1. Div. Syd - Senior old boys (+40) 11 - mand

Stilling DGI Sydøstjylland Fodbold Efterår 2019 - Senior
Senior old boys (+40) 11 - mand
1. Div. Syd

Hold Kampe V U T Score Point
1. Bredballe IF 10 8 0 2 28-11 24
2. Kolding B. vet. 9 7 2 0 30-7 23
3. Bjert IF 10 6 1 3 25-11 19
4. Seest B 1. 10 6 1 3 26-20 19
5. BPI NB!
Ikke angivet
Nej
Ja
10 5 2 3 30-16 17
6. Trelde G&I NB!
Ikke angivet
Nej
Ja
10 5 0 5 22-18 15
7. Fredericia KFUM 9 4 0 5 15-19 12
8. Bramdrupdam GIF NB!
Ikke angivet
Nej
Ja
10 2 4 4 15-20 10
9. Dalby Gf 10 3 1 6 17-35 10
10. Smidstrup-Skærup NB!
Ikke angivet
Nej
Ja
10 1 2 7 12-30 5
11. Gårslev Gf NB!
Ikke angivet
Nej
Ja
10 0 1 9 9-42 1
12. Oversidder 0 0 0 0 0-0 0

= Hold musen henover ikonet, for at se den anvendte stillingsregel

Seneste resultater

DGI Sydøstjylland Fodbold Efterår 2019 - Senior
Senior old boys (+40) 11 - mand
1. Div. Syd

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat
750143 07-10-19 17:30 Seest B 1. - Fredericia KFUM Seest Stadion 4 - 3
750145 07-10-19 17:30 Dalby Gf - Trelde G&I Dalby Hallen, Kolding 0 - 9
750148 07-10-19 17:30 Gårslev Gf - Oversidder Gårslevhallen - Hal 1
750147 07-10-19 17:30 BPI - Kolding B. vet. Pjedsted Stadion 2 - 2
750146 07-10-19 19:00 Bramdrupdam GIF - Bjert IF Bramdrupdam Sports- og Mødecenter 0 - 4
750144 07-10-19 19:30 Bredballe IF - Smidstrup-Skærup Sunset Park Hældager 5 - 1

Kommende kampe

DGI Sydøstjylland Fodbold Efterår 2019 - Senior
Senior old boys (+40) 11 - mand
1. Div. Syd

Fra dato: til dato:

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal
21-10-19 19:00  -  - fodbold - bane 1

Komplet kampprogram

DGI Sydøstjylland Fodbold Efterår 2019 - Senior
Senior old boys (+40) 11 - mand
1. Div. Syd

