit189.25
178. 67449 Peter Christensen Parbst Falsterske Fods Skf Region Hovedst
DGI Storkøbenhavn
SE2 5 188.00
R1193 R2189 R3188 R4187
Sum757 Snit189.25
179. 56316 Per Lund Pedersen Holmegaard Skytteforening
DGI Storstrømmen
SE2 8 187.00
R1191 R2189 R3189 R4188
Sum757 Snit189.25
180. 123965 Verner Sørensen Ringsted Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
SE2 6 186.67
R1190 R2190 R3190 R4187
Sum757 Snit189.25
181. 55090 Børge Pehrson Damsholte Skytteforening
DGI Storstrømmen
SE2 8 184.25
R1193 R2192 R3187 R4185
Sum757 Snit189.25
182. 17325 Henning Lausten Randers Skyttekreds
DGI Østjylland
SE2 5 187.80
R1193 R2188 R3188 R4186
Sum755 Snit188.75
183. 66318 Per Westh-Henrichsen Kjøbenhavns Skytteforening
DGI Storkøbenhavn
SE2 6 183.83
R1192 R2190 R3190 R4183
Sum755 Snit188.75
184. 39271 Lars Søndergård Helle Skytteforening
DGI Sydvest
SE2 7 183.29
R1190 R2190 R3189 R4186
Sum755 Snit188.75
185. 105152 Hans Chr. Schmidt Alslev Skytteforening
DGI Sydvest
SE2 4 188.25
R1193 R2189 R3186 R4185
Sum753 Snit188.25
186. 46479 Keld Jørgensen Lunde Sg&I
DGI Fyn
SE2 5 187.40
R1189 R2189 R3189 R4186
Sum753 Snit188.25
187. 136869 Torben Bergholdt Nyborg Skytteforening
DGI Fyn
SE2 5 187.40
R1193 R2191 R3185 R4184
Sum753 Snit188.25
188. 103489 Mads Sønderup Ørre Skytteforening,
DGI Midtjylland
SE2 5 187.20
R1194 R2190 R3185 R4184
Sum753 Snit188.25
189. 68239 Jørgen Søbæk Sørensen Falsterske Fods Skf Region Hovedst
DGI Storkøbenhavn
SE2 5 185.40
R1191 R2190 R3187 R4185
Sum753 Snit188.25
190. 92317 Allen Oines Østerlars Skytteforening
DGI Bornholm
SE2 4 188.00
R1192 R2189 R3186 R4185
Sum752 Snit188.00
191. 61485 Leif Pedersen Nyvest Skytteforening
DGI Bornholm
SE2 6 183.00
R1192 R2188 R3187 R4185
Sum752 Snit188.00
192. 120475 Annette Nielsen Sakskøbing Og Omegns Skytteforening
DGI Storstrømmen
SE2 6 186.17
R1189 R2188 R3188 R4186
Sum751 Snit187.75
193. 111025 Elmer Rasmussen Aakirkeby Skytteforening
DGI Bornholm
SE2 4 187.50
R1190 R2187 R3187 R4186
Sum750 Snit187.50
194. 54168 Allan Bruun Væggerløse Skytteforening
DGI Storstrømmen
SE2 10 184.30
R1191 R2191 R3184 R4184
Sum750 Snit187.50
195. 130626 Klaus Pedersen Faxe Skytteforening
DGI Storstrømmen
SE2 4 187.25
R1191 R2190 R3189 R4179
Sum749 Snit187.25
196. 69607 Søren Hertzum Fløng-Hedehusene Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
SE2 4 187.25
R1189 R2187 R3187 R4186
Sum749 Snit187.25
197. 61133 Ejvind Dahl Østerlars Skytteforening
DGI Bornholm
SE2 4 187.00
R1191 R2188 R3186 R4183
Sum748 Snit187.00
198. 57565 Jane Wester Højby Skytteforening, Sjælland
DGI Midt- og Vestsjælland
SE2 4 187.00
R1190 R2188 R3188 R4182
Sum748 Snit187.00
199. 116797 Finn Larsen Væggerløse Skytteforening
DGI Storstrømmen
SE2 12 183.50
R1189 R2187 R3187 R4185
Sum748 Snit187.00
200. 54842 Kaj Pil Nykøbing F. Skytteforening
DGI Storstrømmen
SE2 5 186.00
R1192 R2185 R3185 R4185
Sum747 Snit186.75
201. 56448 Knud Nielsen Kongsted Skytteforening
