Øst - Sjællandsserien

Info

Turnering: Danmarksturneringen i Floorball
Turneringsansvarlige
Keld Andreassen Tlf: 43262591
Dokumenter
Reglement
https://foreningsportalen.dgi.dk/Report/MatchListCreateXL.aspx?Pool=39714

Stilling Danmarksturneringen i Floorball
Sjællandsserien
Øst

Hold Kampe V U T Score Point
1. Herlev FC 3 15 14 0 1 126-44 42
2. PI-København NB!
Ikke angivet
Nej
Ja
16 10 0 6 79-76 30
3. Allerød Floorball 16 9 2 5 85-65 29
4. Skælskør Eagles Floorball 13 9 1 3 84-57 28
5. FK Jyderup Farmers 16 6 3 7 72-81 21
6. Holbæk Bombers 16 6 3 7 77-71 21
7. Herlev FC 2 14 4 2 8 60-88 14
8. Greve Floorball Club 16 4 1 11 61-96 13
9. FF København 2 NB!
Ikke angivet
Nej
Ja
14 3 1 10 40-73 10
10. Hvidovre Attack FC 4 14 2 3 9 54-87 9

= Hold musen henover ikonet, for at se den anvendte stillingsregel

Seneste resultater

Danmarksturneringen i Floorball
Sjællandsserien
Øst

Der er ingen resultater for de seneste 7 dage

Kommende kampe

Danmarksturneringen i Floorball
Sjællandsserien
Øst

Fra dato: til dato:

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal
https://foreningsportalen.dgi.dk/Report/MatchListCreateXL.aspx?Pool=39714

