Pulje 2 - Skoleliga 2 Piger

Info

Turnering: Skoleligaerne Fodbold 2019-20
Turneringsansvarlige
Christian Pedersen Tlf: 20603057
Dokumenter
Reglement Holdkort Turneringsinformation
https://foreningsportalen.dgi.dk/Report/MatchListCreateXL.aspx?Pool=40750

Stilling Skoleligaerne Fodbold 2019-20
Skoleliga 2 Piger
Pulje 2

Hold Kampe V U T Score Point
1. Silkeborg Efterskole 6 5 0 1 24-12 15
2. Brøruphus Efterskole 6 4 1 1 21-8 13
3. Hald Ege Efterskole 5 4 0 1 24-5 12
4. Staby Efterskole 6 3 0 3 11-11 9
5. Vedersø Idrætsefterskole 6 2 2 2 17-17 8
6. BGI Akademiet 6 2 1 3 6-9 7
7. Gudenådalens Efterskole 6 1 0 5 3-23 3
8. Hammerum Efterskole 5 0 0 5 4-25 0

= Hold musen henover ikonet, for at se den anvendte stillingsregel

Seneste resultater

Skoleligaerne Fodbold 2019-20
Skoleliga 2 Piger
Pulje 2

Der er ingen resultater for de seneste 7 dage

Kommende kampe

Skoleligaerne Fodbold 2019-20
Skoleliga 2 Piger
Pulje 2

Fra dato: til dato:

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal
https://foreningsportalen.dgi.dk/Report/MatchListCreateXL.aspx?Pool=40750

Komplet kampprogram

Skoleligaerne Fodbold 2019-20
Skoleliga 2 Piger
Pulje 2

Kampnr. Dag Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat Arrangør
Tirsdag 24-09-19 12:00 Brøruphus Efterskole - Hald Ege Efterskole - Hal1 2 - 1
Tirsdag 24-09-19 12:00 Hammerum Efterskole - Vedersø Idrætsefterskole 1 - 7
Torsdag 26-09-19 09:45 BGI Akademiet - Gudenådalens Efterskole 2 - 0
Tirsdag 08-10-19 12:00 Vedersø Idrætsefterskole - Hald Ege Efterskole 1 - 6
Mandag 21-10-19 15:00 Brøruphus Efterskole - Vedersø Idrætsefterskole - Hal1 3 - 3
Tirsdag 22-10-19 12:00 Gudenådalens Efterskole - Silkeborg Efterskole 0 - 3
Onsdag 23-10-19 14:30 Staby Efterskole - Brøruphus Efterskole 2 - 5
Onsdag 30-10-19 16:00 Vedersø Idrætsefterskole - Silkeborg Efterskole 2 - 5
Tirsdag 12-11-19 12:00 Staby Efterskole - BGI Akademiet 1 - 0
Tirsdag 19-11-19 13:30 Hald Ege Efterskole - Gudenådalens Efterskole 9 - 0
Torsdag 21-11-19 12:00 BGI Akademiet - Vedersø Idrætsefterskole 2 - 2
Onsdag 27-11-19 12:00 Silkeborg Efterskole - Staby Efterskole 3 - 1
Tirsdag 03-12-19 12:00 Gudenådalens Efterskole - Hammerum Efterskole 2 - 1
Onsdag 04-12-19 14:00 Silkeborg Efterskole - Brøruphus Efterskole 2 - 1
Torsdag 09-01-20 11:00 BGI Akademiet - Hammerum Efterskole 1 - 0
Tirsdag 14-01-20 16:00 Staby Efterskole - Vedersø Idrætsefterskole 0 - 2
Tirsdag 04-02-20 12:00 Gudenådalens Efterskole - Brøruphus Efterskole 0 - 6
Tirsdag 18-02-20 12:00 Silkeborg Efterskole - Hald Ege Efterskole 1 - 6
Tirsdag 18-02-20 12:00 Brøruphus Efterskole - BGI Akademiet - Hal1 4 - 0
Tirsdag 18-02-20 12:00 Staby Efterskole - Hammerum Efterskole 5 - 0
Tirsdag 10-03-20 12:00 Hald Ege Efterskole - BGI Akademiet 2 - 1
Tirsdag 10-03-20 12:00 Gudenådalens Efterskole - Staby Efterskole 1 - 2
Tirsdag 10-03-20 12:00 Silkeborg Efterskole - Hammerum Efterskole 10 - 2
Torsdag 12-03-20 14:30 Hammerum Efterskole - Brøruphus Efterskole
Tirsdag 17-03-20 13:00 Vedersø Idrætsefterskole - Gudenådalens Efterskole
Tirsdag 17-03-20 14:30 Hammerum Efterskole - Hald Ege Efterskole
Tirsdag 24-03-20 12:00 BGI Akademiet - Silkeborg Efterskole
Tirsdag 24-03-20 12:00 Hald Ege Efterskole - Staby Efterskole

Til toppen