Landsdækkende mellemspil - Select Liga - Kvalifikationsspil - Herrer

Info

Turnering: Danmarksturneringen i Floorball
Turneringsansvarlige
Keld Andreassen Tlf: 43262591
Dokumenter
Reglement

Bemærkninger


Stilling Danmarksturneringen i Floorball
Kvalifikationsspil - Herrer
Landsdækkende mellemspil - Select Liga

Hold Kampe V U T Score Point
1. Benløse FC 6 5 0 1 36-24 18
2. Fr. Blackhawks 6 4 0 2 43-28 16
3. Hvidovre Attack FC 6 4 0 2 25-22 13
4. Copenhagen FC 6 4 0 2 37-23 13
5. Sunds Seahawks FC 6 1 0 5 31-26 6
6. AaB Floorball 6 0 0 6 16-65 0

= Hold musen henover ikonet, for at se den anvendte stillingsregel

Seneste resultater

Danmarksturneringen i Floorball
Kvalifikationsspil - Herrer
Landsdækkende mellemspil - Select Liga

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat
778274 22-02-20 14:30 Copenhagen FC - Sunds Seahawks FC Gl. Valby Hal 8 - 5
778272 23-02-20 15:00 Benløse FC - Fr. Blackhawks Dansk Kabel TV Arena - Hal B 7 - 4
778273 23-02-20 16:15 Hvidovre Attack FC - AaB Floorball Avedøre Idrætscenter 6 - 3
778276 26-02-20 19:30 Fr. Blackhawks - AaB Floorball Abildgård Hallen

Kommende kampe

Danmarksturneringen i Floorball
Kvalifikationsspil - Herrer
Landsdækkende mellemspil - Select Liga

Fra dato: til dato:

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal
26-02-20 19:30  - 
27-02-20 19:30  - 
01-03-20 17:30  - 
04-03-20 19:30  - 

Komplet kampprogram

Danmarksturneringen i Floorball
Kvalifikationsspil - Herrer
Landsdækkende mellemspil - Select Liga

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat Arrangør
04-01-20 14:30 Sunds Seahawks FC - Copenhagen FC 2 - 4
04-01-20 16:00 Fr. Blackhawks - Benløse FC 9 - 5
05-01-20 16:00 AaB Floorball - Hvidovre Attack FC 2 - 5
15-01-20 19:30 Fr. Blackhawks - Sunds Seahawks FC 6 - 4
15-01-20 20:00 Hvidovre Attack FC - Benløse FC 3 - 7
18-01-20 14:30 Copenhagen FC - Fr. Blackhawks 5 - 4
18-01-20 14:45 Hvidovre Attack FC - Sunds Seahawks FC 2 - 1
18-01-20 15:30 Benløse FC - AaB Floorball - Hal B 9 - 3
05-02-20 19:30 Benløse FC - Copenhagen FC - Hal A 4 - 2
05-02-20 20:00 AaB Floorball - Fr. Blackhawks 3 - 15
08-02-20 14:30 AaB Floorball - Copenhagen FC 3 - 14
08-02-20 15:00 Sunds Seahawks FC - Benløse FC 3 - 4 (SV)
08-02-20 16:15 Fr. Blackhawks - Hvidovre Attack FC 5 - 4
11-02-20 20:00 Sunds Seahawks FC - AaB Floorball 16 - 2
13-02-20 18:15 Copenhagen FC - Hvidovre Attack FC 4 - 5 (SV)
22-02-20 14:30 Copenhagen FC - Sunds Seahawks FC 8 - 5
23-02-20 15:00 Benløse FC - Fr. Blackhawks - Hal B 7 - 4
23-02-20 16:15 Hvidovre Attack FC - AaB Floorball 6 - 3
26-02-20 19:30 Fr. Blackhawks - AaB Floorball
27-02-20 19:30 Copenhagen FC - Benløse FC
01-03-20 17:30 Sunds Seahawks FC - Fr. Blackhawks
04-03-20 19:30 Benløse FC - Hvidovre Attack FC
07-03-20 15:00 Sunds Seahawks FC - Hvidovre Attack FC
07-03-20 15:00 Fr. Blackhawks - Copenhagen FC
08-03-20 14:30 AaB Floorball - Benløse FC
11-03-20 20:00 Hvidovre Attack FC - Copenhagen FC
11-03-20 20:00 AaB Floorball - Sunds Seahawks FC
14-03-20 15:00 Benløse FC - Sunds Seahawks FC - Hal B
14-03-20 16:00 Copenhagen FC - AaB Floorball
15-03-20 14:30 Hvidovre Attack FC - Fr. Blackhawks

Til toppen