Pulje 3 - Skoleligaen 2 Drenge

Info

Turnering: Skoleligaerne Fodbold 2019-20
Turneringsansvarlige
Christian Pedersen Tlf: 20603057
Dokumenter
Reglement Holdkort Turneringsinformation

Stilling Skoleligaerne Fodbold 2019-20
Skoleligaen 2 Drenge
Pulje 3

Hold Kampe V U T Score Point
1. Hjemly Idrætefterskole 4 4 0 0 16-4 12
2. Efterskolen Ved Nyborg 6 4 0 2 18-12 12
3. Oure Fodbold Akademi 5 2 1 2 11-10 7
4. Glamsdalens Idrætsefterskole 3 2 0 1 9-8 6
5. Strib Idrætsefterskole 4 1 2 1 8-8 5
6. Balle Musik- og Idrætsefterskole 5 1 2 2 6-10 5
7. Sportsefterskolen SINE 6 1 1 4 7-16 4
8. Hellebjerg Idrætsefterskole 3 0 0 3 3-10 0

= Hold musen henover ikonet, for at se den anvendte stillingsregel

Seneste resultater

Skoleligaerne Fodbold 2019-20
Skoleligaen 2 Drenge
Pulje 3

Der er ingen resultater for de seneste 7 dage

Kommende kampe

Skoleligaerne Fodbold 2019-20
Skoleligaen 2 Drenge
Pulje 3

Fra dato: til dato:

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal

Komplet kampprogram

Skoleligaerne Fodbold 2019-20
Skoleligaen 2 Drenge
Pulje 3

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat Arrangør
24-09-19 12:00 Oure Fodbold Akademi - Hjemly Idrætefterskole 1 - 3
27-09-19 11:30 Sportsefterskolen SINE - Strib Idrætsefterskole 2 - 2
01-10-19 09:00 Efterskolen Ved Nyborg - Glamsdalens Idrætsefterskole 5 - 1
02-10-19 10:00 Balle Musik- og Idrætsefterskole - Oure Fodbold Akademi 0 - 0
07-10-19 12:00 Strib Idrætsefterskole - Efterskolen Ved Nyborg 2 - 3
08-10-19 11:30 Glamsdalens Idrætsefterskole - Hellebjerg Idrætsefterskole 3 - 0
10-10-19 10:30 Efterskolen Ved Nyborg - Balle Musik- og Idrætsefterskole 5 - 2
29-10-19 12:00 Oure Fodbold Akademi - Sportsefterskolen SINE 4 - 0
29-10-19 12:00 Efterskolen Ved Nyborg - Hjemly Idrætefterskole 1 - 3
29-10-19 13:00 Hellebjerg Idrætsefterskole - Strib Idrætsefterskole 2 - 3
06-11-19 11:30 Sportsefterskolen SINE - Efterskolen Ved Nyborg 1 - 2
12-11-19 12:00 Glamsdalens Idrætsefterskole - Oure Fodbold Akademi 5 - 3
12-11-19 12:00 Hjemly Idrætefterskole - Hellebjerg Idrætsefterskole
14-11-19 15:00 Strib Idrætsefterskole - Balle Musik- og Idrætsefterskole 1 - 1
18-11-19 14:00 Sportsefterskolen SINE - Balle Musik- og Idrætsefterskole 0 - 1
26-11-19 14:30 Hellebjerg Idrætsefterskole - Sportsefterskolen SINE 1 - 4
03-12-19 12:00 Oure Fodbold Akademi - Efterskolen Ved Nyborg 3 - 2
03-12-19 12:00 Glamsdalens Idrætsefterskole - Strib Idrætsefterskole
04-12-19 13:30 Balle Musik- og Idrætsefterskole - Hjemly Idrætefterskole 2 - 4
07-01-20 11:45 Hjemly Idrætefterskole - Sportsefterskolen SINE 6 - 0
06-02-20 13:30 Balle Musik- og Idrætsefterskole - Glamsdalens Idrætsefterskole
18-02-20 12:00 Hjemly Idrætefterskole - Glamsdalens Idrætsefterskole
18-02-20 12:00 Strib Idrætsefterskole - Oure Fodbold Akademi
25-02-20 11:00 Balle Musik- og Idrætsefterskole - Hellebjerg Idrætsefterskole
10-03-20 12:00 Glamsdalens Idrætsefterskole - Sportsefterskolen SINE
10-03-20 12:00 Efterskolen Ved Nyborg - Hellebjerg Idrætsefterskole
10-03-20 12:00 Hellebjerg Idrætsefterskole - Oure Fodbold Akademi
10-03-20 12:00 Hjemly Idrætefterskole - Strib Idrætsefterskole

Til toppen