1. Div. Syd - Senior old boys (+40) 11 - mand

https://foreningsportalen.dgi.dk/Report/MatchListCreateXL.aspx?Pool=40251

Stilling DGI Sydøstjylland Fodbold Efterår 2019 - Senior
Senior old boys (+40) 11 - mand
1. Div. Syd

Hold Kampe V U T Score Point
1. Kolding B. vet. 10 8 2 0 33-7 26
2. Bredballe IF 10 8 0 2 28-11 24
3. Bjert IF 10 6 1 3 25-11 19
4. Seest B 1. 10 6 1 3 26-20 19
5. BPI NB!
Ikke angivet
Nej
Ja
10 5 2 3 30-16 17
6. Trelde G&I NB!
Ikke angivet
Nej
Ja
10 5 0 5 22-18 15
7. Fredericia KFUM NB!
Ikke angivet
Nej
Ja
10 4 0 6 15-22 12
8. Bramdrupdam GIF NB!
Ikke angivet
Nej
Ja
10 2 4 4 15-20 10
9. Dalby Gf 10 3 1 6 17-35 10
10. Smidstrup-Skærup NB!
Ikke angivet
Nej
Ja
10 1 2 7 12-30 5
11. Gårslev Gf NB!
Ikke angivet
Nej
Ja
10 0 1 9 9-42 1
12. Oversidder 0 0 0 0 0-0 0

= Hold musen henover ikonet, for at se den anvendte stillingsregel

Seneste resultater

DGI Sydøstjylland Fodbold Efterår 2019 - Senior
Senior old boys (+40) 11 - mand
1. Div. Syd

Der er ingen resultater for de seneste 7 dage

Kommende kampe

DGI Sydøstjylland Fodbold Efterår 2019 - Senior
Senior old boys (+40) 11 - mand
1. Div. Syd

Fra dato: til dato:

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal
https://foreningsportalen.dgi.dk/Report/MatchListCreateXL.aspx?Pool=40251

Komplet kampprogram

DGI Sydøstjylland Fodbold Efterår 2019 - Senior
Senior old boys (+40) 11 - mand
1. Div. Syd

