Øst - Sjællandsserien

Info

Turnering: Danmarksturneringen i Floorball
Turneringsansvarlige
Steffen Aagaard Fabricius Tlf: 24481429
Dokumenter
Reglement

Stilling Danmarksturneringen i Floorball
Sjællandsserien
Øst

Hold Kampe V U T Score Point
1. Herlev FC 3 8 8 0 0 76-20 24
2. Skælskør Eagles Floorball 8 6 0 2 49-36 18
3. FK Jyderup Farmers 10 4 2 4 46-49 14
4. Holbæk Bombers 7 4 1 2 45-31 13
5. Allerød Floorball 8 4 1 3 35-36 13
6. PI-København NB!
Ikke angivet
Nej
Ja
9 4 0 5 32-48 12
7. Herlev FC 2 8 3 1 4 36-45 10
8. FF København 2 8 3 0 5 25-31 9
9. Hvidovre Attack FC 4 8 1 1 6 26-48 4
10. Greve Floorball Club 8 1 0 7 27-53 3

= Hold musen henover ikonet, for at se den anvendte stillingsregel

Seneste resultater

Danmarksturneringen i Floorball
Sjællandsserien
Øst

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat
745777 01-12-19 09:00 Hvidovre Attack FC 4 - Allerød Floorball Avedøre Idrætscenter 1 - 4
745779 01-12-19 10:00 Holbæk Bombers - Herlev FC 2 Bjergmarks Hallen 7 - 4
745778 01-12-19 12:00 FK Jyderup Farmers - Herlev FC 3 Jyderup Hallen - Hal 1 1 - 8
745780 02-12-19 19:30 Skælskør Eagles Floorball - PI-København Eggeslevmagle Hallen 5 - 3

Kommende kampe

Danmarksturneringen i Floorball
Sjællandsserien
Øst

Fra dato: til dato:

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal
08-12-19 14:30  - 
08-12-19 15:00  - 
08-12-19 17:00  - 
08-12-19 17:00  - 

