Øst Flex - U13

Info

Turnering: Danmarksturneringen i Floorball
Turneringsansvarlige
Steffen Aagaard Fabricius Tlf: 24481429
Dokumenter
Reglement
https://foreningsportalen.dgi.dk/Report/MatchListCreateXL.aspx?Pool=22360

Stilling Danmarksturneringen i Floorball
U13
Øst Flex

Hold Kampe V U T Score Point
1. Herlev FC 14 13 0 1 108-47 39
2. Jægerspris UFC 14 13 0 1 81-23 39
3. Benløse FC 2 14 7 0 7 52-60 21
4. Vanløse Floorball NB!
Ikke angivet
Nej
Ja
14 6 2 6 75-67 20
5. Holbæk Bombers NB!
Ikke angivet
Nej
Ja
14 6 1 7 48-61 19
6. Grevle NB!
Ikke angivet
Nej
Ja
14 5 1 8 38-62 16
7. Hvidovre Attack FC 2 14 3 0 11 48-83 9
8. FK Jyderup Farmers NB!
Ikke angivet
Nej
Ja
14 1 0 13 20-67 3

= Hold musen henover ikonet, for at se den anvendte stillingsregel

Seneste resultater

Danmarksturneringen i Floorball
U13
Øst Flex

Der er ingen resultater for de seneste 7 dage

Kommende kampe

Danmarksturneringen i Floorball
U13
Øst Flex

Fra dato: til dato:

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal
https://foreningsportalen.dgi.dk/Report/MatchListCreateXL.aspx?Pool=22360

