Indlæser...
Min Idræt
Om
Privatlivspolitik
Hjælp
Indberet fejl
Vejledning (fejl)
Nyttige links
DGI.dk
Trænerguiden
Foreningsportalen
Søgeguide
Raekke
Info
Oversigt
Program
1. Division - Herrer | Min Idræt
Pulje-og rækkeinfo
Turnering:
Danmarksturneringen i Floorball
Turneringsansvarlige
Der er ikke registreret nogen turneringsansvarlige
Dokumenter
Reglement
Bemærkninger
Pulje oversigt
1. Division - Herrer
Øst
Lyngby FF
-
Helsingør FT
-
Herlev FC
-
Hafnia FC
-
CBS Sport
-
Rungsted-Hørsholm FK
Vest
ÅFK
-
AaB Floorball
-
Strandby Elling IF
-
Odense FC
-
Fr. Blackhawks 2
https://foreningsportalen.dgi.dk/Report/MatchListCreateXL.aspx?Row=90464
Komplet kampprogram
1. Division - Herrer
Kampnr.
Dag
Dato/tid
Hjemme/Ude
Sted/bane/hal
Resultat
Arrangør
691804
Lørdag
15-09-18
14:30
Fr. Blackhawks 2
-
AaB Floorball
Spillested
Abildgård Hallen
3 - 7
672479
Lørdag
15-09-18
16:00
Rungsted-Hørsholm FK
-
Hafnia FC
Spillested
Hørsholm Idrætspark Stadion og Haller
3 - 10
672480
Søndag
16-09-18
10:00
Lyngby FF
-
Herlev FC
Spillested
Lundtofte Idrætsplads og Hal
7 - 5
672483
Søndag
23-09-18
10:00
CBS Sport
-
Lyngby FF
Spillested
Bellahøj Hallen - Hal 2
- Hal 2
9 - 5
691805
Søndag
23-09-18
11:30
ÅFK
-
Fr. Blackhawks 2
Spillested
TST Aktiv-Center
6 - 5
672482
Søndag
23-09-18
14:30
Hafnia FC
-
Helsingør FT
Spillested
Sundby Hallen
- Hal 3
6 - 5 (SV)
672484
Søndag
23-09-18
16:30
Rungsted-Hørsholm FK
-
Herlev FC
Spillested
Hørsholm Idrætspark Stadion og Haller
2 - 4
691806
Fredag
28-09-18
19:00
AaB Floorball
-
Strandby Elling IF
Spillested
AaB Hallen
13 - 5
672486
Lørdag
29-09-18
16:00
CBS Sport
-
Hafnia FC
Spillested
Bellahøj Hallen - Hal 2
- Hal 2
5 - 7
691807
Onsdag
03-10-18
19:30
Odense FC
-
ÅFK
Spillested
Marienlyst Centret
3 - 5
691808
Onsdag
03-10-18
20:00
AaB Floorball
-
Fr. Blackhawks 2
Spillested
AaB Hallen
7 - 8
672491
Torsdag
04-10-18
19:00
Lyngby FF
-
Hafnia FC
Spillested
Lundtofte Idrætsplads og Hal
3 - 9
672493
NB!
Status
Udehold taberdømt
Ud.tabsårsag
Udeblevet med afbud
Lørdag
06-10-18
12:00
Helsingør FT
-
CBS Sport
Spillested
Helsingør Idrætspark Stadion og Haller
5 - 0
672492
Lørdag
06-10-18
14:00
Hafnia FC
-
Herlev FC
Spillested
Sundby Hallen
- Hal 3
7 - 3
691810
Søndag
07-10-18
14:30
ÅFK
-
AaB Floorball
Spillested
TST Aktiv-Center
8 - 5
691811
Lørdag
13-10-18
13:00
Strandby Elling IF
-
Odense FC
Spillested
Strandby Fritidscenter - Hal
6 - 2
672497
Søndag
14-10-18
18:00
CBS Sport
-
Herlev FC
Spillested
Bellahøj Hallen - Hal 2
- Hal 2
6 - 5
672506
Lørdag
20-10-18
14:30
CBS Sport
-
Hafnia FC
Spillested
Bellahøj Hallen - Hal 2
- Hal 2
3 - 4
691814
Lørdag
27-10-18
14:00
Odense FC
-
Strandby Elling IF
Spillested
Marienlyst Centret
6 - 3
672500
Søndag
28-10-18
17:00
Herlev FC
-
Rungsted-Hørsholm FK
Spillested
Anneks Hallen Herlev
4 - 5
691815
Tirsdag
30-10-18
19:30
Fr. Blackhawks 2
-
Strandby Elling IF
Spillested
Abildgård Hallen
9 - 7
672502
Tirsdag
30-10-18
20:00
Lyngby FF
-
Helsingør FT
Spillested
Lundtofte Idrætsplads og Hal
8 - 6
672504
Onsdag
31-10-18
20:30
Rungsted-Hørsholm FK
-
CBS Sport
Spillested
Rungsted Skole Hal
3 - 5
691816
Lørdag
03-11-18
