Øst Flex - U13

Info

Turnering: Danmarksturneringen i Floorball
Turneringsansvarlige
Steffen Aagaard Fabricius 24481429
Dokumenter
Reglement

Stilling Danmarksturneringen i Floorball
U13
Øst Flex

Hold Kampe V U T Score Point
1. Jægerspris UFC 11 10 0 1 64-21 30
2. Herlev FC 10 9 0 1 84-36 27
3. Vanløse Floorball NB!
Ikke angivet
Nej
Ja
11 6 2 3 65-51 20
4. Holbæk Bombers NB!
Ikke angivet
Nej
Ja
11 5 1 5 39-46 16
5. Grevle 11 4 1 6 36-51 13
6. Hvidovre Attack FC 2 11 3 0 8 44-71 9
7. Benløse FC 2 9 3 0 6 26-42 9
8. FK Jyderup Farmers NB!
Ikke angivet
Nej
Ja
12 1 0 11 17-57 3

= Hold musen henover ikonet, for at se den anvendte stillingsregel

Seneste resultater

Danmarksturneringen i Floorball
U13
Øst Flex

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat
530644 19-03-17 10:00 FK Jyderup Farmers - Holbæk Bombers Jyderup Hallen 1 - 3
530643 19-03-17 11:30 Vanløse Floorball - Hvidovre Attack FC 2 Vanløse Hallerne - Hal 1 8 - 4
530646 25-03-17 10:00 Hvidovre Attack FC 2 - FK Jyderup Farmers Avedøre Idrætscenter 1 - 2
530648 25-03-17 10:30 Holbæk Bombers - Herlev FC Bjergmarks Hallen

Kommende kampe

Danmarksturneringen i Floorball
U13
Øst Flex

Fra dato: til dato:

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal
25-03-17 10:30  - 
26-03-17 16:00  - 

Komplet kampprogram

Danmarksturneringen i Floorball
U13
Øst Flex

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat Arrangør
18-09-16 13:00 Benløse FC 2 - Holbæk Bombers 4 - 2
NB!
Udehold taberdømt
18-09-16 15:00 Grevle - FK Jyderup Farmers 5 - 0
24-09-16 12:30 Hvidovre Attack FC 2 - Jægerspris UFC 3 - 8
NB!
Hjemmehold taberdømt
Udeblevet med afbud
25-09-16 10:00 FK Jyderup Farmers - Benløse FC 2 0 - 5
25-09-16 11:30 Vanløse Floorball - Grevle - Hal 1 8 - 1
29-09-16 18:30 FK Jyderup Farmers - Vanløse Floorball 5 - 8
01-10-16 09:30 Benløse FC 2 - Hvidovre Attack FC 2 4 - 9
02-10-16 11:00 Herlev FC - Holbæk Bombers 11 - 2
02-10-16 12:00 Jægerspris UFC - Grevle 7 - 0
09-10-16 13:30 Herlev FC - Grevle 9 - 3
30-10-16 09:30 Herlev FC - Hvidovre Attack FC 2 13 - 5
NB!
Udehold taberdømt
Udeblevet med afbud
30-10-16 11:30 Grevle - Holbæk Bombers 5 - 0
30-10-16 12:00 Jægerspris UFC - FK Jyderup Farmers 4 - 1
13-11-16 11:00 Hvidovre Attack FC 2 - Holbæk Bombers 2 - 10
13-11-16 13:00 Vanløse Floorball - Benløse FC 2 - Hal 1 4 - 3
20-11-16 10:30 Holbæk Bombers - FK Jyderup Farmers 2 - 1
27-11-16 12:00 Jægerspris UFC - Herlev FC 3 - 6
04-12-16 10:15 Hvidovre Attack FC 2 - Vanløse Floorball 4 - 9
04-12-16 12:30 Grevle - Benløse FC 2 4 - 3
10-12-16 13:30 Benløse FC 2 - Herlev FC - Hal B 2 - 8
10-12-16 15:30 FK Jyderup Farmers - Hvidovre Attack FC 2 0 - 3
NB!
Udehold taberdømt
Udeblevet med afbud
11-12-16 13:45 Jægerspris UFC - Vanløse Floorball 5 - 0
17-12-16 10:30 Holbæk Bombers - Jægerspris UFC 2 - 4
18-12-16 10:00 FK Jyderup Farmers - Herlev FC 3 - 9
07-01-17 14:00 Hvidovre Attack FC 2 - Herlev FC 2 - 7
07-01-17 16:15 Grevle - Vanløse Floorball 3 - 3
08-01-17 11:30 FK Jyderup Farmers - Jægerspris UFC 2 - 9
22-01-17 10:00 FK Jyderup Farmers - Grevle 2 - 3
22-01-17 10:30 Holbæk Bombers - Hvidovre Attack FC 2 6 - 5
22-01-17 13:45 Jægerspris UFC - Benløse FC 2 7 - 0
28-01-17 09:00 Holbæk Bombers - Grevle 5 - 4
NB!
Udehold taberdømt
Udeblevet med afbud
28-01-17 15:30 Vanløse Floorball - FK Jyderup Farmers - Hal 1 5 - 0
29-01-17 11:00 Herlev FC - Jægerspris UFC 1 - 2
12-02-17 10:15 Hvidovre Attack FC 2 - Grevle 6 - 4
12-02-17 11:00 Benløse FC 2 - Jægerspris UFC 2 - 7
12-02-17 11:30 Vanløse Floorball - Herlev FC - Hal 1 10 - 13
05-03-17 10:00 Grevle - Jægerspris UFC 4 - 8
05-03-17 11:00 Vanløse Floorball - Holbæk Bombers - Hal 1 6 - 6
11-03-17 10:30 Holbæk Bombers - Benløse FC 2 1 - 3
12-03-17 15:00 Herlev FC - Vanløse Floorball 7 - 4
19-03-17 10:00 FK Jyderup Farmers - Holbæk Bombers 1 - 3
19-03-17 11:30 Vanløse Floorball - Hvidovre Attack FC 2 - Hal 1 8 - 4
25-03-17 10:00 Hvidovre Attack FC 2 - FK Jyderup Farmers 1 - 2
25-03-17 10:30 Holbæk Bombers - Herlev FC
26-03-17 16:00 Benløse FC 2 - Vanløse Floorball
09-04-17 11:00 Herlev FC - FK Jyderup Farmers
09-04-17 11:30 Benløse FC 2 - Grevle
09-04-17 12:00 Jægerspris UFC - Hvidovre Attack FC 2
16-04-17 15:00 Grevle - Herlev FC
23-04-17 13:00 Benløse FC 2 - FK Jyderup Farmers
23-04-17 14:00 Holbæk Bombers - Vanløse Floorball
29-04-17 15:30 Vanløse Floorball - Jægerspris UFC - Hal 2
30-04-17 11:00 Hvidovre Attack FC 2 - Benløse FC 2
07-05-17 09:30 Herlev FC - Benløse FC 2
07-05-17 12:00 Jægerspris UFC - Holbæk Bombers
07-05-17 15:00 Grevle - Hvidovre Attack FC 2

Til toppen