Fredericia 2017 inde landsmesterskab - U10-U18

Stævne

Stævne: Fredericia 2017 inde landsmesterskab - U10-U18
Stævneansvarlige
Der er ikke registreret nogen turneringsansvarlige
Dokumenter
Invitation Reglement Holdkort Stævneinformation

Bemærkninger

Kære deltager Husk at trække spilleplanen ud så sent som mulig, da der kan forkomne ændringer i sidste øjeblik. (ret til ændringer forbeholdes). Håber i/vi får et godt stævne. Hilsen DGI Fodbold www.dgi.dk/fodbold


Resultatindberetning

Række / Puljeoversigt

U10 drenge (3. kl.)
Pulje 3 Skibet Idrætsforening 2 - St. Merløse Fodbold - Grindsted GIF - Espergærde IF Fodbold 2
Pulje 1 Skibet Idrætsforening 5 - Skibet Idrætsforening 3 - Horsens Kfum - SIF Assentoft - Espergærde IF Fodbold 3
Pulje 2 Espergærde IF Fodbold 1 - Raklev Gymnastik- Og Idrætsforening - Skibet Idrætsforening 1 - Skibet Idrætsforening 4 - Ammitsbøl Sg&i
A1 MR Grindsted GIF - Raklev Gymnastik- Og Idrætsforening - SIF Assentoft
A2 MR Espergærde IF Fodbold 2 - Espergærde IF Fodbold 1 - Horsens Kfum
B1 MR St. Merløse Fodbold - Skibet Idrætsforening 5 - Ammitsbøl Sg&i - Skibet Idrætsforening 3
B2 MR Skibet Idrætsforening 1 - Skibet Idrætsforening 4 - Espergærde IF Fodbold 3 - Skibet Idrætsforening 2
A Finale Grindsted GIF - Espergærde IF Fodbold 1
A Bronze Espergærde IF Fodbold 2 - Raklev Gymnastik- Og Idrætsforening
B Finale - -
U11 drenge (4. kl.)
Pulje 1 Espergærde IF Fodbold 1 - Boldklubben Skjold 1 - Skibet IF 1
Pulje 2 Espergærde IF Fodbold 2 - Skibet IF 2 - Boldklubben Skjold 2 - Høng Gymnastikforening
MR A Skibet IF 2 - Høng Gymnastikforening - Boldklubben Skjold 1 - Skibet IF 1
MR B Boldklubben Skjold 2 - Espergærde IF Fodbold 1 - Espergærde IF Fodbold 2
A Finale Boldklubben Skjold 1 - Høng Gymnastikforening
Bronzekamp Skibet IF 1 - Skibet IF 2
B Finale - -
U10-U11 piger (3.-4. kl)
Pulje 1 Espergærde IF Fodbold - Hornbæk If Fodbold - BSF - U11 piger - Aalborg KFUM Fodbold 1 - FBI U11 Piger
A Finale FBI U11 Piger - BSF - U11 piger
Bronzekamp Aalborg KFUM Fodbold 1 - Hornbæk If Fodbold
U12 drenge (5. kl.)
Pulje 1 Nørager Boldklub - Ballerup-Skovlunde Fodbold - SIF Assentoft 1
Pulje 2 Holbæk B&I - SIF Assentoft 2 - Ballerup-Skovlunde Fodbold 2
Pulje 3 Virklund B - Vinding SF - Ballerup-Skovlunde Fodbold 3
MR A1 Holbæk B&I - SIF Assentoft 1 - Vinding SF
MR A2 Nørager Boldklub - SIF Assentoft 2 - Virklund B
B Finale Ballerup-Skovlunde Fodbold 3 - Ballerup-Skovlunde Fodbold - Ballerup-Skovlunde Fodbold 2
A Finale Holbæk B&I - SIF Assentoft 2
Bronzekamp Nørager Boldklub - Vinding SF
U12-U13 piger (5.-6. kl.)
Pulje 1 B 73, Slagelse - Espergærde IF Fodbold 2 - Allerød Fodbold Klub 1 - Allerød Fodbold Klub 3 - B.93 Fodbold 1
Pulje 2 Espergærde IF Fodbold 3 - Espergærde IF Fodbold 1 - Allerød Fodbold Klub 2 - B.93 Fodbold 2 - Allerød Fodbold Klub 4
MR A1 B.93 Fodbold 1 - Espergærde IF Fodbold 1 - Allerød Fodbold Klub 1
MR A2 Allerød Fodbold Klub 2 - Espergærde IF Fodbold 2 - B.93 Fodbold 2
B Finale B 73, Slagelse - Espergærde IF Fodbold 3 - Allerød Fodbold Klub 3 - Allerød Fodbold Klub 4
A Finale Allerød Fodbold Klub 1 - Allerød Fodbold Klub 2
Bronzekamp Espergærde IF Fodbold 2 - B.93 Fodbold 1
U14 drenge (7. kl.)
Pulje 1 Nørager Boldklub - SIF Assentoft U14 - Allingåbro Idrætsforening - St. Lyngby If - 24. Kreds
A Finale St. Lyngby If - 24. Kreds - Nørager Boldklub
Bronzekamp Allingåbro Idrætsforening - SIF Assentoft U14
U15 drenge (8. kl.)
Pulje 1 Frederikssund FB 1 - Brørup GF - Rødvig G. & I. 1 - Sandved-Tornemark If
Pulje 2 Rødvig G. & I. 2 - SIF Assentoft - Frederikssund FB 2 - Egernførde UF
MR A Sandved-Tornemark If - Rødvig G. & I. 2 - SIF Assentoft - Brørup GF
MR B Frederikssund FB 1 - Egernførde UF - Rødvig G. & I. 1 - Frederikssund FB 2
A Finale Brørup GF - Rødvig G. & I. 2
Bronzekamp SIF Assentoft - Sandved-Tornemark If
B Finale Rødvig G. & I. 1 - Frederikssund FB 1
U14-U15 piger (7.-8. kl.)
Pulje 1 Aalborg KFUM Fodbold 1 - Ballerup-Skovlunde Fodbold 1 - Allerød FK - Kalundborg Gymnastik- Og Boldklub - Fortuna Randers 1
Pulje 2 Ballerup-Skovlunde Fodbold 2 - Østdjurs 91 - Aalborg KFUM Fodbold 2 - Slangerup OIF - B 73, Slagelse - Fortuna Randers 2
MR A1 Ballerup-Skovlunde Fodbold 2 - Østdjurs 91 - Ballerup-Skovlunde Fodbold 1
MR A2 Allerød FK - B 73, Slagelse - Kalundborg Gymnastik- Og Boldklub
B Finale Aalborg KFUM Fodbold 1 - Fortuna Randers 1 - Slangerup OIF - Fortuna Randers 2 - Aalborg KFUM Fodbold 2
A Finale Kalundborg Gymnastik- Og Boldklub - Ballerup-Skovlunde Fodbold 2
Bronzekamp Ballerup-Skovlunde Fodbold 1 - B 73, Slagelse
U18 piger
Pulje 1 Kalundborg Gymnastik- Og Boldklub - Alhedens IF 1 - Allerød Fodbold Klub - Allerød U18 - 99 - Allerød FK - U18 piger (Sven)
A Finale Allerød Fodbold Klub - Allerød U18 - 99
Bronzekamp Allerød FK - U18 piger (Sven) - Alhedens IF 1
U18 drenge
Pulje 1 Firehøje IF - Roslev IK 1 - Roslev IK 2
A Finale Roslev IK 2 - Roslev IK 1

Til toppen