DGI - 8 mands Senior og ældre efterår 2017

Turneringsinfo

Turnering: DGI - 8 mands Senior og ældre efterår 2017
Turneringsansvarlige
Mette Kjellberg Thomsen Tlf: 79404655 / 79404655
Dokumenter
Reglement Dommere Turneringsinformation

Bemærkninger

Dommerpåsættere. Per Svendson 22 24 90 69 per.svendson@mail.dk Lars Kulle 21 66 39 85 kulle1@stofanet.dk Se mere om solnedgangstider m.m. under linket stævneinfo.

Række / Puljeoversigt

Damesenior +15 / AB-rækken
Pulje 1 Raklev Oldgirls - Vipperød - Ørslev Bjerge If - Stillinge If - Ringsted DF - Sorø Freja - B 73, Slagelse 1 - B 73, Slagelse 2 - FC Storebælt
Damesenior +15 /CD-rækken
Pulje 1 Stillinge If - Skælskør B&i - Kirke Helsinge IF 1 - KHI/GIF-HG/LIF - Dianalund If
Pulje 2 Tømmerup - Hvidebæk IF - KHI/GIF-HG/LIF - Svebølle
Pulje 3 Rønnede If - Sørbymagle If - Jystrup IF - Kværkeby If
Herresenior +16
Gyrstinge If - Sct. Jørgens Skoles Idrætsforening - Kr.Hyllinge (venteliste)
Pulje 1 - A IF88/Jyderup A - Fuglebjerg If - Sneslev If A - Ørslev Bjerge If
Pulje 2 - BC Kirke Helsinge - Skælskør B&I - Korsør FC - Tuse Næs
Pulje 3 - BC Slagelse Seniorklub - B 92 - Slagelse - B 91, Slagelse - Slagelse IF - Team AS Fodbold
Pulje 4 - BC Mørkøv IF - Bringstrup Sigersted If - Bramsnæs - Benløse IF - Jystrup IF
Oldgirls/Sen.Oldgirls +28
Pulje 1 AIK 65 - Greve Fodbold - Frufølge - FC 4340 - B 1973 Herlev - Gadstrup IF - Viby - Team Solrød KB - Roskilde Pigefodbold - Stenløse BK
Oldboys +32 / B-rækken
Raklev G&I (venteliste)
Pulje 1 Dianalund If - Lynge-Broby If - Hashøj If - FS Hashøj - Årby 1 - Kirke Helsinge IF A - Svebølle A - Team AS Fodbold
Pulje 2 Røsnæs Sg&i - Årby 2 - Hvidebæk If - Svallerup-Bjerge G & IF - Buerup/Reerslev - Rørby-Værslev
Oldboys +32 / C-rækken
Ledig plads
Pulje 1 St. Merløse - Ringsted Akm - Benløse IF - Viby
Pulje 2 Dianalund If - Skælskør B&i - FC Storebælt - Fodboldklubben Sorø Freja
Senior Oldboys +40 / A-rækken
Pulje 1 Raklev - Høng - Lynge-Broby If - FC Storebælt - Tølløse Boldklub
Senior Oldboys +40 / B-rækken
Pulje 1 Kr. Eskilstrup - IF 62 - Vestermose If - Team AS - B 73, Slagelse - Stillinge If
Veteraner +45 / A-rækken
Svebølle
Pulje 1 Hvidebæk IF - Kirke Helsinge IF - Tårnborg If - Allindelille If - Ørslev Bjerge If
Veteraner +45 / B-rækken
Pulje 1 Dianalund If - Vetterslev Høm Gf. - Sørbymagle If - Jystrup IF - Niløse If
Super Veteraner +50 / C-rækken
Pulje 1 Boeslunde BK - Raklev G&I - Tømmerup G & U - Slagelse B&i - Gørlev IF
Pulje 2 Suså IF - Lynge-Broby If - Ringsted If - Bringstrup Sigersted If - FC Storebælt
Pulje 3 Team AS - Tårnborg IF - Benløse If - B 92 - Slagelse 2 - Hg Fodbold 2 - Gørslev
Super Veteran + 50 / AB-rækken
Pulje 1 Raklev G&I 1 - Kirke Helsinge IF - Høng GF - B 73, Slagelse - B 92 - Slagelse 1 - Hg Fodbold

Til toppen