1. Division - Herrer | Min Idræt

Pulje-og rækkeinfo

Turnering: Danmarksturneringen i Floorball
Turneringsansvarlige
Steffen Aagaard Fabricius Tlf: 24481429
Dokumenter
Reglement

Bemærkninger

https://foreningsportalen.dgi.dk/Report/MatchListCreateXL.aspx?Row=30778

Komplet kampprogram


1. Division - Herrer

Kampnr. Dag Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat Arrangør
Fredag 15-09-17 20:30 Rungsted-Hørsholm FK - Hafnia FC 5 - 7
Fredag 15-09-17 20:30 Vallensbæk Floorball - Jægerspris UFC 10 - 3
Lørdag 16-09-17 13:30 Strandby Elling IF - Aalborg Flyers FC 0 - 3
Lørdag 16-09-17 14:00 CBS Sport - Lyngby FF - Hal 2 2 - 4
Søndag 17-09-17 16:00 Herlev FC - Vanløse Floorball 1 - 7
Søndag 17-09-17 16:00 Fr. Blackhawks 2 - Hjørring Hawks 7 - 6 (SV)
Fredag 22-09-17 19:30 Vanløse Floorball - Hafnia FC - Hal 1 6 - 2
Lørdag 23-09-17 14:00 Odense FC - AaB Floorball 4 - 3
Lørdag 23-09-17 14:30 Fr. Blackhawks 2 - Aalborg Flyers FC 12 - 5
Søndag 24-09-17 12:00 Hafnia FC - Vallensbæk Floorball - Hal 3 7 - 6
Søndag 24-09-17 14:00 Jægerspris UFC - Herlev FC 7 - 8 (SV)
Søndag 24-09-17 14:30 Lyngby FF - Rungsted-Hørsholm FK 8 - 5
Fredag 29-09-17 20:30 Rungsted-Hørsholm FK - Vallensbæk Floorball 7 - 4
Lørdag 30-09-17 12:00 Aalborg Flyers FC - Odense FC 3 - 4
Lørdag 30-09-17 14:30 AaB Floorball - Fr. Blackhawks 2 8 - 12
Søndag 01-10-17 14:00 Jægerspris UFC - CBS Sport 2 - 6
Søndag 01-10-17 14:30 Lyngby FF - Herlev FC 4 - 1
Onsdag 04-10-17 20:00 Vanløse Floorball - CBS Sport - Hal 1 13 - 2
Fredag 06-10-17 20:30 Rungsted-Hørsholm FK - Jægerspris UFC 8 - 7 (SV)
Lørdag 07-10-17 13:30 Herlev FC - Vallensbæk Floorball 5 - 6 (SV)
Lørdag 07-10-17 14:00 Hafnia FC - CBS Sport - Hal 3 13 - 4
Søndag 08-10-17 14:00 Odense FC - Fr. Blackhawks 2 6 - 5
Søndag 08-10-17 16:30 Lyngby FF - Vanløse Floorball 2 - 9
Onsdag 11-10-17 20:30 Jægerspris UFC - Lyngby FF 7 - 10
Fredag 13-10-17 20:00 Vallensbæk Floorball - Vanløse Floorball 5 - 4 (SV)
Lørdag 14-10-17 13:30 Strandby Elling IF - AaB Floorball 2 - 3
Lørdag 14-10-17 14:00 Hafnia FC - Herlev FC - Hal 3 4 - 6
Søndag 15-10-17 14:00 Odense FC - Hjørring Hawks 5 - 3
Søndag 15-10-17 16:00 CBS Sport - Rungsted-Hørsholm FK - Hal 2 10 - 6
Lørdag 21-10-17 14:00 CBS Sport - Jægerspris UFC - Hal 2 4 - 9
Lørdag 28-10-17 14:00 Vanløse Floorball - Jægerspris UFC - Hal 1 11 - 3
Lørdag 28-10-17 14:00 Aalborg Flyers FC - Esbjerg Sharks FC 10 - 7
Søndag 29-10-17 14:00 Herlev FC - Rungsted-Hørsholm FK 2 - 10
Søndag 29-10-17 18:00 CBS Sport - Vallensbæk Floorball - Hal 3 7 - 6
Fredag 03-11-17 20:30 Rungsted-Hørsholm FK - Herlev FC 5 - 4
Fredag 03-11-17 20:30 Vallensbæk Floorball - Lyngby FF 14 - 4
Lørdag 04-11-17 14:00 Hafnia FC - Jægerspris UFC - Hal 3 10 - 2
Lørdag 04-11-17 14:00 Esbjerg Sharks FC - Fr. Blackhawks 2 10 - 12
Søndag 05-11-17 13:00 AaB Floorball - Hjørring Hawks 5 - 4
