Skoleligaen Drenge | Min Idræt

Pulje-og rækkeinfo

Turnering: Skoleligaerne Fodbold 2019-20
Turneringsansvarlige
Christian Pedersen Tlf: 20603057
Dokumenter
Reglement Holdkort Turneringsinformation

Bemærkninger

Der er Play-off-spil tirs. d. 14. april, 1/4-finaler tirs. d. 28. april og Final-4 tirs. d. 26. maj.

https://foreningsportalen.dgi.dk/Report/MatchListCreateXL.aspx?Row=102164

Komplet kampprogram


Skoleligaen Drenge

Kampnr. Dag Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat Arrangør
Tirsdag 24-09-19 12:00 Holbæk Sportsakademi - Sportsefterskolen Sjælsølund 0 - 5
Tirsdag 24-09-19 12:00 Københavns Idrætsefterskole - Gørlev Idrætsefterskole 4 - 0
Tirsdag 24-09-19 12:00 Idrætsefterskolen Klintsøgaard - Gunslevholm Idrætsefterskole 1 - 2
Tirsdag 24-09-19 12:00 Vestsjællands Idrætsefterskole - SØS Idrætsefterskole 1 - 4
Tirsdag 24-09-19 12:00 BGI Akademiet - Hjemly Idrætefterskole 5 - 3
Tirsdag 24-09-19 12:00 Levring Efterskole - Vivild G&I 0 - 0
Tirsdag 24-09-19 12:00 Aabybro Efterskole - Laursens Realskole 5 - 0
Tirsdag 24-09-19 12:00 Lyngs Idrætsefterskole - Hald Ege Efterskole 4 - 4
Onsdag 02-10-19 12:00 Efterskolen Ved Nyborg - Silkeborg Efterskole 6 - 0
Onsdag 02-10-19 13:00 BGI Akademiet - Sportsefterskolen Sine 5 - 3
Fredag 04-10-19 12:00 SØS Idrætsefterskole - Svenstrup Efterskole 2 - 2
Tirsdag 08-10-19 12:00 Gørlev Idrætsefterskole - Holbæk Sportsakademi 3 - 1
Tirsdag 08-10-19 12:00 Sportsefterskolen Sjælsølund - Idrætsefterskolen Klintsøgaard 1 - 3
Tirsdag 08-10-19 12:00 SØS Idrætsefterskole - Gunslevholm Idrætsefterskole 2 - 0
Tirsdag 08-10-19 12:00 ISI Idrætsefterskole - Skyum Idrætsefterskole 3 - 3
Tirsdag 08-10-19 12:00 Vivild G&I - Aabybro Efterskole 0 - 1
Tirsdag 08-10-19 12:00 Hald Ege Efterskole - Laursens Realskole 3 - 1
Tirsdag 08-10-19 12:00 IES Lægården - ISI Idrætsefterskole 0 - 4
Tirsdag 08-10-19 12:15 Hjalleseskolen - Hellebjerg IES 1 - 4
Onsdag 23-10-19 11:30 Hjalleseskolen - Silkeborg Efterskole 5 - 1
Tirsdag 29-10-19 12:00 Efterskolen Ved Nyborg - Hjemly Idrætefterskole 2 - 0
Tirsdag 29-10-19 12:00 Laursens Realskole - Skyum Idrætsefterskole 2 - 4
Tirsdag 29-10-19 12:00 IES Lægården - Vivild G&I 3 - 0
Tirsdag 29-10-19 12:00 ISI Idrætsefterskole - Lyngs Idrætsefterskole 8 - 0
Tirsdag 29-10-19 12:00 Aabybro Efterskole - Hald Ege Efterskole 5 - 1
Tirsdag 29-10-19 12:00 Københavns Idrætsefterskole - Vestsjællands Idrætsefterskole 3 - 0
