Terrænskyttenål GR | Min Idræt

Rangliste

Opdateret: 24. juli 2021 - kl. 06:09
Periode: 01. januar 2021 - 31. december 2021

Plac. Skyttenr. Navn Forening Klasse Antal Snit De 3 bedste resultater
1. 20666 Jesper Larsen Ølsted Skytteforening
DGI Sydøstjylland
GR 2 53.00
R154 R252 R3-
Sum106 Snit53.00
2. 67586 Kenneth Lagoni Olsen Skyttelauget Kgs. Lyngby
DGI Nordsjælland
GR 2 49.50
R150 R249 R3-
Sum99 Snit49.50
3. 141427 Gert Nielsen Midt- og Vestsjællands Terrænskytter
DGI Midt- og Vestsjælland
GR 2 47.50
R149 R246 R3-
Sum95 Snit47.50
4. 127348 Lars Hedegaard Larsen Hørsholm Pistolforening
DGI Nordsjælland
GR 2 42.50
R152 R233 R3-
Sum85 Snit42.50
5. 93718 Mads Wrønding Københavns Amts Skyttelaug
DGI Storkøbenhavn
GR 2 39.00
R141 R237 R3-
Sum78 Snit39.00
6. 121279 Anders B. Gammeltoft-Hansen Midt- og Vestsjællands Terrænskytter
DGI Midt- og Vestsjælland
GR 2 35.50
R138 R233 R3-
Sum71 Snit35.50
7. 129239 Ronnie Schou Andersen Midt- og Vestsjællands Terrænskytter
DGI Midt- og Vestsjælland
GR 2 35.00
R136 R234 R3-
Sum70 Snit35.00
8. 128748 Flemming Nielsen Osted/Lejre Skytteforening 27.kr.
DGI Midt- og Vestsjælland
GR 2 33.50
R135 R232 R3-
Sum67 Snit33.50
9. 103840 Henrik Lerfeldt Midt- og Vestsjællands Terrænskytter
DGI Midt- og Vestsjælland
GR 1 50.00
R150 R2- R3-
Sum50 Snit50.00
10. 38077 Martin Høholt Skjern Skytteforening
DGI Vestjylland
GR 1 49.00
R149 R2- R3-
Sum49 Snit49.00
11. 102480 Per Fjord Carlsen Varde Skytteforening
DGI Sydvest
GR 1 48.00
R148 R2- R3-
Sum48 Snit48.00
12. 43974 Sten Aarestrup Aabenraa Skytteforening
DGI Sønderjylland
GR 1 48.00
R148 R2- R3-
Sum48 Snit48.00
13. 51581 Per Michael Elmose Dalum Skytteforening
DGI Fyn
GR 1 48.00
R148 R2- R3-
Sum48 Snit48.00
14. 34791 Henrik Nielsen Løsning-Hedensted Skytteforening
DGI Sydøstjylland
GR 1 48.00
R148 R2- R3-
Sum48 Snit48.00
15. 84161 Thomas Grønholdt Lorentsen Ribe Skyttekreds
DGI Sydvest
GR 1 48.00
R148 R2- R3-
Sum48 Snit48.00
16. 45123 Klaus Elian Lunde Sg&I
DGI Fyn
GR 1 48.00
R148 R2- R3-
Sum48 Snit48.00
17. 32357 Knud Erik Sørensen Lind Skytteforening
DGI Midtjylland
GR 1 47.00
R147 R2- R3-
Sum47 Snit47.00
18. 24801 Lars Gregersen Århus Pistolklub
DGI Østjylland
GR 1 45.00
R145 R2- R3-
Sum45 Snit45.00
19. 34728 Kim Watz Klejs-Juelsminde Skytteforening
