Vest - Nord - 2. Division - Herrer

Info

Turnering: Danmarksturneringen i Floorball
Turneringsansvarlige
Steffen Aagaard Fabricius Tlf: 24481429
Dokumenter
Reglement
https://foreningsportalen.dgi.dk/Report/MatchListCreateXL.aspx?Pool=33641

Stilling Danmarksturneringen i Floorball
2. Division - Herrer
Vest - Nord

Hold Kampe V U T Score Point
1. Fr. Blackhawks 3 NB!
Ikke angivet
Nej
Ja
16 15 0 1 155-43 45
2. AaB Floorball 2 16 12 0 4 133-70 36
3. Grindsted-Uggerhalne 16 9 3 4 103-79 30
4. Aalborg Flyers FC 2 16 8 4 4 103-73 28
5. Hjørring Hawks 16 7 2 7 78-83 23
6. Sæby Floorball 16 6 2 8 97-123 20
7. Fr. Blackhawks 4 16 5 1 10 99-125 16
8. Aalborg Flyers FC 3 NB!
Ikke angivet
Nej
Ja
16 2 0 14 55-144 6
9. Strandby Elling IF 2 NB!
Ikke angivet
Nej
Ja
16 2 0 14 46-129 6

= Hold musen henover ikonet, for at se den anvendte stillingsregel

Seneste resultater

Danmarksturneringen i Floorball
2. Division - Herrer
Vest - Nord

Der er ingen resultater for de seneste 7 dage

Kommende kampe

Danmarksturneringen i Floorball
2. Division - Herrer
Vest - Nord

Fra dato: til dato:

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal
https://foreningsportalen.dgi.dk/Report/MatchListCreateXL.aspx?Pool=33641

