Nord - 2. Division - Herrer

Info

Turnering: Danmarksturneringen i Floorball
Turneringsansvarlige
Keld Andreassen Tlf: 43262591
Dokumenter
Reglement
https://foreningsportalen.dgi.dk/Report/MatchListCreateXL.aspx?Pool=39861

Stilling Danmarksturneringen i Floorball
2. Division - Herrer
Nord

Hold Kampe V U T Score Point
1. AaB Floorball 2 12 11 0 1 115-41 33
2. Fr. Blackhawks 3 11 8 0 3 83-72 24
3. Aalborg Flyers FC 12 6 1 5 63-52 19
4. Sæby Floorball 12 6 0 6 88-73 18
5. Brønderslev FC 2 NB!
Ikke angivet
Nej
Ja
12 6 0 6 69-73 18
6. AaB Floorball 3 12 4 1 7 87-97 13
7. Hjørring Floorball NB!
Ikke angivet
Nej
Ja
12 3 0 9 51-104 9
8. Grindsted-Uggerhalne 11 2 0 9 39-83 6

= Hold musen henover ikonet, for at se den anvendte stillingsregel

Seneste resultater

Danmarksturneringen i Floorball
2. Division - Herrer
Nord

Der er ingen resultater for de seneste 7 dage

Kommende kampe

Danmarksturneringen i Floorball
2. Division - Herrer
Nord

Fra dato: til dato:

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal
https://foreningsportalen.dgi.dk/Report/MatchListCreateXL.aspx?Pool=39861

