Vest - Midt - 2. Division - Herrer

Info

Turnering: Danmarksturneringen i Floorball
Turneringsansvarlige
Steffen Aagaard Fabricius Tlf: 24481429
Dokumenter
Reglement
https://foreningsportalen.dgi.dk/Report/MatchListCreateXL.aspx?Pool=28896

Stilling Danmarksturneringen i Floorball
2. Division - Herrer
Vest - Midt

Hold Kampe V U T Score Point
1. ÅFK 3 16 15 0 1 154-66 45
2. Team Århus Floorball 16 11 1 4 122-75 34
3. Herning Pirates 16 10 1 5 83-71 31
4. Mørke IF 16 8 2 6 92-80 26
5. Arnes Corner Aarhus 16 8 2 6 108-81 26
6. ÅFK 2 16 7 1 8 87-98 22
7. Skanderborg Kill 2 16 5 3 8 69-88 18
8. Randers Raptors FC NB!
Ikke angivet
Nej
Ja
16 2 1 13 45-117 7
9. Hørning IF Floorball 16 0 1 15 51-135 1

= Hold musen henover ikonet, for at se den anvendte stillingsregel

Seneste resultater

Danmarksturneringen i Floorball
2. Division - Herrer
Vest - Midt

Der er ingen resultater for de seneste 7 dage

Kommende kampe

Danmarksturneringen i Floorball
2. Division - Herrer
Vest - Midt

Fra dato: til dato:

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal
https://foreningsportalen.dgi.dk/Report/MatchListCreateXL.aspx?Pool=28896

