Pulje 4 - A-rækken

Info

Turnering: DGI Nordjylland Petanque 2019
Turneringsansvarlige
Jan Pedersbæk Tlf: 21291875 / 21291875
Poul Erik Hansen Tlf: 23639760 / 23639760
Henrik Bilde Tlf: 20324239 / 20324239
Kurt Østbjerg Tlf: 98378621 / 29728621
Erling Færk Mikkelsen Tlf: 51930501 / 51930501
Christian Engen Tlf: 79404172 / 24964712
Dokumenter
Invitation Holdkort Turneringsinformation

Stilling DGI Nordjylland Petanque 2019
A-rækken
Pulje 4

Hold Kampe V U T Kampe i kampen Kugler + / - Point
1. LKB Gistrup 1 10 7 2 1 39-21 646-514 132 39
2. Petanque Hj. 1 10 7 2 1 38-22 667-490 177 38
3. Arentsminde IF 5 10 5 2 3 35-25 607-532 75 35
4. Vodskov 1 10 4 1 5 30-30 560-590 -30 30
5. Lundergård IUF 1 10 1 4 5 24-36 539-651 -112 24
6. Vestbjerg 2 10 0 1 9 14-46 469-711 -242 14

= Hold musen henover ikonet, for at se den anvendte stillingsregel
https://foreningsportalen.dgi.dk/Report/MatchListCreateXL.aspx?Pool=39262

Komplet kampprogram

DGI Nordjylland Petanque 2019
A-rækken
Pulje 4

Kampnr. Dag Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat Arrangør
Mandag 29-04-19 18:30 Vodskov 1 - LKB Gistrup 1 2 - 4
(50 - 72)
Tirsdag 30-04-19 18:30 Petanque Hj. 1 - Arentsminde IF 5 4 - 2
(70 - 49)
Torsdag 02-05-19 18:30 Vestbjerg 2 - Lundergård IUF 1 3 - 3
(69 - 68)
Mandag 06-05-19 18:30 Arentsminde IF 5 - Vodskov 1 3 - 3
(58 - 54)
Torsdag 09-05-19 18:30 Lundergård IUF 1 - Petanque Hj. 1 2 - 4
(63 - 58)
Mandag 13-05-19 18:30 Arentsminde IF 5 - Lundergård IUF 1 3 - 3
(56 - 45)
Tirsdag 14-05-19 18:30 Petanque Hj. 1 - LKB Gistrup 1 3 - 3
(58 - 51)
Torsdag 16-05-19 18:30 Vestbjerg 2 - Vodskov 1 2 - 4
(50 - 55)
Mandag 20-05-19 18:30 Vodskov 1 - Lundergård IUF 1 5 - 1
(77 - 45)
Tirsdag 21-05-19 18:30 Petanque Hj. 1 - Vestbjerg 2 4 - 2
(75 - 45)
Torsdag 23-05-19 18:30 LKB Gistrup 1 - Arentsminde IF 5 5 - 1
(68 - 35)
Mandag 27-05-19 18:30 LKB Gistrup 1 - Petanque Hj. 1 5 - 1
(74 - 47)
Mandag 03-06-19 18:30 LKB Gistrup 1 - Vestbjerg 2 4 - 2
(57 - 44)
Mandag 03-06-19 18:30 Vodskov 1 - Petanque Hj. 1 2 - 4
(47 - 66)
Torsdag 06-06-19 18:30 Vestbjerg 2 - Arentsminde IF 5 1 - 5
(36 - 76)
Torsdag 06-06-19 18:30 Lundergård IUF 1 - LKB Gistrup 1 1 - 5
(50 - 72)
Tirsdag 18-06-19 18:30 Arentsminde IF 5 - Petanque Hj. 1 2 - 4
(43 - 71)
Torsdag 20-06-19 18:30 LKB Gistrup 1 - Vodskov 1 5 - 1
(66 - 44)
Torsdag 20-06-19 18:30 Lundergård IUF 1 - Vestbjerg 2 5 - 1
(74 - 46)
Mandag 24-06-19 18:30 Vodskov 1 - Arentsminde IF 5 1 - 5
(50 - 69)
Tirsdag 25-06-19 18:30 Petanque Hj. 1 - Lundergård IUF 1 3 - 3
(67 - 45)
Torsdag 27-06-19 18:30 Vestbjerg 2 - LKB Gistrup 1 2 - 4
(62 - 73)
Mandag 01-07-19 18:30 Vodskov 1 - Vestbjerg 2 6 - 0
(78 - 42)
Torsdag 04-07-19 18:30 Lundergård IUF 1 - Arentsminde IF 5 2 - 4
(51 - 73)
Tirsdag 09-07-19 18:30 Arentsminde IF 5 - Vestbjerg 2 5 - 1
(77 - 41)
Mandag 29-07-19 18:30 Arentsminde IF 5 - LKB Gistrup 1 5 - 1
(71 - 46)
Torsdag 01-08-19 18:30 Lundergård IUF 1 - Vodskov 1 1 - 5
(45 - 66)
Torsdag 01-08-19 18:30 Vestbjerg 2 - Petanque Hj. 1 0 - 6
(34 - 78)
Tirsdag 06-08-19 18:30 Petanque Hj. 1 - Vodskov 1 5 - 1
(77 - 39)
Torsdag 08-08-19 18:30 LKB Gistrup 1 - Lundergård IUF 1 3 - 3
(67 - 53)

Til toppen