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat Arrangør
17-06-19 19:00 Seest B 1. - Bramdrupdam GIF 5 - 4
17-06-19 19:00 Bredballe IF - BPI 2 - 1
17-06-19 19:00 Dalby Gf - Gårslev Gf 5 - 3
17-06-19 19:00 Fredericia KFUM - Bjert IF - fodbold - bane 1 2 - 1
17-06-19 19:00 Smidstrup-Skærup - Kolding B. vet. 1 - 5
17-06-19 19:00 Trelde G&I - Oversidder
24-06-19 19:00 Bjert IF - Seest B 1. 2 - 2
24-06-19 19:00 Kolding B. vet. - Bredballe IF - fodbold - bane 1 2 - 1
24-06-19 19:00 Oversidder - Dalby Gf
NB!
Hjemmehold taberdømt
24-06-19 19:00 Bramdrupdam GIF - Fredericia KFUM 0 - 3
24-06-19 19:00 BPI - Smidstrup-Skærup 3 - 1
12-08-19 19:00 Seest B 1. - Bredballe IF 1 - 3
12-08-19 19:00 Bramdrupdam GIF - Dalby Gf 2 - 2
12-08-19 19:00 BPI - Gårslev Gf 8 - 2
12-08-19 19:00 Fredericia KFUM - Smidstrup-Skærup - fodbold - bane 1 0 - 3
12-08-19 19:00 Bjert IF - Trelde G&I 4 - 1
12-08-19 19:00 Kolding B. vet. - Oversidder - fodbold - bane 1
19-08-19 19:00 Smidstrup-Skærup - Seest B 1. 0 - 4
19-08-19 19:00 Trelde G&I - Bramdrupdam GIF 2 - 1
19-08-19 19:00 Oversidder - BPI
19-08-19 19:00 Bredballe IF - Fredericia KFUM 4 - 0
19-08-19 19:00 Dalby Gf - Bjert IF 0 - 4
19-08-19 19:00 Gårslev Gf - Kolding B. vet. - Hal 1 0 - 8
26-08-19 19:00 Seest B 1. - Dalby Gf 2 - 1
26-08-19 19:00 Bramdrupdam GIF - BPI 2 - 2
NB!
Udehold taberdømt
Udeblevet med afbud
26-08-19 19:00 Bredballe IF - Gårslev Gf 3 - 0
26-08-19 19:00 Fredericia KFUM - Trelde G&I - fodbold - bane 1 2 - 1
26-08-19 19:00 Bjert IF - Kolding B. vet. 1 - 2
26-08-19 19:00 Smidstrup-Skærup - Oversidder
02-09-19 19:00 Trelde G&I - Seest B 1. 2 - 1
02-09-19 19:00 Kolding B. vet. - Bramdrupdam GIF - fodbold - bane 1 1 - 1
02-09-19 19:00 Oversidder - Bredballe IF
02-09-19 19:00 Dalby Gf - Fredericia KFUM 2 - 1
02-09-19 19:00 BPI - Bjert IF 0 - 1
02-09-19 19:00 Gårslev Gf - Smidstrup-Skærup - Hal 1 3 - 3
NB!
Udehold taberdømt
09-09-19 18:30 Seest B 1. - BPI 3 - 0
09-09-19 18:30 Bramdrupdam GIF - Gårslev Gf 3 - 0
09-09-19 18:30 Bredballe IF - Dalby Gf 4 - 3
09-09-19 18:30 Bjert IF - Oversidder
09-09-19 18:30 Smidstrup-Skærup - Trelde G&I 2 - 3
16-09-19 18:30 Kolding B. vet. - Seest B 1. - fodbold - bane 1 4 - 1
16-09-19 18:30 Oversidder - Bramdrupdam GIF
16-09-19 18:30 Trelde G&I - Bredballe IF 0 - 2
16-09-19 18:30 BPI - Fredericia KFUM 4 - 1
NB!
Hjemmehold taberdømt
16-09-19 18:30 Gårslev Gf - Bjert IF - Hal 1 0 - 3
NB!
Udehold taberdømt
Udeblevet med afbud
16-09-19 18:30 Dalby Gf - Smidstrup-Skærup 3 - 0
23-09-19 18:00 Seest B 1. - Gårslev Gf 3 - 1
23-09-19 18:00 BPI - Dalby Gf 7 - 1
23-09-19 18:00 Fredericia KFUM - Oversidder - fodbold - bane 1
23-09-19 18:00 Bjert IF - Smidstrup-Skærup 4 - 1
NB!
Udehold taberdømt
Udeblevet med afbud
23-09-19 18:00 Kolding B. vet. - Trelde G&I - fodbold - bane 1 3 - 0
23-09-19 19:00 Bramdrupdam GIF - Bredballe IF 2 - 1
30-09-19 18:00 Oversidder - Seest B 1.
30-09-19 18:00 Smidstrup-Skærup - Bramdrupdam GIF 0 - 0
30-09-19 18:00 Trelde G&I - BPI 1 - 3
30-09-19 18:00 Gårslev Gf - Fredericia KFUM - Hal 1 0 - 3
30-09-19 18:00 Dalby Gf - Kolding B. vet. 0 - 3
30-09-19 19:30 Bredballe IF - Bjert IF 3 - 1
02-10-19 18:00 Gårslev Gf - Trelde G&I - Hal 1 0 - 3
07-10-19 17:30 Seest B 1. - Fredericia KFUM 4 - 3
07-10-19 17:30 Dalby Gf - Trelde G&I 0 - 9
07-10-19 17:30 BPI - Kolding B. vet. 2 - 2
07-10-19 17:30 Gårslev Gf - Oversidder - Hal 1
07-10-19 19:00 Bramdrupdam GIF - Bjert IF 0 - 4
07-10-19 19:30 Bredballe IF - Smidstrup-Skærup 5 - 1
21-10-19 19:00 Fredericia KFUM - Kolding B. vet. - fodbold - bane 1

Til toppen