Tirsdag 29-10-19 12:00 Idrætsefterskolen Klintsøgaard - SØS Idrætsefterskole
Tirsdag 29-10-19 13:00 Svenstrup Efterskole - Sportsefterskolen Sjælsølund 2 - 4
Onsdag 06-11-19 10:00 Sportsefterskolen Sine - Efterskolen Ved Nyborg 3 - 2
Torsdag 07-11-19 14:15 Silkeborg Efterskole - Hellebjerg IES 0 - 0
Mandag 11-11-19 11:30 BGI Akademiet - Efterskolen Ved Nyborg 3 - 3
Tirsdag 12-11-19 12:00 Hjemly Idrætefterskole - Hellebjerg IES 6 - 0
Tirsdag 12-11-19 12:00 Vivild G&I - ISI Idrætsefterskole 1 - 2
Tirsdag 12-11-19 12:00 IES Lægården - Skyum Idrætsefterskole 2 - 0
Tirsdag 12-11-19 12:00 SØS Idrætsefterskole - Holbæk Sportsakademi 1 - 5
Tirsdag 12-11-19 12:00 Vestsjællands Idrætsefterskole - Idrætsefterskolen Klintsøgaard 2 - 1
Tirsdag 12-11-19 12:00 Sportsefterskolen Sjælsølund - Københavns Idrætsefterskole 1 - 3
Tirsdag 12-11-19 12:00 Lyngs Idrætsefterskole - Aabybro Efterskole 2 - 1
Onsdag 13-11-19 11:00 Silkeborg Efterskole - BGI Akademiet 1 - 3
Tirsdag 26-11-19 13:00 Hellebjerg IES - Sportsefterskolen Sine 1 - 1
Tirsdag 26-11-19 14:00 Hald Ege Efterskole - IES Lægården 1 - 2
Tirsdag 03-12-19 12:00 Hjalleseskolen - Hjemly Idrætefterskole 7 - 8
Tirsdag 03-12-19 12:00 Laursens Realskole - IES Lægården 1 - 4
Tirsdag 03-12-19 12:00 Skyum Idrætsefterskole - Lyngs Idrætsefterskole 2 - 1
Tirsdag 03-12-19 12:00 Holbæk Sportsakademi - Idrætsefterskolen Klintsøgaard 2 - 2
Tirsdag 03-12-19 15:00 Gunslevholm Idrætsefterskole - Svenstrup Efterskole 2 - 2
Torsdag 12-12-19 10:00 Hjalleseskolen - BGI Akademiet 2 - 4
Tirsdag 17-12-19 13:00 Hald Ege Efterskole - Skyum Idrætsefterskole 2 - 4
Tirsdag 07-01-20 10:00 Hjemly Idrætefterskole - Sportsefterskolen Sine 3 - 2
Mandag 13-01-20 13:30 Svenstrup Efterskole - Gørlev Idrætsefterskole 3 - 4
Tirsdag 14-01-20 14:15 Sportsefterskolen Sine - Hjalleseskolen 1 - 1
Torsdag 23-01-20 10:30 Svenstrup Efterskole - Holbæk Sportsakademi 3 - 3
Tirsdag 04-02-20 12:00 Gørlev Idrætsefterskole - Idrætsefterskolen Klintsøgaard 0 - 0
Tirsdag 04-02-20 12:00 Vestsjællands Idrætsefterskole - Gunslevholm Idrætsefterskole 0 - 4
Tirsdag 04-02-20 12:00 IES Lægården - Levring Efterskole 4 - 1
Tirsdag 04-02-20 12:00 Skyum Idrætsefterskole - Aabybro Efterskole 4 - 1
Tirsdag 04-02-20 12:00 Vivild G&I - Hald Ege Efterskole 2 - 3
Tirsdag 04-02-20 12:00 Lyngs Idrætsefterskole - Laursens Realskole
Tirsdag 18-02-20 12:00 Holbæk Sportsakademi - Gunslevholm Idrætsefterskole 3 - 2
Tirsdag 18-02-20 12:00 Aabybro Efterskole - ISI Idrætsefterskole 1 - 3
