Landsdækkende - Unihoc Floorball Liga

Info

Turnering: Danmarksturneringen i Floorball
Turneringsansvarlige
Steffen Aagaard Fabricius Tlf: 24481429
Dokumenter
Reglement
https://foreningsportalen.dgi.dk/Report/MatchListCreateXL.aspx?Pool=28802

Stilling Danmarksturneringen i Floorball
Unihoc Floorball Liga
Landsdækkende

Hold Kampe V U T Score Point
1. Benløse FC 18 16 0 2 190-57 49
2. Fr. Blackhawks 18 15 0 3 222-63 45
3. Rødovre FC 18 14 0 4 112-80 42
4. Sunds Seahawks FC 18 12 0 6 123-62 36
5. Copenhagen FC 18 10 0 8 92-99 28
6. Skanderborg Kill 18 7 0 11 92-118 22
7. Hvidovre Attack FC 18 6 0 12 72-123 17
8. BFC Vendsyssel 18 4 0 14 76-170 14
9. ÅFK 18 4 0 14 68-169 11
10. Helsingør FT 18 2 0 16 49-155 6

= Hold musen henover ikonet, for at se den anvendte stillingsregel

Seneste resultater

Danmarksturneringen i Floorball
Unihoc Floorball Liga
Landsdækkende

Der er ingen resultater for de seneste 7 dage

Kommende kampe

Danmarksturneringen i Floorball
Unihoc Floorball Liga
Landsdækkende

Fra dato: til dato:

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal
https://foreningsportalen.dgi.dk/Report/MatchListCreateXL.aspx?Pool=28802