DGI Storstrømmen
SE2 4 186.50
R1188 R2188 R3186 R4184
Sum746 Snit186.50
202. 130536 Leo Loubjerg Hansen Fjelsted/Harndrup Skytteforening
DGI Fyn
SE2 5 185.80
R1188 R2187 R3186 R4185
Sum746 Snit186.50
203. 39934 Ingrid Hauge Mortensen Helle Skytteforening
DGI Sydvest
SE2 5 185.00
R1190 R2188 R3184 R4183
Sum745 Snit186.25
204. 124841 Ole Andersen Væggerløse Skytteforening
DGI Storstrømmen
SE2 9 182.44
R1189 R2189 R3183 R4183
Sum744 Snit186.00
205. 137325 Jens Peter Frost Næstved Skytteforening
DGI Storstrømmen
SE2 4 185.75
R1188 R2187 R3185 R4183
Sum743 Snit185.75
206. 96636 Willy O. Jensen Korsør Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
SE2 4 184.25
R1188 R2185 R3182 R4182
Sum737 Snit184.25
207. 50333 Svend E. Christensen Nr. Esterbølle Skytteforening
DGI Fyn
SE2 4 184.25
R1187 R2185 R3184 R4181
Sum737 Snit184.25
208. 55546 Finn K. Larsen Ornebjerg Skytteforening
DGI Storstrømmen
SE2 6 181.00
R1185 R2184 R3182 R4180
Sum731 Snit182.75
209. 94293 Kaj Sørensen Hem Skytteforening
DGI Midtjylland
SE2 5 182.20
R1185 R2182 R3182 R4181
Sum730 Snit182.50
210. 101592 Elly Jensen Boddum-Ydby Skytteforening
DGI Nordjylland
SE2 5 179.80
R1190 R2189 R3176 R4175
Sum730 Snit182.50
211. 115860 Oda Jensen Alslev Skytteforening
DGI Sydvest
SE2 4 182.00
R1184 R2183 R3181 R4180
Sum728 Snit182.00
212. 94888 Arne Hansen Nr. Esterbølle Skytteforening
DGI Fyn
SE2 4 181.25
R1185 R2183 R3182 R4175
Sum725 Snit181.25
213. 39413 Ejlif Christensen Alslev Skytteforening
DGI Sydvest
SE2 4 181.25
R1186 R2184 R3178 R4177
Sum725 Snit181.25
214. 144449 Knud Ejler Andersen Særslev Skytteforening
DGI Fyn
SE2 5 179.40
R1184 R2181 R3180 R4180
Sum725 Snit181.25
215. 54928 Erik Andrè Væggerløse Skytteforening
DGI Storstrømmen
SE2 6 176.67
R1185 R2180 R3177 R4176
Sum718 Snit179.50
216. 22135 Børge Mønster Kjellerup Skytteforening
DGI Midtjylland
SE2 4 177.75
R1182 R2177 R3176 R4176
Sum711 Snit177.75
217. 120928 Knud Jørgensen Væggerløse Skytteforening
DGI Storstrømmen
SE2 7 175.43
R1182 R2176 R3176 R4176
Sum710 Snit177.50
218. 96592 Torben Pedersen Lunde Sg&I
DGI Fyn
SE2 5 173.40
R1176 R2175 R3174 R4174
Sum699 Snit174.75
219. 126535 Karen Anthonsen Faxe Skytteforening
DGI Storstrømmen
SE2 4 174.00
R1179 R2175 R3171 R4171
Sum696 Snit174.00
220. 61756 Bent von Benzon Ganløse Skytteforening
DGI Nordsjælland
SE2 10 161.20
R1185 R2183 R3166 R4162
Sum696 Snit174.00
221. 46334 Knud Christensen Lunde Sg&I
DGI Fyn
SE2 4 164.75
R1172 R2163 R3163 R4161
Sum659 Snit164.75
222. 141519 Anne-Marie Hansen Skytteforeningen Pilen af 1927
DGI Storkøbenhavn
SE2 6 148.50
R1160 R2159 R3153 R4152
Sum624 Snit156.00
223. 49644 Hans Otto Rasmussen Særslev Skytteforening
DGI Fyn
SE1 3 199.00
R1200 R2199 R3198 R4-
Sum597 Snit199.00
224. 35378 Preben Sørensen Bredstrup-Pjedsted Idrætsforening
DGI Sydøstjylland
SE1 3 196.67
R1197 R2197 R3196 R4-
Sum590 Snit196.67
225. 33292 Jens Ove Skjøth Brande Skytteforening
DGI Sydøstjylland
