Indlæser...
Min Idræt
Om
Privatlivspolitik
Hjælp
Indberet fejl
Vejledning (fejl)
Nyttige links
DGI.dk
Trænerguiden
Foreningsportalen
Søgeguide
Skydning | Resultater
Resultat
Pistolterræn, Igelsø april 2018 (GrovPistol andre end cal. 32) | Min Idræt
Stævneresultater - Alle
Alle landsdele
DGI Vestjylland
DGI Sydøstjylland
DGI Sydvest
DGI Midt- og Vestsjælland
DGI Nordsjælland
DGI Storkøbenhavn
DGI Storstrømmen
Alle foreninger
Ballerup Skytteforening
Bellahøj Skytteforening
Brøndby Skytte Forening
Faxe Skytteforening
Greve Skytteforening
Hillerød Skytteforening
Hjortespring Skytte- & Idrætsforeninge
Holbæk Skytteforening
Hvalsø Skytteforening 33. Kreds
Hørsholm Pistolforening
Idrætsforeningen Radiometer
Kastrup-Tårnby Skytteforening
KLK Hovedkreds (Kongens Livjæger Korps Skydeselskab)
Knabstrup Skytteforening
Korsør Skytteforening
Københavns Amts Skyttelaug
Køge Skytteforening
Lyngby-Taarbæk Skytterne
Midt- og Vestsjællands Terrænskytter
Nykøbing F. Skytteforening
Osted/Lejre Skytteforening 27. kreds
RI 98 Skytteforening
Ribe Skyttekreds
Ringsted Skytteforening
Roskilde Skytteforening
Rødovre Skytteforening
Skytteforeningen Af 1949
Skytteforeningen Pilen af 1927
Skyttelauget Kgs. Lyngby
Slagelse Skytteforening
Sorø Skytteforening
Stenløse Skytteforening
Store Heddinge Skytteforening
Strøby Skytteforening
Svinninge Skytteforening
Værløse Skytteforening
Ølsted Skytteforening
Ørnhøj Skytteforening
Skyttenr
Navn
Forening
Klasse
Resultat
Point / O-tal
Niveau
66086
Ejner Nicolaisen
Hørsholm Pistolforening
GPA
65.000
50.000
Hovedskydning
66161
Knud Winther Knudsen
Hørsholm Pistolforening
GPA
41.000
32.000
Hovedskydning
62650
Niels W. Nielsen
Hørsholm Pistolforening
GPA
72.000
55.000
Hovedskydning
125490
Kim Wiencken
Hørsholm Pistolforening
GPA
43.000
33.000
Hovedskydning
70534
Per Nygaard Jensen
RI 98 Skytteforening
GPA
7.000
5.000
Hovedskydning
122578
Bjarne W. A. Obel
RI 98 Skytteforening
GPA
36.000
28.000
Hovedskydning
67769
Bo Carstensen
RI 98 Skytteforening
GPA
49.000
38.000
Hovedskydning
101744
Nofil Nawaz Mulkana
RI 98 Skytteforening
GPA
50.000
38.000
Hovedskydning
70375
Jan Bodé
Københavns Amts Skyttelaug
GPA
50.000
38.000
Hovedskydning
20733
Anders Zoffmann
Ølsted Skytteforening
GPA
52.000
40.000
Hovedskydning
20666
Jesper Larsen
Ølsted Skytteforening
GPA
66.000
51.000
Hovedskydning
103432
Ulrik Grodt
Ølsted Skytteforening
GPA
62.000
48.000
Hovedskydning
85328
Theis Petersen
Skytteforeningen Pilen af 1927
GPA
27.000
21.000
Hovedskydning
125573
Bent Henry Poulsen
Skytteforeningen Af 1949
GPA
12.000
9.000
Hovedskydning
77018
Jens Liebst Andersen
Skytteforeningen Af 1949
GPA
48.000
37.000
Hovedskydning
100533
Emil Jeppesen