Komplet kampprogram

Danmarksturneringen i Floorball
Unihoc Floorball Liga
Landsdækkende

Kampnr. Dag Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat Arrangør
Lørdag 16-09-17 14:00 Copenhagen FC - Skanderborg Kill 11 - 4
Lørdag 16-09-17 14:00 BFC Vendsyssel - Sunds Seahawks FC 4 - 9
Lørdag 16-09-17 15:30 Benløse FC - Hvidovre Attack FC 10 - 4
Lørdag 16-09-17 16:00 Fr. Blackhawks - ÅFK - Idrætshallen 19 - 6
Tirsdag 19-09-17 19:30 ÅFK - Skanderborg Kill 3 - 11
Onsdag 20-09-17 20:00 Helsingør FT - Copenhagen FC 1 - 5
Torsdag 21-09-17 19:30 Fr. Blackhawks - Sunds Seahawks FC 5 - 3
Lørdag 23-09-17 13:00 ÅFK - Rødovre FC 1 - 7
Lørdag 23-09-17 15:00 Sunds Seahawks FC - Benløse FC 6 - 5 (SV)
Lørdag 23-09-17 15:30 Hvidovre Attack FC - BFC Vendsyssel 6 - 5 (SV)
Lørdag 30-09-17 14:00 Copenhagen FC - ÅFK 6 - 4
Lørdag 30-09-17 15:00 Benløse FC - Fr. Blackhawks 7 - 6 (SV)
Lørdag 30-09-17 15:30 Rødovre FC - Sunds Seahawks FC 7 - 4
Søndag 01-10-17 14:00 BFC Vendsyssel - Helsingør FT 9 - 4
Onsdag 04-10-17 20:00 Rødovre FC - Helsingør FT 12 - 3
Lørdag 07-10-17 12:30 ÅFK - BFC Vendsyssel 5 - 4 (SV)
Lørdag 07-10-17 14:00 Skanderborg Kill - Fr. Blackhawks 3 - 14
Lørdag 07-10-17 14:00 Copenhagen FC - Benløse FC 2 - 8
Lørdag 07-10-17 15:00 Sunds Seahawks FC - Helsingør FT 9 - 0
Lørdag 07-10-17 15:30 Rødovre FC - Hvidovre Attack FC 9 - 3
Lørdag 14-10-17 14:00 BFC Vendsyssel - Fr. Blackhawks 1 - 8
Lørdag 14-10-17 14:00 Skanderborg Kill - Rødovre FC 5 - 6
Lørdag 14-10-17 14:30 ÅFK - Benløse FC 2 - 15
Lørdag 14-10-17 16:00 Helsingør FT - Hvidovre Attack FC 3 - 8
Lørdag 21-10-17 14:00 Copenhagen FC - Sunds Seahawks FC 3 - 7
Lørdag 21-10-17 14:30 Hvidovre Attack FC - ÅFK 5 - 3
Lørdag 21-10-17 14:30 Fr. Blackhawks - Helsingør FT - Idrætshallen 15 - 1
Lørdag 21-10-17 15:00 Benløse FC - Skanderborg Kill 18 - 1
Lørdag 21-10-17 15:30 Rødovre FC - BFC Vendsyssel 12 - 1
Lørdag 28-10-17 14:00 BFC Vendsyssel - Copenhagen FC 6 - 9
Lørdag 28-10-17 14:30 Skanderborg Kill - Helsingør FT 12 - 5
Lørdag 28-10-17 15:00 Rødovre FC - Fr. Blackhawks 6 - 4
Onsdag 08-11-17 20:00 Fr. Blackhawks - BFC Vendsyssel 18 - 2
Onsdag 08-11-17 20:00 Benløse FC - Rødovre FC 8 - 4
Onsdag 08-11-17 20:00 Hvidovre Attack FC - Copenhagen FC 3 - 5
Torsdag 09-11-17 19:30 Sunds Seahawks FC - Skanderborg Kill 2 - 5
Lørdag 11-11-17 14:00 BFC Vendsyssel - Skanderborg Kill 7 - 6 (SV)
Lørdag 11-11-17 15:00 Benløse FC - Helsingør FT 15 - 2
Lørdag 11-11-17 15:00 Sunds Seahawks FC - ÅFK 9 - 2
Søndag 12-11-17 14:00 Fr. Blackhawks - Hvidovre Attack FC 11 - 0
Onsdag 15-11-17 20:00 Rødovre FC - Copenhagen FC 4 - 5 (SV)
Lørdag 18-11-17 14:30 Fr. Blackhawks - Copenhagen FC 9 - 4
Lørdag 18-11-17 14:30 Rødovre FC - Skanderborg Kill 8 - 1
Lørdag 18-11-17 15:00 Benløse FC - BFC Vendsyssel 15 - 3
Lørdag 18-11-17 16:00 Hvidovre Attack FC - Sunds Seahawks FC 6 - 5 (SV)
Søndag 19-11-17 14:30 ÅFK - Helsingør FT 3 - 5
Fredag 24-11-17 19:30 Sunds Seahawks FC - BFC Vendsyssel 15 - 3
Lørdag 25-11-17 14:00 Copenhagen FC - Fr. Blackhawks 3 - 12
Lørdag 25-11-17 14:00 Skanderborg Kill - Benløse FC 3 - 5
Søndag 26-11-17 14:30 ÅFK - Hvidovre Attack FC 6 - 4
Mandag 27-11-17 20:00 Helsingør FT - Rødovre FC 3 - 4
Lørdag 02-12-17 14:00 Copenhagen FC - BFC Vendsyssel 12 - 3
Lørdag 02-12-17 14:30 Sunds Seahawks FC - Rødovre FC 3 - 4
Lørdag 02-12-17 16:00 Fr. Blackhawks - Skanderborg Kill 13 - 1
Lørdag 02-12-17 16:30 Hvidovre Attack FC - Benløse FC 3 - 5
Tirsdag 05-12-17 19:30 Copenhagen FC - Helsingør FT 5 - 2
Onsdag 06-12-17 20:00 Rødovre FC - Benløse FC 3 - 7
Lørdag 09-12-17 14:00 BFC Vendsyssel - Hvidovre Attack FC 5 - 2
Lørdag 09-12-17 14:00 Skanderborg Kill - Copenhagen FC 5 - 6 (SV)
Lørdag 09-12-17 15:00 Helsingør FT - Sunds Seahawks FC 2 - 6
Lørdag 09-12-17 15:00 Fr. Blackhawks - Rødovre FC 19 - 1
Lørdag 09-12-17 16:00 Benløse FC - ÅFK 16 - 2
Lørdag 06-01-18 12:00 Hvidovre Attack FC - Rødovre FC 3 - 5
Lørdag 06-01-18 14:00 Skanderborg Kill - Sunds Seahawks FC 1 - 4
Lørdag 06-01-18 15:00 ÅFK - Fr. Blackhawks 2 - 15
Lørdag 06-01-18 18:30 Helsingør FT - Benløse FC 1 - 14
Onsdag 10-01-18 19:30 BFC Vendsyssel - ÅFK 11 - 9
Lørdag 20-01-18 14:00 BFC Vendsyssel - Rødovre FC 5 - 6 (SV)
Lørdag 20-01-18 15:00 Hvidovre Attack FC - Skanderborg Kill 4 - 5 (SV)
Lørdag 20-01-18 15:00 Sunds Seahawks FC - Copenhagen FC 6 - 1
Lørdag 20-01-18 15:00 Helsingør FT - ÅFK 1 - 6
Lørdag 27-01-18 14:30 Skanderborg Kill - Hvidovre Attack FC 3 - 5
Lørdag 27-01-18 15:00 Helsingør FT - BFC Vendsyssel 6 - 5
Onsdag 07-02-18 19:30 Benløse FC - Copenhagen FC 9 - 4
Onsdag 07-02-18 20:00 Hvidovre Attack FC - Helsingør FT 5 - 2
Torsdag 08-02-18 19:30 Sunds Seahawks FC - Fr. Blackhawks 8 - 4
Torsdag 08-02-18 19:30 Skanderborg Kill - ÅFK 12 - 2
Lørdag 10-02-18 14:00 Skanderborg Kill - BFC Vendsyssel 8 - 0
Lørdag 10-02-18 14:00 Copenhagen FC - Hvidovre Attack FC 6 - 5
Lørdag 10-02-18 16:30 Benløse FC - Sunds Seahawks FC 6 - 1
Søndag 11-02-18 15:00 Rødovre FC - ÅFK 8 - 4
Søndag 11-02-18 15:00 Helsingør FT - Fr. Blackhawks 3 - 16
Lørdag 17-02-18 14:30 ÅFK - Copenhagen FC 5 - 4
Lørdag 17-02-18 15:00 Fr. Blackhawks - Benløse FC - Idrætshallen 8 - 7 (SV)
Lørdag 17-02-18 15:00 Sunds Seahawks FC - Hvidovre Attack FC 9 - 1
Lørdag 24-02-18 14:00 BFC Vendsyssel - Benløse FC 2 - 20
Lørdag 24-02-18 14:00 Copenhagen FC - Rødovre FC 1 - 6
Lørdag 24-02-18 14:30 Hvidovre Attack FC - Fr. Blackhawks 5 - 26
Lørdag 24-02-18 15:00 Helsingør FT - Skanderborg Kill 5 - 6
Søndag 25-02-18 15:30 ÅFK - Sunds Seahawks FC 3 - 17

Til toppen