SE1 3 196.00
R1197 R2196 R3195 R4-
Sum588 Snit196.00
226. 33486 Niels Kr. Møberg Ullerup Skytteforening
DGI Sydøstjylland
SE2 3 196.00
R1197 R2196 R3195 R4-
Sum588 Snit196.00
227. 69378 Mogens Pedersen Hellerup Skyde Selskab
DGI Storkøbenhavn
SE1 3 195.33
R1198 R2195 R3193 R4-
Sum586 Snit195.33
228. 42644 Karl Sørensen Nordals Skyttekreds
DGI Sønderjylland
SE1 3 194.33
R1195 R2195 R3193 R4-
Sum583 Snit194.33
229. 11185 Chr. Schultz Hjørring Skytteforening
DGI Nordjylland
SE2 3 192.67
R1198 R2190 R3190 R4-
Sum578 Snit192.67
230. 134429 Ole Pedersen Boddum-Ydby Skytteforening
DGI Nordjylland
SE2 3 192.67
R1197 R2191 R3190 R4-
Sum578 Snit192.67
231. 11203 Bent S. Jensen Hjørring Skytteforening
DGI Nordjylland
SE2 3 192.00
R1195 R2191 R3190 R4-
Sum576 Snit192.00
232. 58235 Aage Holst Jensen Holbæk Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
SE1 3 192.00
R1193 R2192 R3191 R4-
Sum576 Snit192.00
233. 34969 Karl Erik Hansen Jelling fS
DGI Sydøstjylland
SE1 3 191.67
R1195 R2192 R3188 R4-
Sum575 Snit191.67
234. 69621 Peter Mose Nielsen Holbæk Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
SE2 3 191.00
R1195 R2190 R3188 R4-
Sum573 Snit191.00
235. 49613 John Vennerstrøm Nr. Esterbølle Skytteforening
DGI Fyn
SE2 3 190.67
R1196 R2188 R3188 R4-
Sum572 Snit190.67
236. 118514 Lars Andersen Ryslinge Skytteforening
DGI Fyn
SE2 3 190.67
R1191 R2191 R3190 R4-
Sum572 Snit190.67
237. 58274 Preben Fabricius Holbæk Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
SE1 3 190.67
R1193 R2190 R3189 R4-
Sum572 Snit190.67
238. 112025 Svend Børge Jørgensen Bredstrup-Pjedsted Idrætsforening
DGI Sydøstjylland
SE2 3 190.00
R1192 R2190 R3188 R4-
Sum570 Snit190.00
239. 87993 Bente Hansen Ballerup Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
SE1 3 190.00
R1192 R2190 R3188 R4-
Sum570 Snit190.00
240. 93289 Jens Hyldborg Ullerup Skytteforening
DGI Sydøstjylland
SE1 3 189.67
R1193 R2189 R3187 R4-
Sum569 Snit189.67
241. 60777 Leif Mikkelsen Fløng-Hedehusene Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
SE1 3 189.67
R1194 R2190 R3185 R4-
Sum569 Snit189.67
242. 97198 Knud Erichsen Ullerup Skytteforening
DGI Sydøstjylland
SE2 3 188.67
R1190 R2190 R3186 R4-
Sum566 Snit188.67
243. 22493 Karin Stenger Sejs-Svejbæk Skytteforening
DGI Midtjylland
SE2 3 188.67
R1191 R2189 R3186 R4-
Sum566 Snit188.67
244. 129046 John Schou Hansen Jyderup Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
SE2 3 188.67
R1192 R2190 R3184 R4-
Sum566 Snit188.67
245. 83601 Jens Erik Nielsen Glud Skytteforening
DGI Sydøstjylland
SE2 3 188.33
R1190 R2189 R3186 R4-
Sum565 Snit188.33
246. 88037 Palle Andersen Reerslev Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
SE2 3 188.33
R1191 R2188 R3186 R4-
Sum565 Snit188.33
247. 39755 Peter Thygesen Ullerup Skytteforening
DGI Sydøstjylland
SE1 3 187.67
R1191 R2188 R3184 R4-
Sum563 Snit187.67
248. 63668 Hans Kristian Nørager Bay Blovstrød SG&I - Skytteafd.
