Vest - 1. Division - Herrer

Info

Turnering: Danmarksturneringen i Floorball
Turneringsansvarlige
Keld Andreassen Tlf: 43262591
Dokumenter
Reglement
https://foreningsportalen.dgi.dk/Report/MatchListCreateXL.aspx?Pool=39860

Stilling Danmarksturneringen i Floorball
1. Division - Herrer
Vest

Hold Kampe V U T Score Point
1. Fr. Blackhawks 2 10 10 0 0 98-42 30
2. Team Århus Floorball 10 5 0 5 66-68 14
3. ÅFK 2 10 5 0 5 61-68 14
4. Esbjerg Sharks FC 10 4 0 6 57-59 12
5. Sunds Seahawks FC 2 10 4 0 6 50-74 12
6. Odense FC NB!
Ikke angivet
Nej
Ja
10 2 0 8 42-63 8

= Hold musen henover ikonet, for at se den anvendte stillingsregel

Seneste resultater

Danmarksturneringen i Floorball
1. Division - Herrer
Vest

Der er ingen resultater for de seneste 7 dage

Kommende kampe

Danmarksturneringen i Floorball
1. Division - Herrer
Vest

Fra dato: til dato:

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal
https://foreningsportalen.dgi.dk/Report/MatchListCreateXL.aspx?Pool=39860

Komplet kampprogram

Danmarksturneringen i Floorball
1. Division - Herrer
Vest

Kampnr. Dag Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat Arrangør
Lørdag 14-09-19 15:00 Team Århus Floorball - Odense FC - Hal 3 - Team Danmark 7 - 4
Søndag 15-09-19 11:00 ÅFK 2 - Esbjerg Sharks FC 5 - 4
Søndag 15-09-19 12:30 Fr. Blackhawks 2 - Sunds Seahawks FC 2 8 - 4
Søndag 22-09-19 14:00 Sunds Seahawks FC 2 - Team Århus Floorball 10 - 8
Søndag 22-09-19 14:00 Odense FC - ÅFK 2 7 - 9
Søndag 29-09-19 12:00 Team Århus Floorball - Esbjerg Sharks FC - Hal 3 - Team Danmark 12 - 4
Onsdag 02-10-19 20:00 Odense FC - Sunds Seahawks FC 2 7 - 4
Lørdag 05-10-19 13:00 Esbjerg Sharks FC - Sunds Seahawks FC 2 13 - 2
Tirsdag 08-10-19 20:30 ÅFK 2 - Team Århus Floorball 6 - 7 (SV)
Lørdag 26-10-19 12:30 Team Århus Floorball - Fr. Blackhawks 2 - Hal 3 - Team Danmark 5 - 7
Lørdag 26-10-19 14:00 Odense FC - Esbjerg Sharks FC 3 - 4 (SV)
Lørdag 26-10-19 16:00 Sunds Seahawks FC 2 - ÅFK 2 8 - 6
Lørdag 02-11-19 14:00 Odense FC - Team Århus Floorball 5 - 4
Lørdag 02-11-19 14:00 Esbjerg Sharks FC - ÅFK 2 7 - 4
Søndag 03-11-19 09:30 Sunds Seahawks FC 2 - Fr. Blackhawks 2 2 - 12
Fredag 08-11-19 19:30 ÅFK 2 - Fr. Blackhawks 2 5 - 8
Tirsdag 12-11-19 19:00 Team Århus Floorball - Sunds Seahawks FC 2 - Hal 3 - Team Danmark 7 - 6 (SV)
Lørdag 16-11-19 14:30 ÅFK 2 - Odense FC 6 - 5 (SV)
Søndag 17-11-19 10:30 Fr. Blackhawks 2 - Esbjerg Sharks FC 8 - 5
Søndag 17-11-19 14:00 Esbjerg Sharks FC - Fr. Blackhawks 2 5 - 13
Lørdag 23-11-19 14:00 Esbjerg Sharks FC - Team Århus Floorball 6 - 7
Lørdag 23-11-19 17:00 Sunds Seahawks FC 2 - Odense FC 4 - 3
Søndag 24-11-19 12:00 ÅFK 2 - Fr. Blackhawks 2 6 - 10
Lørdag 30-11-19 12:00 Fr. Blackhawks 2 - Odense FC 10 - 3
Lørdag 30-11-19 17:00 Odense FC - Fr. Blackhawks 2 5 - 10
Lørdag 30-11-19 17:30 Sunds Seahawks FC 2 - Esbjerg Sharks FC 5 - 4 (SV)
Søndag 01-12-19 12:00 Team Århus Floorball - ÅFK 2 - Hal 1 7 - 8 (SV)
Lørdag 07-12-19 13:00 Fr. Blackhawks 2 - Team Århus Floorball 12 - 2
Lørdag 07-12-19 14:30 ÅFK 2 - Sunds Seahawks FC 2 6 - 5
NB!
Udehold taberdømt
Udeblevet med afbud
Lørdag 07-12-19 15:00 Esbjerg Sharks FC - Odense FC 5 - 0

Til toppen