Vest - Midt - 2. Division - Herrer

Info

Turnering: Danmarksturneringen i Floorball
Turneringsansvarlige
Steffen Aagaard Fabricius 24481429
Dokumenter
Reglement

Stilling Danmarksturneringen i Floorball
2. Division - Herrer
Vest - Midt

Hold Kampe V U T Score Point
1. ÅFK 3 12 11 0 1 116-46 33
2. Herning Pirates 12 8 1 3 61-51 25
3. Team Århus Floorball 11 8 0 3 86-52 24
4. Arnes Corner Aarhus 13 7 1 5 86-60 22
5. Mørke IF 11 6 2 3 62-54 20
6. Skanderborg Kill 2 13 4 3 6 63-71 15
7. ÅFK 2 13 4 1 8 58-88 13
8. Randers Raptors FC NB!
Ikke angivet
Nej
Ja
11 1 0 10 32-85 3
9. Hørning IF Floorball 10 0 0 10 33-90 0

= Hold musen henover ikonet, for at se den anvendte stillingsregel

Seneste resultater

Danmarksturneringen i Floorball
2. Division - Herrer
Vest - Midt

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat
612131 17-02-18 12:30 ÅFK 3 - Skanderborg Kill 2 TST Aktiv-Center 8 - 2
612132 17-02-18 17:00 ÅFK 2 - Herning Pirates TST Aktiv-Center 6 - 7

Kommende kampe

Danmarksturneringen i Floorball
2. Division - Herrer
Vest - Midt

Fra dato: til dato:

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal
20-02-18 20:45  - 
24-02-18 11:00  -  - Hal 1
24-02-18 12:00  - 
25-02-18 11:30  - 