DGI Nordsjælland
SE2 3 187.67
R1193 R2187 R3183 R4-
Sum563 Snit187.67
249. 11034 Per Bach Levorsen Hjørring Skytteforening
DGI Nordjylland
SE2 3 186.67
R1190 R2186 R3184 R4-
Sum560 Snit186.67
250. 42425 Jan B. Sørensen Sønderborg Skyttekreds
DGI Sønderjylland
SE2 3 186.00
R1187 R2186 R3185 R4-
Sum558 Snit186.00
251. 80825 Ib Nedergaard Nyborg Skytteforening
DGI Fyn
SE2 3 186.00
R1188 R2185 R3185 R4-
Sum558 Snit186.00
252. 102499 Lasse Andersen Reerslev Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
SE2 3 186.00
R1189 R2185 R3184 R4-
Sum558 Snit186.00
253. 57743 Jette Illemann Larsen Jyderup Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
SE2 3 185.67
R1191 R2187 R3179 R4-
Sum557 Snit185.67
254. 63572 Karin Bay Blovstrød SG&I - Skytteafd.
DGI Nordsjælland
SE2 3 185.33
R1186 R2185 R3185 R4-
Sum556 Snit185.33
255. 69886 Jørgen Ringholm Andersen Falsterske Fods Skf Region Hovedst
DGI Storkøbenhavn
SE2 3 184.33
R1187 R2183 R3183 R4-
Sum553 Snit184.33
256. 128576 Niels Hansen Højby Skytteforening, Sjælland
DGI Midt- og Vestsjælland
SE2 3 184.00
R1191 R2186 R3175 R4-
Sum552 Snit184.00
257. 122218 Flemming S. Burkarl Alslev Skytteforening
DGI Sydvest
SE2 3 181.67
R1188 R2183 R3174 R4-
Sum545 Snit181.67
258. 56284 Benny Christiansen Faxe Skytteforening
DGI Storstrømmen
SE2 3 181.33
R1186 R2180 R3178 R4-
Sum544 Snit181.33
259. 95606 Helge Johnson Reerslev Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
SE2 3 181.00
R1182 R2181 R3180 R4-
Sum543 Snit181.00
260. 22446 Kristian Stenger Sejs-Svejbæk Skytteforening
DGI Midtjylland
SE2 3 180.67
R1181 R2181 R3180 R4-
Sum542 Snit180.67
261. 138551 Lis Gammelgaard Alslev Skytteforening
DGI Sydvest
SE2 3 179.33
R1180 R2179 R3179 R4-
Sum538 Snit179.33
262. 10827 Ole-Vagn Larsen Hjørring Skytteforening
DGI Nordjylland
SE2 3 179.00
R1180 R2179 R3178 R4-
Sum537 Snit179.00
263. 57777 Kurt Jensen Jyderup Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
SE2 3 177.67
R1180 R2177 R3176 R4-
Sum533 Snit177.67
264. 49588 Kurt Wulff Særslev Skytteforening
DGI Fyn
SE2 3 175.33
R1183 R2174 R3169 R4-
Sum526 Snit175.33
265. 101754 Svend Bodilsen Blovstrød SG&I - Skytteafd.