Kampnr. Dag Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat Arrangør
Mandag 17-06-19 19:00 Seest B 1. - Bramdrupdam GIF 5 - 4
Mandag 17-06-19 19:00 Bredballe IF - BPI 2 - 1
Mandag 17-06-19 19:00 Dalby Gf - Gårslev Gf 5 - 3
Mandag 17-06-19 19:00 Fredericia KFUM - Bjert IF - fodbold - bane 1 2 - 1
Mandag 17-06-19 19:00 Smidstrup-Skærup - Kolding B. vet. 1 - 5
Mandag 17-06-19 19:00 Trelde G&I - Oversidder
Mandag 24-06-19 19:00 Bjert IF - Seest B 1. 2 - 2
Mandag 24-06-19 19:00 Kolding B. vet. - Bredballe IF - fodbold - bane 1 2 - 1
Mandag 24-06-19 19:00 Oversidder - Dalby Gf
NB!
Hjemmehold taberdømt
Mandag 24-06-19 19:00 Bramdrupdam GIF - Fredericia KFUM 0 - 3
Mandag 24-06-19 19:00 BPI - Smidstrup-Skærup 3 - 1
Mandag 12-08-19 19:00 Seest B 1. - Bredballe IF 1 - 3
Mandag 12-08-19 19:00 Bramdrupdam GIF - Dalby Gf 2 - 2
Mandag 12-08-19 19:00 BPI - Gårslev Gf 8 - 2
Mandag 12-08-19 19:00 Fredericia KFUM - Smidstrup-Skærup - fodbold - bane 1 0 - 3
Mandag 12-08-19 19:00 Bjert IF - Trelde G&I 4 - 1
Mandag 12-08-19 19:00 Kolding B. vet. - Oversidder - fodbold - bane 1
Mandag 19-08-19 19:00 Smidstrup-Skærup - Seest B 1. 0 - 4
Mandag 19-08-19 19:00 Trelde G&I - Bramdrupdam GIF 2 - 1
Mandag 19-08-19 19:00 Oversidder - BPI
Mandag 19-08-19 19:00 Bredballe IF - Fredericia KFUM 4 - 0
Mandag 19-08-19 19:00 Dalby Gf - Bjert IF 0 - 4
Mandag 19-08-19 19:00 Gårslev Gf - Kolding B. vet. - Hal 1 0 - 8
Mandag 26-08-19 19:00 Seest B 1. - Dalby Gf 2 - 1
Mandag 26-08-19 19:00 Bramdrupdam GIF - BPI 2 - 2
NB!
Udehold taberdømt
Udeblevet med afbud
Mandag 26-08-19 19:00 Bredballe IF - Gårslev Gf 3 - 0
Mandag 26-08-19 19:00 Fredericia KFUM - Trelde G&I - fodbold - bane 1 2 - 1
Mandag 26-08-19 19:00 Bjert IF - Kolding B. vet. 1 - 2
Mandag 26-08-19 19:00 Smidstrup-Skærup - Oversidder
Mandag 02-09-19 19:00 Trelde G&I - Seest B 1. 2 - 1
Mandag 02-09-19 19:00 Kolding B. vet. - Bramdrupdam GIF - fodbold - bane 1 1 - 1
Mandag 02-09-19 19:00 Oversidder - Bredballe IF
Mandag 02-09-19 19:00 Dalby Gf - Fredericia KFUM 2 - 1
Mandag 02-09-19 19:00 BPI - Bjert IF 0 - 1
Mandag 02-09-19 19:00 Gårslev Gf - Smidstrup-Skærup - Hal 1 3 - 3
NB!
Udehold taberdømt
Mandag 09-09-19 18:30 Seest B 1. - BPI 3 - 0
Mandag 09-09-19 18:30 Bramdrupdam GIF - Gårslev Gf 3 - 0
Mandag 09-09-19 18:30 Bredballe IF - Dalby Gf 4 - 3
Mandag 09-09-19 18:30 Bjert IF - Oversidder
Mandag 09-09-19 18:30 Smidstrup-Skærup - Trelde G&I 2 - 3
Mandag 16-09-19 18:30 Kolding B. vet. - Seest B 1. - fodbold - bane 1 4 - 1
Mandag 16-09-19 18:30 Oversidder - Bramdrupdam GIF
Mandag 16-09-19 18:30 Trelde G&I - Bredballe IF 0 - 2
Mandag 16-09-19 18:30 BPI - Fredericia KFUM 4 - 1
NB!
Hjemmehold taberdømt
Mandag 16-09-19 18:30 Gårslev Gf - Bjert IF - Hal 1 0 - 3
NB!
Udehold taberdømt
Udeblevet med afbud
Mandag 16-09-19 18:30 Dalby Gf - Smidstrup-Skærup 3 - 0
Mandag 23-09-19 18:00 Seest B 1. - Gårslev Gf 3 - 1
Mandag 23-09-19 18:00 BPI - Dalby Gf 7 - 1
Mandag 23-09-19 18:00 Fredericia KFUM - Oversidder - fodbold - bane 1
Mandag 23-09-19 18:00 Bjert IF - Smidstrup-Skærup 4 - 1
NB!
Udehold taberdømt
Udeblevet med afbud
Mandag 23-09-19 18:00 Kolding B. vet. - Trelde G&I - fodbold - bane 1 3 - 0
Mandag 23-09-19 19:00 Bramdrupdam GIF - Bredballe IF 2 - 1
Mandag 30-09-19 18:00 Oversidder - Seest B 1.
Mandag 30-09-19 18:00 Smidstrup-Skærup - Bramdrupdam GIF 0 - 0
Mandag 30-09-19 18:00 Trelde G&I - BPI 1 - 3
Mandag 30-09-19 18:00 Gårslev Gf - Fredericia KFUM - Hal 1 0 - 3
Mandag 30-09-19 18:00 Dalby Gf - Kolding B. vet. 0 - 3
Mandag 30-09-19 19:30 Bredballe IF - Bjert IF 3 - 1
Onsdag 02-10-19 18:00 Gårslev Gf - Trelde G&I - Hal 1 0 - 3
Mandag 07-10-19 17:30 Seest B 1. - Fredericia KFUM 4 - 3
Mandag 07-10-19 17:30 Dalby Gf - Trelde G&I 0 - 9
Mandag 07-10-19 17:30 BPI - Kolding B. vet. 2 - 2
Mandag 07-10-19 17:30 Gårslev Gf - Oversidder - Hal 1
Mandag 07-10-19 19:00 Bramdrupdam GIF - Bjert IF 0 - 4
Mandag 07-10-19 19:30 Bredballe IF - Smidstrup-Skærup 5 - 1
NB!
Hjemmehold taberdømt
Udeblevet med afbud
Mandag 21-10-19 19:00 Fredericia KFUM - Kolding B. vet. - fodbold - bane 1 0 - 3

Til toppen