Vest - Flex - U13

Info

Turnering: Danmarksturneringen i Floorball
Turneringsansvarlige
Steffen Aagaard Fabricius Tlf: 24481429
Dokumenter
Reglement

Stilling Danmarksturneringen i Floorball
U13
Vest - Flex

Hold Kampe V U T Score Point
1. KKIK 16 16 0 0 98-14 48
2. Sunds Seahawks FC 16 14 0 2 95-19 42
3. Mørke IF 16 11 0 5 67-38 33
4. Ry Floorball NB!
Ikke angivet
Nej
Ja
16 9 0 7 63-51 27
5. Kolding KFUM NB!
Ikke angivet
Nej
Ja
16 7 0 9 49-58 21
6. ÅFK NB!
Ikke angivet
Nej
Ja
16 6 0 10 68-95 18
7. Randers Raptors FC NB!
Ikke angivet
Nej
Ja
16 5 0 11 56-86 15
8. Silkeborg Hurricanes 16 4 0 12 46-84 12
9. Bjerre Mil. 2000 NB!
Ikke angivet
Nej
Ja
16 0 0 16 24-121 0

= Hold musen henover ikonet, for at se den anvendte stillingsregel

Seneste resultater

Danmarksturneringen i Floorball
U13
Vest - Flex

Der er ingen resultater for de seneste 7 dage

Kommende kampe

Danmarksturneringen i Floorball
U13
Vest - Flex

Fra dato: til dato:

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal

Komplet kampprogram

Danmarksturneringen i Floorball
U13
Vest - Flex

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat Arrangør
23-09-17 11:30 ÅFK - Kolding KFUM 3 - 6
24-09-17 11:00 Randers Raptors FC - KKIK 2 - 11
30-09-17 10:00 Silkeborg Hurricanes - ÅFK 5 - 9
04-10-17 19:15 KKIK - Sunds Seahawks FC 3 - 2
07-10-17 11:00 ÅFK - Mørke IF 3 - 4
NB!
Udehold taberdømt
Udeblevet med afbud
08-10-17 14:30 Sunds Seahawks FC - Randers Raptors FC 5 - 0
22-10-17 11:00 Bjerre Mil. 2000 - Sunds Seahawks FC 0 - 14
22-10-17 14:30 Ry Floorball - Silkeborg Hurricanes 7 - 1
28-10-17 11:00 Bjerre Mil. 2000 - Silkeborg Hurricanes 2 - 6
28-10-17 12:00 Mørke IF - Sunds Seahawks FC 1 - 2
04-11-17 11:00 Randers Raptors FC - Ry Floorball 2 - 8
NB!
Udehold taberdømt
Udeblevet med afbud
04-11-17 11:00 KKIK - ÅFK 5 - 0
04-11-17 12:00 Sunds Seahawks FC - Kolding KFUM 5 - 3
05-11-17 11:30 KKIK - Silkeborg Hurricanes 10 - 2
11-11-17 12:00 Ry Floorball - KKIK 0 - 3
11-11-17 12:00 Mørke IF - Randers Raptors FC 5 - 4
12-11-17 14:30 Sunds Seahawks FC - ÅFK 8 - 3
19-11-17 12:00 Ry Floorball - Kolding KFUM 7 - 3
25-11-17 11:00 Bjerre Mil. 2000 - KKIK 1 - 9
25-11-17 11:30 Ry Floorball - Sunds Seahawks FC 0 - 5
25-11-17 12:00 Kolding KFUM - Mørke IF 1 - 2
26-11-17 11:00 ÅFK - Randers Raptors FC 9 - 7
02-12-17 10:30 Sunds Seahawks FC - Silkeborg Hurricanes 7 - 1
02-12-17 11:00 Bjerre Mil. 2000 - ÅFK 6 - 8
02-12-17 12:00 Mørke IF - KKIK 0 - 7
02-12-17 12:00 Kolding KFUM - Randers Raptors FC 5 - 1
09-12-17 10:00 Silkeborg Hurricanes - Mørke IF 1 - 3
09-12-17 10:45 Ry Floorball - Bjerre Mil. 2000 7 - 2
09-12-17 12:00 Kolding KFUM - Sunds Seahawks FC 1 - 12
NB!
Udehold taberdømt
Udeblevet med afbud
16-12-17 11:00 KKIK - Randers Raptors FC 5 - 0
16-12-17 12:00 Mørke IF - Bjerre Mil. 2000 5 - 2
06-01-18 11:00 ÅFK - Silkeborg Hurricanes 5 - 6
06-01-18 12:00 Ry Floorball - Mørke IF 1 - 4
NB!
Udehold taberdømt
Udeblevet med afbud
07-01-18 11:00 Sunds Seahawks FC - Bjerre Mil. 2000 5 - 0
NB!
Udehold taberdømt
Udeblevet med afbud
07-01-18 12:00 Randers Raptors FC - Kolding KFUM 5 - 0
NB!
Udehold taberdømt
Udeblevet med afbud
13-01-18 11:00 KKIK - Bjerre Mil. 2000 5 - 0
14-01-18 11:00 Silkeborg Hurricanes - Ry Floorball 2 - 5
20-01-18 12:00 Ry Floorball - ÅFK 1 - 3
21-01-18 11:00 Randers Raptors FC - Bjerre Mil. 2000 7 - 4
21-01-18 14:30 Sunds Seahawks FC - KKIK 1 - 3
27-01-18 12:00 Kolding KFUM - ÅFK 2 - 5
NB!
Udehold taberdømt
Udeblevet med afbud
28-01-18 11:00 Sunds Seahawks FC - Ry Floorball 5 - 0
28-01-18 11:00 Randers Raptors FC - Silkeborg Hurricanes 6 - 5
04-02-18 11:00 Bjerre Mil. 2000 - Mørke IF 1 - 17
04-02-18 11:00 Silkeborg Hurricanes - Kolding KFUM 1 - 5
10-02-18 10:00 Silkeborg Hurricanes - Sunds Seahawks FC 1 - 8
10-02-18 11:30 Ry Floorball - Randers Raptors FC 6 - 4
NB!
Udehold taberdømt
Udeblevet med afbud
10-02-18 12:00 Kolding KFUM - Ry Floorball 5 - 0
17-02-18 11:00 ÅFK - Ry Floorball 4 - 10
25-02-18 13:00 Randers Raptors FC - Mørke IF 1 - 4
03-03-18 11:00 KKIK - Kolding KFUM 7 - 0
03-03-18 12:00 Mørke IF - ÅFK 8 - 3
NB!
Hjemmehold taberdømt
Udeblevet med afbud
04-03-18 11:00 Randers Raptors FC - Sunds Seahawks FC 0 - 5
NB!
Udehold taberdømt
Udeblevet med afbud
17-03-18 11:30 ÅFK - Bjerre Mil. 2000 5 - 0
17-03-18 12:00 Kolding KFUM - KKIK 2 - 5
18-03-18 14:30 Sunds Seahawks FC - Mørke IF 4 - 1
24-03-18 10:00 Silkeborg Hurricanes - KKIK 2 - 5
24-03-18 11:00 Bjerre Mil. 2000 - Ry Floorball 2 - 9
25-03-18 11:00 Randers Raptors FC - ÅFK 8 - 5
NB!
Udehold taberdømt
Udeblevet med afbud
25-03-18 12:00 Mørke IF - Kolding KFUM 5 - 0
07-04-18 11:00 Bjerre Mil. 2000 - Randers Raptors FC 4 - 9
07-04-18 11:30 ÅFK - KKIK 1 - 12
07-04-18 12:30 Mørke IF - Ry Floorball 1 - 2
07-04-18 16:00 Kolding KFUM - Silkeborg Hurricanes 6 - 0
NB!
Udehold taberdømt
Udeblevet med afbud
08-04-18 12:00 Kolding KFUM - Bjerre Mil. 2000 5 - 0
14-04-18 11:00 ÅFK - Sunds Seahawks FC 2 - 7
15-04-18 10:00 KKIK - Mørke IF 3 - 1
NB!
Hjemmehold taberdømt
Udeblevet med afbud
22-04-18 11:00 Bjerre Mil. 2000 - Kolding KFUM 0 - 5
NB!
Udehold taberdømt
Udeblevet med afbud
28-04-18 10:00 Silkeborg Hurricanes - Bjerre Mil. 2000 5 - 0
NB!
Udehold taberdømt
Udeblevet med afbud
29-04-18 11:00 KKIK - Ry Floorball 5 - 0
05-05-18 12:00 Mørke IF - Silkeborg Hurricanes 6 - 3
NB!
Udehold taberdømt
Udeblevet med afbud
12-05-18 10:00 Silkeborg Hurricanes - Randers Raptors FC 5 - 0

Til toppen