DGI Nordsjælland
SE2 3 172.67
R1181 R2172 R3165 R4-
Sum518 Snit172.67
266. 128951 Bente Rasmussen Særslev Skytteforening
DGI Fyn
SE2 3 172.00
R1181 R2177 R3158 R4-
Sum516 Snit172.00
267. 46377 Frode Nielsen Lunde Sg&I
DGI Fyn
SE2 3 170.33
R1182 R2167 R3162 R4-
Sum511 Snit170.33
268. 111827 Reidar Hansen Sejs-Svejbæk Skytteforening
DGI Midtjylland
SE2 3 169.67
R1193 R2171 R3145 R4-
Sum509 Snit169.67
269. 33487 Niels Utoft Ullerup Skytteforening
DGI Sydøstjylland
SE2 3 167.33
R1172 R2168 R3162 R4-
Sum502 Snit167.33
270. 24583 Bruno Grove Nielsen Skytteklubben DSB/ASF
DGI Østjylland
SE1 2 199.00
R1200 R2198 R3- R4-
Sum398 Snit199.00
271. 18344 Finn Dollerup VBF Skyttelaug/Århus
DGI Østjylland
SE1 2 197.50
R1198 R2197 R3- R4-
Sum395 Snit197.50
272. 24662 Kent Jeppesen Skytteklubben DSB/ASF
DGI Østjylland
SE1 2 197.50
R1199 R2196 R3- R4-
Sum395 Snit197.50
273. 25728 Jørgen Mahler Århus Riffelskytte klub
DGI Østjylland
SE1 2 197.00
R1197 R2197 R3- R4-
Sum394 Snit197.00
274. 140159 Rene Holst Skytteklubben DSB/ASF
DGI Østjylland
SE1 2 197.00
R1197 R2197 R3- R4-
Sum394 Snit197.00
275. 22559 Ivan Nielsen Silkeborg Skyttekreds
DGI Midtjylland
SE1 2 196.50
R1197 R2196 R3- R4-
Sum393 Snit196.50
276. 80547 Jens Peter Ladegaard Jelling fS
DGI Sydøstjylland
SE1 2 196.50
R1197 R2196 R3- R4-
Sum393 Snit196.50
277. 61502 Keld Nielsen Østerlars Skytteforening
DGI Bornholm
SE1 2 196.50
R1199 R2194 R3- R4-
Sum393 Snit196.50
278. 47939 Susanne Trolle Pedersen Horne Skytteforening
DGI Fyn
SE2 2 196.50
R1197 R2196 R3- R4-
Sum393 Snit196.50
279. 142622 Finn Danielsen Skytteklubben DSB/ASF
DGI Østjylland
SE1 2 196.50
R1198 R2195 R3- R4-
Sum393 Snit196.50
280. 21577 Randi Nielsen Nr. Snede & Omegns Skytteforening
DGI Sydøstjylland
SE2 2 195.00
R1197 R2193 R3- R4-
Sum390 Snit195.00
281. 54298 Mogens Guldborg Jensen Vestfalster Skytteforening
DGI Storstrømmen
SE2 2 194.00
R1195 R2193 R3- R4-
Sum388 Snit194.00
282. 58034 Erik Hansen Holbæk Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
SE1 2 194.00
R1195 R2193 R3- R4-
Sum388 Snit194.00
283. 20331 Dan Lauersen Ousted Tåning Skytteforening
DGI Sydøstjylland
SE1 2 193.50
R1194 R2193 R3- R4-
Sum387 Snit193.50
284. 50893 Bente M. Lohmann Bullerup Skyttekreds
DGI Fyn
SE1 2 193.50
R1195 R2192 R3- R4-
Sum387 Snit193.50
285. 96287 Karsten Knudsen Løsning-Hedensted Skytteforening
DGI Sydøstjylland
SE2 2 193.00
R1196 R2190 R3- R4-
Sum386 Snit193.00
286. 45926 Michael Hannemann Carlsen Nyborg Skytteforening
DGI Fyn
SE2 2 193.00
R1193 R2193 R3- R4-
Sum386 Snit193.00
287. 18368 Erik Andersen Randers Skyttekreds
DGI Østjylland
SE2 2 192.50
R1193 R2192 R3- R4-
Sum385 Snit192.50
288. 137951 Helle Larsen Haarby Skytteforening
DGI Fyn
SE1 2 192.50
R1193 R2192 R3- R4-
Sum385 Snit192.50
289. 26268 Jens Eriksen VBF Skyttelaug/Århus
DGI Østjylland
SE2 2 192.00
R1195 R2189 R3- R4-
Sum384 Snit192.00
290. 107015 Jens Andersen Bredstrup-Pjedsted Idrætsforening
DGI Sydøstjylland
SE2 2 192.00
R1193 R2191 R3- R4-
Sum384 Snit192.00
291. 83010 Erik Dall Sønderborg Skyttekreds
DGI Sønderjylland
SE1 2 192.00
R1192 R2192 R3- R4-
Sum384 Snit192.00
292. 39466 Bjarne Kristensen Alslev Skytteforening
DGI Sydvest
SE2 2 191.50
R1192 R2191 R3- R4-
Sum383 Snit191.50
293. 71267 Thorkild Jensen Roskilde Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
SE2 2 191.00
R1192 R2190 R3- R4-
Sum382 Snit191.00
294. 26012 Eva Nørgaard VBF Skyttelaug/Århus
DGI Østjylland
SE1 2 191.00
R1193 R2189 R3- R4-
Sum382 Snit191.00
295. 47932 Søren G. Pedersen Horne Skytteforening
DGI Fyn
SE1 2 191.00
R1192 R2190 R3- R4-
Sum382 Snit191.00
296. 66329 Lars Krogstrup Helsinge S&i - Skytteafd.
