Øst, kreds 1 - Serie 1

Info

Turnering: Danmarksturneringen i Floorball
Turneringsansvarlige
Keld Andreassen Tlf: 43262591
Dokumenter
Reglement
https://foreningsportalen.dgi.dk/Report/MatchListCreateXL.aspx?Pool=39715

Stilling Danmarksturneringen i Floorball
Serie 1
Øst, kreds 1

Hold Kampe V U T Score Point
1. Lyngby FF 12 11 1 0 88-29 34
2. Herlev FC 4 14 7 3 4 77-66 24
3. FF København 4 15 8 0 7 100-75 24
4. Allerød Floorball 2 NB!
Ikke angivet
Nej
Ja
13 7 1 5 51-45 22
5. Rødovre FC 3 NB!
Ikke angivet
Nej
Ja
13 7 1 5 66-54 22
6. Jægerspris UFC 2 13 6 2 5 82-61 20
7. Helsingør FT 2 12 6 1 5 62-50 19
8. Hafnia FC 3 NB!
Ikke angivet
Nej
Ja
15 2 0 13 34-139 6
9. Vanløse Floorball 3 NB!
Ikke angivet
Nej
Ja
13 1 1 11 36-77 4

= Hold musen henover ikonet, for at se den anvendte stillingsregel

Seneste resultater

Danmarksturneringen i Floorball
Serie 1
Øst, kreds 1

Der er ingen resultater for de seneste 7 dage

Kommende kampe

Danmarksturneringen i Floorball
Serie 1
Øst, kreds 1

Fra dato: til dato:

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal
https://foreningsportalen.dgi.dk/Report/MatchListCreateXL.aspx?Pool=39715