13:30
Strandby Elling IF
-
ÅFK
Spillested
Strandby Fritidscenter - Hal
3 - 8
672505
Lørdag
03-11-18
14:00
Helsingør FT
-
Rungsted-Hørsholm FK
Spillested
Helsingør Idrætspark Stadion og Haller
4 - 0
672507
Søndag
04-11-18
15:00
Herlev FC
-
Lyngby FF
Spillested
Anneks Hallen Herlev
7 - 3
672509
Tirsdag
13-11-18
18:30
Hafnia FC
-
Rungsted-Hørsholm FK
Spillested
Sundby Hallen
- Hal 3
3 - 4
691818
Tirsdag
13-11-18
19:30
ÅFK
-
Odense FC
Spillested
TST Aktiv-Center
6 - 5
672533
Torsdag
15-11-18
19:00
Lyngby FF
-
CBS Sport
Spillested
Lundtofte Idrætsplads og Hal
9 - 8
672512
Søndag
18-11-18
12:00
CBS Sport
-
Rungsted-Hørsholm FK
Spillested
Bellahøj Hallen - Hal 2
- Hal 2
6 - 5 (SV)
691819
Søndag
18-11-18
13:30
ÅFK
-
AaB Floorball
Spillested
TST Aktiv-Center
10 - 8
672510
Mandag
19-11-18
20:00
Herlev FC
-
Helsingør FT
Spillested
Anneks Hallen Herlev
4 - 3 (SV)
672518
Fredag
23-11-18
20:30
Rungsted-Hørsholm FK
-
Helsingør FT
Spillested
Hørsholm Idrætspark Stadion og Haller
1 - 2
691820
Lørdag
24-11-18
12:00
Fr. Blackhawks 2
-
ÅFK
Spillested
Abildgård Hallen
10 - 3
672515
Lørdag
24-11-18
16:30
Hafnia FC
-
Lyngby FF
Spillested
Sundby Hallen
- Hal 3
9 - 4
672520
Torsdag
29-11-18
19:00
Lyngby FF
-
Rungsted-Hørsholm FK
Spillested
Lundtofte Idrætsplads og Hal
4 - 6
691822
Fredag
30-11-18
19:30
Strandby Elling IF
-
AaB Floorball
Spillested
Strandby Fritidscenter - Hal
8 - 7 (SV)
672526
Onsdag
05-12-18
20:00
Rungsted-Hørsholm FK
-
Lyngby FF
Spillested
Hørsholm Idrætspark Stadion og Haller
0 - 2
691824
Onsdag
05-12-18
20:00
AaB Floorball
-
ÅFK
Spillested
AaB Hallen
10 - 7
672522
Søndag
09-12-18
10:00
Helsingør FT
-
Hafnia FC
Spillested
Helsingør Idrætspark Stadion og Haller
3 - 14
672488
Torsdag
13-12-18
20:00
Helsingør FT
-
Lyngby FF
Spillested
Helsingør Idrætspark Stadion og Haller
12 - 3
672523
Lørdag
05-01-19
15:00
Hafnia FC
-
Herlev FC
Spillested
Sundby Hallen
- Hal 3
11 - 8
691826
Lørdag
05-01-19
16:00
Strandby Elling IF
-
Odense FC
Spillested
Strandby Fritidscenter - Hal
13 - 4
672524
Søndag
06-01-19
16:00
CBS Sport
-
Helsingør FT
Spillested
Bellahøj Hallen - Hal 2
- Hal 2
8 - 7
691813
Søndag
13-01-19
14:00
ÅFK
-
Strandby Elling IF
Spillested
TST Aktiv-Center
9 - 10 (SV)
672529
Lørdag
19-01-19
12:00
Helsingør FT
-
Rungsted-Hørsholm FK
Spillested
Helsingør Idrætspark Stadion og Haller
2 - 0
691827
Lørdag
19-01-19
14:00
Odense FC
-
AaB Floorball
Spillested
Marienlyst Centret
5 - 6
672527
Lørdag
19-01-19
16:00
CBS Sport
-
Herlev FC
Spillested
Bellahøj Hallen - Hal 2
- Hal 2
4 - 8
691828
Søndag
20-01-19
14:30
ÅFK
-
Strandby Elling IF
Spillested
TST Aktiv-Center
9 - 8 (SV)
672532
Mandag
21-01-19
20:00
Herlev FC
-
Helsingør FT
Spillested
Anneks Hallen Herlev
5 - 3
691829
Onsdag
23-01-19
20:00
AaB Floorball
-
ÅFK
Spillested
AaB Hallen
4 - 2
691830
Torsdag
24-01-19
19:30
Strandby Elling IF
-
Fr. Blackhawks 2
Spillested
Strandby Fritidscenter - Hal
4 - 9
691831
Søndag
27-01-19
11:30
Fr. Blackhawks 2
-
Strandby Elling IF
Spillested
Abildgård Hallen
11 - 6
691821
Søndag
27-01-19
15:00
AaB Floorball
-
Odense FC
Spillested
AaB Hallen
10 - 4
672537
Søndag
27-01-19