DGI Nordsjælland
SE1 2 191.00
R1193 R2189 R3- R4-
Sum382 Snit191.00
297. 143577 Bjarne Nørskov Tørring Idrætsforening
DGI Sydøstjylland
SE2 2 190.00
R1191 R2189 R3- R4-
Sum380 Snit190.00
298. 20326 Flemming Mikkelsen Ousted Tåning Skytteforening
DGI Sydøstjylland
SE2 2 189.50
R1193 R2186 R3- R4-
Sum379 Snit189.50
299. 103906 Arne Madsen Haarby Skytteforening
DGI Fyn
SE2 2 189.50
R1194 R2185 R3- R4-
Sum379 Snit189.50
300. 48293 Bent Ove Hansen Horne Skytteforening
DGI Fyn
SE2 2 189.00
R1190 R2188 R3- R4-
Sum378 Snit189.00
301. 15402 Per Schultz Vester Hassing Skytteforening
DGI Nordjylland
SE2 2 188.50
R1191 R2186 R3- R4-
Sum377 Snit188.50
302. 47682 Bent Hansen Sdr. Broby Skytteforening
DGI Fyn
SE2 2 188.50
R1189 R2188 R3- R4-
Sum377 Snit188.50
303. 57222 Inge Larsen Højby Skytteforening, Sjælland
DGI Midt- og Vestsjælland
SE2 2 188.50
R1190 R2187 R3- R4-
Sum377 Snit188.50
304. 17817 Per Nielsen Hviid Randers Skyttekreds
DGI Østjylland
SE2 2 188.00
R1191 R2185 R3- R4-
Sum376 Snit188.00
305. 132906 Michael Larsen Haarby Skytteforening
DGI Fyn
SE2 2 187.50
R1189 R2186 R3- R4-
Sum375 Snit187.50
306. 22032 Preben Juhl Jensen Knudstrup Skyttekreds
DGI Midtjylland
SE2 2 186.50
R1187 R2186 R3- R4-
Sum373 Snit186.50
307. 144875 Frans Just Mikkelsen Randers Skyttekreds
DGI Østjylland
SE2 2 186.50
R1189 R2184 R3- R4-
Sum373 Snit186.50
308. 86889 Karl Otto Lauersen Bredstrup-Pjedsted Idrætsforening
DGI Sydøstjylland
SE2 2 186.00
R1188 R2184 R3- R4-
Sum372 Snit186.00
309. 64725 Knud Børge Jensen Helsinge S&i - Skytteafd.
DGI Nordsjælland
SE2 2 185.50
R1188 R2183 R3- R4-
Sum371 Snit185.50
310. 70446 Tommi Gjermandsen Kastrup-Tårnby Skytteforening
DGI Storkøbenhavn
SE2 2 185.00
R1187 R2183 R3- R4-
Sum370 Snit185.00
311. 61017 Jørgen Jensen Østerlars Skytteforening
DGI Bornholm
SE2 2 185.00
R1188 R2182 R3- R4-
Sum370 Snit185.00
312. 56737 Renè Kelberg Holmegaard Skytteforening
DGI Storstrømmen
SE2 2 185.00
R1186 R2184 R3- R4-
Sum370 Snit185.00
313. 65486 Vagn Due Dauglykke Skytteforening
DGI Nordsjælland
SE2 2 183.50
R1190 R2177 R3- R4-
Sum367 Snit183.50
314. 63406 Tage Jensen Blovstrød SG&I - Skytteafd.
