Øst, kreds 1 - Serie 1

Info

Turnering: Danmarksturneringen i Floorball
Turneringsansvarlige
Steffen Aagaard Fabricius 24481429
Dokumenter
Reglement

Stilling Danmarksturneringen i Floorball
Serie 1
Øst, kreds 1

Hold Kampe V U T Score Point
1. Allerød Floorball 8 5 0 3 37-28 15
2. Lyngby FF 2 5 4 0 1 26-19 12
3. Herlev FC 3 5 2 0 3 23-28 6
4. Helsingør FT 3 5 2 0 3 23-27 6
5. Jægerspris UFC 2 5 2 0 3 23-22 6
6. Uvelse FC 2 4 1 0 3 10-18 3

= Hold musen henover ikonet, for at se den anvendte stillingsregel

Seneste resultater

Danmarksturneringen i Floorball
Serie 1
Øst, kreds 1

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat
609685 19-11-17 17:00 Lyngby FF 2 - Allerød Floorball Lundtofte Idrætsplads og Hal 4 - 3

Kommende kampe

Danmarksturneringen i Floorball
Serie 1
Øst, kreds 1

Fra dato: til dato:

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal
24-11-17 20:15  - 
26-11-17 13:30  - 
26-11-17 14:30  - 
27-11-17 20:30  - 

Komplet kampprogram

Danmarksturneringen i Floorball
Serie 1
Øst, kreds 1

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat Arrangør
15-09-17 20:00 Helsingør FT 3 - Allerød Floorball 7 - 8
24-09-17 16:30 Jægerspris UFC 2 - Herlev FC 3 5 - 6
28-09-17 20:00 Allerød Floorball - Lyngby FF 2 0 - 5
28-09-17 20:30 Uvelse FC 2 - Helsingør FT 3 1 - 3
01-10-17 16:30 Jægerspris UFC 2 - Allerød Floorball 3 - 9
01-10-17 17:00 Lyngby FF 2 - Herlev FC 3 8 - 3
07-10-17 18:00 Herlev FC 3 - Helsingør FT 3 5 - 6
11-10-17 18:30 Jægerspris UFC 2 - Allerød Floorball 3 - 2
23-10-17 20:30 Uvelse FC 2 - Jægerspris UFC 2 4 - 3
29-10-17 10:00 Herlev FC 3 - Allerød Floorball 2 - 5
05-11-17 13:30 Allerød Floorball - Helsingør FT 3 6 - 3
05-11-17 17:00 Lyngby FF 2 - Uvelse FC 2 8 - 4
11-11-17 15:00 Helsingør FT 3 - Herlev FC 3 4 - 7
12-11-17 14:30 Jægerspris UFC 2 - Lyngby FF 2 9 - 1
13-11-17 20:30 Uvelse FC 2 - Allerød Floorball 1 - 4
19-11-17 17:00 Lyngby FF 2 - Allerød Floorball 4 - 3
24-11-17 20:15 Helsingør FT 3 - Uvelse FC 2
26-11-17 13:30 Allerød Floorball - Herlev FC 3
26-11-17 14:30 Jægerspris UFC 2 - Helsingør FT 3
27-11-17 20:30 Uvelse FC 2 - Lyngby FF 2
05-12-17 18:30 Lyngby FF 2 - Helsingør FT 3
10-12-17 12:30 Herlev FC 3 - Lyngby FF 2
10-12-17 13:30 Allerød Floorball - Uvelse FC 2
06-01-18 14:00 Helsingør FT 3 - Herlev FC 3
07-01-18 13:30 Allerød Floorball - Jægerspris UFC 2
11-01-18 20:30 Lyngby FF 2 - Uvelse FC 2
14-01-18 13:30 Allerød Floorball - Herlev FC 3
21-01-18 15:30 Herlev FC 3 - Uvelse FC 2
21-01-18 16:30 Jægerspris UFC 2 - Helsingør FT 3
28-01-18 15:30 Lyngby FF 2 - Jægerspris UFC 2
29-01-18 20:30 Uvelse FC 2 - Helsingør FT 3
03-02-18 14:30 Helsingør FT 3 - Lyngby FF 2
04-02-18 14:30 Jægerspris UFC 2 - Uvelse FC 2
25-02-18 10:00 Herlev FC 3 - Jægerspris UFC 2
25-02-18 13:30 Allerød Floorball - Uvelse FC 2
04-03-18 17:00 Lyngby FF 2 - Herlev FC 3
05-03-18 20:30 Uvelse FC 2 - Jægerspris UFC 2
09-03-18 18:30 Helsingør FT 3 - Allerød Floorball
11-03-18 16:30 Jægerspris UFC 2 - Lyngby FF 2
12-03-18 20:30 Uvelse FC 2 - Herlev FC 3
18-03-18 13:30 Allerød Floorball - Lyngby FF 2
19-03-18 20:30 Herlev FC 3 - Uvelse FC 2
22-03-18 20:00 Helsingør FT 3 - Jægerspris UFC 2
25-03-18 14:30 Lyngby FF 2 - Helsingør FT 3

Til toppen