Vest - U11A

Info

Turnering: Danmarksturneringen i Floorball
Turneringsansvarlige
Steffen Aagaard Fabricius Tlf: 24481429
Dokumenter
Reglement

Stilling Danmarksturneringen i Floorball
U11A
Vest

Hold Kampe V U T Score Point
1. Fr. Blackhawks 8 7 0 1 44-18 21
2. Brønderslev FC 5 4 1 0 55-11 13
3. Strandby Elling IF 5 4 1 0 42-12 13
4. Fr. Blackhawks 2 5 3 0 2 35-33 9
5. AaB Floorball 5 2 1 2 22-29 7
6. Fr. Blackhawks 3 6 2 1 3 28-32 7
7. Sæby Floorball 7 1 3 3 25-39 6
8. Hjørring Titans 5 1 0 4 11-48 3
9. Esbjerg Sharks FC 6 0 2 4 22-37 2
10. Sindal Dragons 6 0 1 5 16-41 1

= Hold musen henover ikonet, for at se den anvendte stillingsregel

Seneste resultater

Danmarksturneringen i Floorball
U11A
Vest

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat
674590 10-11-18 13:30 Hjørring Titans - Esbjerg Sharks FC Stadionhallerne Hjørring
674593 17-11-18 09:30 Brønderslev FC - Fr. Blackhawks Brønderslev Hallerne - Hal 1
674592 17-11-18 11:30 Sindal Dragons - Strandby Elling IF Sindal Hallen

Kommende kampe

Danmarksturneringen i Floorball
U11A
Vest

Fra dato: til dato:

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal
17-11-18 09:30  -  - Hal 1
17-11-18 11:30  - 
18-11-18 09:30  - 
22-11-18 18:30  - 
23-11-18 17:30  - 
24-11-18 10:00  - 
24-11-18 10:30  - 
24-11-18 12:00  - 
24-11-18 14:30  - 