15:30
Herlev FC
-
Rungsted-Hørsholm FK
Spillested
Anneks Hallen Herlev
5 - 2
672535
Søndag
27-01-19
16:00
Hafnia FC
-
CBS Sport
Spillested
Sundby Hallen
- Hal 3
12 - 7
672541
Lørdag
02-02-19
16:00
Rungsted-Hørsholm FK
-
CBS Sport
Spillested
Hørsholm Idrætspark Stadion og Haller
7 - 10
691833
Søndag
03-02-19
14:00
Odense FC
-
ÅFK
Spillested
Marienlyst Centret
5 - 12
672540
Søndag
03-02-19
16:00
Hafnia FC
-
Helsingør FT
Spillested
Sundby Hallen
- Hal 3
5 - 3
672544
Lørdag
09-02-19
12:30
Helsingør FT
-
Lyngby FF
Spillested
Helsingør Idrætspark Stadion og Haller
4 - 2
691834
Lørdag
09-02-19
14:00
Strandby Elling IF
-
ÅFK
Spillested
Strandby Fritidscenter - Hal
6 - 7 (SV)
691835
Søndag
10-02-19
12:00
Odense FC
-
Fr. Blackhawks 2
Spillested
Marienlyst Centret
5 - 6
672543
Søndag
10-02-19
14:30
Herlev FC
-
Hafnia FC
Spillested
Anneks Hallen Herlev
11 - 10 (SV)
691812
Onsdag
13-02-19
20:00
AaB Floorball
-
Fr. Blackhawks 2
Spillested
AaB Hallen
8 - 10
691817
Lørdag
16-02-19
14:00
Odense FC
-
AaB Floorball
Spillested
Marienlyst Centret
3 - 6
691836
Lørdag
23-02-19
14:00
Odense FC
-
Strandby Elling IF
Spillested
Marienlyst Centret
7 - 6
672547
Søndag
24-02-19
10:30
CBS Sport
-
Helsingør FT
Spillested
Bellahøj Hallen - Hal 2
- Hal 2
5 - 4
672549
Søndag
24-02-19
12:00
Lyngby FF
-
Herlev FC
Spillested
Lundtofte Idrætsplads og Hal
9 - 4
691837
Søndag
24-02-19
13:30
ÅFK
-
Fr. Blackhawks 2
Spillested
TST Aktiv-Center
4 - 8
672553
Lørdag
02-03-19
14:00
Helsingør FT
-
Herlev FC
Spillested
Helsingør Idrætspark Stadion og Haller
9 - 8
672552
Lørdag
02-03-19
16:00
Rungsted-Hørsholm FK
-
Lyngby FF
Spillested
Hørsholm Idrætspark Stadion og Haller
5 - 8
691839
Lørdag
02-03-19
16:00
AaB Floorball
-
Odense FC
Spillested
AaB Hallen
8 - 3
691840
Lørdag
09-03-19
15:30
Fr. Blackhawks 2
-
ÅFK
Spillested
Abildgård Hallen
4 - 7
691841
Søndag
10-03-19
13:00
AaB Floorball
-
Strandby Elling IF
Spillested
AaB Hallen
10 - 3
672557
Søndag
10-03-19
13:30
Lyngby FF
-
CBS Sport
Spillested
Lundtofte Idrætsplads og Hal
7 - 11
672556
Søndag
10-03-19
16:00
Rungsted-Hørsholm FK
-
Hafnia FC
Spillested
Hørsholm Idrætspark Stadion og Haller
7 - 10
691838
Torsdag
14-03-19
19:30
Fr. Blackhawks 2
-
AaB Floorball
Spillested
Arena Nord Frederikshavn
- Skolehal
7 - 3
672558
Fredag
15-03-19
19:15
Herlev FC
-
CBS Sport
Spillested
Anneks Hallen Herlev
4 - 11
691842
Fredag
15-03-19
19:30
Strandby Elling IF
-
Fr. Blackhawks 2
Spillested
Strandby Fritidscenter - Hal
7 - 5
691843
Lørdag
16-03-19
15:00
ÅFK
-
Odense FC
Spillested
TST Aktiv-Center
8 - 6
672561
Søndag
17-03-19
13:30
Lyngby FF
-
Hafnia FC
Spillested
Lundtofte Idrætsplads og Hal
5 - 11
691823
NB!
Status
Udehold taberdømt
Ud.tabsårsag
Udeblevet med afbud
Lørdag
23-03-19
14:00
Odense FC
-
Fr. Blackhawks 2
Spillested
Marienlyst Centret
5 - 0
691832
Lørdag
23-03-19
14:30
Strandby Elling IF
-
AaB Floorball
Spillested
Strandby Fritidscenter - Hal
4 - 8
691825
Lørdag
30-03-19
17:30
Fr. Blackhawks 2
-
Odense FC
Spillested
Abildgård Hallen
13 - 4
691809
Søndag
31-03-19
13:00
Fr. Blackhawks 2
-
Odense FC
Spillested
Abildgård Hallen
10 - 6
Til toppen