Landsdelsmesterskaber riffel sommer 2013 (Riffel, 50m) | Min Idræt

Stævneresultater - Alle

Skyttenr Navn Forening Klasse Resultat Point / O-tal Niveau
104318 Gustav Nielsen Svinninge Skytteforening BK3 176.000 176.000 Hovedskydning
104318 Gustav Nielsen Svinninge Skytteforening BK3 180.000 180.000 Mesterskab
57325 Kenneth Pedersen Tuse Skytteforening ÅK1 197.000 197.000 Hovedskydning
57325 Kenneth Pedersen Tuse Skytteforening ÅK1 200.000 200.000 Mesterskab
57295 Poul Kristensen Tuse Skytteforening 2 195.000 195.000 Mesterskab
57295 Poul Kristensen Tuse Skytteforening 2 193.000 193.000 Hovedskydning
57706 Gert Bøgild Pedersen Holbæk Skytteforening V2 183.000 183.000 Mesterskab
57706 Gert Bøgild Pedersen Holbæk Skytteforening V2 185.000 185.000 Hovedskydning
60081 Søren Madsen Svinninge Skytteforening 1 191.000 191.000 Mesterskab
60081 Søren Madsen Svinninge Skytteforening 1 194.000 194.000 Hovedskydning
92230 Mikkel Kurtzweil Højby Skytteforening, Sjælland J1 200.000 200.000 Mesterskab
92230 Mikkel Kurtzweil Højby Skytteforening, Sjælland J1 194.000 194.000 Hovedskydning
60136 Lisbeth Iversen Svinninge Skytteforening 1 193.000 193.000 Hovedskydning
60136 Lisbeth Iversen Svinninge Skytteforening 1 197.000 197.000 Mesterskab
59359 Erik Benée Petersen Korsør Skytteforening V1 191.000 191.000 Mesterskab
59359 Erik Benée Petersen Korsør Skytteforening V1 194.000 194.000 Hovedskydning
58326 Kjeld Pedersen Tuse Skytteforening V1 195.000 195.000 Hovedskydning
58326 Kjeld Pedersen Tuse Skytteforening V1 191.000 191.000 Mesterskab
59244 Søren Skov Vemmelev Skytte-, Gymnastik- og Idrætsforening 1 198.000 198.000 Hovedskydning
59244 Søren Skov Vemmelev Skytte-, Gymnastik- og Idrætsforening 1 196.000 196.000 Mesterskab
58235 Aage Holst Jensen Holbæk Skytteforening V2 192.000 192.000 Hovedskydning
58235 Aage Holst Jensen Holbæk Skytteforening V2 191.000 191.000 Mesterskab
62299 Karin Iversen Svinninge Skytteforening 1 196.000 196.000 Mesterskab
62299 Karin Iversen Svinninge Skytteforening 1 196.000 196.000 Hovedskydning
80735 Vivi Nielsen Svinninge Skytteforening V2 182.000 182.000 Mesterskab
80735 Vivi Nielsen Svinninge Skytteforening V2 187.000 187.000 Hovedskydning
58322 Kurt Petersen Tuse Skytteforening V1 197.000 197.000 Mesterskab
58322 Kurt Petersen Tuse Skytteforening V1 195.000 195.000 Hovedskydning
60281 Ole Berggren Jørgensen Tuse Skytteforening ÅK1 193.000 193.000 Mesterskab
60281 Ole Berggren Jørgensen Tuse Skytteforening ÅK1 191.000 191.000 Hovedskydning
79138 Bitten Nielsen Højby Skytteforening, Sjælland ÅK1 194.000 194.000 Hovedskydning
79138 Bitten Nielsen Højby Skytteforening, Sjælland ÅK1 195.000 195.000 Mesterskab
94220 Frederik Pedersen Høng Skytteforening J2 192.000 192.000 Mesterskab
94220 Frederik Pedersen Høng Skytteforening J2 194.000 194.000 Hovedskydning