Mandag 06-11-17 20:30 Herlev FC - Vallensbæk Floorball 2 - 13
Lørdag 11-11-17 11:00 Vallensbæk Floorball - Hafnia FC 6 - 7 (SV)
Lørdag 11-11-17 14:00 Vanløse Floorball - Lyngby FF - Hal 1 12 - 4
Lørdag 11-11-17 14:00 AaB Floorball - Esbjerg Sharks FC 10 - 4
Søndag 12-11-17 10:00 Aalborg Flyers FC - Hjørring Hawks 8 - 7
Søndag 12-11-17 12:00 Jægerspris UFC - Rungsted-Hørsholm FK 3 - 4
Søndag 12-11-17 17:00 Herlev FC - CBS Sport 9 - 4
Onsdag 15-11-17 19:30 Jægerspris UFC - Lyngby FF 6 - 7 (SV)
Onsdag 15-11-17 19:30 Fr. Blackhawks 2 - Strandby Elling IF - Idrætshallen 12 - 3
Onsdag 15-11-17 20:30 Vanløse Floorball - Hafnia FC - Hal 1 11 - 8
Fredag 17-11-17 20:00 Vallensbæk Floorball - CBS Sport 8 - 9
Fredag 17-11-17 20:30 Rungsted-Hørsholm FK - Vanløse Floorball 3 - 9
Lørdag 18-11-17 14:00 Hjørring Hawks - Strandby Elling IF 6 - 7
Søndag 19-11-17 10:00 Herlev FC - Jægerspris UFC 9 - 8 (SV)
Søndag 19-11-17 11:00 AaB Floorball - Aalborg Flyers FC 10 - 5
Søndag 19-11-17 14:30 Lyngby FF - Hafnia FC 6 - 14
Lørdag 25-11-17 14:00 Vanløse Floorball - Herlev FC - Hal 1 12 - 2
Lørdag 25-11-17 14:00 Odense FC - Strandby Elling IF 11 - 2
NB!
Udehold taberdømt
Udeblevet med afbud
Lørdag 25-11-17 14:30 Esbjerg Sharks FC - Hjørring Hawks 5 - 0
Søndag 26-11-17 10:00 Lyngby FF - CBS Sport 11 - 6
Søndag 26-11-17 13:30 Aalborg Flyers FC - Fr. Blackhawks 2 8 - 10
Søndag 26-11-17 16:00 Hafnia FC - Rungsted-Hørsholm FK - Hal 3 8 - 5
Onsdag 29-11-17 19:30 CBS Sport - Vanløse Floorball - Hal 1 8 - 9 (SV)
Fredag 01-12-17 20:30 Vallensbæk Floorball - Vanløse Floorball 5 - 7
Fredag 01-12-17 20:30 Rungsted-Hørsholm FK - Lyngby FF 3 - 7
Lørdag 02-12-17 13:00 Fr. Blackhawks 2 - AaB Floorball 11 - 4
Lørdag 02-12-17 16:30 Strandby Elling IF - Esbjerg Sharks FC 7 - 3
Mandag 04-12-17 20:00 Jægerspris UFC - Vallensbæk Floorball 2 - 5
Tirsdag 05-12-17 20:30 Lyngby FF - Hafnia FC 8 - 9
Torsdag 07-12-17 19:30 Hjørring Hawks - Fr. Blackhawks 2 5 - 7
Lørdag 09-12-17 13:00 Vallensbæk Floorball - Rungsted-Hørsholm FK 2 - 6
Lørdag 09-12-17 14:00 Esbjerg Sharks FC - Odense FC 6 - 9 (SV)
Lørdag 09-12-17 16:30 CBS Sport - Hafnia FC - Hal 2 5 - 11
Søndag 10-12-17 14:30 Herlev FC - Lyngby FF 2 - 6
Søndag 10-12-17 14:30 Jægerspris UFC - Vanløse Floorball 4 - 13
Lørdag 06-01-18 14:00 CBS Sport - Herlev FC - Hal 2 7 - 8
Lørdag 06-01-18 14:00 Odense FC - Aalborg Flyers FC 6 - 5
Lørdag 06-01-18 15:30 Esbjerg Sharks FC - Strandby Elling IF 10 - 6
Søndag 07-01-18 12:00 Hafnia FC - Jægerspris UFC 11 - 4
Onsdag 10-01-18 20:00 Vanløse Floorball - Rungsted-Hørsholm FK - Hal 1 8 - 4
Torsdag 11-01-18 18:00 Lyngby FF - Vallensbæk Floorball 8 - 9 (SV)
Søndag 14-01-18 11:30 Herlev FC - Hafnia FC 5 - 13
Fredag 19-01-18 19:30 Vanløse Floorball - Lyngby FF - Hal 1 18 - 2