DGI Sydøstjylland
GR 1 45.00
R145 R2- R3-
Sum45 Snit45.00
20. 101744 Nofil Nawaz Mulkana Midt- og Vestsjællands Terrænskytter
DGI Midt- og Vestsjælland
GR 1 44.00
R144 R2- R3-
Sum44 Snit44.00
21. 46884 Thomas San. Andersen Midtfyns Pistolskytteforening
DGI Fyn
GR 1 44.00
R144 R2- R3-
Sum44 Snit44.00
22. 36252 Richard Davis Lind Skytteforening
DGI Midtjylland
GR 1 44.00
R144 R2- R3-
Sum44 Snit44.00
23. 92266 Stefan Nielsen Ribe Skyttekreds
DGI Sydvest
GR 1 43.00
R143 R2- R3-
Sum43 Snit43.00
24. 14860 Bo Lykholt Andreasen Aalborg Skyttekreds
DGI Nordjylland
GR 1 42.00
R142 R2- R3-
Sum42 Snit42.00
25. 16206 Claus Rittig Aalborg Skyttekreds
DGI Nordjylland
GR 1 42.00
R142 R2- R3-
Sum42 Snit42.00
26. 132260 Lars Bo Bergmos Aalborg Skyttekreds
DGI Nordjylland
GR 1 42.00
R142 R2- R3-
Sum42 Snit42.00
27. 13406 Jens Grundvad Skjern Skytteforening
DGI Vestjylland
GR 1 39.00
R139 R2- R3-
Sum39 Snit39.00
28. 129629 Martin Kaae Hansen Midtfyns Pistolskytteforening
DGI Fyn
GR 1 39.00
R139 R2- R3-
Sum39 Snit39.00
29. 46624 Niels Erik Hansen Krarup/Espe Skydning
DGI Fyn
GR 1 38.00
R138 R2- R3-
Sum38 Snit38.00
30. 34696 Hans Jørgen Nielsen Klejs-Juelsminde Skytteforening
DGI Sydøstjylland
GR 1 38.00
R138 R2- R3-
Sum38 Snit38.00
31. 94652 Kaare Grønvold Strøby Skytteforening
DGI Storstrømmen
GR 1 38.00
R138 R2- R3-
Sum38 Snit38.00
32. 21143 John Walker Vejle Skytteforening
DGI Sydøstjylland
GR 1 37.00
R137 R2- R3-
Sum37 Snit37.00
33. 23219 Bent Kjeldsen Skytteklubben DSB/ASF
DGI Østjylland
GR 1 36.00
R136 R2- R3-
Sum36 Snit36.00
34. 117406 Magnus Juul Nordstrøm Dalum Skytteforening
DGI Fyn
GR 1 34.00
R134 R2- R3-
Sum34 Snit34.00
35. 115501 Jens Mathiesen Odense Pistol Skytte Forening
DGI Fyn
GR 1 34.00
R134 R2- R3-
Sum34 Snit34.00
36. 113996 Jens Skov Hansen Midt- og Vestsjællands Terrænskytter
DGI Midt- og Vestsjælland
GR 1 34.00
R134 R2- R3-
Sum34 Snit34.00
37. 32164 Michael Brandt Lind Skytteforening
DGI Midtjylland
GR 1 32.00
R132 R2- R3-
Sum32 Snit32.00
38. 59742 Henrik Korngaard Strøby Skytteforening
DGI Storstrømmen
GR 1 32.00
R132 R2- R3-
Sum32 Snit32.00
39. 46357 Jesper Christensen Lunde Sg&I
DGI Fyn
GR 1 31.00
R131 R2- R3-
Sum31 Snit31.00
40. 134012 Mads Damsgaard Pedersen Osted/Lejre Skytteforening 27.kr.