DGI Nordsjælland
SE2 2 183.50
R1187 R2180 R3- R4-
Sum367 Snit183.50
315. 57583 Finn Jensen Højby Skytteforening, Sjælland
DGI Midt- og Vestsjælland
SE2 2 183.50
R1185 R2182 R3- R4-
Sum367 Snit183.50
316. 66092 Birthe Larsen Dauglykke Skytteforening
DGI Nordsjælland
SE2 2 183.00
R1184 R2182 R3- R4-
Sum366 Snit183.00
317. 116779 Ove Pedersen Nr. Esterbølle Skytteforening
DGI Fyn
SE2 2 183.00
R1184 R2182 R3- R4-
Sum366 Snit183.00
318. 135231 Lech Bojanowski Faxe Skytteforening
DGI Storstrømmen
SE2 2 182.50
R1185 R2180 R3- R4-
Sum365 Snit182.50
319. 21158 Jens Jørgen Jensen Glud Skytteforening
DGI Sydøstjylland
SE2 2 182.00
R1183 R2181 R3- R4-
Sum364 Snit182.00
320. 51010 Egon Nielsen Bullerup Skyttekreds
DGI Fyn
SE2 2 182.00
R1192 R2172 R3- R4-
Sum364 Snit182.00
321. 104920 Ole Steen Johansen Kjøbenhavns Skytteforening
DGI Storkøbenhavn
SE2 2 182.00
R1188 R2176 R3- R4-
Sum364 Snit182.00
322. 34393 Børge Gjødsbøl Bredstrup-Pjedsted Idrætsforening
DGI Sydøstjylland
SE2 2 180.50
R1183 R2178 R3- R4-
Sum361 Snit180.50
323. 120701 Jørgen Henning Olsen Tommerup Skytteforening
DGI Fyn
SE2 2 180.50
R1184 R2177 R3- R4-
Sum361 Snit180.50
324. 14851 Carsten Hansen Vodskov Skytteforening
DGI Nordjylland
SE1 2 179.00
R1188 R2170 R3- R4-
Sum358 Snit179.00
325. 111545 Grethe Aakerhjelm Hansen Alslev Skytteforening
DGI Sydvest
SE2 2 178.00
R1179 R2177 R3- R4-
Sum356 Snit178.00
326. 21062 Leif Høy Glud Skytteforening
DGI Sydøstjylland
SE1 2 178.00
R1181 R2175 R3- R4-
Sum356 Snit178.00
327. 81975 Børge Verner Jensen Helsinge S&i - Skytteafd.
DGI Nordsjælland
SE2 2 177.50
R1178 R2177 R3- R4-
Sum355 Snit177.50
328. 119196 Ole Nielsen Kongsted Skytteforening
DGI Storstrømmen
SE2 2 173.50
R1175 R2172 R3- R4-
Sum347 Snit173.50
329. 65008 Viggo Rasmussen Helsinge S&i - Skytteafd.
DGI Nordsjælland
SE2 2 169.50
R1176 R2163 R3- R4-
Sum339 Snit169.50
330. 128549 Svend Erik Hansen Reerslev Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
SE2 2 168.50
R1176 R2161 R3- R4-
Sum337 Snit168.50
331. 138552 Ejner From Andersen Alslev Skytteforening
DGI Sydvest
SE2 2 168.00
R1175 R2161 R3- R4-
Sum336 Snit168.00
332. 111546 Per Aakerhjelm Hansen Alslev Skytteforening
DGI Sydvest
SE2 2 164.50
R1169 R2160 R3- R4-
Sum329 Snit164.50
333. 133001 Finn Kjær Højby Skytteforening, Sjælland
DGI Midt- og Vestsjælland
SE2 2 149.50
R1160 R2139 R3- R4-
Sum299 Snit149.50
334. 33139 Peter Frandsen Brande Skytteforening
DGI Sydøstjylland
SE1 1 200.00
R1200 R2- R3- R4-
Sum200 Snit200.00
335. 25323 Jenny Bissø Samsø Skytteforening
DGI Østjylland
SE1 1 196.00
R1196 R2- R3- R4-
Sum196 Snit196.00
336. 121551 Jan Lundsgaard Honum & Omegns Skytteforening
DGI Sydøstjylland
SE1 1 195.00
R1195 R2- R3- R4-
Sum195 Snit195.00
337. 61312 Sven Holm Jensen Nyvest Skytteforening
DGI Bornholm
SE1 1 194.00
R1194 R2- R3- R4-
Sum194 Snit194.00
338. 65422 Willy Andersen Dauglykke Skytteforening
DGI Nordsjælland
SE1 1 194.00
R1194 R2- R3- R4-