Komplet kampprogram

Danmarksturneringen i Floorball
U11A
Vest

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat Arrangør
14-09-18 17:30 Hjørring Titans - Sindal Dragons 3 - 1
14-09-18 18:00 Fr. Blackhawks - Sæby Floorball 5 - 2
14-09-18 19:30 Fr. Blackhawks 3 - AaB Floorball 3 - 9
15-09-18 09:30 Fr. Blackhawks 2 - Brønderslev FC 2 - 10
21-09-18 17:30 Sæby Floorball - Fr. Blackhawks 3 3 - 3
22-09-18 14:00 Sindal Dragons - Fr. Blackhawks 0 - 7
22-09-18 15:30 Sæby Floorball - Esbjerg Sharks FC 5 - 5
22-09-18 16:30 Brønderslev FC - Hjørring Titans - Hal 1 24 - 1
23-09-18 09:30 Fr. Blackhawks 2 - Esbjerg Sharks FC 9 - 6
23-09-18 12:00 AaB Floorball - Strandby Elling IF 0 - 12
23-09-18 14:30 Fr. Blackhawks - Esbjerg Sharks FC 5 - 1
28-09-18 17:30 Hjørring Titans - Sæby Floorball 1 - 5
28-09-18 18:00 Fr. Blackhawks 3 - Fr. Blackhawks 5 - 6
29-09-18 12:00 Strandby Elling IF - Fr. Blackhawks 2 5 - 4
29-09-18 13:00 Sindal Dragons - Brønderslev FC 1 - 10
05-10-18 18:00 Fr. Blackhawks - Hjørring Titans 8 - 1
06-10-18 13:30 Sæby Floorball - AaB Floorball 4 - 6
06-10-18 16:30 Brønderslev FC - Strandby Elling IF - Hal 1 4 - 4
07-10-18 11:30 Esbjerg Sharks FC - Fr. Blackhawks 3 4 - 7
07-10-18 11:30 Fr. Blackhawks 2 - Sindal Dragons 10 - 7
07-10-18 15:00 Esbjerg Sharks FC - Fr. Blackhawks 1 - 6
26-10-18 18:00 Fr. Blackhawks - Strandby Elling IF 2 - 6
27-10-18 10:30 Hjørring Titans - Fr. Blackhawks 2 5 - 10
27-10-18 11:00 Brønderslev FC - Fr. Blackhawks 3 - Hal 1 7 - 3
28-10-18 10:30 Sæby Floorball - Sindal Dragons 4 - 4
28-10-18 12:00 Esbjerg Sharks FC - AaB Floorball 5 - 5
04-11-18 10:00 Strandby Elling IF - Sæby Floorball 15 - 2
04-11-18 11:00 Fr. Blackhawks - AaB Floorball 5 - 2
04-11-18 12:30 Fr. Blackhawks 3 - Sindal Dragons 7 - 3
10-11-18 13:30 Hjørring Titans - Esbjerg Sharks FC
17-11-18 09:30 Brønderslev FC - Fr. Blackhawks - Hal 1
17-11-18 11:30 Sindal Dragons - Strandby Elling IF
18-11-18 09:30 Fr. Blackhawks 2 - Fr. Blackhawks 3
22-11-18 18:30 AaB Floorball - Hjørring Titans
23-11-18 17:30 Sæby Floorball - Fr. Blackhawks 2
24-11-18 10:00 AaB Floorball - Brønderslev FC
24-11-18 10:30 Fr. Blackhawks 3 - Strandby Elling IF
24-11-18 12:00 Esbjerg Sharks FC - Fr. Blackhawks 2
24-11-18 14:30 Esbjerg Sharks FC - Fr. Blackhawks 3
01-12-18 09:00 Strandby Elling IF - Hjørring Titans
01-12-18 10:00 Brønderslev FC - Sæby Floorball - Hal 1
01-12-18 14:00 Sindal Dragons - AaB Floorball
02-12-18 11:00 Fr. Blackhawks - Fr. Blackhawks 2
06-12-18 17:30 AaB Floorball - Fr. Blackhawks
08-12-18 11:00 Sindal Dragons - Sæby Floorball
09-12-18 12:30 Hjørring Titans - Fr. Blackhawks 3
15-12-18 12:00 Esbjerg Sharks FC - Sæby Floorball
15-12-18 12:30 Hjørring Titans - Strandby Elling IF
05-01-19 09:30 Strandby Elling IF - Brønderslev FC
05-01-19 14:00 AaB Floorball - Sæby Floorball
11-01-19 18:00 Fr. Blackhawks - Fr. Blackhawks 3
11-01-19 19:30 Fr. Blackhawks 2 - Hjørring Titans
13-01-19 13:30 Esbjerg Sharks FC - Sindal Dragons
18-01-19 18:30 Fr. Blackhawks 3 - Sæby Floorball
19-01-19 10:30 Brønderslev FC - Fr. Blackhawks 2 - Hal 1
19-01-19 12:00 Esbjerg Sharks FC - Strandby Elling IF
19-01-19 12:30 Hjørring Titans - Fr. Blackhawks
19-01-19 14:00 AaB Floorball - Sindal Dragons
19-01-19 15:00 Esbjerg Sharks FC - Strandby Elling IF
25-01-19 17:30 Sæby Floorball - Strandby Elling IF
26-01-19 12:30 Hjørring Titans - Brønderslev FC
27-01-19 10:00 Fr. Blackhawks 2 - AaB Floorball
27-01-19 10:00 Sindal Dragons - Fr. Blackhawks 3
02-02-19 14:00 AaB Floorball - Fr. Blackhawks 2
08-02-19 17:30 Sæby Floorball - Fr. Blackhawks
09-02-19 10:00 Sindal Dragons - Hjørring Titans
09-02-19 10:00 Brønderslev FC - AaB Floorball - Hal 1
09-02-19 11:00 Strandby Elling IF - Fr. Blackhawks 3
01-03-19 18:30 Fr. Blackhawks 3 - Brønderslev FC
02-03-19 14:00 AaB Floorball - Esbjerg Sharks FC
05-03-19 17:45 Fr. Blackhawks 2 - Fr. Blackhawks
09-03-19 09:30 Fr. Blackhawks 2 - Strandby Elling IF
09-03-19 11:00 Fr. Blackhawks - Sindal Dragons
09-03-19 13:30 Sæby Floorball - Brønderslev FC
10-03-19 11:00 AaB Floorball - Fr. Blackhawks 3
15-03-19 18:00 Fr. Blackhawks 3 - Fr. Blackhawks 2
16-03-19 10:00 Strandby Elling IF - Sindal Dragons
16-03-19 14:30 Brønderslev FC - Esbjerg Sharks FC - Hal 1
16-03-19 15:00 Sæby Floorball - Hjørring Titans
17-03-19 11:00 Esbjerg Sharks FC - Brønderslev FC
23-03-19 10:00 Strandby Elling IF - Fr. Blackhawks
23-03-19 10:00 Sindal Dragons - Fr. Blackhawks 2
23-03-19 12:30 Hjørring Titans - AaB Floorball
30-03-19 10:30 Fr. Blackhawks 3 - Hjørring Titans
30-03-19 11:00 Strandby Elling IF - AaB Floorball
30-03-19 13:00 Sindal Dragons - Esbjerg Sharks FC
30-03-19 13:00 Fr. Blackhawks 2 - Sæby Floorball
30-03-19 14:30 Fr. Blackhawks - Brønderslev FC
04-05-19 11:30 Brønderslev FC - Sindal Dragons - Hal 1
04-05-19 12:00 Esbjerg Sharks FC - Hjørring Titans

Til toppen