Pulje 3 - Skoleliga 2 Piger

Info

Turnering: Skoleligaerne Fodbold 2019-20
Turneringsansvarlige
Christian Pedersen Tlf: 20603057
Dokumenter
Reglement Holdkort Turneringsinformation
https://foreningsportalen.dgi.dk/Report/MatchListCreateXL.aspx?Pool=40751

Stilling Skoleligaerne Fodbold 2019-20
Skoleliga 2 Piger
Pulje 3

Hold Kampe V U T Score Point
1. Idrætsefterskolen Lægården 5 5 0 0 28-1 15
2. Lyngs Idrætsefterskole 5 5 0 0 23-7 15
3. Dueholmskolen 5 3 0 2 16-17 9
4. Aabybro Efterskole 6 3 0 3 9-15 9
5. Skyum Idrætsefterskole 6 2 0 4 9-18 6
6. Vivild G&I 5 0 0 5 6-14 0
7. Salling Efterskole 4 0 0 4 0-19 0

= Hold musen henover ikonet, for at se den anvendte stillingsregel

Seneste resultater

Skoleligaerne Fodbold 2019-20
Skoleliga 2 Piger
Pulje 3

Der er ingen resultater for de seneste 7 dage

Kommende kampe

Skoleligaerne Fodbold 2019-20
Skoleliga 2 Piger
Pulje 3

Fra dato: til dato:

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal
https://foreningsportalen.dgi.dk/Report/MatchListCreateXL.aspx?Pool=40751

Komplet kampprogram

Skoleligaerne Fodbold 2019-20
Skoleliga 2 Piger
Pulje 3

Kampnr. Dag Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat Arrangør
Tirsdag 24-09-19 12:00 Aabybro Efterskole - Salling Efterskole 4 - 0
Tirsdag 24-09-19 12:00 Lyngs Idrætsefterskole - Dueholmskolen 6 - 5
Tirsdag 08-10-19 12:00 Dueholmskolen - Salling Efterskole
Tirsdag 29-10-19 12:00 Salling Efterskole - Skyum Idrætsefterskole 0 - 4
Tirsdag 29-10-19 12:00 Idrætsefterskolen Lægården - Vivild G&I 2 - 0
Tirsdag 29-10-19 12:00 Aabybro Efterskole - Dueholmskolen 1 - 3
Tirsdag 12-11-19 12:00 Idrætsefterskolen Lægården - Skyum Idrætsefterskole 8 - 0
Tirsdag 12-11-19 12:00 Lyngs Idrætsefterskole - Aabybro Efterskole 7 - 0
Tirsdag 03-12-19 12:00 Salling Efterskole - Idrætsefterskolen Lægården 0 - 7
Tirsdag 03-12-19 12:00 Skyum Idrætsefterskole - Lyngs Idrætsefterskole 1 - 3
Tirsdag 04-02-20 12:00 Skyum Idrætsefterskole - Aabybro Efterskole 1 - 2
Tirsdag 04-02-20 12:00 Lyngs Idrætsefterskole - Salling Efterskole 4 - 0
Tirsdag 18-02-20 12:00 Dueholmskolen - Idrætsefterskolen Lægården 1 - 7
Tirsdag 18-02-20 12:00 Vivild G&I - Lyngs Idrætsefterskole 1 - 3
Onsdag 19-02-20 11:00 Vivild G&I - Dueholmskolen 3 - 4
Tirsdag 10-03-20 12:00 Skyum Idrætsefterskole - Vivild G&I 3 - 2
Tirsdag 10-03-20 12:00 Aabybro Efterskole - Idrætsefterskolen Lægården 0 - 4
Onsdag 11-03-20 16:00 Vivild G&I - Aabybro Efterskole 0 - 2
Tirsdag 24-03-20 12:00 Salling Efterskole - Vivild G&I
Tirsdag 24-03-20 12:00 Dueholmskolen - Skyum Idrætsefterskole 3 - 0
Tirsdag 24-03-20 12:00 Idrætsefterskolen Lægården - Lyngs Idrætsefterskole

Til toppen