DGI Midt- og Vestsjælland
GR 1 30.00
R130 R2- R3-
Sum30 Snit30.00
41. 18494 Benny Dyrby Pedersen Djurslands PistolKlub
DGI Østjylland
GR 1 29.00
R129 R2- R3-
Sum29 Snit29.00
42. 137889 Martin Noer Larsen Midtfyns Pistolskytteforening
DGI Fyn
GR 1 28.00
R128 R2- R3-
Sum28 Snit28.00
43. 81303 Peder Rahbek Østergaard Midtfyns Pistolskytteforening
DGI Fyn
GR 1 28.00
R128 R2- R3-
Sum28 Snit28.00
44. 127701 Peter budal Jensen Sorø Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
GR 1 28.00
R128 R2- R3-
Sum28 Snit28.00
45. 24686 Jan Nielsen Skytteklubben DSB/ASF
DGI Østjylland
GR 1 28.00
R128 R2- R3-
Sum28 Snit28.00
46. 141313 Tore Sørensen Aalborg Skyttekreds
DGI Nordjylland
GR 1 28.00
R128 R2- R3-
Sum28 Snit28.00
47. 129354 Carsten Husman Lunde Sg&I
DGI Fyn
GR 1 27.00
R127 R2- R3-
Sum27 Snit27.00
48. 121447 Tim Sloth Johansen Aalborg Skyttekreds
DGI Nordjylland
GR 1 27.00
R127 R2- R3-
Sum27 Snit27.00
49. 131158 Morten Damgaard Steffensen Tved Skyttekreds
DGI Fyn
GR 1 26.00
R126 R2- R3-
Sum26 Snit26.00
50. 142798 Anders Hovgaard Møller Osted/Lejre Skytteforening 27.kr.
DGI Midt- og Vestsjælland
GR 1 26.00
R126 R2- R3-
Sum26 Snit26.00
51. 44032 Henning Dall Aabenraa Skytteforening
DGI Sønderjylland
GR 1 24.00
R124 R2- R3-
Sum24 Snit24.00
52. 130273 Martin Lund Tyllesen Vissenbjerg Skytteforening
DGI Fyn
GR 1 24.00
R124 R2- R3-
Sum24 Snit24.00
53. 142465 Thomas Lind Madsen Østbirk Pistol Skytter
DGI Sydøstjylland
GR 1 24.00
R124 R2- R3-
Sum24 Snit24.00
54. 52762 Daniel Knudsen Historisk Riffelskytteforening Fyn
DGI Fyn
GR 1 23.00
R123 R2- R3-
Sum23 Snit23.00
55. 130096 Otto Haue Lunde Sg&I
DGI Fyn
GR 1 21.00
R121 R2- R3-
Sum21 Snit21.00
56. 128897 Torben Nielsen Ølsted Skytteforening
DGI Sydøstjylland
GR 1 21.00
R121 R2- R3-
Sum21 Snit21.00
57. 88097 Jørn Rasmussen Vejle Skytteforening
DGI Sydøstjylland
GR 1 20.00
R120 R2- R3-
Sum20 Snit20.00
58. 123557 Klaus Andersen Brædstrup Skytteforening
DGI Sydøstjylland
GR 1 19.00
R119 R2- R3-
Sum19 Snit19.00
59. 44815 Flemming Petersen Rudkøbing Skyttekreds
DGI Fyn
GR 1 18.00
R118 R2- R3-
Sum18 Snit18.00
60. 119193 Steffen Schmidt Odense Pistol Skytte Forening
DGI Fyn
GR 1 18.00
R118 R2- R3-
Sum18 Snit18.00
61. 139831 Jan Ebdrup Djurslands PistolKlub
DGI Østjylland
GR 1 14.00
R114 R2- R3-
Sum14 Snit14.00
62. 116437 Sten Pold Honum & Omegns Skytteforening
DGI Sydøstjylland
GR 1 14.00
R114 R2- R3-
Sum14 Snit14.00
63. 107842 Jens-Christian Hansen Krarup/Espe Skydning
DGI Fyn
GR 1 13.00
R113 R2- R3-
Sum13 Snit13.00
64. 133049 Frantz Glantz-Jørgensen Djurslands PistolKlub
DGI Østjylland
GR 1 12.00
R112 R2- R3-
Sum12 Snit12.00
65. 131879 Jørgen Damborg Sorø Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
GR 1 11.00
R111 R2- R3-
Sum11 Snit11.00
66. 138957 Frits Wintherfeldt Djurslands PistolKlub
DGI Østjylland
GR 1 7.00
R17 R2- R3-
Sum7 Snit7.00

Til toppen