Vest - U11A

Info

Turnering: Danmarksturneringen i Floorball
Turneringsansvarlige
Steffen Aagaard Fabricius Tlf: 24481429
Dokumenter
Reglement

Stilling Danmarksturneringen i Floorball
U11A
Vest

Hold Kampe V U T Score Point
1. Fr. Blackhawks 3 1 1 0 0 8-0 3
2. Strandby Elling IF 1 1 0 0 8-2 3
3. AaB Floorball 1 1 0 0 6-5 3
4. Fr. Blackhawks 0 0 0 0 0-0 0
5. Brønderslev FC 0 0 0 0 0-0 0
6. Esbjerg Sharks FC 0 0 0 0 0-0 0
7. Sindal Dragons 0 0 0 0 0-0 0
8. Sæby Floorball 1 0 0 1 5-6 0
9. Fr. Blackhawks 2 1 0 0 1 2-8 0
10. Aalborg Flyers FC 1 0 0 1 0-8 0

= Hold musen henover ikonet, for at se den anvendte stillingsregel

Seneste resultater

Danmarksturneringen i Floorball
U11A
Vest

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat
747791 14-09-19 10:30 Fr. Blackhawks 2 - Strandby Elling IF Abildgård Hallen 2 - 8
747788 14-09-19 12:00 Fr. Blackhawks 3 - Aalborg Flyers FC Abildgård Hallen 8 - 0
747789 14-09-19 15:00 Sæby Floorball - AaB Floorball Sæby Fritidscenter 5 - 6

Kommende kampe

Danmarksturneringen i Floorball
U11A
Vest

Fra dato: til dato:

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal
18-09-19 17:45  - 
21-09-19 11:00  - 
21-09-19 11:30  - 
22-09-19 10:00  - 
22-09-19 13:00  - 

