Øst - Sjællandsserien

Info

Turnering: Danmarksturneringen i Floorball
Turneringsansvarlige
Steffen Aagaard Fabricius Tlf: 24481429
Dokumenter
Reglement
https://foreningsportalen.dgi.dk/Report/MatchListCreateXL.aspx?Pool=33640

Stilling Danmarksturneringen i Floorball
Sjællandsserien
Øst

Hold Kampe V U T Score Point
1. Jægerspris UFC 18 18 0 0 170-45 54
2. FK Jyderup Farmers 18 12 2 4 115-85 38
3. Herlev FC 3 18 11 1 6 99-78 34
4. PI-København NB!
Ikke angivet
Nej
Ja
18 8 2 8 90-96 26
5. Herlev FC 2 18 8 0 10 99-86 24
6. FF København 2 18 7 2 9 85-95 23
7. Greve Floorball Club NB!
Ikke angivet
Nej
Ja
18 7 2 9 70-93 23
8. Holbæk Bombers 18 6 4 8 87-86 22
9. Hvidovre Attack FC 4 18 5 1 12 85-123 16
10. HG/Næstved Dragons 18 1 0 17 54-167 3

= Hold musen henover ikonet, for at se den anvendte stillingsregel

Seneste resultater

Danmarksturneringen i Floorball
Sjællandsserien
Øst

Der er ingen resultater for de seneste 7 dage

Kommende kampe

Danmarksturneringen i Floorball
Sjællandsserien
Øst

Fra dato: til dato:

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal
https://foreningsportalen.dgi.dk/Report/MatchListCreateXL.aspx?Pool=33640

