Vest - Select Herre Floorball Ligaen

Info

Turnering: Danmarksturneringen i Floorball
Turneringsansvarlige
Keld Andreassen Tlf: 43262591
Dokumenter
Reglement
https://foreningsportalen.dgi.dk/Report/MatchListCreateXL.aspx?Pool=39859

Stilling Danmarksturneringen i Floorball
Select Herre Floorball Ligaen
Vest

Hold Kampe V U T Score Point
1. Fr. Blackhawks 10 9 0 1 129-29 27
2. Sunds Seahawks FC 10 9 0 1 102-35 27
3. AaB Floorball 10 5 0 5 54-73 15
4. Strandby Elling IF 10 4 0 6 60-89 13
5. BFC Vendsyssel 10 3 0 7 74-70 8
6. ÅFK 10 0 0 10 23-146 0

= Hold musen henover ikonet, for at se den anvendte stillingsregel

Seneste resultater

Danmarksturneringen i Floorball
Select Herre Floorball Ligaen
Vest

Der er ingen resultater for de seneste 7 dage

Kommende kampe

Danmarksturneringen i Floorball
Select Herre Floorball Ligaen
Vest

Fra dato: til dato:

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal
https://foreningsportalen.dgi.dk/Report/MatchListCreateXL.aspx?Pool=39859

Komplet kampprogram

Danmarksturneringen i Floorball
Select Herre Floorball Ligaen
Vest

Kampnr. Dag Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat Arrangør
Fredag 13-09-19 19:00 BFC Vendsyssel - Strandby Elling IF - Hal 1 4 - 6
Lørdag 14-09-19 16:00 Fr. Blackhawks - Sunds Seahawks FC 6 - 3
Tirsdag 17-09-19 19:30 ÅFK - AaB Floorball 1 - 5
Lørdag 21-09-19 14:30 Sunds Seahawks FC - BFC Vendsyssel 9 - 5
Lørdag 21-09-19 16:00 Strandby Elling IF - ÅFK 12 - 4
Søndag 22-09-19 14:30 AaB Floorball - Fr. Blackhawks 1 - 12
Tirsdag 24-09-19 19:30 ÅFK - Fr. Blackhawks 1 - 26
Lørdag 28-09-19 16:00 Strandby Elling IF - Sunds Seahawks FC 1 - 9
Lørdag 05-10-19 16:00 Fr. Blackhawks - Strandby Elling IF - Hal 1 20 - 2
Søndag 06-10-19 12:30 AaB Floorball - Sunds Seahawks FC 4 - 11
Søndag 06-10-19 12:30 ÅFK - BFC Vendsyssel 3 - 11
Fredag 25-10-19 20:00 Strandby Elling IF - AaB Floorball 5 - 10
Lørdag 26-10-19 13:30 Sunds Seahawks FC - ÅFK 15 - 1
Lørdag 26-10-19 14:00 BFC Vendsyssel - Fr. Blackhawks - Hal 1 6 - 7
Fredag 01-11-19 20:00 Strandby Elling IF - BFC Vendsyssel 7 - 8 (SV)
Lørdag 02-11-19 14:30 Sunds Seahawks FC - Fr. Blackhawks 6 - 5
Mandag 04-11-19 19:30 AaB Floorball - ÅFK 6 - 1
Lørdag 16-11-19 13:00 BFC Vendsyssel - Sunds Seahawks FC - Hal 1 5 - 8
Lørdag 16-11-19 16:00 Fr. Blackhawks - AaB Floorball 10 - 2
Lørdag 16-11-19 17:00 ÅFK - Strandby Elling IF 9 - 14
Lørdag 23-11-19 14:00 Fr. Blackhawks - ÅFK 18 - 1
Lørdag 23-11-19 14:30 Sunds Seahawks FC - Strandby Elling IF 8 - 2
Søndag 24-11-19 13:30 AaB Floorball - BFC Vendsyssel 7 - 6
Onsdag 27-11-19 19:30 BFC Vendsyssel - AaB Floorball - Hal 1 5 - 7
Fredag 29-11-19 20:00 Strandby Elling IF - Fr. Blackhawks 4 - 11
Lørdag 30-11-19 14:00 BFC Vendsyssel - ÅFK - Hal 1 21 - 2
Lørdag 30-11-19 15:00 Sunds Seahawks FC - AaB Floorball 15 - 6
Lørdag 07-12-19 16:00 Fr. Blackhawks - BFC Vendsyssel 14 - 3
Lørdag 07-12-19 17:00 ÅFK - Sunds Seahawks FC 0 - 18
Søndag 08-12-19 16:00 AaB Floorball - Strandby Elling IF 6 - 7

Til toppen