59037 Pelle Rogert Pedersen Korsør Skytteforening V1 194.000 194.000 Hovedskydning
59037 Pelle Rogert Pedersen Korsør Skytteforening V1 196.000 196.000 Mesterskab
57419 Lars Lund Tuse Skytteforening V1 199.000 199.000 Hovedskydning
57419 Lars Lund Tuse Skytteforening V1 200.000 200.000 Mesterskab
89170 Alexander Larsen Tuse Skytteforening J2 197.000 197.000 Mesterskab
89170 Alexander Larsen Tuse Skytteforening J2 196.000 196.000 Hovedskydning
105095 Frederik Christensen Mullerup Skytteforening BK2 188.000 188.000 Hovedskydning
105095 Frederik Christensen Mullerup Skytteforening BK2 197.000 197.000 Mesterskab
57425 Dennis Frederiksen Tuse Skytteforening 1 192.000 192.000 Mesterskab
57407 Susanne Frederiksen Tuse Skytteforening ÅK1 198.000 198.000 Hovedskydning
57407 Susanne Frederiksen Tuse Skytteforening ÅK1 199.000 199.000 Mesterskab
109088 Mads Jørgensen Høng Skytteforening BK3 176.000 176.000 Hovedskydning
109088 Mads Jørgensen Høng Skytteforening BK3 170.000 170.000 Mesterskab
60025 Morten Kleffel Petersen Vemmelev Skytte-, Gymnastik- og Idrætsforening 1 189.000 189.000 Hovedskydning
60025 Morten Kleffel Petersen Vemmelev Skytte-, Gymnastik- og Idrætsforening 1 192.000 192.000 Mesterskab
57446 Ole Nielsen Svinninge Skytteforening V2 190.000 190.000 Hovedskydning
57446 Ole Nielsen Svinninge Skytteforening V2 185.000 185.000 Mesterskab
58473 Michael Bragt Sorø Skytteforening 3 188.000 188.000 Mesterskab
97167 Jan Hjort Hansen Korsør Skytteforening ÅK2 162.000 162.000 Mesterskab
97167 Jan Hjort Hansen Korsør Skytteforening ÅK2 159.000 159.000 Hovedskydning
58473 Michael Bragt Sorø Skytteforening 3 188.000 188.000 Hovedskydning
59061 Lars Oldenborg Vemmelev Skytte-, Gymnastik- og Idrætsforening 3 195.000 195.000 Mesterskab
59061 Lars Oldenborg Vemmelev Skytte-, Gymnastik- og Idrætsforening 3 197.000 197.000 Hovedskydning
57425 Dennis Frederiksen Tuse Skytteforening 1 198.000 198.000 Hovedskydning
111039 Annette Olsen Højby Skytteforening, Sjælland BK2 191.000 191.000 Mesterskab
93330 Cecilie Rasmussen Korsør Skytteforening BK1 193.000 193.000 Mesterskab
93330 Cecilie Rasmussen Korsør Skytteforening BK1 197.000 197.000 Hovedskydning
96397 Jesper Lund Svinninge Skytteforening 2 180.000 180.000 Mesterskab
96397 Jesper Lund Svinninge Skytteforening 2 185.000 185.000 Hovedskydning
80641 Erika Frandsen Svinninge Skytteforening J2 192.000 192.000 Hovedskydning
80641 Erika Frandsen Svinninge Skytteforening J2 196.000 196.000 Mesterskab
58926 Mie Findsen Pedersen Korsør Skytteforening ÅK1 196.000 196.000 Hovedskydning
58926 Mie Findsen Pedersen Korsør Skytteforening ÅK1 197.000 197.000 Mesterskab
96690 Hans Fabricius-Rahbek Tuse Skytteforening UNG 190.000 190.000 Mesterskab
96690 Hans Fabricius-Rahbek Tuse Skytteforening UNG 186.000 186.000 Hovedskydning
93433 Sebastian Nielsen Korsør Skytteforening J2 188.000 188.000 Mesterskab
