8-mands turnering for senior og ældre forår 2018

Turneringsinfo

Turnering: 8-mands turnering for senior og ældre forår 2018
Turneringsansvarlige
Mette Kjellberg Thomsen Tlf: 79404655 / 79404655
Dokumenter
Reglement Dommere Turneringsinformation

Bemærkninger

Spilletid 2x30 minutter - SV betyder, at holdet spiller på særlige vilkår, kan ikke vinde rækken - D: Holdet med dispensation med max 2 spillere

Række / Puljeoversigt

Damesenior +15 / C
Pulje 1 Sørbymagle If - Skælskør B&i - Jystrup IF - Dianalund If - Kirke Helsinge I - Lynge-Broby If
Pulje 2 Svebølle - Vindinge IF - Tømmerup G & U - Svinninge 1 - Jyderup Boldklub - Gislinge
Herresenior +16 / B
Hashøj If - IF88/Jyderup - Ledig plads
Pulje 1 Bramsnæs FB - Jystrup IF - Korsør FC - Vindinge - Skælskør B&I - Gørlev IF
Herresenior +16 / C
Ledig plads
Pulje 1 Tårnborg IF - Tømmerup - Team AS - Mørkøv IF - Røsnæs Sg&i - Vemmelev
Pulje 2 Slagelse Seniorklub - Slagelse IF - Benløse IF 2 - Fuglebjerg If - B 92 - Slagelse - Hashøj If
Damesenior +15 / B
Pulje 1 Ørslev Bjerge If - Ringsted Damefodbold - Raklev - FC Storebælt 1 - Vipperød - B 73 Slagelse 1
Pulje 2 Hg Fodbold - Rønnede If - Stillinge If - KV Damefodbold - B 73 Slagelse 2 - Fodboldklubben Sorø Freja - Hvidebæk If - KHI/GIF-HG/LIF
Oldboys +32 A/B
Pulje 1 Rørby-Værslev - Kirke Helsinge IF - Svebølle Boldklub - Årby 2 - Team AS 2
Pulje 2 Benløse IF - Team AS 1 - Lynge-Broby If - Tølløse Boldklub - FC Storebælt
Oldboys +32 / C
Pulje 1 Fodboldklubben Sorø Freja - Skælskør B&i - Hashøj If - Stenlille If - Dianalund If
Pulje 2 Røsnæs Sg&i - Buerup/reerslev If - Svallerup-Bjerge G&I - Årby GIF - Hvidebæk IF
Oldgirls/Sen.Oldgirls +28/ B
Pulje 1 Himmelev-Veddelev Boldklub - Greve Fodbold - Team Solrød KB - Frufølge - Gadstrup I.F.
Oldgirls/Sen.Oldgirls +28/ C
Pulje 1 FC 4340 - Stenløse BK - AIK 65 - B 1973 Herlev
Senior Oldboys +40 A/B
Pulje 1 Stillinge If - Dianalund If - Høng GF - Raklev G&I - B 73, Slagelse - FC Storebælt
Pulje 2 Vestermose If - Føllenslev-Særslev - Team AS - IF 62 - St. Merløse
Veteraner +45 A/B
Pulje 1 Ørslev Bjerge If - Kirke Helsinge IF - Hvidebæk IF - B 92 - Slagelse - Sørbymagle If
Veteraner +45 / B
Pulje 1 Niløse If - Tårnborg If - Allindelille If - Vetterslev Høm Gf. - Jystrup IF - Raklev G&I 1 - B 92 - Slagelse 2 - Hg Fodbold
Super Veteraner +50 / B
Pulje 1 Gørslev - Hg Fodbold 2 - Tårnborg If - Bringstrup Sigersted If - Team AS - Boeslunde Boldklub - Lynge-Broby If - Suså IF - Benløse If
Pulje 2 Tømmerup G&U - Gørlev IF - Kirke Helsinge IF - Raklev G&I 2 - FC Storebælt - Høng GF
Herrer +55 / B
Pulje 1 B 92 - Slagelse - Ringsted herrer - B 73, Slagelse - Dianalund If (SV) - HG Fodbold - Slagelse B&i

Til toppen