Komplet kampprogram

Danmarksturneringen i Floorball
U13
Øst Flex

Kampnr. Dag Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat Arrangør
Søndag 18-09-16 13:00 Benløse FC 2 - Holbæk Bombers 4 - 2
NB!
Udehold taberdømt
Søndag 18-09-16 15:00 Grevle - FK Jyderup Farmers 5 - 0
Lørdag 24-09-16 12:30 Hvidovre Attack FC 2 - Jægerspris UFC 3 - 8
NB!
Hjemmehold taberdømt
Udeblevet med afbud
Søndag 25-09-16 10:00 FK Jyderup Farmers - Benløse FC 2 0 - 5
Søndag 25-09-16 11:30 Vanløse Floorball - Grevle - Hal 1 8 - 1
Torsdag 29-09-16 18:30 FK Jyderup Farmers - Vanløse Floorball 5 - 8
Lørdag 01-10-16 09:30 Benløse FC 2 - Hvidovre Attack FC 2 4 - 9
Søndag 02-10-16 11:00 Herlev FC - Holbæk Bombers 11 - 2
Søndag 02-10-16 12:00 Jægerspris UFC - Grevle 7 - 0
Søndag 09-10-16 13:30 Herlev FC - Grevle 9 - 3
Søndag 30-10-16 09:30 Herlev FC - Hvidovre Attack FC 2 13 - 5
NB!
Udehold taberdømt
Udeblevet med afbud
Søndag 30-10-16 11:30 Grevle - Holbæk Bombers 5 - 0
Søndag 30-10-16 12:00 Jægerspris UFC - FK Jyderup Farmers 4 - 1
Søndag 13-11-16 11:00 Hvidovre Attack FC 2 - Holbæk Bombers 2 - 10
Søndag 13-11-16 13:00 Vanløse Floorball - Benløse FC 2 - Hal 1 4 - 3
Søndag 20-11-16 10:30 Holbæk Bombers - FK Jyderup Farmers 2 - 1
Søndag 27-11-16 12:00 Jægerspris UFC - Herlev FC 3 - 6
Søndag 04-12-16 10:15 Hvidovre Attack FC 2 - Vanløse Floorball 4 - 9
Søndag 04-12-16 12:30 Grevle - Benløse FC 2 4 - 3
Lørdag 10-12-16 13:30 Benløse FC 2 - Herlev FC - Hal B 2 - 8
Lørdag 10-12-16 15:30 FK Jyderup Farmers - Hvidovre Attack FC 2 0 - 3
NB!
Udehold taberdømt
Udeblevet med afbud
Søndag 11-12-16 13:45 Jægerspris UFC - Vanløse Floorball 5 - 0
Lørdag 17-12-16 10:30 Holbæk Bombers - Jægerspris UFC 2 - 4
Søndag 18-12-16 10:00 FK Jyderup Farmers - Herlev FC 3 - 9
Lørdag 07-01-17 14:00 Hvidovre Attack FC 2 - Herlev FC 2 - 7
Lørdag 07-01-17 16:15 Grevle - Vanløse Floorball 3 - 3
Søndag 08-01-17 11:30 FK Jyderup Farmers - Jægerspris UFC 2 - 9
Søndag 22-01-17 10:00 FK Jyderup Farmers - Grevle 2 - 3
Søndag 22-01-17 10:30 Holbæk Bombers - Hvidovre Attack FC 2 6 - 5
Søndag 22-01-17 13:45 Jægerspris UFC - Benløse FC 2 7 - 0
Lørdag 28-01-17 09:00 Holbæk Bombers - Grevle 5 - 4
NB!
Udehold taberdømt
Udeblevet med afbud
Lørdag 28-01-17 15:30 Vanløse Floorball - FK Jyderup Farmers - Hal 1 5 - 0
Søndag 29-01-17 11:00 Herlev FC - Jægerspris UFC 1 - 2
Søndag 12-02-17 10:15 Hvidovre Attack FC 2 - Grevle 6 - 4
Søndag 12-02-17 11:00 Benløse FC 2 - Jægerspris UFC 2 - 7
Søndag 12-02-17 11:30 Vanløse Floorball - Herlev FC - Hal 1 10 - 13
Søndag 05-03-17 10:00 Grevle - Jægerspris UFC 4 - 8
Søndag 05-03-17 11:00 Vanløse Floorball - Holbæk Bombers - Hal 1 6 - 6
Lørdag 11-03-17 10:30 Holbæk Bombers - Benløse FC 2 1 - 3
Søndag 12-03-17 15:00 Herlev FC - Vanløse Floorball 7 - 4
Søndag 19-03-17 10:00 FK Jyderup Farmers - Holbæk Bombers 1 - 3
Søndag 19-03-17 11:30 Vanløse Floorball - Hvidovre Attack FC 2 - Hal 1 8 - 4
Lørdag 25-03-17 10:00 Hvidovre Attack FC 2 - FK Jyderup Farmers 1 - 2
Lørdag 25-03-17 10:30 Holbæk Bombers - Herlev FC 5 - 7
Søndag 26-03-17 16:00 Benløse FC 2 - Vanløse Floorball 7 - 6
NB!
Udehold taberdømt
Udeblevet med afbud
Søndag 09-04-17 11:00 Herlev FC - FK Jyderup Farmers 5 - 0
NB!
Udehold taberdømt
Udeblevet med afbud
Søndag 09-04-17 11:30 Benløse FC 2 - Grevle 5 - 0
Søndag 09-04-17 12:00 Jægerspris UFC - Hvidovre Attack FC 2 7 - 1
NB!
Hjemmehold taberdømt
Udeblevet med afbud
Søndag 16-04-17 15:00 Grevle - Herlev FC 0 - 5
Søndag 23-04-17 13:00 Benløse FC 2 - FK Jyderup Farmers 5 - 3
Søndag 23-04-17 14:00 Holbæk Bombers - Vanløse Floorball 4 - 3
Lørdag 29-04-17 15:30 Vanløse Floorball - Jægerspris UFC - Hal 2 1 - 5
Søndag 30-04-17 11:00 Hvidovre Attack FC 2 - Benløse FC 2 2 - 3
Søndag 07-05-17 09:30 Herlev FC - Benløse FC 2 7 - 6
NB!
Udehold taberdømt
Udeblevet med afbud
Søndag 07-05-17 12:00 Jægerspris UFC - Holbæk Bombers 5 - 0
Søndag 07-05-17 15:00 Grevle - Hvidovre Attack FC 2 2 - 1

Til toppen