Kreds 1 - Serie 1

Info

Turnering: Danmarksturneringen i Floorball
Turneringsansvarlige
Steffen Aagaard Fabricius Tlf: 24481429
Dokumenter
Reglement

Stilling Danmarksturneringen i Floorball
Serie 1
Kreds 1

Hold Kampe V U T Score Point
1. Lyngby FF 2 1 1 0 0 5-4 3
2. Allerød Floorball 0 0 0 0 0-0 0
3. Uvelse FC 2 0 0 0 0 0-0 0
4. Jægerspris UFC 2 0 0 0 0 0-0 0
5. Helsingør FT 3 0 0 0 0 0-0 0
6. Vanløse Floorball 3 1 0 0 1 4-5 0

= Hold musen henover ikonet, for at se den anvendte stillingsregel

Seneste resultater

Danmarksturneringen i Floorball
Serie 1
Kreds 1

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat
673122 16-09-18 12:30 Lyngby FF 2 - Vanløse Floorball 3 Lundtofte Idrætsplads og Hal 5 - 4
673124 23-09-18 15:00 Jægerspris UFC 2 - Allerød Floorball Møllegårdhallen
673125 23-09-18 18:00 Vanløse Floorball 3 - Uvelse FC 2 Vanløse Hallerne - Hal 1

Kommende kampe

Danmarksturneringen i Floorball
Serie 1
Kreds 1

Fra dato: til dato:

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal
23-09-18 15:00  - 
23-09-18 18:00  -  - Hal 1
30-09-18 13:30  - 

Komplet kampprogram

Danmarksturneringen i Floorball
Serie 1
Kreds 1

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat Arrangør
16-09-18 12:30 Lyngby FF 2 - Vanløse Floorball 3 5 - 4
23-09-18 15:00 Jægerspris UFC 2 - Allerød Floorball
23-09-18 18:00 Vanløse Floorball 3 - Uvelse FC 2 - Hal 1
30-09-18 13:30 Allerød Floorball - Vanløse Floorball 3
02-10-18 20:30 Uvelse FC 2 - Helsingør FT 3
06-10-18 14:30 Helsingør FT 3 - Vanløse Floorball 3
07-10-18 15:00 Jægerspris UFC 2 - Uvelse FC 2
23-10-18 20:30 Allerød Floorball - Helsingør FT 3
27-10-18 13:30 Helsingør FT 3 - Allerød Floorball
27-10-18 16:00 Lyngby FF 2 - Uvelse FC 2
28-10-18 17:30 Vanløse Floorball 3 - Jægerspris UFC 2 - Hal 1
04-11-18 13:30 Allerød Floorball - Helsingør FT 3
04-11-18 16:30 Jægerspris UFC 2 - Lyngby FF 2
06-11-18 20:30 Uvelse FC 2 - Vanløse Floorball 3
18-11-18 13:30 Lyngby FF 2 - Vanløse Floorball 3
18-11-18 13:30 Allerød Floorball - Jægerspris UFC 2
20-11-18 20:30 Uvelse FC 2 - Helsingør FT 3
24-11-18 13:00 Helsingør FT 3 - Lyngby FF 2
25-11-18 14:30 Vanløse Floorball 3 - Allerød Floorball - Hal 1
02-12-18 13:00 Uvelse FC 2 - Allerød Floorball
02-12-18 15:30 Jægerspris UFC 2 - Vanløse Floorball 3
09-12-18 16:30 Helsingør FT 3 - Jægerspris UFC 2
06-01-19 13:30 Allerød Floorball - Lyngby FF 2
06-01-19 14:30 Vanløse Floorball 3 - Helsingør FT 3 - Hal 1
06-01-19 17:00 Jægerspris UFC 2 - Uvelse FC 2
15-01-19 18:30 Lyngby FF 2 - Allerød Floorball
19-01-19 16:30 Helsingør FT 3 - Uvelse FC 2
20-01-19 16:30 Lyngby FF 2 - Jægerspris UFC 2
26-01-19 16:30 Helsingør FT 3 - Lyngby FF 2
27-01-19 16:30 Jægerspris UFC 2 - Vanløse Floorball 3
03-02-19 13:30 Allerød Floorball - Uvelse FC 2
10-02-19 10:00 Vanløse Floorball 3 - Lyngby FF 2 - Hal 1
23-02-19 16:00 Vanløse Floorball 3 - Allerød Floorball - Hal 1
24-02-19 12:30 Lyngby FF 2 - Helsingør FT 3
26-02-19 20:30 Uvelse FC 2 - Jægerspris UFC 2
02-03-19 18:30 Helsingør FT 3 - Jægerspris UFC 2
05-03-19 20:30 Uvelse FC 2 - Lyngby FF 2
10-03-19 13:30 Allerød Floorball - Jægerspris UFC 2
10-03-19 16:00 Lyngby FF 2 - Uvelse FC 2
15-03-19 18:30 Helsingør FT 3 - Vanløse Floorball 3
17-03-19 13:00 Uvelse FC 2 - Allerød Floorball
17-03-19 16:30 Jægerspris UFC 2 - Lyngby FF 2
23-03-19 16:00 Vanløse Floorball 3 - Uvelse FC 2 - Hal 1
31-03-19 13:30 Allerød Floorball - Lyngby FF 2
31-03-19 15:00 Jægerspris UFC 2 - Helsingør FT 3

Til toppen