Pulje 5 - Eftermiddags-rækken

Info

Turnering: DGI Nordjylland Petanque 2019
Turneringsansvarlige
Jan Pedersbæk Tlf: 21291875 / 21291875
Poul Erik Hansen Tlf: 23639760 / 23639760
Henrik Bilde Tlf: 20324239 / 20324239
Kurt Østbjerg Tlf: 98378621 / 29728621
Erling Færk Mikkelsen Tlf: 51930501 / 51930501
Christian Engen Tlf: 79404172 / 24964712
Dokumenter
Invitation Holdkort Turneringsinformation

Stilling DGI Nordjylland Petanque 2019
Eftermiddags-rækken
Pulje 5

Hold Kampe V U T Kampe i kampen Kugler + / - Point
1. ASIF 10 6 3 1 43-17 682-511 171 43
2. Harken UGF. 10 7 2 1 36-24 641-557 84 36
3. Petanque Hj. 10 4 2 4 36-24 634-581 53 36
4. Lundergård IUF 3 10 2 5 3 26-34 601-635 -34 26
5. Hørby PPK 10 2 2 6 21-39 518-658 -140 21
6. Præstbro 3 10 2 0 8 18-42 521-655 -134 18

= Hold musen henover ikonet, for at se den anvendte stillingsregel
https://foreningsportalen.dgi.dk/Report/MatchListCreateXL.aspx?Pool=39269

Komplet kampprogram

DGI Nordjylland Petanque 2019
Eftermiddags-rækken
Pulje 5

Kampnr. Dag Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat Arrangør
Mandag 29-04-19 13:30 Hørby PPK - ASIF - Petanquebaner 1 - 5
(47 - 72)
Onsdag 01-05-19 14:00 Præstbro 3 - Petanque Hj. 4 - 2
(71 - 49)
Onsdag 01-05-19 14:00 Harken UGF. - Lundergård IUF 3 4 - 2
(65 - 57)
Mandag 06-05-19 13:00 Petanque Hj. - Hørby PPK 6 - 0
(78 - 32)
Torsdag 09-05-19 14:00 ASIF - Harken UGF. 3 - 3
(66 - 47)
Torsdag 09-05-19 14:00 Lundergård IUF 3 - Præstbro 3 4 - 2
(68 - 35)
Mandag 13-05-19 13:30 Hørby PPK - Lundergård IUF 3 - Petanquebaner 3 - 3
(59 - 63)
Onsdag 15-05-19 14:00 Præstbro 3 - Harken UGF. 2 - 4
(49 - 61)
Torsdag 16-05-19 14:00 ASIF - Petanque Hj. 3 - 3
(62 - 63)
Mandag 20-05-19 13:30 Hørby PPK - Præstbro 3 - Petanquebaner 2 - 4
(48 - 73)
Onsdag 22-05-19 14:00 Harken UGF. - Petanque Hj. 4 - 2
(73 - 49)
Torsdag 23-05-19 14:00 Lundergård IUF 3 - ASIF 3 - 3
(60 - 68)
Mandag 03-06-19 13:00 Petanque Hj. - Lundergård IUF 3 5 - 1
(76 - 57)
Onsdag 05-06-19 14:00 Harken UGF. - Hørby PPK 4 - 2
(69 - 56)
Onsdag 05-06-19 14:00 Præstbro 3 - ASIF 1 - 5
(55 - 68)
Mandag 17-06-19 13:00 Petanque Hj. - Præstbro 3 6 - 0
(78 - 32)
Torsdag 20-06-19 14:00 ASIF - Hørby PPK 5 - 1
(71 - 27)
Torsdag 20-06-19 14:00 Lundergård IUF 3 - Harken UGF. 3 - 3
(63 - 67)
Mandag 24-06-19 13:30 Hørby PPK - Petanque Hj. - Petanquebaner 0 - 6
(54 - 78)
Onsdag 26-06-19 14:00 Præstbro 3 - Lundergård IUF 3 2 - 4
(66 - 71)
Onsdag 26-06-19 14:00 Harken UGF. - ASIF 4 - 2
(74 - 44)
Mandag 01-07-19 13:00 Petanque Hj. - ASIF 1 - 5
(52 - 75)
Onsdag 03-07-19 14:00 Harken UGF. - Præstbro 3 5 - 1
(76 - 46)
Torsdag 04-07-19 14:00 Lundergård IUF 3 - Hørby PPK 3 - 3
(59 - 62)
Mandag 29-07-19 13:00 Petanque Hj. - Harken UGF. 2 - 4
(52 - 66)
Onsdag 31-07-19 14:00 Præstbro 3 - Hørby PPK 2 - 4
(52 - 58)
Torsdag 01-08-19 14:00 ASIF - Lundergård IUF 3 6 - 0
(78 - 44)
Mandag 05-08-19 13:30 Hørby PPK - Harken UGF. - Petanquebaner 5 - 1
(75 - 43)
Torsdag 08-08-19 14:00 ASIF - Præstbro 3 6 - 0
(78 - 42)
Torsdag 08-08-19 14:00 Lundergård IUF 3 - Petanque Hj. 3 - 3
(59 - 59)

Til toppen