Øst - Sjællandsserien

Info

Turnering: Danmarksturneringen i Floorball
Turneringsansvarlige
Steffen Aagaard Fabricius 24481429
Dokumenter
Reglement

Stilling Danmarksturneringen i Floorball
Sjællandsserien
Øst

Hold Kampe V U T Score Point
1. Holbæk Bombers 17 13 1 3 122-65 40
2. Uvelse FC 17 12 1 4 95-68 37
3. FK Jyderup Farmers 16 11 3 2 89-62 36
4. Herlev FC 2 18 8 4 6 111-95 28
5. PI-København 17 8 2 7 81-77 26
6. Amager Executioners 16 7 3 6 70-60 24
7. Greve FC 17 6 1 10 81-84 19
8. Benløse FC 3 NB!
Ikke angivet
Nej
Ja
18 4 4 10 77-95 16
9. Hvidovre Attack FC 4 17 4 0 13 62-113 12
10. Vallensbæk Floorball 2 NB!
Ikke angivet
Nej
Ja
17 2 1 14 55-124 7

= Hold musen henover ikonet, for at se den anvendte stillingsregel

Seneste resultater

Danmarksturneringen i Floorball
Sjællandsserien
Øst

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat
529895 18-03-17 13:00 Vallensbæk Floorball 2 - Amager Executioners Pilehave Skolen 4 - 15
529896 18-03-17 14:00 Benløse FC 3 - Herlev FC 2 Benløse Hallen 6 - 6
529898 19-03-17 11:30 FK Jyderup Farmers - Hvidovre Attack FC 4 Jyderup Hallen 6 - 2
529897 19-03-17 18:00 Greve FC - Uvelse FC Damager Hallen 7 - 2
529901 25-03-17 16:00 Holbæk Bombers - FK Jyderup Farmers Bjergmarks Hallen
529899 25-03-17 16:30 Amager Executioners - PI-København Holmens Idrætsanlæg - Hal C

Kommende kampe

Danmarksturneringen i Floorball
Sjællandsserien
Øst

Fra dato: til dato:

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal
25-03-17 16:00  - 
25-03-17 16:30  - 
26-03-17 12:00  - 
01-04-17 10:00  - 

