Pulje 2 - Skoleliga 2 Drenge

Info

Turnering: Skoleligaerne Fodbold 2019-20
Turneringsansvarlige
Christian Pedersen Tlf: 20603057
Dokumenter
Reglement Holdkort Turneringsinformation

Stilling Skoleligaerne Fodbold 2019-20
Skoleliga 2 Drenge
Pulje 2

Hold Kampe V U T Score Point
1. Ungdomsskolen Ø10 4 3 1 0 27-15 10
2. Sportsefterskolen Sjælsølund 4 3 1 0 14-3 10
3. Holbæk Sportsakademi 5 2 1 2 11-18 7
4. Københavns Idrætsefterskole 5 2 1 2 10-10 7
5. Idrætsefterskolen Ubby 5 1 1 3 9-15 4
6. Idrætsefterskolen Klintsøgaard 5 0 1 4 4-14 1

= Hold musen henover ikonet, for at se den anvendte stillingsregel

Seneste resultater

Skoleligaerne Fodbold 2019-20
Skoleliga 2 Drenge
Pulje 2

Der er ingen resultater for de seneste 7 dage

Kommende kampe

Skoleligaerne Fodbold 2019-20
Skoleliga 2 Drenge
Pulje 2

Fra dato: til dato:

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal

Komplet kampprogram

Skoleligaerne Fodbold 2019-20
Skoleliga 2 Drenge
Pulje 2

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat Arrangør
24-09-19 12:00 Sportsefterskolen Sjælsølund - Københavns Idrætsefterskole 2 - 2
24-09-19 12:00 Ungdomsskolen Ø10 - Holbæk Sportsakademi 10 - 3
29-10-19 12:00 Idrætsefterskolen Klintsøgaard - Ungdomsskolen Ø10 4 - 4
29-10-19 12:00 Holbæk Sportsakademi - Sportsefterskolen Sjælsølund 1 - 5
06-11-19 10:00 Københavns Idrætsefterskole - Idrætsefterskolen Ubby 1 - 0
02-12-19 10:45 Idrætsefterskolen Ubby - Ungdomsskolen Ø10 6 - 9
03-12-19 12:00 Københavns Idrætsefterskole - Holbæk Sportsakademi 1 - 4
03-12-19 12:00 Sportsefterskolen Sjælsølund - Idrætsefterskolen Klintsøgaard 4 - 0
30-01-20 13:30 Idrætsefterskolen Ubby - Idrætsefterskolen Klintsøgaard 1 - 0
04-02-20 12:00 Ungdomsskolen Ø10 - Københavns Idrætsefterskole 4 - 2
04-02-20 12:00 Holbæk Sportsakademi - Idrætsefterskolen Klintsøgaard 1 - 0
28-02-20 10:00 Holbæk Sportsakademi - Idrætsefterskolen Ubby 2 - 2
03-03-20 12:00 Idrætsefterskolen Klintsøgaard - Københavns Idrætsefterskole 0 - 4
05-03-20 10:00 Idrætsefterskolen Ubby - Sportsefterskolen Sjælsølund 0 - 3
17-03-20 12:00 Ungdomsskolen Ø10 - Sportsefterskolen Sjælsølund

Til toppen