DGI Sydøstjylland Fodbold Efterår 2019 - Senior

Turneringsinfo

Turnering: DGI Sydøstjylland Fodbold Efterår 2019 - Senior
Turneringsansvarlige
Palle Uglebjerg Tlf: 40709444
Dokumenter
Invitation Holdkort Turneringsinformation

Bemærkninger

Så er spilleplanen for efteråret 2019 klar se dette link: https://minidraet.dgi.dk/turnering/34350 Dommere påsættes af DGI, og husk ved ændringer i kampene er det klubbernes ansvar for at informere dommerklubben om disse ændringer, og ændringen skal være dommerklubben i hænde senest 48 timer før kampstart ellers udløse det et gebyr på kr. 200.- I ønskes alle en god efterårssæson, med mange gode og jævnbyrdige kampe, husk fair play, husk at opfylde alderskravet til spillerne og skulle I få problemer med dette, så informer venligst modstanderen om dette inden kampstart. Det er tilladt at afvikle kampene med et mindre antal spillere, f.eks 6 mod 6 / 9 mod 9 på en lidt mindre bane.

Række / Puljeoversigt

Hr. senior 7 mands efterår 2019
Herresenior 7 m Grejs-Dalen IK - Riis-Tebstrup - Enner Mark 1 - Egebjerg IF senior
Damesenior 7 mands
3 division DS 7m HFS Fodbold - Gedved IF - Hovedgård IF - Sdr. Vissing U&G - Ølsted U&GF - Hatting Motion - FC Horsens - Oversidder 3 div
2 division DS 7m Egebjerg - Løsning IF - Hornsyld IF - Juelsminde IF 1 - Riis-Tebstrup
1 division DS 7m Lund IF - Horsens Boldklub - Østbirk IF - Hedensted IF (OG) - As IF - Oversidder
Senior old boys (+40) 11 - mand
2 division Lunderskov B. - Nr. Bjært S. IF - Seest B. 2 - Sjølund - Kolding If - Fodbold/old Boys - Starup
Superliga Gauerslund IF OB - Vejle Kammerater - Hover IF 1 - Jelling Fs - Vejle B. - Fredericia ff - VV United ( Vamdrup & Vejen) - Vinding SF
1. Div. Nord Grejs-Dalen IK - Engum U&I - Farre IF - FB Fodbold 2 - Give Fremad - Hover IF 2 +40 - Ø. Nykirke IF - Skibet IF - GGIF - fodbold - FB-Fodbold 1
1. Div. Syd Bramdrupdam GIF - Bredballe IF - BPI - Dalby Gf - Gårslev Gf - Fredericia KFUM - Bjert IF - Seest B 1. - Smidstrup-Skærup - Kolding B. vet. - Trelde G&I - Oversidder
Senior old boys (40+45) 7 mands
+40/45 7 mands P 1 Gauerslund IF OB - Bredballe IF 2 - Lindved GF - GGIF - fodbold - Bredballe IF 1 - Vejle Boldklub
+ 40/45 7 mands P 2 Alminde VIUF - Bramdrupdam GIF - Bjert IF - Vinding SF 1 - Fredericia ff + 45 1 - Fredericia ff + 45 2 - Kolding KFUM, Fodbold - Hejls Idrætsforening - Sole IF - Vejle FC 2
Slutspil +40 11 mands
Slutspil +40 11 mands Gauerslund IF OB - Vejle B. - Vinding SF - VV United ( Vamdrup & Vejen)
Nedrykningspil +40 11 mands Vejle Kammerater - Hover IF 1 - Jelling Fs - Fredericia ff
Finale + 40 11 mands
Finale +40 2019 Gauerslund IF OB - Vinding SF
Finalestævne 17 sept + 50
Løsning IF
Pulje 1 Gauerslund IF OB - Hover IF - Frem Thyregod - Vejle Boldklub
Pulje 2 Bredsten IF - Bredballe IF 1 - Bredballe IF 2 - Kolding United Old Stars
Pulje 3 Grejs-Dalen IK - Jelling FS - Uldum IF - Vinding SF - Ø. Nykirke IF
Slutspil + 50 Nord
Slutspil + 50 Nord Grejs-Dalen IK - Højen G&U - Vinding SF - Skibet IF - Gårslev Gf - Hornborg G&U
+50 7 mands spilledag torsdag
+ 50 syd torsdage Seest B. - Kolding Boldklub - Vonsild FK - Kolding If - Fodbold - Kolding If - Fodbold + 50 2 - Vamdrup IF
+ 50 nord torsdage Grejs-Dalen IK - Gårslev Gf - Højen G&U - Vinding SF - Skibet IF - Hornborg G&U - FB-Fodbold - Oversidder
+60 år 5 mands
+ 60 år 5mands Jelling FS + 60 - Nr. Bjært S. IF - Ø. Nykirke IF - Hedensted IF - Løsning IF - Ølsted U&GF
+60 år 5 mands 4 hold
+60 4 hold Løsning IF - Ølsted U&GF - Jelling FS + 60 - Hedensted IF

Til toppen