Komplet kampprogram

Danmarksturneringen i Floorball
2. Division - Herrer
Vest - Nord

Kampnr. Dag Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat Arrangør
Lørdag 15-09-18 12:30 Fr. Blackhawks 3 - Sæby Floorball 19 - 3
Lørdag 15-09-18 14:30 Aalborg Flyers FC 3 - Hjørring Hawks 2 - 6
Lørdag 15-09-18 16:30 Aalborg Flyers FC 2 - AaB Floorball 2 3 - 5
Mandag 17-09-18 20:30 Grindsted-Uggerhalne - Fr. Blackhawks 4 4 - 3
Tirsdag 18-09-18 20:30 Hjørring Hawks - Fr. Blackhawks 3 - Hal 1 2 - 4
Lørdag 22-09-18 13:30 Sæby Floorball - Aalborg Flyers FC 2 7 - 7
Søndag 23-09-18 16:30 AaB Floorball 2 - Strandby Elling IF 2 10 - 7
Lørdag 29-09-18 12:00 Aalborg Flyers FC 3 - AaB Floorball 2 1 - 12
Lørdag 29-09-18 15:30 Strandby Elling IF 2 - Fr. Blackhawks 4 3 - 8
Lørdag 06-10-18 11:30 Fr. Blackhawks 3 - Grindsted-Uggerhalne 14 - 3
Lørdag 06-10-18 15:00 Sæby Floorball - AaB Floorball 2 7 - 8
Tirsdag 09-10-18 18:00 Aalborg Flyers FC 2 - Aalborg Flyers FC 3 7 - 1
Onsdag 10-10-18 20:00 AaB Floorball 2 - Fr. Blackhawks 4 13 - 4
Lørdag 13-10-18 14:00 Aalborg Flyers FC 2 - Fr. Blackhawks 3 2 - 3
Lørdag 13-10-18 15:30 Strandby Elling IF 2 - Grindsted-Uggerhalne 2 - 5
Lørdag 13-10-18 16:00 Aalborg Flyers FC 3 - Sæby Floorball 2 - 7
Torsdag 18-10-18 19:30 Fr. Blackhawks 3 - Strandby Elling IF 2 - Skolehal 7 - 2
Fredag 26-10-18 19:30 Grindsted-Uggerhalne - Aalborg Flyers FC 2 6 - 6
Søndag 28-10-18 13:30 Sæby Floorball - Hjørring Hawks 5 - 7
Søndag 28-10-18 17:00 Fr. Blackhawks 4 - Aalborg Flyers FC 3 4 - 5
Onsdag 31-10-18 19:30 Fr. Blackhawks 4 - Hjørring Hawks - Skolehal 4 - 7
Søndag 04-11-18 14:00 Aalborg Flyers FC 3 - Grindsted-Uggerhalne 5 - 8
Søndag 04-11-18 16:00 Aalborg Flyers FC 2 - Hjørring Hawks 7 - 3
NB!
Udehold taberdømt
Ulovlig spiller
Onsdag 07-11-18 20:00 AaB Floorball 2 - Fr. Blackhawks 3 5 - 0
Tirsdag 13-11-18 18:30 Aalborg Flyers FC 3 - Fr. Blackhawks 3 6 - 16
Lørdag 17-11-18 15:30 Sæby Floorball - Grindsted-Uggerhalne 4 - 4
Søndag 18-11-18 15:00 Fr. Blackhawks 4 - Aalborg Flyers FC 2 5 - 7
Torsdag 22-11-18 18:00 Aalborg Flyers FC 2 - Strandby Elling IF 2 12 - 3
Fredag 23-11-18 19:30 Grindsted-Uggerhalne - Hjørring Hawks 4 - 4
Lørdag 24-11-18 10:00 Sæby Floorball - Fr. Blackhawks 4 6 - 8
Lørdag 01-12-18 14:30 Hjørring Hawks - AaB Floorball 2 - Hal 1 2 - 7
Torsdag 06-12-18 19:30 Fr. Blackhawks 3 - Fr. Blackhawks 4 - Skolehal 20 - 1
Lørdag 08-12-18 15:30 Fr. Blackhawks 3 - Aalborg Flyers FC 2 13 - 2
Mandag 10-12-18 20:30 Grindsted-Uggerhalne - AaB Floorball 2 2 - 3
Søndag 16-12-18 11:00 Hjørring Hawks - Strandby Elling IF 2 5 - 6
Lørdag 05-01-19 13:00 Fr. Blackhawks 4 - Grindsted-Uggerhalne 5 - 14
Lørdag 05-01-19 14:30 AaB Floorball 2 - Sæby Floorball 9 - 10
Torsdag 10-01-19 19:00 Hjørring Hawks - Aalborg Flyers FC 3 - Hal 1 10 - 2
NB!
Hjemmehold taberdømt
Ulovlig spiller
Fredag 11-01-19 19:30 Strandby Elling IF 2 - Sæby Floorball 0 - 5
Mandag 14-01-19 20:30 Grindsted-Uggerhalne - Fr. Blackhawks 3 9 - 11
Søndag 20-01-19 12:00 Aalborg Flyers FC 3 - Strandby Elling IF 2 6 - 2
Søndag 20-01-19 14:00 Aalborg Flyers FC 2 - Sæby Floorball 15 - 2
Fredag 25-01-19 19:00 Sæby Floorball - Strandby Elling IF 2 6 - 4
Lørdag 26-01-19 13:00 Hjørring Hawks - Aalborg Flyers FC 2 - Hal 1 4 - 4
Lørdag 26-01-19 14:00 Fr. Blackhawks 4 - AaB Floorball 2 3 - 8
Onsdag 30-01-19 20:00 AaB Floorball 2 - Hjørring Hawks 10 - 1
Torsdag 31-01-19 19:30 Fr. Blackhawks 4 - Fr. Blackhawks 3 - Skolehal 3 - 13
Lørdag 02-02-19 12:00 Strandby Elling IF 2 - AaB Floorball 2 3 - 16
Lørdag 02-02-19 12:00 Hjørring Hawks - Sæby Floorball - Hal 1 3 - 11
NB!
Udehold taberdømt
Udeblevet med afbud
Torsdag 07-02-19 19:30 Fr. Blackhawks 3 - Aalborg Flyers FC 3 - Skolehal 5 - 0
Lørdag 09-02-19 16:30 Strandby Elling IF 2 - Aalborg Flyers FC 2 1 - 6
Torsdag 14-02-19 19:30 Aalborg Flyers FC 2 - Grindsted-Uggerhalne 4 - 5
Fredag 15-02-19 19:00 Sæby Floorball - Fr. Blackhawks 3 3 - 13
Fredag 15-02-19 19:30 Strandby Elling IF 2 - Aalborg Flyers FC 3 7 - 4
Søndag 17-02-19 12:00 Hjørring Hawks - Fr. Blackhawks 4 - Hal 1 11 - 4
Lørdag 23-02-19 11:00 Fr. Blackhawks 3 - AaB Floorball 2 6 - 1
Onsdag 27-02-19 20:00 AaB Floorball 2 - Grindsted-Uggerhalne 5 - 8
NB!
Udehold taberdømt
Udeblevet med afbud
Lørdag 02-03-19 12:00 Grindsted-Uggerhalne - Strandby Elling IF 2 5 - 0
Lørdag 02-03-19 14:30 Aalborg Flyers FC 3 - Fr. Blackhawks 4 3 - 5
Søndag 10-03-19 12:30 Fr. Blackhawks 4 - Strandby Elling IF 2 24 - 3
Søndag 10-03-19 15:30 AaB Floorball 2 - Aalborg Flyers FC 2 5 - 6
Mandag 11-03-19 20:30 Grindsted-Uggerhalne - Aalborg Flyers FC 3 15 - 2
Lørdag 16-03-19 14:00 Aalborg Flyers FC 2 - Fr. Blackhawks 4 7 - 7
Lørdag 16-03-19 16:30 Strandby Elling IF 2 - Hjørring Hawks 3 - 5
Lørdag 16-03-19 16:30 Sæby Floorball - Aalborg Flyers FC 3 16 - 6
Tirsdag 19-03-19 19:00 Aalborg Flyers FC 3 - Aalborg Flyers FC 2 3 - 8
Torsdag 21-03-19 19:30 Fr. Blackhawks 3 - Hjørring Hawks - Skolehal 6 - 1
Fredag 22-03-19 19:30 Grindsted-Uggerhalne - Sæby Floorball 7 - 4
NB!
Hjemmehold taberdømt
Udeblevet med afbud
Fredag 22-03-19 19:30 Strandby Elling IF 2 - Fr. Blackhawks 3 0 - 5
Tirsdag 26-03-19 19:30 Hjørring Hawks - Grindsted-Uggerhalne - Hal 1 7 - 4
Onsdag 27-03-19 20:00 AaB Floorball 2 - Aalborg Flyers FC 3 16 - 7
Søndag 31-03-19 15:30 Fr. Blackhawks 4 - Sæby Floorball 11 - 1

Til toppen