Pulje 5 - Skoleliga 2 Drenge

Info

Turnering: Skoleligaerne Fodbold 2019-20
Turneringsansvarlige
Christian Pedersen Tlf: 20603057
Dokumenter
Reglement Holdkort Turneringsinformation
https://foreningsportalen.dgi.dk/Report/MatchListCreateXL.aspx?Pool=40747

Stilling Skoleligaerne Fodbold 2019-20
Skoleliga 2 Drenge
Pulje 5

Hold Kampe V U T Score Point
1. Gudenådalens Efterskole 6 3 3 0 11-6 12
2. Rønde Efterskole 5 4 0 1 18-8 12
3. Hald Ege Efterskole 5 2 1 2 12-12 7
4. Vivild G&I 5 2 1 2 18-14 7
5. Bjergsnæs Efterskole 5 1 1 3 6-13 4
6. Levring Efterskole 3 1 0 2 11-10 3
7. Laursens Realskole 5 1 0 4 6-19 3

= Hold musen henover ikonet, for at se den anvendte stillingsregel
https://foreningsportalen.dgi.dk/Report/MatchListCreateXL.aspx?Pool=40747

Komplet kampprogram

Skoleligaerne Fodbold 2019-20
Skoleliga 2 Drenge
Pulje 5

Kampnr. Dag Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat Arrangør
Tirsdag 08-10-19 12:00 Vivild G&I - Levring Efterskole 7 - 4
Tirsdag 08-10-19 13:30 Hald Ege Efterskole - Laursens Realskole 5 - 0
Tirsdag 22-10-19 14:00 Rønde Efterskole - Hald Ege Efterskole 6 - 2
Tirsdag 29-10-19 12:00 Laursens Realskole - Bjergsnæs Efterskole 3 - 1
Tirsdag 12-11-19 14:30 Gudenådalens Efterskole - Bjergsnæs Efterskole 0 - 0
Tirsdag 19-11-19 15:00 Hald Ege Efterskole - Gudenådalens Efterskole 1 - 1
Tirsdag 03-12-19 12:00 Laursens Realskole - Gudenådalens Efterskole 1 - 4
Tirsdag 03-12-19 12:00 Bjergsnæs Efterskole - Rønde Efterskole 0 - 3
Tirsdag 04-02-20 12:00 Vivild G&I - Hald Ege Efterskole 2 - 3
Tirsdag 04-02-20 14:00 Levring Efterskole - Gudenådalens Efterskole 1 - 2
Tirsdag 18-02-20 12:00 Vivild G&I - Rønde Efterskole 2 - 4
Tirsdag 25-02-20 12:00 Bjergsnæs Efterskole - Vivild G&I 2 - 6
Tirsdag 03-03-20 14:00 Gudenådalens Efterskole - Rønde Efterskole 3 - 2
Onsdag 04-03-20 11:30 Levring Efterskole - Laursens Realskole 6 - 1
Tirsdag 10-03-20 12:00 Laursens Realskole - Vivild G&I
Tirsdag 10-03-20 12:00 Bjergsnæs Efterskole - Hald Ege Efterskole 3 - 1
Tirsdag 10-03-20 13:00 Rønde Efterskole - Laursens Realskole 3 - 1
Tirsdag 10-03-20 14:30 Gudenådalens Efterskole - Vivild G&I 1 - 1
Torsdag 12-03-20 14:00 Rønde Efterskole - Levring Efterskole
Tirsdag 17-03-20 16:00 Levring Efterskole - Bjergsnæs Efterskole
Torsdag 19-03-20 12:30 Hald Ege Efterskole - Levring Efterskole

Til toppen