Øst, kreds 1 - Serie 1

Info

Turnering: Danmarksturneringen i Floorball
Turneringsansvarlige
Steffen Aagaard Fabricius Tlf: 24481429
Dokumenter
Reglement

Stilling Danmarksturneringen i Floorball
Serie 1
Øst, kreds 1

Hold Kampe V U T Score Point
1. Jægerspris UFC 2 1 1 0 0 12-1 3
2. Allerød Floorball 2 1 1 0 0 6-3 3
3. Lyngby FF 1 1 0 0 5-3 3
4. Herlev FC 4 0 0 0 0 0-0 0
5. Hafnia FC 3 0 0 0 0 0-0 0
6. Vanløse Floorball 3 0 0 0 0 0-0 0
7. Rødovre FC 3 0 0 0 0 0-0 0
8. FF København 4 1 0 0 1 3-5 0
9. Helsingør FT 2 1 0 0 1 3-6 0
10. Ølsted IF 1 0 0 1 1-12 0

= Hold musen henover ikonet, for at se den anvendte stillingsregel

Seneste resultater

Danmarksturneringen i Floorball
Serie 1
Øst, kreds 1

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat
745831 14-09-19 18:00 Helsingør FT 2 - Allerød Floorball 2 Helsingør Idrætspark Stadion og Haller 3 - 6
745833 15-09-19 12:00 Lyngby FF - FF København 4 Lyngby Idrætsby - Lyngby Stadion - Hal 2 5 - 3
745832 15-09-19 16:00 Jægerspris UFC 2 - Ølsted IF Skuldelev Hallen 12 - 1

Kommende kampe

Danmarksturneringen i Floorball
Serie 1
Øst, kreds 1

Fra dato: til dato:

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal
21-09-19 15:00  -  - Hal 1
22-09-19 12:00  -  - Hal 2
22-09-19 12:30  - 
22-09-19 14:00  -  - Hal 2
22-09-19 18:00  -  - Hal 3

