Syd - 2. Division - Herrer

Info

Turnering: Danmarksturneringen i Floorball
Turneringsansvarlige
Keld Andreassen Tlf: 43262591
Dokumenter
Reglement

Stilling Danmarksturneringen i Floorball
2. Division - Herrer
Syd

Hold Kampe V U T Score Point
1. Esbjerg Sharks FC 2 12 7 3 2 64-56 24
2. Sønderborg FC 13 7 2 4 76-49 23
3. Gørding Knights 11 7 1 3 71-41 22
4. Odense FC 2 NB!
Ikke angivet
Nej
Ja
9 4 2 3 40-32 14
5. Bjerre Mil. 2000 13 3 3 7 52-82 12
6. HMIF Blackbirds 12 1 1 10 30-73 4

= Hold musen henover ikonet, for at se den anvendte stillingsregel

Seneste resultater

Danmarksturneringen i Floorball
2. Division - Herrer
Syd

Der er ingen resultater for de seneste 7 dage

Kommende kampe

Danmarksturneringen i Floorball
2. Division - Herrer
Syd

Fra dato: til dato:

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal

Komplet kampprogram

Danmarksturneringen i Floorball
2. Division - Herrer
Syd

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat Arrangør
21-09-19 17:00 Esbjerg Sharks FC 2 - Gørding Knights 5 - 4
22-09-19 16:30 Odense FC 2 - HMIF Blackbirds 9 - 1
28-09-19 12:00 HMIF Blackbirds - Esbjerg Sharks FC 2 2 - 3
29-09-19 14:00 Odense FC 2 - Sønderborg FC 4 - 2
05-10-19 14:00 Gørding Knights - HMIF Blackbirds 4 - 2
05-10-19 15:30 Esbjerg Sharks FC 2 - Sønderborg FC 5 - 2
12-10-19 14:00 Gørding Knights - Sønderborg FC 7 - 7
13-10-19 16:00 Bjerre Mil. 2000 - Odense FC 2 2 - 6
23-10-19 20:00 Sønderborg FC - HMIF Blackbirds 6 - 2
30-10-19 20:30 Esbjerg Sharks FC 2 - Bjerre Mil. 2000 9 - 6
09-11-19 12:00 HMIF Blackbirds - Sønderborg FC 1 - 7
17-11-19 14:00 Gørding Knights - Odense FC 2 5 - 2
23-11-19 12:00 HMIF Blackbirds - Gørding Knights 4 - 5
24-11-19 16:00 Bjerre Mil. 2000 - Sønderborg FC 1 - 3
30-11-19 14:00 Gørding Knights - Esbjerg Sharks FC 2 4 - 5
04-12-19 20:00 Sønderborg FC - Bjerre Mil. 2000 11 - 3
08-12-19 16:00 Bjerre Mil. 2000 - HMIF Blackbirds 3 - 1
11-12-19 20:15 Bjerre Mil. 2000 - Gørding Knights 3 - 8
04-01-20 12:00 HMIF Blackbirds - Odense FC 2 4 - 3
05-01-20 12:30 Sønderborg FC - Gørding Knights 9 - 5
15-01-20 20:30 Gørding Knights - Bjerre Mil. 2000 17 - 2
18-01-20 14:00 Odense FC 2 - Sønderborg FC 5 - 2
19-01-20 14:00 Esbjerg Sharks FC 2 - HMIF Blackbirds 10 - 4
25-01-20 12:00 HMIF Blackbirds - Bjerre Mil. 2000 4 - 4
26-01-20 12:30 Sønderborg FC - Esbjerg Sharks FC 2 5 - 5
NB!
Udehold taberdømt
Udeblevet med afbud
26-01-20 14:00 Gørding Knights - Odense FC 2 5 - 0
01-02-20 12:00 HMIF Blackbirds - Bjerre Mil. 2000 3 - 7
05-02-20 20:00 Sønderborg FC - HMIF Blackbirds 12 - 2
15-02-20 12:00 Odense FC 2 - Esbjerg Sharks FC 2 6 - 6
23-02-20 12:30 Sønderborg FC - Bjerre Mil. 2000 4 - 6
01-03-20 16:00 Bjerre Mil. 2000 - Esbjerg Sharks FC 2 7 - 7
04-03-20 20:00 Esbjerg Sharks FC 2 - Gørding Knights 2 - 7
08-03-20 12:30 Sønderborg FC - Esbjerg Sharks FC 2 6 - 3
08-03-20 16:00 Bjerre Mil. 2000 - Odense FC 2 5 - 5
11-03-20 20:30 Esbjerg Sharks FC 2 - Bjerre Mil. 2000 4 - 3
NB!
Kamp aflyst
14-03-20 14:00 Gørding Knights - Sønderborg FC
NB!
Kamp aflyst
14-03-20 14:00 Odense FC 2 - HMIF Blackbirds
NB!
Kamp aflyst
21-03-20 14:00 Gørding Knights - HMIF Blackbirds
NB!
Kamp aflyst
22-03-20 14:00 Odense FC 2 - Esbjerg Sharks FC 2
NB!
Kamp aflyst
23-03-20 19:30 Odense FC 2 - Bjerre Mil. 2000
NB!
Kamp aflyst
26-03-20 20:00 Esbjerg Sharks FC 2 - Odense FC 2
NB!
Kamp aflyst
28-03-20 12:00 HMIF Blackbirds - Esbjerg Sharks FC 2
NB!
Kamp aflyst
29-03-20 12:30 Sønderborg FC - Odense FC 2
NB!
Kamp aflyst
29-03-20 16:00 Bjerre Mil. 2000 - Gørding Knights
NB!
Kamp aflyst
04-04-20 14:00 Odense FC 2 - Gørding Knights

Til toppen