Pulje 6 - C-rækken

Info

Turnering: DGI Nordjylland Petanque 2019
Turneringsansvarlige
Jan Pedersbæk Tlf: 21291875 / 21291875
Poul Erik Hansen Tlf: 23639760 / 23639760
Henrik Bilde Tlf: 20324239 / 20324239
Kurt Østbjerg Tlf: 98378621 / 29728621
Erling Færk Mikkelsen Tlf: 51930501 / 51930501
Christian Engen Tlf: 24964712
Dokumenter
Invitation Holdkort Turneringsinformation

Stilling DGI Nordjylland Petanque 2019
C-rækken
Pulje 6

Hold Kampe V U T Kampe i kampen Kugler + / - Point
1. IK Vest 1. 10 5 2 3 35-25 639-539 100 35
2. Farstrup BK 2 10 4 5 1 33-27 635-595 40 33
3. Østrup 4 10 3 4 3 31-29 559-626 -67 31
4. Østrup 3 10 2 5 3 30-30 627-603 24 30
5. Gundersted 2 10 3 3 4 28-32 597-616 -19 28
6. Arden 2 10 3 1 6 23-37 577-655 -78 23

= Hold musen henover ikonet, for at se den anvendte stillingsregel

Seneste resultater

DGI Nordjylland Petanque 2019
C-rækken
Pulje 6

Der er ingen resultater for de seneste 7 dage

Kommende kampe

DGI Nordjylland Petanque 2019
C-rækken
Pulje 6

Fra dato: til dato:

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal
https://foreningsportalen.dgi.dk/Report/MatchListCreateXL.aspx?Pool=39289

Komplet kampprogram

DGI Nordjylland Petanque 2019
C-rækken
Pulje 6

Kampnr. Dag Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat Arrangør
Mandag 29-04-19 18:30 Østrup 4 - Østrup 3 - Petanquebaner 5 - 1
(68 - 63)
Tirsdag 30-04-19 18:30 Farstrup BK 2 - Arden 2 4 - 2
(69 - 47)
Torsdag 02-05-19 18:30 Gundersted 2 - IK Vest 1. 1 - 5
(50 - 74)
Tirsdag 07-05-19 18:30 IK Vest 1. - Farstrup BK 2 3 - 3
(64 - 59)
Onsdag 08-05-19 18:30 Arden 2 - Østrup 4 2 - 4
(52 - 65)
Onsdag 08-05-19 18:30 Østrup 3 - Gundersted 2 - Petanquebaner 3 - 3
(62 - 55)
Mandag 13-05-19 18:30 Østrup 4 - Farstrup BK 2 - Petanquebaner 3 - 3
(61 - 59)
Tirsdag 14-05-19 18:30 IK Vest 1. - Østrup 3 3 - 3
(56 - 47)
Torsdag 16-05-19 18:30 Gundersted 2 - Arden 2 2 - 4
(63 - 60)
Tirsdag 21-05-19 18:30 Farstrup BK 2 - Østrup 3 4 - 2
(73 - 49)
Onsdag 22-05-19 18:30 Arden 2 - IK Vest 1. 1 - 5
(56 - 71)
Torsdag 23-05-19 18:30 Gundersted 2 - Østrup 4 3 - 3
(59 - 51)
Mandag 03-06-19 18:30 Østrup 4 - IK Vest 1. - Petanquebaner 2 - 4
(43 - 63)
Tirsdag 04-06-19 18:30 Farstrup BK 2 - Gundersted 2 2 - 4
(55 - 74)
Onsdag 05-06-19 18:30 Østrup 3 - Arden 2 - Petanquebaner 6 - 0
(78 - 57)
Tirsdag 18-06-19 18:30 IK Vest 1. - Gundersted 2 2 - 4
(65 - 63)
Onsdag 19-06-19 18:30 Arden 2 - Farstrup BK 2 3 - 3
(67 - 61)
Onsdag 19-06-19 18:30 Østrup 3 - Østrup 4 - Petanquebaner 3 - 3
(69 - 54)
Mandag 24-06-19 18:30 Østrup 4 - Arden 2 - Petanquebaner 5 - 1
(71 - 59)
Tirsdag 25-06-19 18:30 Farstrup BK 2 - IK Vest 1. 4 - 2
(58 - 61)
Torsdag 27-06-19 18:30 Gundersted 2 - Østrup 3 3 - 3
(61 - 55)
Tirsdag 02-07-19 18:30 Farstrup BK 2 - Østrup 4 3 - 3
(66 - 50)
Onsdag 03-07-19 18:30 Arden 2 - Gundersted 2 4 - 2
(58 - 54)
Onsdag 03-07-19 18:30 Østrup 3 - IK Vest 1. - Petanquebaner 2 - 4
(64 - 62)
Mandag 29-07-19 18:30 Østrup 4 - Gundersted 2 - Petanquebaner 2 - 4
(66 - 64)
Tirsdag 30-07-19 18:30 IK Vest 1. - Arden 2 2 - 4
(51 - 69)
Onsdag 31-07-19 18:30 Østrup 3 - Farstrup BK 2 - Petanquebaner 3 - 3
(68 - 65)
Tirsdag 06-08-19 18:30 IK Vest 1. - Østrup 4 5 - 1
(72 - 30)
Onsdag 07-08-19 18:30 Arden 2 - Østrup 3 2 - 4
(52 - 72)
Torsdag 08-08-19 18:30 Gundersted 2 - Farstrup BK 2 2 - 4
(54 - 70)

Til toppen