Skytteforeningen Af 1949
GPA
37.000
28.000
Hovedskydning
121870
Hans Christian Steensen
Skytteforeningen Af 1949
GPA
40.000
31.000
Hovedskydning
81407
Christa Rassow
Ballerup Skytteforening
GPA
25.000
19.000
Hovedskydning
61650
Richard Thers
Stenløse Skytteforening
GPA
30.000
23.000
Hovedskydning
68254
Henrik Furdal
Stenløse Skytteforening
GPA
27.000
21.000
Hovedskydning
61745
Dorrit Thers
Stenløse Skytteforening
GPA
28.000
22.000
Hovedskydning
117311
Povl Martens
Skyttelauget Kgs. Lyngby
GPA
23.000
18.000
Hovedskydning
117309
Mikkel Holmgren
Skyttelauget Kgs. Lyngby
GPA
35.000
27.000
Hovedskydning
121421
Carl Nielsen
Skyttelauget Kgs. Lyngby
GPA
25.000
19.000
Hovedskydning
105247
Ivan Nielsen
Ballerup Skytteforening
GPA
28.000
22.000
Hovedskydning
106049
Dennis Martlev
Slagelse Skytteforening
GPA
53.000
41.000
Hovedskydning
90737
Johnny Hartmann
Slagelse Skytteforening
GPA
40.000
31.000
Hovedskydning
126139
Tim Iversen
Slagelse Skytteforening
GPA
53.000
41.000
Hovedskydning
120878
Rasmus Drejer
Slagelse Skytteforening
GPA
44.000
34.000
Hovedskydning
105193
Jan Laursen
Hvalsø Skytteforening 33. Kreds
GPA
45.000
35.000
Hovedskydning
70711
Jan Poul Eifos
Bellahøj Skytteforening
GPA
61.000
47.000
Hovedskydning
71565
Jan Jørgensen
Bellahøj Skytteforening
GPA
32.000
25.000
Hovedskydning
121879
Michael Østerberg
Bellahøj Skytteforening
GPA
55.000
42.000
Hovedskydning
58185
Michael Groot
Hvalsø Skytteforening 33. Kreds
GPA
33.000
25.000
Hovedskydning
119568
Aleksandar Duracov
Ballerup Skytteforening
GPA
23.000
18.000
Hovedskydning
68784
Per Sejer
Store Heddinge Skytteforening
GPA
35.000
27.000
Hovedskydning
124166
Bjarne Rønvig
Store Heddinge Skytteforening
GPA
29.000
22.000
Hovedskydning
118273
Allan Riemer
Knabstrup Skytteforening
GPA
45.000
35.000
Hovedskydning
126736
Lars Hørup Hansen
Store Heddinge Skytteforening
GPA
31.000
24.000
Hovedskydning
111450
Steffen Bechmann Olesen
Store Heddinge Skytteforening
GPA
28.000
22.000
Hovedskydning
92183
Blagoja Ivkovik
Ballerup Skytteforening
GPA
45.000
35.000
Hovedskydning
59376
Børge Christensen
Korsør Skytteforening
GPA
49.000
38.000
Hovedskydning
59476
Michael Frederiksen
Korsør Skytteforening
GPA
29.000
22.000
Hovedskydning
119248
Erik Larsen
Korsør Skytteforening
GPA
60.000
46.000
Hovedskydning
88133
Pavel Ibenforth
Skyttelauget Kgs. Lyngby
GPA
45.000
35.000
Hovedskydning
129664
Dennis Noer Pedersen
Skyttelauget Kgs. Lyngby
GPA
34.000
26.000
Hovedskydning
90346
Jan Oster Pedersen
Brøndby Skytte Forening
GPA
57.000
44.000
Hovedskydning
62538
Laust Güttinger Olsen
Brøndby Skytte Forening
GPA
42.000
32.000
Hovedskydning
122180
Carsten Borch
Brøndby Skytte Forening
GPA
21.000