Komplet kampprogram

Danmarksturneringen i Floorball
Sjællandsserien
Øst

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat Arrangør
17-09-16 16:00 Benløse FC 3 - PI-København 3 - 3
18-09-16 17:30 Hvidovre Attack FC 4 - FK Jyderup Farmers 3 - 5
18-09-16 18:00 Greve FC - Vallensbæk Floorball 2 6 - 7
19-09-16 20:30 Herlev FC 2 - Uvelse FC 3 - 6
22-09-16 20:30 Uvelse FC - Greve FC 9 - 6
24-09-16 12:00 Vallensbæk Floorball 2 - Benløse FC 3 5 - 6
25-09-16 11:30 FK Jyderup Farmers - Amager Executioners 4 - 4
25-09-16 16:00 PI-København - Herlev FC 2 - Hal 2 5 - 8
25-09-16 17:30 Holbæk Bombers - Hvidovre Attack FC 4 8 - 2
29-09-16 20:30 Uvelse FC - PI-København 4 - 8
01-10-16 13:00 Vallensbæk Floorball 2 - Hvidovre Attack FC 4 4 - 6
02-10-16 15:00 Herlev FC 2 - Holbæk Bombers 5 - 4
02-10-16 16:00 Greve FC - Amager Executioners 3 - 4
02-10-16 16:00 Benløse FC 3 - FK Jyderup Farmers 4 - 6
08-10-16 13:00 Vallensbæk Floorball 2 - PI-København 5 - 5
08-10-16 14:30 Hvidovre Attack FC 4 - Benløse FC 3 5 - 11
09-10-16 18:30 Amager Executioners - Herlev FC 2 4 - 4
15-10-16 12:30 FK Jyderup Farmers - Herlev FC 2 5 - 5
16-10-16 09:15 Hvidovre Attack FC 4 - Uvelse FC 0 - 4
16-10-16 10:00 PI-København - Greve FC - Hal 2 1 - 3
16-10-16 13:30 Holbæk Bombers - Vallensbæk Floorball 2 11 - 3
16-10-16 18:30 Amager Executioners - Benløse FC 3 2 - 5
29-10-16 13:00 Vallensbæk Floorball 2 - Herlev FC 2 3 - 10
30-10-16 16:00 Benløse FC 3 - Uvelse FC 5 - 6
30-10-16 18:00 Greve FC - FK Jyderup Farmers 2 - 3
05-11-16 16:00 PI-København - Hvidovre Attack FC 4 - Hal 2 8 - 7
05-11-16 16:30 Amager Executioners - Uvelse FC 0 - 3
06-11-16 10:30 FK Jyderup Farmers - Vallensbæk Floorball 2 6 - 5
06-11-16 12:00 Benløse FC 3 - Holbæk Bombers 2 - 12
06-11-16 14:30 Herlev FC 2 - Greve FC 8 - 3
10-11-16 20:30 Uvelse FC - Herlev FC 2 7 - 4
13-11-16 12:15 Hvidovre Attack FC 4 - Greve FC 5 - 4
19-11-16 13:00 Vallensbæk Floorball 2 - FK Jyderup Farmers 5 - 6
19-11-16 14:00 Benløse FC 3 - Greve FC - Hal B 5 - 8
19-11-16 16:00 PI-København - Amager Executioners - Hal 2 4 - 3
20-11-16 12:00 Holbæk Bombers - Uvelse FC 5 - 7
24-11-16 20:30 Uvelse FC - Hvidovre Attack FC 4 6 - 4
26-11-16 18:30 Holbæk Bombers - Greve FC 7 - 6
27-11-16 18:00 PI-København - FK Jyderup Farmers - Hal 2 1 - 4
NB!
Udehold taberdømt
Ulovlig spiller
27-11-16 18:30 Amager Executioners - Vallensbæk Floorball 2 5 - 0
NB!
Udehold taberdømt
Ulovlig spiller
01-12-16 20:30 Uvelse FC - Vallensbæk Floorball 2 5 - 0
04-12-16 11:45 Hvidovre Attack FC 4 - Amager Executioners 2 - 4
04-12-16 18:00 Greve FC - Herlev FC 2 5 - 10
11-12-16 18:30 Amager Executioners - Holbæk Bombers 5 - 8
17-12-16 16:00 Holbæk Bombers - PI-København 3 - 2
18-12-16 13:30 FK Jyderup Farmers - Holbæk Bombers 4 - 7
08-01-17 12:00 PI-København - Benløse FC 3 - Hal 2 6 - 5
08-01-17 13:30 FK Jyderup Farmers - Uvelse FC 6 - 6
08-01-17 16:00 Herlev FC 2 - Amager Executioners 3 - 4
08-01-17 17:00 Greve FC - Holbæk Bombers 4 - 4
15-01-17 15:00 Herlev FC 2 - Hvidovre Attack FC 4 8 - 6
19-01-17 20:30 Uvelse FC - Amager Executioners 5 - 3
21-01-17 16:00 Benløse FC 3 - Hvidovre Attack FC 4 3 - 4
22-01-17 11:30 FK Jyderup Farmers - Greve FC 11 - 0
22-01-17 12:00 PI-København - Vallensbæk Floorball 2 - Hal 2 3 - 4
22-01-17 14:00 Holbæk Bombers - Herlev FC 2 8 - 3
NB!
Udehold taberdømt
Udeblevet med afbud
26-01-17 20:30 Uvelse FC - Benløse FC 3 5 - 0
28-01-17 13:30 Vallensbæk Floorball 2 - Greve FC 1 - 6
28-01-17 14:30 Hvidovre Attack FC 4 - Holbæk Bombers 2 - 13
29-01-17 14:30 Herlev FC 2 - PI-København 4 - 11
29-01-17 18:30 Amager Executioners - FK Jyderup Farmers 6 - 5
04-02-17 13:30 Vallensbæk Floorball 2 - Uvelse FC 4 - 9
04-02-17 18:00 Hvidovre Attack FC 4 - PI-København 3 - 4
05-02-17 14:30 Herlev FC 2 - FK Jyderup Farmers 6 - 7
05-02-17 16:00 Greve FC - Benløse FC 3 6 - 1
05-02-17 17:30 Holbæk Bombers - Amager Executioners 1 - 3
09-02-17 19:00 FK Jyderup Farmers - Benløse FC 3 5 - 2
09-02-17 20:30 Uvelse FC - Holbæk Bombers 6 - 7
11-02-17 17:00 Hvidovre Attack FC 4 - Herlev FC 2 6 - 14
12-02-17 12:30 Benløse FC 3 - Vallensbæk Floorball 2 6 - 2
18-02-17 16:00 PI-København - Holbæk Bombers - Hal 2 5 - 6
26-02-17 12:00 FK Jyderup Farmers - PI-København 6 - 4
27-02-17 20:30 Herlev FC 2 - Benløse FC 3 5 - 5
04-03-17 12:00 Vallensbæk Floorball 2 - Holbæk Bombers 3 - 14
04-03-17 14:00 PI-København - Uvelse FC - Hal 2 6 - 5
05-03-17 17:30 Benløse FC 3 - Amager Executioners - Hal B 5 - 5
05-03-17 18:00 Greve FC - Hvidovre Attack FC 4 8 - 1
11-03-17 16:00 Holbæk Bombers - Benløse FC 3 4 - 3
12-03-17 14:00 Greve FC - PI-København 4 - 5
12-03-17 18:30 Amager Executioners - Hvidovre Attack FC 4 3 - 4
NB!
Udehold taberdømt
Udeblevet med afbud
13-03-17 20:30 Herlev FC 2 - Vallensbæk Floorball 2 5 - 0
18-03-17 13:00 Vallensbæk Floorball 2 - Amager Executioners 4 - 15
18-03-17 14:00 Benløse FC 3 - Herlev FC 2 6 - 6
19-03-17 11:30 FK Jyderup Farmers - Hvidovre Attack FC 4 6 - 2
19-03-17 18:00 Greve FC - Uvelse FC 7 - 2
25-03-17 16:00 Holbæk Bombers - FK Jyderup Farmers
25-03-17 16:30 Amager Executioners - PI-København
26-03-17 12:00 Hvidovre Attack FC 4 - Vallensbæk Floorball 2
01-04-17 10:00 Uvelse FC - FK Jyderup Farmers
08-04-17 13:00 Amager Executioners - Greve FC

Til toppen