93433 Sebastian Nielsen Korsør Skytteforening J2 193.000 193.000 Hovedskydning
104678 Nickolai Malte Kristensen Tuse Skytteforening UNG 192.000 192.000 Hovedskydning
104678 Nickolai Malte Kristensen Tuse Skytteforening UNG 189.000 189.000 Mesterskab
58028 Jan Vilhelmsen Holbæk Skytteforening V2 188.000 188.000 Hovedskydning
58028 Jan Vilhelmsen Holbæk Skytteforening V2 195.000 195.000 Mesterskab
111039 Annette Olsen Højby Skytteforening, Sjælland BK2 191.000 191.000 Hovedskydning
94011 Jonas Andersen Gimlinge Skytte- og Idrætsforening ÅK2 193.000 193.000 Mesterskab
94011 Jonas Andersen Gimlinge Skytte- og Idrætsforening ÅK2 190.000 190.000 Hovedskydning
57469 Kaj Egebro Jensen Svinninge Skytteforening V2 185.000 185.000 Hovedskydning
57543 Leif Nielsen Svinninge Skytteforening 2 194.000 194.000 Mesterskab
57543 Leif Nielsen Svinninge Skytteforening 2 194.000 194.000 Hovedskydning
98646 Tine Sørensen Svinninge Skytteforening J2 189.000 189.000 Mesterskab
98646 Tine Sørensen Svinninge Skytteforening J2 196.000 196.000 Hovedskydning
110264 Albert Tourbo Olsen Svinninge Skytteforening BK3 162.000 162.000 Hovedskydning
102435 Øhmer Kaya Holbæk Skytteforening J2 165.000 165.000 Hovedskydning
102435 Øhmer Kaya Holbæk Skytteforening J2 149.000 149.000 Mesterskab
59536 Johnny Olsen Vemmelev Skytte-, Gymnastik- og Idrætsforening 1 198.000 198.000 Mesterskab
59536 Johnny Olsen Vemmelev Skytte-, Gymnastik- og Idrætsforening 1 195.000 195.000 Hovedskydning
57411 Sigurd Bohl Jensen Tuse Skytteforening 1 193.000 193.000 Hovedskydning
57411 Sigurd Bohl Jensen Tuse Skytteforening 1 195.000 195.000 Mesterskab
108564 Gustav Andersen Tuse Skytteforening BK2 183.000 183.000 Hovedskydning
108564 Gustav Andersen Tuse Skytteforening BK2 182.000 182.000 Mesterskab
59556 Jannick Eriksen Gimlinge Skytte- og Idrætsforening ÅK1 198.000 198.000 Hovedskydning
59556 Jannick Eriksen Gimlinge Skytte- og Idrætsforening ÅK1 199.000 199.000 Mesterskab
96636 Willy O. Jensen Korsør Skytteforening V2 189.000 189.000 Hovedskydning
96636 Willy O. Jensen Korsør Skytteforening V2 187.000 187.000 Mesterskab
104107 Morten Petersen Gimlinge Skytte- og Idrætsforening J2 196.000 196.000 Mesterskab
104107 Morten Petersen Gimlinge Skytte- og Idrætsforening J2 192.000 192.000 Hovedskydning
57469 Kaj Egebro Jensen Svinninge Skytteforening V2 187.000 187.000 Mesterskab
103805 Johannes Hellemann Høng Skytteforening BK2 187.000 187.000 Mesterskab
58324 Kristoffer Lauridsen Holbæk Skytteforening J2 186.000 186.000 Hovedskydning
58324 Kristoffer Lauridsen Holbæk Skytteforening J2 185.000 185.000 Mesterskab
103805 Johannes Hellemann Høng Skytteforening BK2 184.000 184.000 Hovedskydning
110265 Frederik Lundby Pedersen Svinninge Skytteforening BK2 196.000 196.000 Mesterskab
110265 Frederik Lundby Pedersen Svinninge Skytteforening BK2 193.000 193.000 Hovedskydning
