Nord - 2. Division - Herrer

Info

Turnering: Danmarksturneringen i Floorball
Turneringsansvarlige
Steffen Aagaard Fabricius Tlf: 24481429
Dokumenter
Reglement

Stilling Danmarksturneringen i Floorball
2. Division - Herrer
Nord

Hold Kampe V U T Score Point
1. AaB Floorball 2 8 7 0 1 81-30 21
2. Fr. Blackhawks 3 5 3 0 2 31-33 9
3. Brønderslev FC 2 NB!
Ikke angivet
Nej
Ja
6 3 0 3 29-39 9
4. Sæby Floorball 6 2 0 4 37-37 6
5. Grindsted-Uggerhalne 5 2 0 3 22-32 6
6. Aalborg Flyers FC 4 2 0 2 21-16 6
7. AaB Floorball 3 5 2 0 3 35-40 6
8. Hjørring Floorball 5 1 0 4 18-47 3

= Hold musen henover ikonet, for at se den anvendte stillingsregel

Seneste resultater

Danmarksturneringen i Floorball
2. Division - Herrer
Nord

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat
747111 30-11-19 16:30 Brønderslev FC 2 - Fr. Blackhawks 3 Brønderslev Hallerne - Hal 1 6 - 9
747113 01-12-19 14:00 Hjørring Floorball - AaB Floorball 2 FiberHallen - Park Vendia - Hal 2 0 - 14
747115 04-12-19 20:00 AaB Floorball 3 - AaB Floorball 2 AaB Hallen 7 - 17
747110 05-12-19 19:30 Aalborg Flyers FC - Grindsted-Uggerhalne Tornhøj Idrætscenter

Kommende kampe

Danmarksturneringen i Floorball
2. Division - Herrer
Nord

Fra dato: til dato:

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal
05-12-19 19:30  - 
06-12-19 19:30  - 
07-12-19 11:00  - 
10-12-19 20:00  -  - Hal 2

Komplet kampprogram

Danmarksturneringen i Floorball
2. Division - Herrer
Nord

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat Arrangør
15-09-19 13:00 Aalborg Flyers FC - Brønderslev FC 2 9 - 2
15-09-19 15:00 Fr. Blackhawks 3 - AaB Floorball 2 3 - 8
20-09-19 19:30 Grindsted-Uggerhalne - Fr. Blackhawks 3 4 - 7
25-09-19 20:00 AaB Floorball 2 - Aalborg Flyers FC 8 - 0
28-09-19 12:30 Hjørring Floorball - Grindsted-Uggerhalne - Hal 2 4 - 5
NB!
Hjemmehold taberdømt
Ulovlig spiller
28-09-19 16:30 Brønderslev FC 2 - AaB Floorball 3 - Hal 1 0 - 5
06-10-19 15:00 AaB Floorball 3 - Hjørring Floorball 12 - 6
06-10-19 16:00 Fr. Blackhawks 3 - Sæby Floorball - Hal 1 8 - 6
06-10-19 17:00 AaB Floorball 2 - Grindsted-Uggerhalne 12 - 2
09-10-19 20:30 Grindsted-Uggerhalne - Brønderslev FC 2 2 - 4
19-10-19 14:00 Sæby Floorball - AaB Floorball 2 4 - 5
27-10-19 15:30 Sæby Floorball - Aalborg Flyers FC 6 - 3
01-11-19 19:30 Grindsted-Uggerhalne - AaB Floorball 3 9 - 5
02-11-19 13:30 Hjørring Floorball - Sæby Floorball - Hal 1 8 - 7
06-11-19 20:00 AaB Floorball 2 - Brønderslev FC 2 8 - 10
16-11-19 14:30 Aalborg Flyers FC - Hjørring Floorball 9 - 0
16-11-19 15:30 Brønderslev FC 2 - Sæby Floorball - Hal 1 7 - 6
23-11-19 15:30 Sæby Floorball - AaB Floorball 3 8 - 6
24-11-19 16:00 AaB Floorball 2 - Fr. Blackhawks 3 9 - 4
30-11-19 16:30 Brønderslev FC 2 - Fr. Blackhawks 3 - Hal 1 6 - 9
01-12-19 14:00 Hjørring Floorball - AaB Floorball 2 - Hal 2 0 - 14
04-12-19 20:00 AaB Floorball 3 - AaB Floorball 2 7 - 17
05-12-19 19:30 Aalborg Flyers FC - Grindsted-Uggerhalne
06-12-19 19:30 Grindsted-Uggerhalne - Sæby Floorball
07-12-19 11:00 Fr. Blackhawks 3 - Aalborg Flyers FC
10-12-19 20:00 Hjørring Floorball - Brønderslev FC 2 - Hal 2
04-01-20 14:00 AaB Floorball 2 - Sæby Floorball
04-01-20 16:00 Fr. Blackhawks 3 - Grindsted-Uggerhalne
04-01-20 16:00 AaB Floorball 3 - Aalborg Flyers FC
04-01-20 16:30 Brønderslev FC 2 - Hjørring Floorball - Hal 1
18-01-20 14:30 Sæby Floorball - Fr. Blackhawks 3
19-01-20 14:30 Aalborg Flyers FC - AaB Floorball 2
24-01-20 19:30 Grindsted-Uggerhalne - Hjørring Floorball
26-01-20 14:00 AaB Floorball 3 - Brønderslev FC 2
01-02-20 14:00 Hjørring Floorball - AaB Floorball 3 - Hal 2
01-02-20 14:00 Aalborg Flyers FC - Sæby Floorball
08-02-20 14:00 Fr. Blackhawks 3 - Hjørring Floorball
08-02-20 16:30 Brønderslev FC 2 - Aalborg Flyers FC - Hal 1
08-02-20 17:30 AaB Floorball 3 - Grindsted-Uggerhalne
23-02-20 13:00 Sæby Floorball - Brønderslev FC 2
23-02-20 13:30 Fr. Blackhawks 3 - AaB Floorball 3
23-02-20 14:00 Hjørring Floorball - Aalborg Flyers FC - Hal 2
26-02-20 20:30 Grindsted-Uggerhalne - AaB Floorball 2
01-03-20 12:00 Aalborg Flyers FC - AaB Floorball 3
07-03-20 14:00 AaB Floorball 3 - Sæby Floorball
07-03-20 16:00 AaB Floorball 2 - Hjørring Floorball
07-03-20 16:30 Brønderslev FC 2 - Grindsted-Uggerhalne - Hal 1
11-03-20 20:00 AaB Floorball 2 - AaB Floorball 3
13-03-20 19:30 Grindsted-Uggerhalne - Aalborg Flyers FC
14-03-20 12:30 Hjørring Floorball - Fr. Blackhawks 3 - Hal 2
21-03-20 11:00 Sæby Floorball - Hjørring Floorball
22-03-20 14:00 Fr. Blackhawks 3 - Brønderslev FC 2
28-03-20 10:00 Aalborg Flyers FC - Fr. Blackhawks 3
28-03-20 18:00 Brønderslev FC 2 - AaB Floorball 2 - Hal 1
29-03-20 14:00 Sæby Floorball - Grindsted-Uggerhalne

Til toppen