Landsdækkende - Unihoc Floorball Ligaen Herrer

Info

Turnering: Danmarksturneringen i Floorball
Turneringsansvarlige
Steffen Aagaard Fabricius Tlf: 24481429
Dokumenter
Reglement
https://foreningsportalen.dgi.dk/Report/MatchListCreateXL.aspx?Pool=14935

Stilling Danmarksturneringen i Floorball
Unihoc Floorball Ligaen Herrer
Landsdækkende

Hold Kampe V U T Score Point
1. BFC Vendsyssel 14 12 0 2 129-67 35
2. Benløse FC 14 11 0 3 87-62 34
3. Rødovre FC 14 8 0 6 78-77 23
4. Copenhagen FC 14 7 0 7 88-92 21
5. Hvidovre Attack FC 14 6 0 8 71-78 17
6. Sunds Seahawks FC 14 5 0 9 75-96 14
7. AaB Floorball 14 3 0 11 69-109 11

= Hold musen henover ikonet, for at se den anvendte stillingsregel

Seneste resultater

Danmarksturneringen i Floorball
Unihoc Floorball Ligaen Herrer
Landsdækkende

Der er ingen resultater for de seneste 7 dage

Kommende kampe

Danmarksturneringen i Floorball
Unihoc Floorball Ligaen Herrer
Landsdækkende

Fra dato: til dato:

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal
https://foreningsportalen.dgi.dk/Report/MatchListCreateXL.aspx?Pool=14935