Komplet kampprogram

Danmarksturneringen i Floorball
2. Division - Herrer
Vest - Midt

Kampnr. Dag Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat Arrangør
Tirsdag 12-09-17 20:00 Arnes Corner Aarhus - Team Århus Floorball 5 - 13
Torsdag 14-09-17 20:30 Hørning IF Floorball - ÅFK 2 4 - 5
Søndag 17-09-17 10:00 Randers Raptors FC - Skanderborg Kill 2 2 - 9
Lørdag 23-09-17 13:30 Mørke IF - Arnes Corner Aarhus 5 - 7
Lørdag 23-09-17 15:30 ÅFK 2 - ÅFK 3 4 - 8
Søndag 24-09-17 13:00 Randers Raptors FC - Hørning IF Floorball 5 - 4
Torsdag 28-09-17 20:30 Hørning IF Floorball - ÅFK 3 3 - 9
NB!
Udehold taberdømt
Udeblevet med afbud
Lørdag 30-09-17 12:00 Herning Pirates - Randers Raptors FC 5 - 0
Lørdag 30-09-17 12:00 Mørke IF - Team Århus Floorball 2 - 6
Lørdag 30-09-17 16:30 Skanderborg Kill 2 - ÅFK 2 4 - 4
Onsdag 04-10-17 20:00 Arnes Corner Aarhus - Herning Pirates 3 - 4
Lørdag 07-10-17 16:30 Skanderborg Kill 2 - Randers Raptors FC 9 - 2
Lørdag 07-10-17 17:30 ÅFK 2 - Team Århus Floorball 3 - 9
Søndag 08-10-17 17:15 ÅFK 3 - Mørke IF 13 - 4
Lørdag 14-10-17 10:45 Team Århus Floorball - Herning Pirates 8 - 4
Lørdag 14-10-17 16:30 Skanderborg Kill 2 - Hørning IF Floorball 7 - 3
Søndag 15-10-17 12:00 ÅFK 2 - Arnes Corner Aarhus 0 - 4
Lørdag 21-10-17 10:00 Herning Pirates - Mørke IF 5 - 5
Lørdag 21-10-17 11:00 ÅFK 2 - Skanderborg Kill 2 6 - 13
Torsdag 26-10-17 20:45 Hørning IF Floorball - Arnes Corner Aarhus 3 - 9
Lørdag 28-10-17 12:00 Herning Pirates - Skanderborg Kill 2 5 - 1
Lørdag 28-10-17 13:30 Mørke IF - ÅFK 2 8 - 4
Søndag 29-10-17 13:00 Randers Raptors FC - ÅFK 3 4 - 7
Fredag 03-11-17 20:00 Arnes Corner Aarhus - Randers Raptors FC 10 - 2
Tirsdag 07-11-17 20:45 Hørning IF Floorball - Mørke IF 5 - 7
Lørdag 11-11-17 12:45 Team Århus Floorball - ÅFK 3 - Hal 3 - Team Danmark 3 - 11
Lørdag 18-11-17 12:00 Herning Pirates - ÅFK 3 2 - 6
Søndag 19-11-17 11:00 Team Århus Floorball - Hørning IF Floorball - Hal 1 12 - 4
Lørdag 25-11-17 16:30 Skanderborg Kill 2 - Team Århus Floorball 3 - 9
Søndag 26-11-17 15:30 Hørning IF Floorball - Herning Pirates 4 - 7
Søndag 26-11-17 17:00 ÅFK 3 - Arnes Corner Aarhus 9 - 6
Mandag 27-11-17 19:30 ÅFK 2 - Mørke IF 2 - 6
Lørdag 02-12-17 10:45 Team Århus Floorball - Randers Raptors FC - Hal 1 5 - 4
Lørdag 02-12-17 17:30 Arnes Corner Aarhus - Skanderborg Kill 2 6 - 6
Torsdag 07-12-17 20:45 ÅFK 3 - Hørning IF Floorball 21 - 1
Lørdag 16-12-17 14:00 Skanderborg Kill 2 - Arnes Corner Aarhus 0 - 7
Søndag 17-12-17 13:00 Randers Raptors FC - ÅFK 2 4 - 5
Lørdag 06-01-18 12:00 Mørke IF - Hørning IF Floorball 8 - 2
Søndag 07-01-18 13:30 Randers Raptors FC - Arnes Corner Aarhus 3 - 13
Torsdag 11-01-18 20:20 ÅFK 3 - ÅFK 2 7 - 9
Lørdag 13-01-18 12:00 Herning Pirates - Team Århus Floorball 6 - 5
Mandag 15-01-18 20:20 Mørke IF - Randers Raptors FC 8 - 4
Lørdag 20-01-18 12:00 Arnes Corner Aarhus - Mørke IF 3 - 6
Søndag 21-01-18 13:00 Randers Raptors FC - Team Århus Floorball 2 - 10
Torsdag 25-01-18 19:30 Skanderborg Kill 2 - Mørke IF 3 - 3
Onsdag 31-01-18 19:30 Team Århus Floorball - ÅFK 2 6 - 8
Onsdag 31-01-18 19:30 Herning Pirates - Arnes Corner Aarhus 3 - 9
Fredag 02-02-18 20:00 Arnes Corner Aarhus - ÅFK 3 4 - 6
Lørdag 03-02-18 14:00 Skanderborg Kill 2 - Herning Pirates 2 - 5
Lørdag 10-02-18 12:00 Herning Pirates - ÅFK 2 8 - 2
Lørdag 10-02-18 16:30 Skanderborg Kill 2 - ÅFK 3 4 - 11
Lørdag 17-02-18 12:30 ÅFK 3 - Skanderborg Kill 2 8 - 2
Lørdag 17-02-18 17:00 ÅFK 2 - Herning Pirates 6 - 7
Tirsdag 20-02-18 20:45 Hørning IF Floorball - Randers Raptors FC 2 - 2
Lørdag 24-02-18 11:00 Team Århus Floorball - Arnes Corner Aarhus - Hal 1 6 - 6
Lørdag 24-02-18 12:00 Mørke IF - Skanderborg Kill 2 9 - 1
Søndag 25-02-18 11:30 ÅFK 2 - Hørning IF Floorball 9 - 4
Lørdag 03-03-18 13:30 Mørke IF - ÅFK 3 7 - 11
Søndag 04-03-18 13:00 Randers Raptors FC - Herning Pirates 3 - 6
Tirsdag 06-03-18 20:00 Arnes Corner Aarhus - ÅFK 2 3 - 12
Tirsdag 06-03-18 20:30 ÅFK 3 - Randers Raptors FC 13 - 1
Tirsdag 06-03-18 20:40 Hørning IF Floorball - Team Århus Floorball 4 - 12
Lørdag 10-03-18 11:30 ÅFK 3 - Team Århus Floorball 7 - 6
Onsdag 14-03-18 19:00 Herning Pirates - Hørning IF Floorball 6 - 3
Lørdag 17-03-18 13:00 ÅFK 3 - Herning Pirates 7 - 6
Lørdag 17-03-18 15:00 ÅFK 2 - Randers Raptors FC 8 - 3
Tirsdag 20-03-18 18:20 Team Århus Floorball - Mørke IF - Hal 3 - Team Danmark 6 - 4
Tirsdag 20-03-18 20:40 Hørning IF Floorball - Skanderborg Kill 2 2 - 3
Lørdag 24-03-18 12:45 Team Århus Floorball - Skanderborg Kill 2 - Hal 1 6 - 2
Lørdag 24-03-18 13:00 Arnes Corner Aarhus - Hørning IF Floorball 13 - 3
Lørdag 24-03-18 13:30 Mørke IF - Herning Pirates 7 - 4
Søndag 08-04-18 13:00 Randers Raptors FC - Mørke IF 4 - 3

Til toppen