16.000
Hovedskydning
129397
Per Lydolph
Brøndby Skytte Forening
GPA
32.000
25.000
Hovedskydning
102336
Jakob Vels
Skyttelauget Kgs. Lyngby
GPA
17.000
13.000
Hovedskydning
63341
Flemming Rask
Hørsholm Pistolforening
GPA
29.000
22.000
Hovedskydning
68630
Casper Jelshøj
Hjortespring Skytte- & Idrætsforeninge
GPA
48.000
37.000
Hovedskydning
68371
Fauzi Ferid
Hjortespring Skytte- & Idrætsforeninge
GPA
43.000
33.000
Hovedskydning
125580
Ronni Henrik Mathiasen
Hjortespring Skytte- & Idrætsforeninge
GPA
21.000
16.000
Hovedskydning
129528
Mikkel Gudbrand
Hjortespring Skytte- & Idrætsforeninge
GPA
31.000
24.000
Hovedskydning
116085
Bjørn Duncan Hardam
Hjortespring Skytte- & Idrætsforeninge
GPA
42.000
32.000
Hovedskydning
116086
Morten Heckmann
Hjortespring Skytte- & Idrætsforeninge
GPA
28.000
22.000
Hovedskydning
126685
Rasmus Andrew Nielsen
Hjortespring Skytte- & Idrætsforeninge
GPA
26.000
20.000
Hovedskydning
59362
Dennis Samuelsen
Korsør Skytteforening
GPA
60.000
46.000
Hovedskydning
59742
Henrik Korngaard
Strøby Skytteforening
GPA
36.000
28.000
Hovedskydning
133919
Henrik Jensen
Store Heddinge Skytteforening
GPA
14.000
11.000
Hovedskydning
116246
Ole Gaml Jensen
Korsør Skytteforening
GPA
41.000
32.000
Hovedskydning
133944
Martin Enselmann
Brøndby Skytte Forening
GPA
10.000
8.000
Hovedskydning
121115
Kasper Udengaard Kristoffersen
Sorø Skytteforening
GPA
68.000
52.000
Hovedskydning
122043
Katrine Wolter
Sorø Skytteforening
GPA
23.000
18.000
Hovedskydning
130545
Martin Bergqvist
Sorø Skytteforening
GPA
50.000
38.000
Hovedskydning
131879
Jørgen Damborg
Sorø Skytteforening
GPA
34.000
26.000
Hovedskydning
128748
Flemming Nielsen
Osted/Lejre Skytteforening 27. kreds
GPA
30.000
23.000
Hovedskydning
104108
Robert Torpe Meulengracht
Faxe Skytteforening
GPA
63.000
48.000
Hovedskydning
116233
Patrick Frey
Skytteforeningen Pilen af 1927
GPA
45.000
35.000
Hovedskydning
86749
Jesper Bech Løkza
Skytteforeningen Pilen af 1927
GPA
67.000
52.000
Hovedskydning
81109
John Harry Nielsen
Ørnhøj Skytteforening
GPA
64.000
49.000
Hovedskydning
118018
Christian Richter-Pedersen
Rødovre Skytteforening
GPA
28.000
22.000
Hovedskydning
120275
Søren E. Poulsen
Brøndby Skytte Forening
GPA
30.000
23.000
Hovedskydning
105441
Søren Ejegod Nielsen
Sorø Skytteforening
GPA
42.000
32.000
Hovedskydning
126839
Lars Bay
Skyttelauget Kgs. Lyngby
GPA
37.000
28.000
Hovedskydning
130462
Mohammad Salame
Midt- og Vestsjællands Terrænskytter
GPA
25.000
19.000
Hovedskydning
130544
Hans Larsen
Midt- og Vestsjællands Terrænskytter
GPA
17.000
13.000
Hovedskydning
101965
Bertil Espen Broberg
Lyngby-Taarbæk Skytterne
GPA
36.000
28.000
Hovedskydning
53264
Torben Eskildsen