106544 Silas Nielsen Tuse Skytteforening BK1 196.000 196.000 Hovedskydning
106544 Silas Nielsen Tuse Skytteforening BK1 193.000 193.000 Mesterskab
110397 Signe Vangsgaard Tuse Skytteforening J2 192.000 192.000 Mesterskab
110397 Signe Vangsgaard Tuse Skytteforening J2 191.000 191.000 Hovedskydning
90557 Cecilie Petersen Korsør Skytteforening J1 195.000 195.000 Hovedskydning
90557 Cecilie Petersen Korsør Skytteforening J1 196.000 196.000 Mesterskab
101804 Henrik P. Sørensen Svinninge Skytteforening ÅK1 190.000 190.000 Mesterskab
101804 Henrik P. Sørensen Svinninge Skytteforening ÅK1 190.000 190.000 Hovedskydning
110563 Olivia Berggren Jørgensen Tuse Skytteforening BK3 164.000 164.000 Hovedskydning
58809 Hanne Hesselberg Korsør Skytteforening ÅK1 193.000 193.000 Mesterskab
58809 Hanne Hesselberg Korsør Skytteforening ÅK1 195.000 195.000 Hovedskydning
100147 Kasper Pedersen Høng Skytteforening BK2 193.000 193.000 Mesterskab
100147 Kasper Pedersen Høng Skytteforening BK2 196.000 196.000 Hovedskydning
101457 Rasmus Nielsen Høng Skytteforening BK1 195.000 195.000 Hovedskydning
101457 Rasmus Nielsen Høng Skytteforening BK1 190.000 190.000 Mesterskab
58034 Erik Hansen Holbæk Skytteforening V1 195.000 195.000 Mesterskab
58034 Erik Hansen Holbæk Skytteforening V1 193.000 193.000 Hovedskydning
95724 John Helstrup Gimlinge Skytte- og Idrætsforening ÅK1 190.000 190.000 Hovedskydning
95724 John Helstrup Gimlinge Skytte- og Idrætsforening ÅK1 200.000 200.000 Mesterskab
95589 Morten Jespersen Ringsted Skytteforening J2 186.000 186.000 Mesterskab
95589 Morten Jespersen Ringsted Skytteforening J2 189.000 189.000 Hovedskydning
93946 Jan Oppermann Korsør Skytteforening ÅK1 193.000 193.000 Mesterskab
93946 Jan Oppermann Korsør Skytteforening ÅK1 200.000 200.000 Hovedskydning
111952 Tobias Andersen Ringsted Skytteforening BK3 163.000 163.000 Hovedskydning
111952 Tobias Andersen Ringsted Skytteforening BK3 172.000 172.000 Mesterskab
102796 Katrine Jørgensen Glumsøegnens Skytteforening BK2 193.000 193.000 Mesterskab
102796 Katrine Jørgensen Glumsøegnens Skytteforening BK2 191.000 191.000 Hovedskydning
98277 Lasse Andersen Gimlinge Skytte- og Idrætsforening BK3 183.000 183.000 Hovedskydning
97168 Niels Larsen Korsør Skytteforening V2 190.000 190.000 Mesterskab
97168 Niels Larsen Korsør Skytteforening V2 190.000 190.000 Hovedskydning
106545 Nicklas Gryndahl Tuse Skytteforening BK3 188.000 188.000 Mesterskab
106545 Nicklas Gryndahl Tuse Skytteforening BK3 184.000 184.000 Hovedskydning
106685 Ole Jespersen Ringsted Skytteforening ÅK2 187.000 187.000 Hovedskydning
106685 Ole Jespersen Ringsted Skytteforening ÅK2 186.000 186.000 Mesterskab
Kevin Friboulet Sørensen Korsør Skytteforening J1 199.000 199.000 Hovedskydning
Kevin Friboulet Sørensen Korsør Skytteforening J1 199.000 199.000 Mesterskab