Tirsdag 18-02-20 12:00 Vivild G&I - Lyngs Idrætsefterskole 3 - 2
Onsdag 19-02-20 10:00 Københavns Idrætsefterskole - SØS Idrætsefterskole
Onsdag 19-02-20 13:30 Hjemly Idrætefterskole - Silkeborg Efterskole 5 - 1
Tirsdag 25-02-20 10:00 ISI Idrætsefterskole - Hald Ege Efterskole 6 - 0
Tirsdag 25-02-20 12:00 Skyum Idrætsefterskole - Levring Efterskole 7 - 5
Tirsdag 03-03-20 12:00 Gunslevholm Idrætsefterskole - Gørlev Idrætsefterskole 1 - 1
Tirsdag 03-03-20 12:00 Idrætsefterskolen Klintsøgaard - Københavns Idrætsefterskole 3 - 3
Tirsdag 03-03-20 12:00 Sportsefterskolen Sjælsølund - SØS Idrætsefterskole 2 - 2
Tirsdag 03-03-20 13:00 Hellebjerg IES - BGI Akademiet 1 - 3
Onsdag 04-03-20 10:00 Levring Efterskole - Laursens Realskole 3 - 2
Tirsdag 10-03-20 10:30 Efterskolen Ved Nyborg - Hellebjerg IES 5 - 3
Tirsdag 10-03-20 12:00 Efterskolen Ved Nyborg - Hjalleseskolen 2 - 2
Tirsdag 10-03-20 12:00 Silkeborg Efterskole - Sportsefterskolen Sine 1 - 6
Tirsdag 10-03-20 12:00 Gunslevholm Idrætsefterskole - Københavns Idrætsefterskole 1 - 2
Tirsdag 10-03-20 12:00 Gørlev Idrætsefterskole - Sportsefterskolen Sjælsølund 2 - 1
Tirsdag 10-03-20 12:00 Idrætsefterskolen Klintsøgaard - Svenstrup Efterskole
Tirsdag 10-03-20 12:00 Holbæk Sportsakademi - Vestsjællands Idrætsefterskole 3 - 0
Tirsdag 10-03-20 12:00 Laursens Realskole - ISI Idrætsefterskole
Tirsdag 10-03-20 12:00 Skyum Idrætsefterskole - Vivild G&I 2 - 3
Tirsdag 10-03-20 12:00 Aabybro Efterskole - IES Lægården 1 - 3
Onsdag 11-03-20 10:00 ISI Idrætsefterskole - Levring Efterskole 3 - 2
Onsdag 11-03-20 11:30 Vestsjællands Idrætsefterskole - Svenstrup Efterskole 0 - 3
Fredag 13-03-20 11:00 Levring Efterskole - Aabybro Efterskole
Torsdag 19-03-20 11:00 Hald Ege Efterskole - Levring Efterskole
Torsdag 19-03-20 12:00 Gørlev Idrætsefterskole - Vestsjællands Idrætsefterskole
Fredag 20-03-20 09:00 Gunslevholm Idrætsefterskole - Sportsefterskolen Sjælsølund
Tirsdag 24-03-20 12:00 SØS Idrætsefterskole - Gørlev Idrætsefterskole 2 - 0
Tirsdag 24-03-20 12:00 Københavns Idrætsefterskole - Holbæk Sportsakademi 4 - 1
Tirsdag 24-03-20 12:00 Svenstrup Efterskole - Københavns Idrætsefterskole 3 - 1
Tirsdag 24-03-20 12:00 Laursens Realskole - Vivild G&I
Tirsdag 24-03-20 12:00 Lyngs Idrætsefterskole - IES Lægården
Tirsdag 24-03-20 15:30 Levring Efterskole - Lyngs Idrætsefterskole
Tirsdag 31-03-20 12:00 Sportsefterskolen Sjælsølund - Vestsjællands Idrætsefterskole

Til toppen