Fredag 19-01-18 20:30 Vallensbæk Floorball - Rungsted-Hørsholm FK 9 - 5
Lørdag 20-01-18 13:30 Strandby Elling IF - Hjørring Hawks 4 - 5
Lørdag 20-01-18 14:00 Aalborg Flyers FC - AaB Floorball 4 - 7
Søndag 21-01-18 13:00 Herlev FC - Hafnia FC 1 - 13
Søndag 21-01-18 14:00 Jægerspris UFC - CBS Sport 5 - 4 (SV)
Torsdag 25-01-18 19:45 Rungsted-Hørsholm FK - CBS Sport 5 - 3
Fredag 26-01-18 20:30 Vallensbæk Floorball - Herlev FC 9 - 4
Lørdag 27-01-18 13:00 Hjørring Hawks - Esbjerg Sharks FC 7 - 3
Lørdag 27-01-18 14:00 Fr. Blackhawks 2 - Odense FC 9 - 7
NB!
Udehold taberdømt
Udeblevet med afbud
Søndag 28-01-18 13:00 Lyngby FF - Jægerspris UFC 5 - 0
Søndag 28-01-18 16:00 Hafnia FC - Vanløse Floorball - Hal 3 9 - 8 (SV)
Søndag 28-01-18 18:30 CBS Sport - Rungsted-Hørsholm FK - Hal 3 7 - 8 (SV)
Fredag 02-02-18 20:30 Rungsted-Hørsholm FK - Hafnia FC 4 - 7
Lørdag 03-02-18 12:00 Hjørring Hawks - Odense FC 3 - 4
Lørdag 03-02-18 14:00 Esbjerg Sharks FC - AaB Floorball 6 - 4
Søndag 04-02-18 13:00 Aalborg Flyers FC - Strandby Elling IF 9 - 8
Søndag 04-02-18 18:30 CBS Sport - Lyngby FF - Hal 2 9 - 2
Mandag 05-02-18 20:00 Jægerspris UFC - Vallensbæk Floorball 6 - 11
Torsdag 08-02-18 20:00 Hafnia FC - Lyngby FF - Hal 3 10 - 5
Fredag 09-02-18 20:30 Rungsted-Hørsholm FK - Herlev FC 16 - 6
Fredag 09-02-18 20:30 Vallensbæk Floorball - CBS Sport 5 - 1
Lørdag 10-02-18 12:00 Hjørring Hawks - Aalborg Flyers FC 7 - 4
Lørdag 10-02-18 14:00 Odense FC - Esbjerg Sharks FC 11 - 3
Søndag 11-02-18 16:30 Vanløse Floorball - Jægerspris UFC - Hal 1 9 - 1
Torsdag 15-02-18 19:00 AaB Floorball - Strandby Elling IF 6 - 9
Lørdag 17-02-18 13:30 Strandby Elling IF - Fr. Blackhawks 2 5 - 12
NB!
Hjemmehold taberdømt
Udeblevet med afbud
Lørdag 17-02-18 16:30 Jægerspris UFC - Hafnia FC - Hal 3 0 - 5
Lørdag 24-02-18 14:00 Esbjerg Sharks FC - Aalborg Flyers FC 8 - 7
Lørdag 24-02-18 14:00 AaB Floorball - Odense FC 7 - 10
Søndag 25-02-18 12:00 Herlev FC - Jægerspris UFC 7 - 6
Søndag 25-02-18 12:00 Hafnia FC - Vallensbæk Floorball - Hal 3 3 - 7
Søndag 25-02-18 12:00 CBS Sport - Vanløse Floorball - Hal 2 4 - 14
Søndag 25-02-18 13:00 Lyngby FF - Rungsted-Hørsholm FK 8 - 5
Lørdag 03-03-18 12:00 Fr. Blackhawks 2 - Esbjerg Sharks FC 18 - 4
Lørdag 03-03-18 14:00 Vanløse Floorball - Vallensbæk Floorball - Hal 1 9 - 4
Lørdag 03-03-18 14:00 Hafnia FC - CBS Sport - Hal 3 14 - 10
Søndag 04-03-18 14:00 Strandby Elling IF - Odense FC 4 - 3
Søndag 04-03-18 14:30 Lyngby FF - Herlev FC 8 - 11
Søndag 04-03-18 15:30 Jægerspris UFC - Rungsted-Hørsholm FK 9 - 5
Søndag 04-03-18 17:30 Hjørring Hawks - AaB Floorball 5 - 1
Torsdag 08-03-18 20:00 Rungsted-Hørsholm FK - Vanløse Floorball 4 - 7
Fredag 09-03-18 20:30 Vallensbæk Floorball - Lyngby FF 3 - 5
Lørdag 10-03-18 16:00 CBS Sport - Herlev FC - Hal 3 5 - 7
Mandag 12-03-18 20:30 Herlev FC - Vanløse Floorball 2 - 15

Til toppen