103952 Mads Jespersen Ringsted Skytteforening BK2 192.000 192.000 Mesterskab
103952 Mads Jespersen Ringsted Skytteforening BK2 193.000 193.000 Hovedskydning
92369 Sebastian Pedersen Korsør Skytteforening BK1 192.000 192.000 Mesterskab
92369 Sebastian Pedersen Korsør Skytteforening BK1 193.000 193.000 Hovedskydning
59269 Ole S. Madsen Korsør Skytteforening V1 194.000 194.000 Mesterskab
59269 Ole S. Madsen Korsør Skytteforening V1 191.000 191.000 Hovedskydning
94009 Gustav Larsen Gimlinge Skytte- og Idrætsforening BK2 192.000 192.000 Mesterskab
94009 Gustav Larsen Gimlinge Skytte- og Idrætsforening BK2 194.000 194.000 Hovedskydning
98277 Lasse Andersen Gimlinge Skytte- og Idrætsforening BK3 173.000 173.000 Mesterskab
110579 Tobias Rohde Gimlinge Skytte- og Idrætsforening BK3 182.000 182.000 Mesterskab
59402 Torben Kaalund-Ramm Gimlinge Skytte- og Idrætsforening V1 190.000 190.000 Hovedskydning
110396 Frida Vangsgaard Tuse Skytteforening BK2 184.000 184.000 Mesterskab
110396 Frida Vangsgaard Tuse Skytteforening BK2 192.000 192.000 Hovedskydning
103807 Andreas F. Kristensen Høng Skytteforening BK3 195.000 195.000 Mesterskab
103807 Andreas F. Kristensen Høng Skytteforening BK3 184.000 184.000 Hovedskydning
97639 Mette Petersen Korsør Skytteforening ÅK2 183.000 183.000 Mesterskab
111739 Josefine Amalie Hansen Høng Skytteforening BK3 184.000 184.000 Mesterskab
111739 Josefine Amalie Hansen Høng Skytteforening BK3 185.000 185.000 Hovedskydning
109089 Anna Jørgensen Høng Skytteforening BK2 191.000 191.000 Mesterskab
109089 Anna Jørgensen Høng Skytteforening BK2 194.000 194.000 Hovedskydning
97639 Mette Petersen Korsør Skytteforening ÅK2 188.000 188.000 Hovedskydning
104688 Kim Sørensen Svinninge Skytteforening ÅK2 173.000 173.000 Mesterskab
104688 Kim Sørensen Svinninge Skytteforening ÅK2 171.000 171.000 Hovedskydning
99178 Louis Cantby Korsør Skytteforening BK1 192.000 192.000 Mesterskab
99178 Louis Cantby Korsør Skytteforening BK1 199.000 199.000 Hovedskydning
58624 Steen Sønderby Mullerup Skytteforening ÅK1 195.000 195.000 Hovedskydning
90556 Mathilde Boas Larsen Korsør Skytteforening UNG 176.000 176.000 Hovedskydning
90556 Mathilde Boas Larsen Korsør Skytteforening UNG 178.000 178.000 Mesterskab
58624 Steen Sønderby Mullerup Skytteforening ÅK1 196.000 196.000 Mesterskab
106437 Anastacia Lindboe Svinninge Skytteforening BK2 189.000 189.000 Mesterskab
106437 Anastacia Lindboe Svinninge Skytteforening BK2 193.000 193.000 Hovedskydning
59402 Torben Kaalund-Ramm Gimlinge Skytte- og Idrætsforening V1 186.000 186.000 Mesterskab
108193 Tinni Katrine Jensen Korsør Skytteforening BK2 191.000 191.000 Hovedskydning
108193 Tinni Katrine Jensen Korsør Skytteforening BK2 186.000 186.000 Mesterskab
110565 Kamilla Jensen Gimlinge Skytte- og Idrætsforening BK2 190.000 190.000 Mesterskab
110565 Kamilla Jensen Gimlinge Skytte- og Idrætsforening BK2 192.000 192.000 Hovedskydning