Komplet kampprogram

Danmarksturneringen i Floorball
2. Division - Herrer
Vest - Midt

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat Arrangør
12-09-17 20:00 Arnes Corner Aarhus - Team Århus Floorball 5 - 13
14-09-17 20:30 Hørning IF Floorball - ÅFK 2 4 - 5
17-09-17 10:00 Randers Raptors FC - Skanderborg Kill 2 2 - 9
23-09-17 13:30 Mørke IF - Arnes Corner Aarhus 5 - 7
23-09-17 15:30 ÅFK 2 - ÅFK 3 4 - 8
24-09-17 13:00 Randers Raptors FC - Hørning IF Floorball 5 - 4
28-09-17 20:30 Hørning IF Floorball - ÅFK 3 3 - 9
NB!
Udehold taberdømt
Udeblevet med afbud
30-09-17 12:00 Herning Pirates - Randers Raptors FC 5 - 0
30-09-17 12:00 Mørke IF - Team Århus Floorball 2 - 6
30-09-17 16:30 Skanderborg Kill 2 - ÅFK 2 4 - 4
04-10-17 20:00 Arnes Corner Aarhus - Herning Pirates 3 - 4
07-10-17 16:30 Skanderborg Kill 2 - Randers Raptors FC 9 - 2
07-10-17 17:30 ÅFK 2 - Team Århus Floorball 3 - 9
08-10-17 17:15 ÅFK 3 - Mørke IF 13 - 4
14-10-17 10:45 Team Århus Floorball - Herning Pirates 8 - 4
14-10-17 16:30 Skanderborg Kill 2 - Hørning IF Floorball 7 - 3
15-10-17 12:00 ÅFK 2 - Arnes Corner Aarhus 0 - 4
21-10-17 10:00 Herning Pirates - Mørke IF 5 - 5
21-10-17 11:00 ÅFK 2 - Skanderborg Kill 2 6 - 13
26-10-17 20:45 Hørning IF Floorball - Arnes Corner Aarhus 3 - 9
28-10-17 12:00 Herning Pirates - Skanderborg Kill 2 5 - 1
28-10-17 13:30 Mørke IF - ÅFK 2 8 - 4
29-10-17 13:00 Randers Raptors FC - ÅFK 3 4 - 7
03-11-17 20:00 Arnes Corner Aarhus - Randers Raptors FC 10 - 2
07-11-17 20:45 Hørning IF Floorball - Mørke IF 5 - 7
11-11-17 12:45 Team Århus Floorball - ÅFK 3 - Hal 3 (Team Danmark Hallen) 3 - 11
18-11-17 12:00 Herning Pirates - ÅFK 3 2 - 6
19-11-17 11:00 Team Århus Floorball - Hørning IF Floorball - Hal 1 12 - 4
25-11-17 16:30 Skanderborg Kill 2 - Team Århus Floorball 3 - 9
26-11-17 15:30 Hørning IF Floorball - Herning Pirates 4 - 7
26-11-17 17:00 ÅFK 3 - Arnes Corner Aarhus 9 - 6
27-11-17 19:30 ÅFK 2 - Mørke IF 2 - 6
02-12-17 10:45 Team Århus Floorball - Randers Raptors FC - Hal 1 5 - 4
02-12-17 17:30 Arnes Corner Aarhus - Skanderborg Kill 2 6 - 6
07-12-17 20:45 ÅFK 3 - Hørning IF Floorball 21 - 1
16-12-17 14:00 Skanderborg Kill 2 - Arnes Corner Aarhus 0 - 7
17-12-17 13:00 Randers Raptors FC - ÅFK 2 4 - 5
06-01-18 12:00 Mørke IF - Hørning IF Floorball 8 - 2
07-01-18 13:30 Randers Raptors FC - Arnes Corner Aarhus 3 - 13
11-01-18 20:20 ÅFK 3 - ÅFK 2 7 - 9
13-01-18 12:00 Herning Pirates - Team Århus Floorball 6 - 5
15-01-18 20:20 Mørke IF - Randers Raptors FC 8 - 4
20-01-18 12:00 Arnes Corner Aarhus - Mørke IF 3 - 6
21-01-18 13:00 Randers Raptors FC - Team Århus Floorball 2 - 10
25-01-18 19:30 Skanderborg Kill 2 - Mørke IF 3 - 3
31-01-18 19:30 Team Århus Floorball - ÅFK 2 6 - 8
31-01-18 19:30 Herning Pirates - Arnes Corner Aarhus 3 - 9
02-02-18 20:00 Arnes Corner Aarhus - ÅFK 3 4 - 6
03-02-18 14:00 Skanderborg Kill 2 - Herning Pirates 2 - 5
10-02-18 12:00 Herning Pirates - ÅFK 2 8 - 2
10-02-18 16:30 Skanderborg Kill 2 - ÅFK 3 4 - 11
17-02-18 12:30 ÅFK 3 - Skanderborg Kill 2 8 - 2
17-02-18 17:00 ÅFK 2 - Herning Pirates 6 - 7
20-02-18 20:45 Hørning IF Floorball - Randers Raptors FC
24-02-18 11:00 Team Århus Floorball - Arnes Corner Aarhus - Hal 1
24-02-18 12:00 Mørke IF - Skanderborg Kill 2
25-02-18 11:30 ÅFK 2 - Hørning IF Floorball
03-03-18 13:30 Mørke IF - ÅFK 3
04-03-18 13:00 Randers Raptors FC - Herning Pirates
06-03-18 20:00 Arnes Corner Aarhus - ÅFK 2
06-03-18 20:30 ÅFK 3 - Randers Raptors FC
06-03-18 20:40 Hørning IF Floorball - Team Århus Floorball
10-03-18 11:30 ÅFK 3 - Team Århus Floorball
10-03-18 12:00 Herning Pirates - Hørning IF Floorball
11-03-18 13:00 Randers Raptors FC - Mørke IF
17-03-18 13:00 ÅFK 3 - Herning Pirates
17-03-18 15:00 ÅFK 2 - Randers Raptors FC
20-03-18 18:20 Team Århus Floorball - Mørke IF - Hal 3 (Team Danmark Hallen)
20-03-18 20:40 Hørning IF Floorball - Skanderborg Kill 2
24-03-18 12:45 Team Århus Floorball - Skanderborg Kill 2 - Hal 1
24-03-18 13:00 Arnes Corner Aarhus - Hørning IF Floorball
24-03-18 13:30 Mørke IF - Herning Pirates

Til toppen