Vest - Syd - 2. Division - Herrer

Info

Turnering: Danmarksturneringen i Floorball
Turneringsansvarlige
Steffen Aagaard Fabricius Tlf: 24481429
Dokumenter
Reglement

Stilling Danmarksturneringen i Floorball
2. Division - Herrer
Vest - Syd

Hold Kampe V U T Score Point
1. Gørding Knights 12 10 1 1 73-43 31
2. Esbjerg Sharks FC 2 NB!
Ikke angivet
Nej
Ja
12 8 1 3 64-49 25
3. Odense FC 2 12 7 0 5 52-36 21
4. Bjerre Mil. 2000 12 3 0 9 44-72 9
5. Haderslev Floorball Klub 12 1 0 11 35-68 3

= Hold musen henover ikonet, for at se den anvendte stillingsregel

Seneste resultater

Danmarksturneringen i Floorball
2. Division - Herrer
Vest - Syd

Der er ingen resultater for de seneste 7 dage

Kommende kampe

Danmarksturneringen i Floorball
2. Division - Herrer
Vest - Syd

Fra dato: til dato:

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal

Komplet kampprogram

Danmarksturneringen i Floorball
2. Division - Herrer
Vest - Syd

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat Arrangør
NB!
Udehold taberdømt
Udeblevet med afbud
22-09-18 14:00 Odense FC 2 - Esbjerg Sharks FC 2 5 - 0
23-09-18 16:00 Bjerre Mil. 2000 - Haderslev Floorball Klub 6 - 2
03-10-18 20:30 Gørding Knights - Bjerre Mil. 2000 3 - 2
07-10-18 16:30 Esbjerg Sharks FC 2 - Gørding Knights 5 - 4
13-10-18 12:00 Haderslev Floorball Klub - Gørding Knights 5 - 10
14-10-18 16:00 Bjerre Mil. 2000 - Esbjerg Sharks FC 2 6 - 10
27-10-18 16:00 Esbjerg Sharks FC 2 - Haderslev Floorball Klub 7 - 3
14-11-18 20:00 Odense FC 2 - Bjerre Mil. 2000 11 - 0
17-11-18 12:00 Haderslev Floorball Klub - Odense FC 2 1 - 3
24-11-18 15:30 Gørding Knights - Haderslev Floorball Klub 3 - 2
24-11-18 17:00 Esbjerg Sharks FC 2 - Odense FC 2 6 - 1
01-12-18 12:00 Haderslev Floorball Klub - Bjerre Mil. 2000 4 - 1
01-12-18 15:30 Gørding Knights - Odense FC 2 5 - 4
05-01-19 15:00 Esbjerg Sharks FC 2 - Haderslev Floorball Klub 7 - 5
19-01-19 12:00 Odense FC 2 - Esbjerg Sharks FC 2 5 - 6
26-01-19 12:00 Haderslev Floorball Klub - Gørding Knights 4 - 9
27-01-19 16:00 Bjerre Mil. 2000 - Odense FC 2 2 - 4
03-02-19 12:00 Odense FC 2 - Haderslev Floorball Klub 4 - 0
09-02-19 12:00 Haderslev Floorball Klub - Bjerre Mil. 2000 6 - 7
09-02-19 15:00 Esbjerg Sharks FC 2 - Gørding Knights 6 - 8
23-02-19 15:30 Gørding Knights - Odense FC 2 5 - 1
24-02-19 16:00 Bjerre Mil. 2000 - Esbjerg Sharks FC 2 4 - 3
03-03-19 16:00 Bjerre Mil. 2000 - Gørding Knights 3 - 7
09-03-19 12:00 Haderslev Floorball Klub - Esbjerg Sharks FC 2 3 - 5
09-03-19 12:00 Odense FC 2 - Gørding Knights 2 - 6
13-03-19 20:00 Esbjerg Sharks FC 2 - Bjerre Mil. 2000 6 - 2
16-03-19 15:30 Gørding Knights - Esbjerg Sharks FC 2 3 - 3
23-03-19 12:00 Odense FC 2 - Haderslev Floorball Klub 6 - 0
27-03-19 20:20 Gørding Knights - Bjerre Mil. 2000 10 - 6
31-03-19 16:00 Bjerre Mil. 2000 - Odense FC 2 5 - 6

Til toppen