Komplet kampprogram

Danmarksturneringen i Floorball
Sjællandsserien
Øst

Kampnr. Dag Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat Arrangør
Lørdag 15-09-18 10:00 Hvidovre Attack FC 4 - Greve Floorball Club 10 - 2
Søndag 16-09-18 10:45 HG/Næstved Dragons - Herlev FC 3 - Hal 2 3 - 2
Søndag 16-09-18 12:00 FK Jyderup Farmers - Herlev FC 2 6 - 4
Søndag 23-09-18 12:30 FF København 2 - Hvidovre Attack FC 4 - Hal 2 4 - 2
Søndag 23-09-18 13:00 Jægerspris UFC - FK Jyderup Farmers 5 - 3
Søndag 23-09-18 16:30 PI-København - HG/Næstved Dragons - Hal 2 4 - 0
Søndag 23-09-18 18:00 Holbæk Bombers - Herlev FC 3 0 - 5
Søndag 23-09-18 19:00 Greve Floorball Club - Herlev FC 2 1 - 9
Lørdag 29-09-18 14:00 PI-København - Jægerspris UFC - Hal 2 5 - 6
Søndag 30-09-18 12:00 FF København 2 - FK Jyderup Farmers - Hal 2 6 - 5
Søndag 30-09-18 14:30 Herlev FC 3 - Greve Floorball Club 4 - 3
Søndag 30-09-18 19:00 Herlev FC 2 - Hvidovre Attack FC 4 7 - 2
Lørdag 06-10-18 14:00 FK Jyderup Farmers - PI-København 8 - 3
Søndag 07-10-18 10:45 HG/Næstved Dragons - Hvidovre Attack FC 4 - Hal 2 4 - 7
Søndag 07-10-18 13:00 Jægerspris UFC - Holbæk Bombers 11 - 2
Søndag 07-10-18 16:30 Greve Floorball Club - FF København 2 5 - 4
Mandag 08-10-18 20:00 Herlev FC 2 - Herlev FC 3 7 - 3
Lørdag 13-10-18 11:00 Hvidovre Attack FC 4 - Jægerspris UFC 2 - 8
Lørdag 13-10-18 14:00 FF København 2 - Holbæk Bombers - Hal 2 4 - 4
Søndag 14-10-18 10:00 PI-København - Herlev FC 3 - Hal 2 7 - 3
Søndag 14-10-18 10:45 HG/Næstved Dragons - Greve Floorball Club - Hal 2 2 - 10
Søndag 21-10-18 11:00 Holbæk Bombers - HG/Næstved Dragons 3 - 2
Lørdag 27-10-18 10:00 Holbæk Bombers - Hvidovre Attack FC 4 7 - 5
Søndag 28-10-18 10:45 HG/Næstved Dragons - FK Jyderup Farmers - Hal 2 6 - 9
Søndag 28-10-18 12:00 Herlev FC 2 - FF København 2 2 - 3
Søndag 28-10-18 15:00 Greve Floorball Club - PI-København 3 - 5
Søndag 28-10-18 19:30 Herlev FC 3 - Jægerspris UFC 3 - 5
Søndag 04-11-18 12:00 FK Jyderup Farmers - Greve Floorball Club 6 - 3
Søndag 04-11-18 13:00 Herlev FC 3 - Hvidovre Attack FC 4 7 - 7
Søndag 04-11-18 14:30 Jægerspris UFC - FF København 2 12 - 1
Søndag 04-11-18 17:30 Herlev FC 2 - HG/Næstved Dragons 11 - 0
Lørdag 17-11-18 13:00 Hvidovre Attack FC 4 - FK Jyderup Farmers 6 - 10
Søndag 18-11-18 10:00 PI-København - Herlev FC 2 - Hal 2 4 - 5
Søndag 18-11-18 15:00 Jægerspris UFC - HG/Næstved Dragons 24 - 1
Søndag 18-11-18 16:30 FF København 2 - Herlev FC 3 - Hal 2 4 - 5
Søndag 18-11-18 17:00 Greve Floorball Club - Holbæk Bombers 2 - 2
Onsdag 21-11-18 20:15 PI-København - FF København 2 - Hal 2 7 - 7
Søndag 25-11-18 17:30 Greve Floorball Club - Jægerspris UFC 0 - 9
Søndag 25-11-18 19:30 Herlev FC 3 - FK Jyderup Farmers 4 - 8
Lørdag 01-12-18 10:00 Hvidovre Attack FC 4 - PI-København 8 - 6
Søndag 02-12-18 10:00 Holbæk Bombers - FK Jyderup Farmers 7 - 7
Søndag 02-12-18 10:45 HG/Næstved Dragons - FF København 2 - Hal 2 2 - 13
Søndag 02-12-18 13:30 Jægerspris UFC - Herlev FC 2 8 - 3
Lørdag 05-01-19 16:00 FF København 2 - Herlev FC 2 - Hal 2 8 - 3
Søndag 06-01-19 10:45 HG/Næstved Dragons - Holbæk Bombers - Hal 2 1 - 11
Søndag 06-01-19 14:00 FK Jyderup Farmers - Hvidovre Attack FC 4 10 - 3
Søndag 06-01-19 14:00 PI-København - Greve Floorball Club - Hal 2 4 - 6
Søndag 06-01-19 15:00 Jægerspris UFC - Herlev FC 3 11 - 2
Lørdag 19-01-19 14:00 PI-København - Hvidovre Attack FC 4 - Hal 2 9 - 7
Lørdag 19-01-19 15:00 Holbæk Bombers - Jægerspris UFC 3 - 7
Søndag 20-01-19 12:00 Herlev FC 2 - FK Jyderup Farmers 4 - 7
Søndag 20-01-19 14:00 FF København 2 - HG/Næstved Dragons - Hal 2 9 - 1
Søndag 20-01-19 17:00 Greve Floorball Club - Herlev FC 3 3 - 8
Lørdag 26-01-19 12:30 Hvidovre Attack FC 4 - FF København 2 6 - 4
Lørdag 26-01-19 16:30 FK Jyderup Farmers - HG/Næstved Dragons 7 - 4
Søndag 27-01-19 10:00 Herlev FC 2 - Greve Floorball Club 1 - 4
Søndag 27-01-19 13:30 Herlev FC 3 - Holbæk Bombers 4 - 1
Søndag 27-01-19 14:30 Jægerspris UFC - PI-København 12 - 4
Fredag 01-02-19 19:30 HG/Næstved Dragons - Herlev FC 2 - Hal 2 7 - 10
NB!
Udehold taberdømt
Lørdag 02-02-19 16:00 Holbæk Bombers - PI-København 5 - 0
Søndag 03-02-19 16:30 Greve Floorball Club - Hvidovre Attack FC 4 6 - 5
Søndag 03-02-19 17:00 FK Jyderup Farmers - Jægerspris UFC 3 - 9
Lørdag 09-02-19 10:00 Holbæk Bombers - Herlev FC 2 7 - 4
Søndag 10-02-19 17:00 Herlev FC 3 - PI-København 7 - 4
Søndag 10-02-19 19:00 Hvidovre Attack FC 4 - HG/Næstved Dragons 7 - 5
Lørdag 23-02-19 14:00 FF København 2 - Greve Floorball Club - Hal 2 3 - 6
Søndag 24-02-19 09:30 Hvidovre Attack FC 4 - Herlev FC 2 0 - 9
Søndag 24-02-19 12:00 FK Jyderup Farmers - Herlev FC 3 2 - 7
Søndag 24-02-19 13:00 PI-København - Holbæk Bombers - Hal 2 7 - 3
Søndag 03-03-19 09:30 Holbæk Bombers - Greve Floorball Club 4 - 4
Søndag 03-03-19 12:00 FF København 2 - Jægerspris UFC - Hal 2 2 - 8
Søndag 03-03-19 14:00 PI-København - FK Jyderup Farmers - Hal 2 3 - 3
Mandag 04-03-19 20:00 Herlev FC 3 - Herlev FC 2 6 - 3
Lørdag 09-03-19 14:00 FK Jyderup Farmers - FF København 2 6 - 0
Søndag 10-03-19 09:00 Hvidovre Attack FC 4 - Holbæk Bombers 2 - 11
Søndag 10-03-19 11:30 Herlev FC 3 - HG/Næstved Dragons 14 - 4
Søndag 10-03-19 13:30 Herlev FC 2 - Jægerspris UFC 5 - 8
Lørdag 16-03-19 10:00 Holbæk Bombers - FF København 2 5 - 6
Søndag 17-03-19 14:30 Jægerspris UFC - Hvidovre Attack FC 4 10 - 3
Søndag 17-03-19 16:30 Greve Floorball Club - HG/Næstved Dragons 7 - 5
Mandag 18-03-19 20:00 Herlev FC 2 - PI-København 5 - 6
Lørdag 23-03-19 14:00 FF København 2 - PI-København - Hal 2 4 - 5
Lørdag 23-03-19 15:00 Herlev FC 2 - Holbæk Bombers 7 - 6
Søndag 24-03-19 08:30 Hvidovre Attack FC 4 - Herlev FC 3 3 - 4
Søndag 24-03-19 10:45 HG/Næstved Dragons - Jægerspris UFC - Hal 2 3 - 12
Søndag 24-03-19 15:00 Greve Floorball Club - FK Jyderup Farmers 5 - 7
Søndag 31-03-19 10:45 HG/Næstved Dragons - PI-København - Hal 2 4 - 7
NB!
Udehold taberdømt
Udeblevet med afbud
Søndag 31-03-19 13:00 Jægerspris UFC - Greve Floorball Club 5 - 0
Søndag 31-03-19 14:00 FK Jyderup Farmers - Holbæk Bombers 8 - 6
Søndag 31-03-19 17:00 Herlev FC 3 - FF København 2 11 - 3

Til toppen