Landsdækkende mellemspil - Select Liga - Kvalifikationsspil - Herrer

Info

Turnering: Danmarksturneringen i Floorball
Turneringsansvarlige
Keld Andreassen Tlf: 43262591
Dokumenter
Reglement

Bemærkninger


https://foreningsportalen.dgi.dk/Report/MatchListCreateXL.aspx?Pool=41996

Stilling Danmarksturneringen i Floorball
Kvalifikationsspil - Herrer
Landsdækkende mellemspil - Select Liga

Hold Kampe V U T Score Point
1. Benløse FC 9 7 0 2 63-40 24
2. Fr. Blackhawks 9 6 0 3 65-45 22
3. Hvidovre Attack FC 9 6 0 3 46-39 19
4. Sunds Seahawks FC 9 4 0 5 61-42 15
5. Copenhagen FC 9 4 0 5 53-50 13
6. AaB Floorball 9 0 0 9 32-104 0

= Hold musen henover ikonet, for at se den anvendte stillingsregel

Seneste resultater

Danmarksturneringen i Floorball
Kvalifikationsspil - Herrer
Landsdækkende mellemspil - Select Liga

Der er ingen resultater for de seneste 7 dage

Kommende kampe

Danmarksturneringen i Floorball
Kvalifikationsspil - Herrer
Landsdækkende mellemspil - Select Liga

Fra dato: til dato:

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal
https://foreningsportalen.dgi.dk/Report/MatchListCreateXL.aspx?Pool=41996

Komplet kampprogram

Danmarksturneringen i Floorball
Kvalifikationsspil - Herrer
Landsdækkende mellemspil - Select Liga

Kampnr. Dag Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat Arrangør
Lørdag 04-01-20 14:30 Sunds Seahawks FC - Copenhagen FC 2 - 4
Lørdag 04-01-20 16:00 Fr. Blackhawks - Benløse FC 9 - 5
Søndag 05-01-20 16:00 AaB Floorball - Hvidovre Attack FC 2 - 5
Onsdag 15-01-20 19:30 Fr. Blackhawks - Sunds Seahawks FC 6 - 4
Onsdag 15-01-20 20:00 Hvidovre Attack FC - Benløse FC 3 - 7
Lørdag 18-01-20 14:30 Copenhagen FC - Fr. Blackhawks 5 - 4
Lørdag 18-01-20 14:45 Hvidovre Attack FC - Sunds Seahawks FC 2 - 1
Lørdag 18-01-20 15:30 Benløse FC - AaB Floorball - Hal B 9 - 3
Onsdag 05-02-20 19:30 Benløse FC - Copenhagen FC - Hal A 4 - 2
Onsdag 05-02-20 20:00 AaB Floorball - Fr. Blackhawks 3 - 15
Lørdag 08-02-20 14:30 AaB Floorball - Copenhagen FC 3 - 14
Lørdag 08-02-20 15:00 Sunds Seahawks FC - Benløse FC 3 - 4 (SV)
Lørdag 08-02-20 16:15 Fr. Blackhawks - Hvidovre Attack FC 5 - 4
Tirsdag 11-02-20 20:00 Sunds Seahawks FC - AaB Floorball 16 - 2
Torsdag 13-02-20 18:15 Copenhagen FC - Hvidovre Attack FC 4 - 5 (SV)
Lørdag 22-02-20 14:30 Copenhagen FC - Sunds Seahawks FC 8 - 5
Søndag 23-02-20 15:00 Benløse FC - Fr. Blackhawks - Hal B 7 - 4
Søndag 23-02-20 16:15 Hvidovre Attack FC - AaB Floorball 6 - 3
Onsdag 26-02-20 19:30 Fr. Blackhawks - AaB Floorball 12 - 4
Torsdag 27-02-20 19:30 Copenhagen FC - Benløse FC 6 - 10
Søndag 01-03-20 17:30 Sunds Seahawks FC - Fr. Blackhawks 8 - 3
Onsdag 04-03-20 19:30 Benløse FC - Hvidovre Attack FC 4 - 5
Lørdag 07-03-20 15:00 Sunds Seahawks FC - Hvidovre Attack FC 8 - 6
Lørdag 07-03-20 15:00 Fr. Blackhawks - Copenhagen FC 7 - 5
Søndag 08-03-20 14:30 AaB Floorball - Benløse FC 5 - 13
Onsdag 11-03-20 20:00 Hvidovre Attack FC - Copenhagen FC 10 - 5
Onsdag 11-03-20 20:00 AaB Floorball - Sunds Seahawks FC 7 - 14
NB!
Kamp aflyst
Lørdag 14-03-20 15:00 Benløse FC - Sunds Seahawks FC - Hal B
NB!
Kamp aflyst
Lørdag 14-03-20 16:00 Copenhagen FC - AaB Floorball
NB!
Kamp aflyst
Søndag 15-03-20 14:30 Hvidovre Attack FC - Fr. Blackhawks

Til toppen