Komplet kampprogram

Danmarksturneringen i Floorball
U11A
Vest

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat Arrangør
14-09-19 10:30 Fr. Blackhawks 2 - Strandby Elling IF 2 - 8
14-09-19 12:00 Fr. Blackhawks 3 - Aalborg Flyers FC 8 - 0
14-09-19 15:00 Sæby Floorball - AaB Floorball 5 - 6
18-09-19 17:45 Fr. Blackhawks 3 - Fr. Blackhawks 2
21-09-19 11:00 Sindal Dragons - Strandby Elling IF
21-09-19 11:30 Esbjerg Sharks FC - Sæby Floorball
22-09-19 10:00 AaB Floorball - Fr. Blackhawks
22-09-19 13:00 Aalborg Flyers FC - Brønderslev FC
28-09-19 09:30 Strandby Elling IF - AaB Floorball
29-09-19 11:00 Aalborg Flyers FC - Fr. Blackhawks 2
04-10-19 18:15 Fr. Blackhawks 2 - Sindal Dragons
04-10-19 19:45 Fr. Blackhawks - Sæby Floorball
05-10-19 15:30 Strandby Elling IF - Esbjerg Sharks FC
06-10-19 08:30 Fr. Blackhawks 3 - Esbjerg Sharks FC - Hal 1
06-10-19 09:30 AaB Floorball - Aalborg Flyers FC
26-10-19 10:00 Brønderslev FC - Fr. Blackhawks 2 - Hal 1
26-10-19 11:30 Esbjerg Sharks FC - Sindal Dragons
27-10-19 10:30 Sæby Floorball - Strandby Elling IF
27-10-19 11:00 Aalborg Flyers FC - Fr. Blackhawks
27-10-19 12:00 AaB Floorball - Fr. Blackhawks 3
01-11-19 18:00 Sindal Dragons - Fr. Blackhawks 3
02-11-19 11:00 Strandby Elling IF - Brønderslev FC
03-11-19 11:00 Fr. Blackhawks - Fr. Blackhawks 2
03-11-19 11:30 Esbjerg Sharks FC - AaB Floorball
15-11-19 18:15 Fr. Blackhawks 3 - Fr. Blackhawks
16-11-19 10:00 Brønderslev FC - Sæby Floorball - Hal 1
16-11-19 10:00 Aalborg Flyers FC - Strandby Elling IF
18-11-19 18:30 Sindal Dragons - Fr. Blackhawks
23-11-19 11:00 Sindal Dragons - Aalborg Flyers FC
23-11-19 13:30 Sæby Floorball - Fr. Blackhawks 3
23-11-19 16:30 Fr. Blackhawks 2 - Esbjerg Sharks FC
24-11-19 09:00 Fr. Blackhawks - Esbjerg Sharks FC
24-11-19 10:00 AaB Floorball - Brønderslev FC
29-11-19 17:30 Sæby Floorball - Fr. Blackhawks 2
30-11-19 09:30 Strandby Elling IF - Fr. Blackhawks 3
30-11-19 10:00 Brønderslev FC - Fr. Blackhawks - Hal 1
06-12-19 17:30 Sindal Dragons - Sæby Floorball
06-12-19 18:30 Fr. Blackhawks - Strandby Elling IF
07-12-19 12:00 Esbjerg Sharks FC - Brønderslev FC
08-12-19 12:00 Fr. Blackhawks 2 - AaB Floorball
03-01-20 18:30 Fr. Blackhawks 3 - Sindal Dragons
04-01-20 10:00 Brønderslev FC - Aalborg Flyers FC - Hal 1
04-01-20 10:00 Strandby Elling IF - Sæby Floorball
04-01-20 12:00 AaB Floorball - Fr. Blackhawks 2
11-01-20 11:00 Sindal Dragons - AaB Floorball
11-01-20 11:30 Esbjerg Sharks FC - Strandby Elling IF
18-01-20 09:30 Sæby Floorball - Fr. Blackhawks
18-01-20 10:00 Fr. Blackhawks 2 - Brønderslev FC
19-01-20 10:00 Aalborg Flyers FC - AaB Floorball
24-01-20 18:00 Strandby Elling IF - Aalborg Flyers FC
25-01-20 12:30 Sindal Dragons - Esbjerg Sharks FC
25-01-20 13:00 Fr. Blackhawks - AaB Floorball
25-01-20 13:30 Sæby Floorball - Esbjerg Sharks FC
25-01-20 14:30 Fr. Blackhawks 3 - Brønderslev FC
26-01-20 10:30 AaB Floorball - Esbjerg Sharks FC
07-02-20 18:15 Fr. Blackhawks 2 - Fr. Blackhawks 3
08-02-20 11:00 Fr. Blackhawks - Aalborg Flyers FC
08-02-20 12:00 AaB Floorball - Sindal Dragons
22-02-20 10:00 Strandby Elling IF - Fr. Blackhawks 2
22-02-20 14:00 Aalborg Flyers FC - Sindal Dragons
23-02-20 10:00 Sæby Floorball - Brønderslev FC
23-02-20 12:00 Fr. Blackhawks - Fr. Blackhawks 3
29-02-20 10:00 Brønderslev FC - AaB Floorball - Hal 1
29-02-20 11:00 Sindal Dragons - Fr. Blackhawks 2
29-02-20 12:00 Esbjerg Sharks FC - Fr. Blackhawks
01-03-20 10:00 Aalborg Flyers FC - Fr. Blackhawks 3
07-03-20 10:00 Strandby Elling IF - Fr. Blackhawks
07-03-20 10:00 Brønderslev FC - Sindal Dragons - Hal 1
07-03-20 12:00 AaB Floorball - Sæby Floorball
08-03-20 11:00 Fr. Blackhawks 2 - Aalborg Flyers FC
13-03-20 18:30 Fr. Blackhawks 3 - Sæby Floorball
14-03-20 11:00 Sindal Dragons - Brønderslev FC
14-03-20 14:00 Esbjerg Sharks FC - Fr. Blackhawks 2
27-03-20 18:15 Fr. Blackhawks 3 - Strandby Elling IF
27-03-20 19:45 Fr. Blackhawks 2 - Fr. Blackhawks
28-03-20 12:00 Brønderslev FC - Esbjerg Sharks FC - Hal 1
28-03-20 16:00 Aalborg Flyers FC - Esbjerg Sharks FC
29-03-20 11:00 Sæby Floorball - Sindal Dragons
04-04-20 12:00 Esbjerg Sharks FC - Aalborg Flyers FC
05-04-20 09:30 Fr. Blackhawks 2 - Sæby Floorball
05-04-20 12:00 AaB Floorball - Strandby Elling IF
05-04-20 12:30 Fr. Blackhawks - Sindal Dragons
01-05-20 17:30 Sæby Floorball - Aalborg Flyers FC
02-05-20 10:00 Strandby Elling IF - Sindal Dragons
02-05-20 13:00 Fr. Blackhawks - Brønderslev FC
02-05-20 14:30 Fr. Blackhawks 3 - AaB Floorball
09-05-20 10:00 Brønderslev FC - Strandby Elling IF - Hal 1
09-05-20 12:00 Aalborg Flyers FC - Sæby Floorball
09-05-20 12:00 Esbjerg Sharks FC - Fr. Blackhawks 3

Til toppen