Komplet kampprogram

Danmarksturneringen i Floorball
Sjællandsserien
Øst

Kampnr. Dag Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat Arrangør
Lørdag 14-09-19 10:00 Holbæk Bombers - PI-København 9 - 2
Søndag 15-09-19 12:00 Hvidovre Attack FC 4 - Skælskør Eagles Floorball 2 - 7
Søndag 15-09-19 15:30 Greve Floorball Club - FF København 2 7 - 6
Fredag 20-09-19 19:00 Herlev FC 3 - Allerød Floorball 7 - 2
Søndag 22-09-19 12:00 FF København 2 - Herlev FC 3 - Hal 2 1 - 5
Søndag 22-09-19 14:00 FK Jyderup Farmers - Hvidovre Attack FC 4 - Hal 1 4 - 6
Søndag 22-09-19 14:30 Allerød Floorball - Greve Floorball Club 5 - 2
Søndag 22-09-19 16:00 PI-København - Herlev FC 2 - Hal 2 2 - 3
Søndag 29-09-19 10:00 Skælskør Eagles Floorball - Allerød Floorball 3 - 4
Søndag 29-09-19 12:00 Hvidovre Attack FC 4 - Herlev FC 3 1 - 12
Søndag 29-09-19 14:00 FF København 2 - FK Jyderup Farmers - Hal 2 2 - 1
Lørdag 05-10-19 14:00 FK Jyderup Farmers - Allerød Floorball - Hal 1 5 - 4
Søndag 06-10-19 11:00 Hvidovre Attack FC 4 - FF København 2 2 - 3
Søndag 06-10-19 15:30 Herlev FC 3 - Herlev FC 2 12 - 4
Lørdag 12-10-19 10:00 Holbæk Bombers - Skælskør Eagles Floorball 7 - 9
Lørdag 12-10-19 14:00 PI-København - Hvidovre Attack FC 4 - Hal 2 5 - 4
Søndag 13-10-19 15:00 FF København 2 - Herlev FC 2 - Hal 2 4 - 1
Søndag 13-10-19 15:30 Greve Floorball Club - FK Jyderup Farmers 3 - 5
Fredag 25-10-19 19:30 Herlev FC 2 - FK Jyderup Farmers 7 - 7
Søndag 27-10-19 12:30 Allerød Floorball - Holbæk Bombers 4 - 4
NB!
Udehold taberdømt
Udeblevet med afbud
Søndag 27-10-19 14:00 FK Jyderup Farmers - PI-København - Hal 1 5 - 0
Søndag 27-10-19 17:00 Greve Floorball Club - Herlev FC 3 3 - 12
Søndag 03-11-19 10:00 Holbæk Bombers - Greve Floorball Club 8 - 2
Søndag 03-11-19 11:30 Skælskør Eagles Floorball - FK Jyderup Farmers 7 - 5
Søndag 03-11-19 12:00 Herlev FC 2 - Hvidovre Attack FC 4 6 - 3
Søndag 03-11-19 14:00 Herlev FC 3 - PI-København 12 - 3
Søndag 10-11-19 10:00 Skælskør Eagles Floorball - FF København 2 6 - 3
Søndag 17-11-19 10:00 PI-København - FF København 2 - Hal 2 4 - 2
Søndag 17-11-19 12:30 Allerød Floorball - Herlev FC 2 8 - 6
Søndag 17-11-19 13:00 FK Jyderup Farmers - Holbæk Bombers - Hal 1 6 - 5
Søndag 17-11-19 13:30 Greve Floorball Club - Skælskør Eagles Floorball 4 - 7
Lørdag 23-11-19 12:00 Hvidovre Attack FC 4 - FK Jyderup Farmers 7 - 7
Lørdag 23-11-19 14:00 PI-København - Allerød Floorball - Hal 2 8 - 4
Søndag 24-11-19 13:30 Herlev FC 3 - Skælskør Eagles Floorball 8 - 5
Søndag 24-11-19 14:00 FF København 2 - Holbæk Bombers - Hal 2 4 - 5
Søndag 24-11-19 18:00 Herlev FC 2 - Greve Floorball Club 5 - 2
Onsdag 27-11-19 20:15 PI-København - Greve Floorball Club - Hal 2 5 - 4
Søndag 01-12-19 09:00 Hvidovre Attack FC 4 - Allerød Floorball 1 - 4
Søndag 01-12-19 10:00 Holbæk Bombers - Herlev FC 2 7 - 4
Søndag 01-12-19 12:00 FK Jyderup Farmers - Herlev FC 3 - Hal 1 1 - 8
Mandag 02-12-19 19:30 Skælskør Eagles Floorball - PI-København 5 - 3
Søndag 08-12-19 14:30 Allerød Floorball - FF København 2 7 - 2
Søndag 08-12-19 15:00 Herlev FC 2 - Skælskør Eagles Floorball 3 - 11
Søndag 08-12-19 17:00 Herlev FC 3 - Holbæk Bombers 5 - 2
Søndag 08-12-19 17:00 Greve Floorball Club - Hvidovre Attack FC 4 7 - 3