Komplet kampprogram

Danmarksturneringen i Floorball
Serie 1
Øst, kreds 1

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat Arrangør
14-09-19 18:00 Helsingør FT 2 - Allerød Floorball 2 3 - 6
15-09-19 12:00 Lyngby FF - FF København 4 - Hal 2 5 - 3
15-09-19 16:00 Jægerspris UFC 2 - Ølsted IF 12 - 1
21-09-19 15:00 Vanløse Floorball 3 - Helsingør FT 2 - Hal 1
22-09-19 12:00 Lyngby FF - Herlev FC 4 - Hal 2
22-09-19 12:30 Allerød Floorball 2 - Rødovre FC 3
22-09-19 14:00 FF København 4 - Ølsted IF - Hal 2
22-09-19 18:00 Hafnia FC 3 - Jægerspris UFC 2 - Hal 3
28-09-19 12:30 Helsingør FT 2 - Lyngby FF
28-09-19 14:00 Rødovre FC 3 - Jægerspris UFC 2
29-09-19 14:30 Ølsted IF - Allerød Floorball 2
29-09-19 18:00 FF København 4 - Hafnia FC 3 - Hal 2
04-10-19 19:30 Herlev FC 4 - Helsingør FT 2
05-10-19 16:00 Hafnia FC 3 - Vanløse Floorball 3 - Hal 3
09-10-19 20:00 Rødovre FC 3 - FF København 4
12-10-19 16:00 Hafnia FC 3 - Allerød Floorball 2 - Hal 3
13-10-19 10:00 Vanløse Floorball 3 - Lyngby FF - Hal 1
13-10-19 14:30 Ølsted IF - Rødovre FC 3
13-10-19 19:00 FF København 4 - Herlev FC 4 - Hal 2
27-10-19 13:30 Lyngby FF - Jægerspris UFC 2
27-10-19 14:30 Allerød Floorball 2 - Herlev FC 4
27-10-19 19:00 Hafnia FC 3 - Ølsted IF - Hal 3
01-11-19 20:30 Helsingør FT 2 - FF København 4
02-11-19 15:00 Jægerspris UFC 2 - Allerød Floorball 2
03-11-19 16:00 Herlev FC 4 - Rødovre FC 3
16-11-19 16:00 Jægerspris UFC 2 - Herlev FC 4
16-11-19 16:15 Helsingør FT 2 - Ølsted IF
17-11-19 13:30 Lyngby FF - Hafnia FC 3
17-11-19 14:30 Allerød Floorball 2 - Vanløse Floorball 3
20-11-19 20:00 Rødovre FC 3 - Lyngby FF
22-11-19 20:00 Herlev FC 4 - Ølsted IF
24-11-19 15:00 Vanløse Floorball 3 - Jægerspris UFC 2 - Hal 1
24-11-19 16:00 FF København 4 - Allerød Floorball 2 - Hal 2
24-11-19 19:00 Hafnia FC 3 - Helsingør FT 2 - Hal 3
26-11-19 20:00 Rødovre FC 3 - Hafnia FC 3
29-11-19 19:30 Ølsted IF - Vanløse Floorball 3
30-11-19 12:00 Lyngby FF - Allerød Floorball 2
30-11-19 17:45 Helsingør FT 2 - Rødovre FC 3
01-12-19 16:00 Jægerspris UFC 2 - FF København 4
07-12-19 16:00 Vanløse Floorball 3 - FF København 4 - Hal 1
07-12-19 16:00 Jægerspris UFC 2 - Helsingør FT 2
08-12-19 12:30 Allerød Floorball 2 - Ølsted IF
08-12-19 19:00 Herlev FC 4 - Hafnia FC 3
14-12-19 12:30 Rødovre FC 3 - Vanløse Floorball 3
04-01-20 14:00 Helsingør FT 2 - Herlev FC 4
04-01-20 16:00 Hafnia FC 3 - Rødovre FC 3 - Hal 3
05-01-20 14:30 Allerød Floorball 2 - Jægerspris UFC 2
05-01-20 15:00 Lyngby FF - Ølsted IF
05-01-20 16:00 FF København 4 - Vanløse Floorball 3 - Hal 2
19-01-20 13:30 Herlev FC 4 - Lyngby FF
19-01-20 14:00 FF København 4 - Jægerspris UFC 2 - Hal 2
19-01-20 15:00 Vanløse Floorball 3 - Allerød Floorball 2 - Hal 1
25-01-20 16:00 Herlev FC 4 - Vanløse Floorball 3
26-01-20 14:30 Ølsted IF - Helsingør FT 2
26-01-20 17:00 Jægerspris UFC 2 - Rødovre FC 3
26-01-20 18:00 Hafnia FC 3 - FF København 4 - Hal 3
01-02-20 11:00 Helsingør FT 2 - Vanløse Floorball 3
01-02-20 15:00 Jægerspris UFC 2 - Hafnia FC 3
02-02-20 13:30 Allerød Floorball 2 - Lyngby FF
02-02-20 16:00 Rødovre FC 3 - Ølsted IF
02-02-20 18:00 Herlev FC 4 - FF København 4
08-02-20 14:00 Helsingør FT 2 - Hafnia FC 3
08-02-20 17:00 Vanløse Floorball 3 - Herlev FC 4 - Hal 1
09-02-20 14:30 Ølsted IF - FF København 4
09-02-20 15:00 Lyngby FF - Rødovre FC 3
21-02-20 19:30 Ølsted IF - Herlev FC 4
22-02-20 17:00 Jægerspris UFC 2 - Vanløse Floorball 3
23-02-20 14:30 Allerød Floorball 2 - Helsingør FT 2
23-02-20 16:00 FF København 4 - Rødovre FC 3 - Hal 2
23-02-20 16:00 Hafnia FC 3 - Lyngby FF - Hal 3
26-02-20 20:00 Rødovre FC 3 - Allerød Floorball 2
01-03-20 12:00 Vanløse Floorball 3 - Hafnia FC 3 - Hal 1
01-03-20 14:00 FF København 4 - Helsingør FT 2 - Hal 2
01-03-20 14:30 Ølsted IF - Lyngby FF
01-03-20 17:30 Herlev FC 4 - Jægerspris UFC 2
08-03-20 10:00 Lyngby FF - Vanløse Floorball 3
08-03-20 12:30 Allerød Floorball 2 - FF København 4
08-03-20 14:30 Ølsted IF - Jægerspris UFC 2
08-03-20 16:00 Rødovre FC 3 - Helsingør FT 2
08-03-20 18:00 Hafnia FC 3 - Herlev FC 4 - Hal 3
14-03-20 14:00 Vanløse Floorball 3 - Ølsted IF - Hal 1
14-03-20 16:30 Jægerspris UFC 2 - Lyngby FF
15-03-20 12:30 Rødovre FC 3 - Herlev FC 4
19-03-20 19:00 Helsingør FT 2 - Jægerspris UFC 2
22-03-20 14:00 Allerød Floorball 2 - Hafnia FC 3
22-03-20 18:00 FF København 4 - Lyngby FF - Hal 2
29-03-20 11:30 Vanløse Floorball 3 - Rødovre FC 3 - Hal 1
29-03-20 13:00 Lyngby FF - Helsingør FT 2
29-03-20 13:00 Herlev FC 4 - Allerød Floorball 2
29-03-20 14:30 Ølsted IF - Hafnia FC 3

Til toppen