Komplet kampprogram

Danmarksturneringen i Floorball
Unihoc Floorball Ligaen Herrer
Landsdækkende

Kampnr. Dag Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat Arrangør
Lørdag 19-09-15 14:00 Copenhagen FC - AaB Floorball 9 - 3
Lørdag 19-09-15 14:30 Sunds Seahawks FC - Benløse FC 3 - 5
Søndag 20-09-15 14:00 BFC Vendsyssel - Hvidovre Attack FC - Hal 1 6 - 2
Onsdag 23-09-15 19:30 Frederikshavn Blackhawks - BFC Vendsyssel 4 - 5
Onsdag 23-09-15 20:00 Rødovre FC - Copenhagen FC 5 - 3
Lørdag 26-09-15 15:00 Benløse FC - Rødovre FC 7 - 3
Lørdag 26-09-15 15:00 Frederikshavn Blackhawks - AaB Floorball 10 - 4
Lørdag 26-09-15 15:00 BFC Vendsyssel - Copenhagen FC - Hal 1 15 - 6
Lørdag 03-10-15 15:00 Rødovre FC - Frederikshavn Blackhawks 8 - 7
Lørdag 03-10-15 15:00 Hvidovre Attack FC - Sunds Seahawks FC 8 - 3
Lørdag 03-10-15 16:00 Copenhagen FC - Benløse FC 4 - 5
Lørdag 10-10-15 13:00 Sunds Seahawks FC - Frederikshavn Blackhawks 5 - 4
Lørdag 10-10-15 14:00 Benløse FC - BFC Vendsyssel 6 - 5
Lørdag 10-10-15 14:00 Hvidovre Attack FC - Copenhagen FC 5 - 4
Lørdag 17-10-15 13:00 Sunds Seahawks FC - BFC Vendsyssel 3 - 8
Lørdag 17-10-15 15:30 Benløse FC - AaB Floorball 11 - 4
Lørdag 24-10-15 15:00 Rødovre FC - Sunds Seahawks FC 8 - 7 (SV)
Lørdag 24-10-15 16:00 Copenhagen FC - Frederikshavn Blackhawks 9 - 4
Søndag 25-10-15 15:00 Hvidovre Attack FC - AaB Floorball 4 - 5
Lørdag 31-10-15 14:30 Frederikshavn Blackhawks - Hvidovre Attack FC 4 - 5 (SV)
Lørdag 31-10-15 15:30 Rødovre FC - AaB Floorball 6 - 3
Lørdag 31-10-15 16:00 Copenhagen FC - Sunds Seahawks FC 6 - 5
Onsdag 04-11-15 19:30 Benløse FC - Hvidovre Attack FC 1 - 2 (SV)
Lørdag 14-11-15 15:00 BFC Vendsyssel - Rødovre FC - Hal 1 8 - 2
Søndag 15-11-15 15:00 AaB Floorball - Sunds Seahawks FC 7 - 8 (SV)
Søndag 15-11-15 15:30 Benløse FC - Frederikshavn Blackhawks 7 - 5
Onsdag 18-11-15 20:00 BFC Vendsyssel - AaB Floorball - Hal 1 14 - 6
Lørdag 21-11-15 14:30 Sunds Seahawks FC - Rødovre FC 7 - 3
Søndag 22-11-15 15:00 AaB Floorball - Frederikshavn Blackhawks 4 - 5
Onsdag 25-11-15 20:00 Hvidovre Attack FC - Rødovre FC 6 - 3
Lørdag 28-11-15 15:00 BFC Vendsyssel - Benløse FC - Hal 1 10 - 5
Lørdag 28-11-15 16:30 Copenhagen FC - Rødovre FC 8 - 7
Søndag 29-11-15 14:30 AaB Floorball - Hvidovre Attack FC 4 - 10
Lørdag 05-12-15 14:30 Frederikshavn Blackhawks - Copenhagen FC 5 - 6
Lørdag 05-12-15 15:00 Benløse FC - Sunds Seahawks FC 10 - 4
Lørdag 05-12-15 15:00 Hvidovre Attack FC - BFC Vendsyssel 8 - 9 (SV)
Lørdag 12-12-15 14:30 Frederikshavn Blackhawks - Sunds Seahawks FC 9 - 3
Lørdag 09-01-16 14:30 Rødovre FC - BFC Vendsyssel 5 - 3
Lørdag 09-01-16 16:30 Copenhagen FC - Hvidovre Attack FC 9 - 6
Søndag 10-01-16 14:30 AaB Floorball - Benløse FC 5 - 9
Onsdag 13-01-16 19:00 Benløse FC - Copenhagen FC 7 - 4
Onsdag 13-01-16 20:00 BFC Vendsyssel - Frederikshavn Blackhawks - Hal 1 15 - 3
Lørdag 16-01-16 14:30 Sunds Seahawks FC - Hvidovre Attack FC 10 - 4
Lørdag 16-01-16 14:30 Frederikshavn Blackhawks - Rødovre FC 7 - 12
Lørdag 16-01-16 15:00 AaB Floorball - Copenhagen FC 6 - 7 (SV)
Lørdag 23-01-16 13:00 Rødovre FC - Hvidovre Attack FC 6 - 4
Lørdag 23-01-16 14:30 Frederikshavn Blackhawks - Benløse FC 4 - 6
Lørdag 23-01-16 14:30 Sunds Seahawks FC - Copenhagen FC 7 - 6 (SV)
Søndag 24-01-16 15:00 AaB Floorball - BFC Vendsyssel 5 - 7
Onsdag 27-01-16 19:30 Sunds Seahawks FC - AaB Floorball 5 - 6
Onsdag 27-01-16 20:00 Rødovre FC - Benløse FC 6 - 0
Lørdag 13-02-16 14:45 Hvidovre Attack FC - Benløse FC 3 - 8
Lørdag 13-02-16 16:00 Copenhagen FC - BFC Vendsyssel 7 - 12
Lørdag 20-02-16 14:30 Hvidovre Attack FC - Frederikshavn Blackhawks 4 - 6
Lørdag 20-02-16 15:00 BFC Vendsyssel - Sunds Seahawks FC - Hal 1 12 - 5
Søndag 21-02-16 15:00 AaB Floorball - Rødovre FC 7 - 4

Til toppen