Søndag 05-01-20 10:00 PI-København - Holbæk Bombers - Hal 2 5 - 2
Søndag 05-01-20 10:00 Skælskør Eagles Floorball - Hvidovre Attack FC 4 13 - 5
Søndag 05-01-20 12:00 FF København 2 - Greve Floorball Club - Hal 2 4 - 6
Søndag 05-01-20 12:30 Allerød Floorball - Herlev FC 3 6 - 8
Søndag 05-01-20 14:00 FK Jyderup Farmers - Herlev FC 2 - Hal 1 5 - 6
Lørdag 18-01-20 10:00 Holbæk Bombers - FK Jyderup Farmers 3 - 4
Lørdag 18-01-20 10:30 Hvidovre Attack FC 4 - Greve Floorball Club 7 - 3
Lørdag 18-01-20 16:00 PI-København - Skælskør Eagles Floorball - Hal 2 4 - 5
Søndag 19-01-20 10:00 FF København 2 - Allerød Floorball - Hal 2 1 - 10
Mandag 20-01-20 20:00 Herlev FC 2 - Herlev FC 3 2 - 9
Søndag 26-01-20 10:00 Holbæk Bombers - Hvidovre Attack FC 4 4 - 4
NB!
Udehold taberdømt
ingen ny kampdato
Skriv selv
Søndag 26-01-20 14:00 FK Jyderup Farmers - FF København 2 - Hal 1 5 - 0
Søndag 26-01-20 19:00 Greve Floorball Club - Allerød Floorball 4 - 7
Lørdag 01-02-20 14:00 Hvidovre Attack FC 4 - Holbæk Bombers 3 - 6
Søndag 02-02-20 11:30 Allerød Floorball - Skælskør Eagles Floorball 5 - 2
Søndag 02-02-20 14:00 Herlev FC 2 - PI-København 4 - 7
Søndag 02-02-20 16:00 Herlev FC 3 - FF København 2 8 - 2
Lørdag 08-02-20 10:00 Holbæk Bombers - Allerød Floorball 2 - 2
Søndag 09-02-20 17:00 Greve Floorball Club - PI-København 3 - 7
Søndag 23-02-20 12:30 Allerød Floorball - FK Jyderup Farmers 9 - 3
Søndag 23-02-20 13:30 Greve Floorball Club - Holbæk Bombers 5 - 3
Søndag 23-02-20 16:00 PI-København - Herlev FC 3 - Hal 2 7 - 5
Lørdag 29-02-20 16:00 FF København 2 - Hvidovre Attack FC 4 - Hal 2 6 - 6
Søndag 01-03-20 10:00 PI-København - FK Jyderup Farmers - Hal 2 10 - 5
Søndag 01-03-20 13:30 Herlev FC 2 - Holbæk Bombers 5 - 7
Søndag 01-03-20 15:30 Herlev FC 3 - Greve Floorball Club 8 - 2
Lørdag 07-03-20 10:00 Holbæk Bombers - Herlev FC 3 3 - 7
Søndag 08-03-20 12:00 FK Jyderup Farmers - Skælskør Eagles Floorball - Hal 1 4 - 4
Søndag 08-03-20 14:30 Allerød Floorball - PI-København 4 - 7
Søndag 08-03-20 18:30 Greve Floorball Club - Herlev FC 2 4 - 4
NB!
Kamp aflyst
Søndag 15-03-20 10:00 Holbæk Bombers - FF København 2
NB!
Kamp aflyst
Søndag 15-03-20 11:30 Skælskør Eagles Floorball - Greve Floorball Club
NB!
Kamp aflyst
Søndag 15-03-20 17:00 Hvidovre Attack FC 4 - PI-København
NB!
Kamp aflyst
Mandag 16-03-20 18:30 Herlev FC 2 - Allerød Floorball
NB!
Kamp aflyst
Torsdag 19-03-20 20:00 FF København 2 - Skælskør Eagles Floorball - Hal 2
NB!
Kamp aflyst
Fredag 20-03-20 19:00 Herlev FC 3 - FK Jyderup Farmers
NB!
Kamp aflyst
Lørdag 21-03-20 17:10 FF København 2 - PI-København - Hal 2
NB!
Kamp aflyst
Søndag 22-03-20 10:00 Skælskør Eagles Floorball - Herlev FC 2
NB!
Kamp aflyst
Søndag 22-03-20 12:00 Allerød Floorball - Hvidovre Attack FC 4
NB!
Kamp aflyst
Søndag 22-03-20 14:00 FK Jyderup Farmers - Greve Floorball Club - Hal 1
NB!
Kamp aflyst
Lørdag 28-03-20 16:00 Herlev FC 2 - FF København 2
NB!
Kamp aflyst
Søndag 29-03-20 10:00 Skælskør Eagles Floorball - Holbæk Bombers
NB!
Kamp aflyst
Søndag 29-03-20 15:00 Herlev FC 3 - Hvidovre Attack FC 4
NB!
Kamp aflyst
Søndag 05-04-20 11:30 Skælskør Eagles Floorball - Herlev FC 3
NB!
Kamp aflyst
Søndag 05-04-20 15:00 Hvidovre Attack FC 4 - Herlev FC 2

Til toppen