110579 Tobias Rohde Gimlinge Skytte- og Idrætsforening BK3 187.000 187.000 Hovedskydning
59471 Mike Eriksen Gimlinge Skytte- og Idrætsforening ÅK2 186.000 186.000 Hovedskydning
59471 Mike Eriksen Gimlinge Skytte- og Idrætsforening ÅK2 188.000 188.000 Mesterskab
94010 Lasse Dissing Hansen Gimlinge Skytte- og Idrætsforening J1 196.000 196.000 Hovedskydning
94010 Lasse Dissing Hansen Gimlinge Skytte- og Idrætsforening J1 193.000 193.000 Mesterskab
111554 Jesper Olsen Svinninge Skytteforening ÅK2 197.000 197.000 Mesterskab
111554 Jesper Olsen Svinninge Skytteforening ÅK2 193.000 193.000 Hovedskydning
59640 Andreas Hansen Gimlinge Skytte- og Idrætsforening J2 192.000 192.000 Mesterskab
95716 Emil Teglers Svinninge Skytteforening BK1 188.000 188.000 Hovedskydning
95716 Emil Teglers Svinninge Skytteforening BK1 193.000 193.000 Mesterskab
59640 Andreas Hansen Gimlinge Skytte- og Idrætsforening J2 192.000 192.000 Hovedskydning
84047 Christoffer Sørensen Gimlinge Skytte- og Idrætsforening J2 191.000 191.000 Hovedskydning
84047 Christoffer Sørensen Gimlinge Skytte- og Idrætsforening J2 192.000 192.000 Mesterskab
110261 Alexander Hansen Svinninge Skytteforening BK3 177.000 177.000 Hovedskydning
103735 Magnus Nielsen Svinninge Skytteforening J2 192.000 192.000 Hovedskydning
103735 Magnus Nielsen Svinninge Skytteforening J2 190.000 190.000 Mesterskab
98518 Martin Gregersen Mullerup Skytteforening BK2 190.000 190.000 Mesterskab
98518 Martin Gregersen Mullerup Skytteforening BK2 189.000 189.000 Hovedskydning
96699 Noah Marck Kristensen Tuse Skytteforening BK1 198.000 198.000 Hovedskydning
96699 Noah Marck Kristensen Tuse Skytteforening BK1 199.000 199.000 Mesterskab
85447 Ditte Skov Korsør Skytteforening BK1 199.000 199.000 Hovedskydning
85447 Ditte Skov Korsør Skytteforening BK1 200.000 200.000 Mesterskab
59922 Anders Svendsen Glumsøegnens Skytteforening ÅK2 194.000 194.000 Mesterskab
59922 Anders Svendsen Glumsøegnens Skytteforening ÅK2 195.000 195.000 Hovedskydning
82582 Malene Svendsen Glumsøegnens Skytteforening J2 188.000 188.000 Hovedskydning
82582 Malene Svendsen Glumsøegnens Skytteforening J2 185.000 185.000 Mesterskab
106793 Anna T. Pedersen Svinninge Skytteforening J2 192.000 192.000 Mesterskab
106793 Anna T. Pedersen Svinninge Skytteforening J2 193.000 193.000 Hovedskydning
104316 Katrine Frandsen Svinninge Skytteforening BK2 195.000 195.000 Mesterskab
104316 Katrine Frandsen Svinninge Skytteforening BK2 190.000 190.000 Hovedskydning
104383 Christian Jervelund Mullerup Skytteforening BK3 194.000 194.000 Hovedskydning
104383 Christian Jervelund Mullerup Skytteforening BK3 194.000 194.000 Mesterskab
105094 Katrine Christensen Mullerup Skytteforening BK1 197.000 197.000 Hovedskydning
105094 Katrine Christensen Mullerup Skytteforening BK1 200.000 200.000 Mesterskab

Til toppen