Komplet kampprogram

Danmarksturneringen i Floorball
Serie 1
Øst, kreds 1

Kampnr. Dag Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat Arrangør
Lørdag 14-09-19 18:00 Helsingør FT 2 - Allerød Floorball 2 3 - 6
Søndag 15-09-19 12:00 Lyngby FF - FF København 4 - Hal 2 5 - 3
Lørdag 21-09-19 15:00 Vanløse Floorball 3 - Helsingør FT 2 - Hal 1 3 - 7
Søndag 22-09-19 12:00 Lyngby FF - Herlev FC 4 - Hal 2 6 - 6
NB!
Udehold taberdømt
Udeblevet med afbud
Søndag 22-09-19 12:30 Allerød Floorball 2 - Rødovre FC 3 5 - 0
Søndag 22-09-19 18:00 Hafnia FC 3 - Jægerspris UFC 2 - Hal 3 7 - 4
Søndag 29-09-19 18:00 FF København 4 - Hafnia FC 3 - Hal 2 9 - 0
Fredag 04-10-19 19:30 Herlev FC 4 - Helsingør FT 2 2 - 5
NB!
Udehold taberdømt
Udeblevet med afbud
Lørdag 05-10-19 16:00 Hafnia FC 3 - Vanløse Floorball 3 - Hal 3 5 - 0
Onsdag 09-10-19 20:00 Rødovre FC 3 - FF København 4 6 - 4
Lørdag 12-10-19 16:00 Hafnia FC 3 - Allerød Floorball 2 - Hal 3 2 - 6
Søndag 13-10-19 10:00 Vanløse Floorball 3 - Lyngby FF - Hal 1 2 - 3
Søndag 13-10-19 19:00 FF København 4 - Herlev FC 4 - Hal 2 3 - 8
Søndag 27-10-19 14:30 Allerød Floorball 2 - Herlev FC 4 4 - 4
Fredag 01-11-19 20:30 Helsingør FT 2 - FF København 4 1 - 9
Lørdag 02-11-19 15:00 Jægerspris UFC 2 - Allerød Floorball 2 4 - 5
Søndag 03-11-19 16:00 Herlev FC 4 - Rødovre FC 3 3 - 3
Lørdag 16-11-19 16:00 Jægerspris UFC 2 - Herlev FC 4 7 - 4
Søndag 17-11-19 13:30 Lyngby FF - Hafnia FC 3 11 - 1
NB!
Udehold taberdømt
Udeblevet med afbud
Søndag 17-11-19 14:30 Allerød Floorball 2 - Vanløse Floorball 3 5 - 0
Onsdag 20-11-19 20:00 Rødovre FC 3 - Lyngby FF 1 - 11
Søndag 24-11-19 15:00 Vanløse Floorball 3 - Jægerspris UFC 2 - Hal 1 4 - 4
Søndag 24-11-19 16:00 FF København 4 - Allerød Floorball 2 - Hal 2 4 - 6
Søndag 24-11-19 19:00 Hafnia FC 3 - Helsingør FT 2 - Hal 3 1 - 15
NB!
Udehold taberdømt
Udeblevet med afbud
Tirsdag 26-11-19 20:00 Rødovre FC 3 - Hafnia FC 3 5 - 0
Lørdag 30-11-19 12:00 Lyngby FF - Allerød Floorball 2 4 - 3
Lørdag 30-11-19 17:45 Helsingør FT 2 - Rødovre FC 3 3 - 8
Søndag 01-12-19 16:00 Jægerspris UFC 2 - FF København 4 8 - 10
Lørdag 07-12-19 16:00 Vanløse Floorball 3 - FF København 4 - Hal 1 6 - 9
Lørdag 07-12-19 16:00 Jægerspris UFC 2 - Helsingør FT 2 5 - 5
Søndag 08-12-19 19:00 Herlev FC 4 - Hafnia FC 3 16 - 2
Tirsdag 10-12-19 20:30 Lyngby FF - Jægerspris UFC 2 8 - 2
Lørdag 14-12-19 12:30 Rødovre FC 3 - Vanløse Floorball 3 7 - 2
Lørdag 04-01-20 14:00 Helsingør FT 2 - Herlev FC 4 2 - 5
Lørdag 04-01-20 16:00 Hafnia FC 3 - Rødovre FC 3 - Hal 3 2 - 9
Søndag 05-01-20 14:00 FF København 4 - Vanløse Floorball 3 - Hal 2 9 - 3
Søndag 05-01-20 14:30 Allerød Floorball 2 - Jægerspris UFC 2 3 - 9
Søndag 12-01-20 12:00 Rødovre FC 3 - Jægerspris UFC 2 3 - 5
Søndag 19-01-20 12:00 FF København 4 - Jægerspris UFC 2 - Hal 2 8 - 6
Søndag 19-01-20 13:30 Herlev FC 4 - Lyngby FF 2 - 7
NB!
Hjemmehold taberdømt
Ulovlig spiller
Søndag 19-01-20 15:00 Vanløse Floorball 3 - Allerød Floorball 2 - Hal 1 0 - 5
Lørdag 25-01-20 16:00 Herlev FC 4 - Vanløse Floorball 3 5 - 1
Søndag 26-01-20 17:00 Jægerspris UFC 2 - Rødovre FC 3 4 - 2
Søndag 26-01-20 18:00 Hafnia FC 3 - FF København 4 - Hal 3 1 - 16
Lørdag 01-02-20 15:00 Jægerspris UFC 2 - Hafnia FC 3 12 - 1
Søndag 02-02-20 13:30 Allerød Floorball 2 - Lyngby FF 0 - 6
Søndag 02-02-20 18:00 Herlev FC 4 - FF København 4 6 - 4
NB!
Udehold taberdømt
Manglende spillere
Lørdag 08-02-20 14:00 Helsingør FT 2 - Hafnia FC 3 5 - 0
Lørdag 08-02-20 17:00 Vanløse Floorball 3 - Herlev FC 4 - Hal 1 5 - 6
Søndag 09-02-20 15:00 Lyngby FF - Rødovre FC 3 - Hal 2 6 - 5
Søndag 23-02-20 14:00 FF København 4 - Rødovre FC 3 - Hal 2 5 - 9
NB!
Hjemmehold taberdømt
Udeblevet med afbud
Søndag 23-02-20 14:30 Allerød Floorball 2 - Helsingør FT 2 0 - 5
Søndag 23-02-20 14:30 Hafnia FC 3 - Lyngby FF - Hal 3 2 - 14
Søndag 01-03-20 12:00 FF København 4 - Helsingør FT 2 - Hal 2 3 - 7
Søndag 01-03-20 12:00 Vanløse Floorball 3 - Hafnia FC 3 - Hal 1 8 - 5
Søndag 01-03-20 17:30 Herlev FC 4 - Jægerspris UFC 2 1 - 12
Søndag 08-03-20 10:00 Lyngby FF - Vanløse Floorball 3 7 - 2
Søndag 08-03-20 12:30 Allerød Floorball 2 - FF København 4 3 - 4
Søndag 08-03-20 16:00 Rødovre FC 3 - Helsingør FT 2 8 - 4
Søndag 08-03-20 19:00 Hafnia FC 3 - Herlev FC 4 - Hal 3 5 - 9
NB!
Kamp aflyst
Lørdag 14-03-20 16:30 Jægerspris UFC 2 - Lyngby FF
NB!
Kamp aflyst
Søndag 15-03-20 12:30 Rødovre FC 3 - Herlev FC 4
NB!
Kamp aflyst
Torsdag 19-03-20 19:00 Helsingør FT 2 - Jægerspris UFC 2
NB!
Kamp aflyst
Søndag 22-03-20 14:00 Allerød Floorball 2 - Hafnia FC 3
NB!
Kamp aflyst
Søndag 22-03-20 16:00 FF København 4 - Lyngby FF - Hal 2
NB!
Kamp aflyst
Onsdag 25-03-20 19:30 Rødovre FC 3 - Allerød Floorball 2 - Hal 3
NB!
Kamp aflyst
Søndag 29-03-20 11:30 Vanløse Floorball 3 - Rødovre FC 3 - Hal 1
NB!
Kamp aflyst
Søndag 29-03-20 13:00 Lyngby FF - Helsingør FT 2
NB!
Kamp aflyst
Søndag 29-03-20 13:00 Herlev FC 4 - Allerød Floorball 2
NB!
Kamp aflyst
Torsdag 02-04-20 19:30 Helsingør FT 2 - Lyngby FF
NB!
Kamp aflyst
Søndag 05-04-20 16:00 Jægerspris UFC 2 - Vanløse Floorball 3
NB!
Kamp aflyst
Søndag 19-04-20 12:00 Helsingør FT 2 - Vanløse Floorball 3

Til toppen