Sum194 Snit194.00
339. 55491 Jørgen Pedersen Ornebjerg Skytteforening
DGI Storstrømmen
SE2 1 193.00
R1193 R2- R3- R4-
Sum193 Snit193.00
340. 82004 Henning Carlsen Nyborg Skytteforening
DGI Fyn
SE2 1 192.00
R1192 R2- R3- R4-
Sum192 Snit192.00
341. 27794 Ruth Schmidt Skive skytteforening
DGI Midtjylland
SE2 1 191.00
R1191 R2- R3- R4-
Sum191 Snit191.00
342. 33339 Erling Hansen Brande Skytteforening
DGI Sydøstjylland
SE2 1 190.00
R1190 R2- R3- R4-
Sum190 Snit190.00
343. 45608 Preben Hansen Ryslinge Skytteforening
DGI Fyn
SE2 1 190.00
R1190 R2- R3- R4-
Sum190 Snit190.00
344. 110371 Ove Guldager Pedersen Særslev Skytteforening
DGI Fyn
SE1 1 190.00
R1190 R2- R3- R4-
Sum190 Snit190.00
345. 143513 Henrik Thomsen Gråsten Skytteforening
DGI Sønderjylland
SE2 1 190.00
R1190 R2- R3- R4-
Sum190 Snit190.00
346. 45597 Torben Jakobsen Ryslinge Skytteforening
DGI Fyn
SE2 1 189.00
R1189 R2- R3- R4-
Sum189 Snit189.00
347. 127313 H. C. Andersen Gråsten Skytteforening
DGI Sønderjylland
SE2 1 189.00
R1189 R2- R3- R4-
Sum189 Snit189.00
348. 136096 Jytte Lorenzen Gråsten Skytteforening
DGI Sønderjylland
SE2 1 189.00
R1189 R2- R3- R4-
Sum189 Snit189.00
349. 45894 Peder M Clausen Nyborg Skytteforening
DGI Fyn
SE2 1 188.00
R1188 R2- R3- R4-
Sum188 Snit188.00
350. 43533 Mona Clausen Gråsten Skytteforening
DGI Sønderjylland
SE2 1 185.00
R1185 R2- R3- R4-
Sum185 Snit185.00
351. 43549 Kurt Lorenzen Gråsten Skytteforening
DGI Sønderjylland
SE2 1 184.00
R1184 R2- R3- R4-
Sum184 Snit184.00
352. 43557 Jytte Jensen Gråsten Skytteforening
DGI Sønderjylland
SE2 1 184.00
R1184 R2- R3- R4-
Sum184 Snit184.00
353. 114367 Per Grauballe Gråsten Skytteforening
DGI Sønderjylland
SE2 1 183.00
R1183 R2- R3- R4-
Sum183 Snit183.00
354. 43583 Christa Dahl Gråsten Skytteforening
DGI Sønderjylland
SE2 1 183.00
R1183 R2- R3- R4-
Sum183 Snit183.00
355. 143770 Johannes Guldager Holbæk Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
SE2 1 182.00
R1182 R2- R3- R4-
Sum182 Snit182.00
356. 42721 Kristian Bolding Nordals Skyttekreds
DGI Sønderjylland
SE2 1 181.00
R1181 R2- R3- R4-
Sum181 Snit181.00
357. 127311 Egon Jensen Gråsten Skytteforening
DGI Sønderjylland
SE2 1 181.00
R1181 R2- R3- R4-
Sum181 Snit181.00
358. 103561 Brian Tiedt Jyderup Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
SE2 1 181.00
R1181 R2- R3- R4-
Sum181 Snit181.00
359. 33295 Jens Nygård Brande Skytteforening
DGI Sydøstjylland
SE2 1 180.00
R1180 R2- R3- R4-
Sum180 Snit180.00
360. 81605 H.C. Boysen Alslev Skytteforening
DGI Sydvest
SE2 1 177.00
R1177 R2- R3- R4-
Sum177 Snit177.00
361. 22253 Regner Mikkelsen Silkeborg Skyttekreds
DGI Midtjylland
SE2 1 176.00
R1176 R2- R3- R4-
Sum176 Snit176.00
362. 142476 Finn Holst Andersen Skytteforening Kimbrerne
DGI Nordjylland
SE2 1 173.00
R1173 R2- R3- R4-
Sum173 Snit173.00
363. 60795 Knud Thylkær Reerslev Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
SE2 1 168.00
R1168 R2- R3- R4-
Sum168 Snit168.00

Til toppen