1. Division - Kvinder | Min Idræt

Pulje-og rækkeinfo

Turnering: Danmarksturneringen i Floorball
Turneringsansvarlige
Steffen Aagaard Fabricius Tlf: 24481429
Dokumenter
Reglement

Bemærkninger

Komplet kampprogram


1. Division - Kvinder

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat Arrangør
14-09-19 12:30 ÅFK 2 - Esbjerg Sharks FC 2 - 3
14-09-19 12:45 Team Århus Floorball - Odense FC - Hal 3 (Team Danmark Hallen) 3 - 0
15-09-19 15:00 Aalborg Flyers FC 2 - Grindsted & U IF 5 - 1
17-09-19 19:15 Grindsted & U IF - Fr. Blackhawks 2 2 - 14
18-09-19 19:30 Fr. Blackhawks 2 - Strandby Elling - Skolehal 13 - 1
19-09-19 19:30 Hørning IF Floorball - Team Århus Floorball 3 - 0
28-09-19 11:00 Strandby Elling - Fr. Blackhawks 3 1 - 6
30-09-19 19:30 ÅFK 2 - Hørning IF Floorball 3 - 8
05-10-19 11:00 Esbjerg Sharks FC - Team Århus Floorball 5 - 3
08-10-19 19:15 Grindsted & U IF - Strandby Elling 4 - 1
09-10-19 19:30 Fr. Blackhawks 2 - Fr. Blackhawks 3 - Skolehal 8 - 0
20-10-19 13:00 ÅFK 2 - Esbjerg Sharks FC 5 - 0
26-10-19 12:00 Odense FC - Esbjerg Sharks FC
27-10-19 15:30 Aalborg Flyers FC 2 - Fr. Blackhawks 2
29-10-19 19:15 Grindsted & U IF - Fr. Blackhawks 3
02-11-19 11:00 Strandby Elling - Aalborg Flyers FC 2
02-11-19 12:00 Esbjerg Sharks FC - ÅFK 2
02-11-19 12:00 Odense FC - Team Århus Floorball
13-11-19 19:30 Fr. Blackhawks 3 - Strandby Elling - Skolehal
16-11-19 12:30 ÅFK 2 - Odense FC
17-11-19 11:30 Fr. Blackhawks 2 - Grindsted & U IF
20-11-19 19:30 Fr. Blackhawks 2 - Fr. Blackhawks 3 - Skolehal
24-11-19 13:00 Hørning IF Floorball - Esbjerg Sharks FC
24-11-19 14:30 Aalborg Flyers FC 2 - Strandby Elling
30-11-19 12:00 Odense FC - Hørning IF Floorball
30-11-19 14:00 Strandby Elling - Fr. Blackhawks 2
01-12-19 09:45 Team Århus Floorball - ÅFK 2 - Hal 1
01-12-19 11:00 Aalborg Flyers FC 2 - Fr. Blackhawks 3
05-12-19 19:30 Hørning IF Floorball - ÅFK 2
07-12-19 10:00 Esbjerg Sharks FC - Odense FC
04-01-20 11:30 Fr. Blackhawks 3 - Grindsted & U IF
05-01-20 13:00 Team Århus Floorball - Esbjerg Sharks FC - Hal 1
05-01-20 17:00 ÅFK 2 - Odense FC
09-01-20 19:30 Fr. Blackhawks 2 - Aalborg Flyers FC 2 - Skolehal
18-01-20 12:00 Odense FC - Team Århus Floorball
19-01-20 12:00 Esbjerg Sharks FC - Hørning IF Floorball
22-01-20 19:30 Fr. Blackhawks 3 - Strandby Elling - Skolehal
27-01-20 19:15 Grindsted & U IF - Aalborg Flyers FC 2
30-01-20 19:30 Hørning IF Floorball - ÅFK 2
31-01-20 20:00 Strandby Elling - Fr. Blackhawks 2
01-02-20 12:00 Esbjerg Sharks FC - Team Århus Floorball
02-02-20 12:00 Odense FC - Hørning IF Floorball
08-02-20 13:30 Strandby Elling - Grindsted & U IF
26-02-20 19:30 Fr. Blackhawks 3 - Fr. Blackhawks 2 - Skolehal
28-02-20 19:30 Grindsted & U IF - Strandby Elling
29-02-20 12:45 Team Århus Floorball - ÅFK 2 - Hal 3 (Team Danmark Hallen)
01-03-20 16:30 Aalborg Flyers FC 2 - Fr. Blackhawks 2
07-03-20 14:30 Strandby Elling - Aalborg Flyers FC 2
08-03-20 11:00 Hørning IF Floorball - Esbjerg Sharks FC
08-03-20 16:00 Fr. Blackhawks 2 - Grindsted & U IF
10-03-20 19:15 Grindsted & U IF - Aalborg Flyers FC 2
14-03-20 12:00 Esbjerg Sharks FC - Odense FC
14-03-20 12:30 ÅFK 2 - Team Århus Floorball
22-03-20 11:00 Team Århus Floorball - Hørning IF Floorball - Hal 1
22-03-20 12:00 Fr. Blackhawks 3 - Grindsted & U IF
28-03-20 14:00 Aalborg Flyers FC 2 - Fr. Blackhawks 3
29-03-20 12:00 Hørning IF Floorball - Odense FC

Til toppen