Nykøbing F. Skytteforening
GPA
46.000
35.000
Hovedskydning
122288
Michael Wahl
KLK Hovedkreds (Kongens Livjæger Korps Skydeselskab)
GPA
16.000
12.000
Hovedskydning
125381
Henrik Lorentzen
KLK Hovedkreds (Kongens Livjæger Korps Skydeselskab)
GPA
25.000
19.000
Hovedskydning
90319
Jeannette Frost
Skyttelauget Kgs. Lyngby
GPA
38.000
29.000
Hovedskydning
121148
Kjeld B. Jensen
Midt- og Vestsjællands Terrænskytter
GPA
49.000
38.000
Hovedskydning
107400
Krzysztof Jurkowski
Greve Skytteforening
GPA
43.000
33.000
Hovedskydning
70190
Juanito Vargas
Idrætsforeningen Radiometer
GPA
44.000
34.000
Hovedskydning
71207
Erkki Søndergaard
Skyttelauget Kgs. Lyngby
GPA
49.000
38.000
Hovedskydning
63094
Ethan A. N. Ingholt
Skyttelauget Kgs. Lyngby
GPA
41.000
32.000
Hovedskydning
106576
Troels Nissen
Roskilde Skytteforening
GPA
37.000
28.000
Hovedskydning
125494
Christopher Nielsen
Roskilde Skytteforening
GPA
28.000
22.000
Hovedskydning
111223
Michael Bodenhoff
Hillerød Skytteforening
GPA
15.000
12.000
Hovedskydning
57359
Johnny Ole Larsen
Midt- og Vestsjællands Terrænskytter
GPA
55.000
42.000
Hovedskydning
113996
Jens Skov Hansen
Midt- og Vestsjællands Terrænskytter
GPA
41.000
32.000
Hovedskydning
116149
Hasse Greiner
Køge Skytteforening
GPA
31.000
24.000
Hovedskydning
130221
Mahmoud El-Balbissi
Ringsted Skytteforening
GPA
14.000
11.000
Hovedskydning
121998
Marc Bennedsen
Værløse Skytteforening
GPA
37.000
28.000
Hovedskydning
121206
Michael Kanstrup
Korsør Skytteforening
GPA
57.000
44.000
Hovedskydning
40949
Henrik Rasmussen
Ribe Skyttekreds
GPA
54.000
42.000
Hovedskydning
91102
Brian Lindquist
Skytteforeningen Pilen af 1927
GPA
54.000
42.000
Hovedskydning
85660
Thomas Buades
Skytteforeningen Pilen af 1927
GPA
43.000
33.000
Hovedskydning
103840
Henrik Lerfeldt
Midt- og Vestsjællands Terrænskytter
GPA
63.000
48.000
Hovedskydning
139458
Max Bo Larsen
Holbæk Skytteforening
GPA
53.000
41.000
Hovedskydning
83207
Tonny Nielsen
Svinninge Skytteforening
GPA
44.000
34.000
Hovedskydning
57705
Jan Dietz
Svinninge Skytteforening
GPA
55.000
42.000
Hovedskydning
96161
Bashkim Kamberi
RI 98 Skytteforening
GPA
11.000
8.000
Hovedskydning
121819
Ahmed Mahmoud
Ringsted Skytteforening
GPA
25.000
19.000
Hovedskydning
119966
Brian S. Pedersen
Knabstrup Skytteforening
GPA
35.000
27.000
Hovedskydning
133690
Micki Bang Jensen
Knabstrup Skytteforening
GPA
28.000
22.000
Hovedskydning
GPA
42.000
32.000
Hovedskydning
71069
Peter Topsøe Jensen
Kastrup-Tårnby Skytteforening
GPA
32.000
25.000
Hovedskydning
85657
Thomas Myhre
Skytteforeningen Pilen af 1927
GPA
66.000
51.000
Hovedskydning
132794
Nicklas Bachmann
Stenløse Skytteforening
GPA
30.000
23.000
Hovedskydning
Til toppen