Komplet kampprogram

Danmarksturneringen i Floorball
Sjællandsserien
Øst

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat Arrangør
14-09-19 10:00 Holbæk Bombers - PI-København 9 - 2
15-09-19 12:00 Hvidovre Attack FC 4 - Skælskør Eagles Floorball 2 - 7
15-09-19 15:30 Greve Floorball Club - FF København 2 7 - 6
20-09-19 19:00 Herlev FC 3 - Allerød Floorball 7 - 2
22-09-19 12:00 FF København 2 - Herlev FC 3 - Hal 2 1 - 5
22-09-19 14:00 FK Jyderup Farmers - Hvidovre Attack FC 4 - Hal 1 4 - 6
22-09-19 14:30 Allerød Floorball - Greve Floorball Club 5 - 2
22-09-19 16:00 PI-København - Herlev FC 2 - Hal 2 2 - 3
29-09-19 10:00 Skælskør Eagles Floorball - Allerød Floorball 3 - 4
29-09-19 12:00 Hvidovre Attack FC 4 - Herlev FC 3 1 - 12
29-09-19 14:00 FF København 2 - FK Jyderup Farmers - Hal 2 2 - 1
05-10-19 14:00 FK Jyderup Farmers - Allerød Floorball - Hal 1 5 - 4
06-10-19 11:00 Hvidovre Attack FC 4 - FF København 2 2 - 3
06-10-19 15:30 Herlev FC 3 - Herlev FC 2 12 - 4
12-10-19 10:00 Holbæk Bombers - Skælskør Eagles Floorball 7 - 9
12-10-19 14:00 PI-København - Hvidovre Attack FC 4 - Hal 2 5 - 4
13-10-19 15:00 FF København 2 - Herlev FC 2 - Hal 2 4 - 1
13-10-19 15:30 Greve Floorball Club - FK Jyderup Farmers 3 - 5
25-10-19 19:30 Herlev FC 2 - FK Jyderup Farmers 7 - 7
27-10-19 12:30 Allerød Floorball - Holbæk Bombers 4 - 4
NB!
Udehold taberdømt
Udeblevet med afbud
27-10-19 14:00 FK Jyderup Farmers - PI-København - Hal 1 5 - 0
27-10-19 17:00 Greve Floorball Club - Herlev FC 3 3 - 12
03-11-19 10:00 Holbæk Bombers - Greve Floorball Club 8 - 2
03-11-19 11:30 Skælskør Eagles Floorball - FK Jyderup Farmers 7 - 5
03-11-19 12:00 Herlev FC 2 - Hvidovre Attack FC 4 6 - 3
03-11-19 14:00 Herlev FC 3 - PI-København 12 - 3
10-11-19 10:00 Skælskør Eagles Floorball - FF København 2 6 - 3
17-11-19 10:00 PI-København - FF København 2 - Hal 2 4 - 2
17-11-19 12:30 Allerød Floorball - Herlev FC 2 8 - 6
17-11-19 13:00 FK Jyderup Farmers - Holbæk Bombers - Hal 1 6 - 5
17-11-19 13:30 Greve Floorball Club - Skælskør Eagles Floorball 4 - 7
23-11-19 12:00 Hvidovre Attack FC 4 - FK Jyderup Farmers 7 - 7
23-11-19 14:00 PI-København - Allerød Floorball - Hal 2 8 - 4
24-11-19 13:30 Herlev FC 3 - Skælskør Eagles Floorball 8 - 5
24-11-19 14:00 FF København 2 - Holbæk Bombers - Hal 2 4 - 5
24-11-19 18:00 Herlev FC 2 - Greve Floorball Club 5 - 2
27-11-19 20:15 PI-København - Greve Floorball Club - Hal 2 5 - 4
01-12-19 09:00 Hvidovre Attack FC 4 - Allerød Floorball 1 - 4
01-12-19 10:00 Holbæk Bombers - Herlev FC 2 7 - 4
01-12-19 12:00 FK Jyderup Farmers - Herlev FC 3 - Hal 1 1 - 8
02-12-19 19:30 Skælskør Eagles Floorball - PI-København 5 - 3
08-12-19 14:30 Allerød Floorball - FF København 2
08-12-19 15:00 Herlev FC 2 - Skælskør Eagles Floorball
08-12-19 17:00 Herlev FC 3 - Holbæk Bombers
08-12-19 17:00 Greve Floorball Club - Hvidovre Attack FC 4
05-01-20 10:00 PI-København - Holbæk Bombers - Hal 2
05-01-20 10:00 Skælskør Eagles Floorball - Hvidovre Attack FC 4
05-01-20 12:00 FF København 2 - Greve Floorball Club - Hal 2
05-01-20 12:30 Allerød Floorball - Herlev FC 3
05-01-20 14:00 FK Jyderup Farmers - Herlev FC 2 - Hal 1
18-01-20 10:00 Holbæk Bombers - FK Jyderup Farmers
18-01-20 10:30 Hvidovre Attack FC 4 - Greve Floorball Club
18-01-20 16:00 PI-København - Skælskør Eagles Floorball - Hal 2
19-01-20 10:00 FF København 2 - Allerød Floorball - Hal 2
20-01-20 20:00 Herlev FC 2 - Herlev FC 3
26-01-20 10:00 Holbæk Bombers - Hvidovre Attack FC 4
26-01-20 14:00 FK Jyderup Farmers - FF København 2 - Hal 1
26-01-20 19:00 Greve Floorball Club - Allerød Floorball
01-02-20 14:00 Hvidovre Attack FC 4 - Holbæk Bombers
02-02-20 11:30 Allerød Floorball - Skælskør Eagles Floorball
02-02-20 14:00 Herlev FC 2 - PI-København
02-02-20 16:00 Herlev FC 3 - FF København 2
08-02-20 10:00 Holbæk Bombers - Allerød Floorball
09-02-20 17:00 Greve Floorball Club - PI-København
23-02-20 12:00 FF København 2 - Skælskør Eagles Floorball - Hal 2
23-02-20 12:30 Allerød Floorball - FK Jyderup Farmers
23-02-20 13:30 Greve Floorball Club - Holbæk Bombers
23-02-20 16:00 PI-København - Herlev FC 3 - Hal 2
29-02-20 16:00 FF København 2 - Hvidovre Attack FC 4 - Hal 2
01-03-20 10:00 PI-København - FK Jyderup Farmers - Hal 2
01-03-20 13:30 Herlev FC 2 - Holbæk Bombers
01-03-20 15:30 Herlev FC 3 - Greve Floorball Club
07-03-20 10:00 Holbæk Bombers - Herlev FC 3
08-03-20 12:00 FK Jyderup Farmers - Skælskør Eagles Floorball - Hal 1
08-03-20 14:30 Allerød Floorball - PI-København
08-03-20 18:30 Greve Floorball Club - Herlev FC 2
15-03-20 10:00 Holbæk Bombers - FF København 2
15-03-20 11:30 Skælskør Eagles Floorball - Greve Floorball Club
15-03-20 17:00 Hvidovre Attack FC 4 - PI-København
16-03-20 20:00 Herlev FC 2 - Allerød Floorball
20-03-20 19:00 Herlev FC 3 - FK Jyderup Farmers
21-03-20 17:10 FF København 2 - PI-København - Hal 2
22-03-20 10:00 Skælskør Eagles Floorball - Herlev FC 2
22-03-20 12:00 Allerød Floorball - Hvidovre Attack FC 4
22-03-20 14:00 FK Jyderup Farmers - Greve Floorball Club - Hal 1
28-03-20 16:00 Herlev FC 2 - FF København 2
29-03-20 10:00 Skælskør Eagles Floorball - Holbæk Bombers
29-03-20 15:00 Herlev FC 3 - Hvidovre Attack FC 4
05-04-20 11:30 Skælskør Eagles Floorball - Herlev FC 3
05-04-20 15:00 Hvidovre Attack FC 4 - Herlev FC 2

Til toppen