Komplet kampprogram

Danmarksturneringen i Floorball
2. Division - Herrer
Nord

Kampnr. Dag Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat Arrangør
Søndag 15-09-19 13:00 Aalborg Flyers FC - Brønderslev FC 2 9 - 2
Søndag 15-09-19 15:00 Fr. Blackhawks 3 - AaB Floorball 2 3 - 8
Fredag 20-09-19 19:30 Grindsted-Uggerhalne - Fr. Blackhawks 3 4 - 7
Onsdag 25-09-19 20:00 AaB Floorball 2 - Aalborg Flyers FC 8 - 0
Lørdag 28-09-19 12:30 Hjørring Floorball - Grindsted-Uggerhalne - Hal 2 4 - 5
NB!
Hjemmehold taberdømt
Ulovlig spiller
Lørdag 28-09-19 16:30 Brønderslev FC 2 - AaB Floorball 3 - Hal 1 0 - 5
Søndag 06-10-19 15:00 AaB Floorball 3 - Hjørring Floorball 12 - 6
Søndag 06-10-19 16:00 Fr. Blackhawks 3 - Sæby Floorball - Hal 1 8 - 6
Søndag 06-10-19 17:00 AaB Floorball 2 - Grindsted-Uggerhalne 12 - 2
Onsdag 09-10-19 20:30 Grindsted-Uggerhalne - Brønderslev FC 2 2 - 4
Lørdag 19-10-19 14:00 Sæby Floorball - AaB Floorball 2 4 - 5
Søndag 27-10-19 15:30 Sæby Floorball - Aalborg Flyers FC 6 - 3
Fredag 01-11-19 19:30 Grindsted-Uggerhalne - AaB Floorball 3 9 - 5
Lørdag 02-11-19 13:30 Hjørring Floorball - Sæby Floorball - Hal 1 8 - 7
Onsdag 06-11-19 20:00 AaB Floorball 2 - Brønderslev FC 2 8 - 10
Lørdag 16-11-19 14:30 Aalborg Flyers FC - Hjørring Floorball 9 - 0
Lørdag 16-11-19 15:30 Brønderslev FC 2 - Sæby Floorball - Hal 1 7 - 6
Lørdag 23-11-19 15:30 Sæby Floorball - AaB Floorball 3 8 - 6
Søndag 24-11-19 16:00 AaB Floorball 2 - Fr. Blackhawks 3 9 - 4
Lørdag 30-11-19 16:30 Brønderslev FC 2 - Fr. Blackhawks 3 - Hal 1 6 - 9
Søndag 01-12-19 14:00 Hjørring Floorball - AaB Floorball 2 - Hal 2 0 - 14
Onsdag 04-12-19 20:00 AaB Floorball 3 - AaB Floorball 2 7 - 17
Torsdag 05-12-19 19:30 Aalborg Flyers FC - Grindsted-Uggerhalne 7 - 3
Fredag 06-12-19 19:30 Grindsted-Uggerhalne - Sæby Floorball 4 - 12
Lørdag 07-12-19 11:00 Fr. Blackhawks 3 - Aalborg Flyers FC 5 - 4
Tirsdag 10-12-19 20:00 Hjørring Floorball - Brønderslev FC 2 - Hal 2 11 - 3
Lørdag 04-01-20 09:30 Fr. Blackhawks 3 - Grindsted-Uggerhalne 11 - 5
Lørdag 04-01-20 14:00 AaB Floorball 2 - Sæby Floorball 9 - 8
Lørdag 04-01-20 16:00 AaB Floorball 3 - Aalborg Flyers FC 4 - 7
Lørdag 04-01-20 16:30 Brønderslev FC 2 - Hjørring Floorball - Hal 1 15 - 0
Lørdag 18-01-20 14:30 Sæby Floorball - Fr. Blackhawks 3 9 - 5
Søndag 19-01-20 14:30 Aalborg Flyers FC - AaB Floorball 2 2 - 7
Fredag 24-01-20 19:30 Grindsted-Uggerhalne - Hjørring Floorball 3 - 5
Søndag 26-01-20 14:00 AaB Floorball 3 - Brønderslev FC 2 8 - 10
Lørdag 01-02-20 14:00 Aalborg Flyers FC - Sæby Floorball 2 - 8
Lørdag 08-02-20 14:00 Brønderslev FC 2 - Aalborg Flyers FC - Hal 1 2 - 6
Onsdag 19-02-20 20:00 AaB Floorball 3 - Fr. Blackhawks 3 7 - 8
Søndag 23-02-20 13:00 Fr. Blackhawks 3 - AaB Floorball 3 13 - 9
Søndag 23-02-20 13:00 Sæby Floorball - Brønderslev FC 2 8 - 7
Søndag 23-02-20 14:00 Hjørring Floorball - Aalborg Flyers FC - Hal 2 3 - 10
Onsdag 26-02-20 20:30 Grindsted-Uggerhalne - AaB Floorball 2 1 - 13
Søndag 01-03-20 11:30 Fr. Blackhawks 3 - Hjørring Floorball 10 - 5
Søndag 01-03-20 12:00 Aalborg Flyers FC - AaB Floorball 3 4 - 4
Onsdag 04-03-20 19:30 Hjørring Floorball - AaB Floorball 3 9 - 11
Lørdag 07-03-20 14:00 AaB Floorball 3 - Sæby Floorball 9 - 6
NB!
Udehold taberdømt
Udeblevet med afbud
Lørdag 07-03-20 16:00 AaB Floorball 2 - Hjørring Floorball 5 - 0
Lørdag 07-03-20 16:30 Brønderslev FC 2 - Grindsted-Uggerhalne - Hal 1 3 - 1
NB!
Kamp aflyst
Fredag 13-03-20 19:30 Grindsted-Uggerhalne - Aalborg Flyers FC
NB!
Kamp aflyst
Lørdag 14-03-20 12:30 Hjørring Floorball - Fr. Blackhawks 3 - Hal 2
NB!
Kamp aflyst
Lørdag 21-03-20 11:00 Sæby Floorball - Hjørring Floorball
NB!
Kamp aflyst
Søndag 22-03-20 14:00 Fr. Blackhawks 3 - Brønderslev FC 2
NB!
Kamp aflyst
Onsdag 25-03-20 20:00 AaB Floorball 2 - AaB Floorball 3
NB!
Kamp aflyst
Lørdag 28-03-20 10:00 Aalborg Flyers FC - Fr. Blackhawks 3
NB!
Kamp aflyst
Lørdag 28-03-20 15:30 Brønderslev FC 2 - AaB Floorball 2 - Hal 1
NB!
Kamp aflyst
Søndag 29-03-20 14:00 Sæby Floorball - Grindsted-Uggerhalne
NB!
Kamp aflyst
Lørdag 04-04-20 15:45 AaB Floorball 3 - Grindsted-Uggerhalne

Til toppen